לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2009, 01:29
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
תקדים: ציוני הקב"א והדפ"ר כבר לא חסויים

בית המשפט המחוזי בת"א פסק שנימוקי הצבא על "פגיעה בבטחון המדינה" לא ראויים. מעכשיו, צה"ל לא יכול להסתיר את הדירוגים לקבוצות איכות והציונים הפסיכוטכניים ורד לוביץ' פורסם: 31.12.09, 02:23

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל אתמול (יום ד') את עתירת התנועה לחופש המידע, שביקשה להסיר את החיסיון על דירוגי הקב"א (קבוצת איכות) והדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) שנקבעים למתגייסים לצה"ל.

השופטת מיכל רובינשטיין דחתה את כל טענות הצבא, לפיהן אין להעביר מידע שגילויו אסור על פי כל דין, משום שמדובר במידע שגילויו עלול לשבש את התפקוד התקין של הרשות הציבורית או את יכולתה לבצע את תפקידיה. כמו כן טענו בפרקליטות הצבאית שמדובר במידע הנוגע בניהול פנימי של הרשות הציבורית שאין לו נגיעה או חשיבות לציבור.

השופטת קבעה שהצבא מיהר להיתלות בטענה שמסירת המידע עלולה לפגוע בביטחון המדינה, ללא הצדקה של ממש, ואף הוסיפה כי תרחיש האימים שהוצג, כאילו גילוי הדירוגים יביא לפגיעה אנושה ביכולת צה"ל לבצע את תפקידיו ולהגן על ביטחון המדינה, אינו הגיוני.

השופטת רובינשטיין כתבה כי "מרכיבי הקב"א ברורים וידועים לציבור הרחב, ואין זה ברור לי מדוע דווקא מתן ידע על אודות דירוג הקב"א הסופי, הוא שייתן כלים טובים יותר בידי המועמדים לשירות ביטחון להטות את ציוני הקב"א שלהם".

להמשך:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3827697,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2010, 06:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ממש ממש לא!"

קופץ בראש: ראית היכנשהו שהיא כתבה שצריך בגרות מלאה? את הקב"א שלך קובעים עוד לפני שעשית את רובן, אז בדיוק יבדקו את זה? מה שהיא כתבה הוא מסלול בגרות - האם אתה נמצא בבית ספר בזמן שאתה מבצע את המבדקים והראיון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-12-2009, 22:49
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
מה ההתלהבות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "תקדים: ציוני הקב"א והדפ"ר כבר לא חסויים"

אני חושב שכל נושא הקב"א והדפ"ר בצהל לוטה בערפל באמינות שלו נכון שהוא פוגע ברוב המקרים אבל הצבא מפסיד חיילים איכותים שסתם לחצו אנטר או שלהורים שלהם יש תיק פלילי וכו' .

גיל 17 לא מעיד על האיכות של האדם או אף על המוטיבציה שלו ותראו דווקא היום שכביכול האיכות של הקצינים גבוה יותר מבחינת נתונים יבשים רמת הצבא מבחינת ניהול מבצעי/שלישותי נמוכה ראה מקרה לבנון 2 גניבת האל'מ ועוד רבים וטובים .

בקיצור יש דרך ליעל את הערכה לא לחשוף אותה..
נגיד ואני טמבל .. מפגר .. אבל החלום שלי להיות קצין! זכותי לחלום לא ?!
אבל פתאום גיליתי שהנתונים שלי בריצפה .. מה לעשות ? אני טמבל לא ?!
אני עף מהצבא!
מה יש לי לחפש במקום שלא יודע לעריך אותי ושולל ממני לחלוטין את היכולת להתקדם ?!
ואני רוצה לראות בנאדם שחושב שאני טועה בזה
זה יצור ירידת מוטיבציה חזקה אצל האוכלוסיה שכביכול פחות איכותית .

ישן 01-01-2010, 07:43
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אתה טועה.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "מה ההתלהבות"

מערכת הסינון לא נועדה להביא תוצאות של מאה אחוזים. היא נועדה להביא תוצאות מקסימליות בזמן ועלות מינימליות. ברור שיש מקרים שבהם היא מחטיאה, אבל כיוון שצה"ל הוא מערכת שמטפלת בהמון אנשים ואין לו את הזמן והראש להקדיש לכל אחד מהם, בנו מערכת שתמיין אותם בצורה סבירה כמה שיותר מהר.

אה, כן, ויכול להיות של'מפגר' יש חלום להיות קצין, אבל זה עדיין לא כדאי שהקצינים יהיו מפגרים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 02-01-2010, 00:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "כן, אבל בשביל לצאת לקצונה..."

דווקא למ"כים לא צריך נתונים גבוהים - יש שלל מ"כים וסמ"חים שהיו בעלי קב"א 46-49

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-01-2010, 10:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "היה רמטכ"ל כזה ! והוא גם היה אח"כ שר הבטחון"

יש גם היום אלופים כאלו.
אבל לסרן שהכרתי הוציאו את הנשמה בכפית.
רס"ן, צעיר ממנו בגיל (סרן מעוקב דרגה מול רס"ן "מטאור" עתודאי לפסיכולוגיה) בממד"ה אמר לו שהוא "לא ראוי" להיות קצין לדעתו, למרות מכתב ההמלצה של האל"מ.
כנראה שאותו רס"ן עתודאי, שנשאר מתחת לאורות הנאון כל שירותו, יודע יותר טוב מה הצבא צריך, מאשר זה שיצא ממסלול העתודה, עשה תפקידי שטח והדרכה וקיבל המלצות בכתב משני אל"מים ומספר סא"לים.
אחרי הכל - צה"ל קיבל את ההמלצה של אותו רס"ן-פסיכולוג....

ישן 01-01-2010, 14:45
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "שלב הבא מתבקש: מלש"ב מערער..."

אין שום דבר פסול בזה.
לדעתי הגיע הזמן שמלש"בים וחיילים יתחילו לעמוד על שלהם ולא יתנו לעוול הזה לפגוע בהם.(וזה לא משנה כרגע עד כמה השיטה הזו "טובה" עבור המערכת).

אמרו פה קודם "לא כדאי שהקצינים יהיו מפגרים".

נכון שזה לא כדאי,אבל אם הגענו למצב שמעלים למשפט ביחידות חיילים שלא רוצים להיות קצינים בגלל שהם סירבו ללכת לקורס קצינים כי ה"נתונים היבשים" שלהם מתאימים מחד, וחיילים שמאוד רוצים להיות קצינים וחדורי מוטיבציה אך עם "נתונים יבשים" לא מתאימים,שעליהם מערימים אינספור קשיים המונעים מהם מלהגיע לקורס מאידך,התוצאה הסופית של המשוואה הזו היא שהאנשים המגיעים לקורס קצינים לא רוצים להיות קצינים אך לא רצו לעמוד למשפט, או שהם רוצים להיות קצינים ושה"נתונים היבשים" שלהם מתאימים,אבל הם לא ראויים להיות קצינים בגלל שהם בתכלס מפגרים שהיה להם מזל.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 01-01-2010 בשעה 14:49.
ישן 01-01-2010, 20:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "[font=Verdana]בנושא הזה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omer k
השיטות לפיהן מדרגים אדם ושופטים אותו.

השיטות האלו מורכבות מבנות 19 אחרי קורס מסמיך שמסבירות לעתודאי נשוי בן 23 שהוא לא יכול לקבל אישור לסיוע שכר דירה, למרות שכל הפקודות אומרות שהוא זכאי לו, בגלל שהוא עוד לא חתום על חוזה (הסיבה לכך שהוא עדיין חי בחיפה ומשרת בצריפין היא שעם משכורת של 700 שקל בחודש אי אפשר להתחייב לחוזה שכירות...).

בראיון סיווג בטחוני ילדה בת 19 לא הבינה איך אני לא זוכר בדיוק משהו שקרה בגיל 20. כששאלתי אותה אם היא זוכרת כל מה שקרה לה בגיל 9 (אני בן 30 היום) היא טענה ש"זה לא קשור, אז לא הייתי בוגרת עדיין". נשכתי את הלשון בשביל לא להגיד לה שהיא תוכל להגיד את אותו דבר על גיל 20 כשהיא תהיה בגילי.

כל עוד מסתמכים על ילדים בתחומי המיון, השיבוץ, ת"ש וסב"ט - שום דבר לא ישתנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר