לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2010, 08:47
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
ניסיון להשפיל או לא: ישראל עוד תשמע מטורקיה

המוסלמים מקפידים על עיקרון הגובה, ולא בכדי הקפידו לאורך השנים לבנות מסגדים גבוהים. ד"ר מרדכי קידר על הנזיפה לשגריר הטורקי: "ישראל לא מבינה את התרבות המוסלמית"

קישור לידיעה

תמונה שווה יותר מאלף מילים.

בתרבות הדיון והאירוח ישנם מספר כללים ברורים: כאשר המארח יושב מעבר לשולחן וממולו יושב האורח, המשמעות היא פגישה רשמית.
כאשר מדובר בשיחה אינטימית [בין ידידים] מסבים לשולחן אחד עם האורח.

השגיאה הבולטת מעבר להבדלי הגובה היא, ששיחה כזאת צריכה הייתה להתבצע על ידי שר החוץ בכבודו ובעצמו כדי להביע את המחאה של מדינת ישראל ולא על ידי סגן השר, מה שמוכיח שוב את הבעת הזלזול בכבוד האורח , שהינו בך הכל המסר להעברת הודעה. המסר הופך לדבר שולי בעניין זה וכל מה שייחרת בזיכרון הוא, המעמד המשפיל.

השגריר הולך הביתה עם הזיכרון הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2010, 09:07
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עכשיו יש ויכוח מרובע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ניסיון להשפיל או לא: ישראל עוד תשמע מטורקיה"

גם האם "נכון להשפיל או לא נכון" וגם "האם זו השפלה יוצאת דופן או דיבור בשפת המזה"ת".

בכל מקרה מאחר ועשרים וחמש שנים של "הזהרות בכבודם של הערבים (והתורכים)" הובילו אותנו לנקודה בה הפכנו לילדה המסכנה של בת דחויה יורדת לחייה כדי לשפר את המצברוח קצת, אני ממש לא מבין את אלה שפתאום טוענים ש"אנחנו עוד נשמע מהתורכים". וכי מה בדיוק היה עד אתמול? האם אנו נושכים יד שמאכילה, או נזכרים לתת איזו בעיטה לבריון שמתעלל בנו כבר לא מעט זמן.

הפוביות בסגנון "עכשיו לא יתנו לנו מסדרון אווירי לאיראן" מראות עד כמה סגורה ההשקפה הישראלית ומצומצמת לפריזמת ה"או אפששעשרה או בירקנאו II". למוסלמים יש "תרבות כבוד" ג'ינגואיסטית קיצונית על גבול הפאשיזם המוצהר... את זה כולנו יודעים. מה שנשאר להכריע הוא עד כמה אנו מאמצים את התרבות הגנגסטרית הזאת שבה אנו יושבים לרגליו של הדון, או לחילופין האם כדאי אולי בעדינות להבהיר לדון שהוא לא היחיד כאן בשכונה.

קידר צודק: המוסלמים רגישים לכבודם, אבל הוא טועה ברמיזותיו כאילו זו שרשרת DNA מובנית אצלם. המוסלמי (ובכלל הים תיכוני) הוא מפונק כמו ילד עשיר עם הפרעה התנהגותית: לא נולד כזה, אלא לכל היותר נולד למציאות כזאת. לפעמים מתינות מנצחת עם כאלה, אבל לא תמיד - והלא תמיד הזה הגיע ממש לפתחינו. הייתי מעורב בעבר בכמה אספקטים מקומיים של עבודה מול ה"כבוד התורכי" (ואני גם מצוי בסיפורים הביזאריים העומדים מאחורי הקמת האנדרטא לזכר החיילים התורכיים בב"ש). החבר'ה האלה לא רואים ממטר שום דבר מאשר את קצה הזיקפה הלאומית שלהם. אין אפשרות "לחלוק אתם" עוגת כבוד הדדי: זה נכון אגב לעוד שלל עמים בצפון מערב אסיה שמי שמצוי בקשרי עבודה אתם (כל מיני מדינות ששמן מסתיים ב"סטאן") מכיר היטב. כל עוד אתה צריך מהם כסף (והרבה מאוד ישראלים צריכים בדיוק את זה: עד כדי כך שטיסות המגיעות לכל מיני סטאנים כאלה, ולא מישראל, נראות כאילו זה מטוס אלעל ללונדון...) מקובל עלי (לא לטעמי, אבל אני יודע שיש לי ויכוח עקרוני לעניין החומרניות עם 90% מהבוגרים החילוניים). ההשלמה עם הג'ינגואיסטיות האינפנטילית שלהם מסיבות של "שלא יתעצבן חו"ח" - אתה צריך להראות מאוד חזק כדי שזו לא תהיה תחילת דרך של דריכה על פרצופך.

קידר, כמו מומחים אחרים - כל אחד בנישה שלו (מוסלמים, דיפלומטיה, צבא, מסחר) כל אחד רואה את הפריזמה הצרה שלו: זה חושש שהם יעלבו, ההוא חושש שחי"א לא יוכל להתאמן (התורכים הרי נותנים לו להתאמן כי הם אוונגליסטים המאמינים שאלה סוללים את דרכו של המשיח ישוע...) וזה מפחד לכבוד הדיפלומטי של הישראלים (פראנויה מקובלת מאוד בישראל: חו"ח לא להרים ראש): וכל המומחים הללו מפספסים לחלוטין את התמונה הכוללת: כבר שנה שהמדינה הזאת (ואל תספרו לי שיש שם צבא ששומר על המורשת של אתתורק וכו' כי גם מציאות זו נשחקת במהרה) מחרבנת לנו על הראש: חלק מזה מתוך התעללות לשמה, חלק הוצאת תסכול של ילד מפגר עם זקפה עצומה שלא נותנות לו בנות הכיתה למרות שהוא בטוח שהוא נסיך (בנות הכיתה: האיחוד האירופי) אבל יותר מהכל: תורכיה היא כבר לא תורכיה שאנו זוכרים! בשינוי ניואנסים ותפאורה אנו יכולים במהרה לעמוד קרוב מאוד לתסריט הפלופ הסופי של יחסי ישראל ומשטר השאה.

ישן 12-01-2010, 10:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"להראות מה יהודי גאה"-ביטוי גלותי במיטבו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אז במאזן הרווח והפסד - יצאנו כאשר ידנו על העליונה!"

א. עד כמה שאני זוכר יש כאן מדינה: ישראל, ותושביה הם "ישראלים". אם כבר אז "ישראלי גאה".
ב. אתה צודק, ישראליות אמורה לבוז ל"כבוד לאומי" שהוא ערך של העולם הישן. דני איילון היה אמור ללבוש חולצת פלנל משובצת, מחוץ למכנסיים, ולהגיד במבטא קיבוצניקי מובהק "כמצ'קיר המצ'ק אני מוחה על ההתנהלות החוקתית נכונה, אבל מעצ'ית בלתי מקובלת צ'ל תורכיה הגדולה והמפ'וארת". הרי המצאנו את הגלגל מחדש לא? אנו הצברים ימי הבלורית - חולבי פרות לוחמים שקוראים ס' יזהר נראה לעולם מה זו מתינות סוציאליסטית. אתה רואה רק נישה מאוד מצומצמת - "איך נראה סגן השר איילון בדקה X שאחרי שעה Y ביום A". נזיפה לעולם לא נראית טובה, ובמיוחד כאשר יש להעמיד במקומו נציג של גוף שעובר על כל כללי ההתנהגות באופן פוגעני ומופגן. התחמקות מחוסר נעימות היא מאוד מפתה, אבל כאשר היא שיטתית היא מובילה אותך לנקודה בה אתה נראה סמרטוט. ישראל של היום נראית סמרטוט:

מדינה חסרת כבוד לחלוטין, שחייליה ואזרחיה מרושלים ורודפי בצע. הייתי מעדיף שנעצור בצורה יותר אסתטית מאיך שאיילון ביצע זאת, אבל להמשיך וללעוג לעצמך ש"אתה יהודי גאה" בכל פעם שאתה הולך נגד המסורת היהודית (הגאה באמת...) של "יהיה בסדר" אולי מוציא אותך חכם בין חבורת ישראלים, אבל אתה לגמרי לבד בעולם בעניין זה. אפילו אנשי יחסי הציבור המוקפדים של הבית הלבן - ארמון המלוכה של המדינה המוקפדת ביותר בעולם הנוצרי מערבי בענייני ניאנסים של נימוש - יודע "להכניס" השפלות למי שלא חפצים ביקרו. אפשר לדוגמא לשים רגליים של השולחן כאשר מדברים אתו בטלפון ולדאוג שזה יפורסם. האם גם האמריקאים הם "יהודי גאה" בזוי כזה? או שאולי הצבר הישראלי פספס משהו ושוכח שהוא ממש כבר לא אדם חדש חביב עם קורטוב של "חוצפה" (בהגיה אמריקאית) אלא מין דימוי מהלך של אופורטוניסט שמה שמעניין אותו שעוד יום של ביזנז יעבור.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר