לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2010, 16:00
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lihi92 שמתחילה ב "קצונה ייעודית ?"

מבחינת הצבא המסלול הזה נועד להכשיר הרבה קצינים ומהר. מהות המסלול היא לזהות פוטנציאל ולמיין מלש"בים לפני הגיוס, לגייס אותם לטירונות, להעביר אותם קורסים מקצועיים בהתאם למסלול (חימוש, שלישות, קשר וכ"ו), לשלוח אותם לעשות תפקיד קצר לשם צבירת נסיון ואז להוציא את החיילים לקצונה. בשורה התחתונה בד"כ מהגיוס עד הדרגות מדובר במשהו כמו שנה, כמה חודשים לכאן או לכאן.

יתרונות- אם תמיד ידעת שלהיות קצינת שלישות לדוגמא זה מה שאת רוצה לעשות בצבא, תפדאל, קצרי תהליכים ותהיי קצינה בתחום שמעניין אותך בלי "לבזבז" יותר מדי זמן.
חסרונות- רוב האנשים לא באמת יודעים אם הם רוצים להיות קצינים או לא (ולחתום קבע כמובן...). רוב המלש"בים לא באמת יודעים איך נראה תפקידו של מפקד מחלקת חימוש גדודית או של קצינת קישור למילואים ולא יודעים אם זה מה שהם רוצים לעשות בשירות. רוב המלש"בים לא מבינים את המשמעות של לצאת לקצונה אחרי חצי שנה-שמונה חודשים בצבא או של לקבל מחלקה בפז"ם של שנה, כמובן שאת תהיי חסרת נסיון וידע ביחס לאנשים איתך בקורס הקצינים, אפילו ביחס לחיילים שלך וזה חיסרון משמעותי.

גילוי נאות- אני בזמנו עברתי מיונים לקצונה ייעודית ובחרתי שלא להתגייס לשם (לא כי ידעתי את הדברים שכתבתי פה, עובדה שהתגייסתי למסלול בעל חסרונות דומים) אז אני קצת נוטה נגד המסלול.
בשורה התחתונה- כמו כל מסלול שנבנה על ידי הצבא במיוחד כדי לענות על צרכיו, גם המסלול הזה לא תפור בדיוק כך שהוא יתאים לרוב המלש"בים.

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy. בתאריך 21-06-2010 בשעה 16:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2010, 20:18
  משתמשת נקבה Lihi92 Lihi92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "יכול מאוד להיות שאת צודקת,"

קראתי על קצונה בתקשוב מסלול קשר"גים וזה נשמע מעניין מאוד... גם הקצונת תקשוב מערכתי נשמע מעניין רק שאני נוטה יותר לכיוון הקשר"גים בגלל שיש בזה פחות התעסקות עם מחשבים ותוכנה.. (תקנו אותי אם אני טועה).

חשוב לי מאוד להיות קצינה, וקשה לי להאמין שזה ישתנה (כפי שאני מכירה את עצמי..) אבל אני בהחלט לא פוסלת את מה שאמרת ואקח זאת לתשומת ליבי.. בכל זאת, אני עדיין רק מלשב"ית.

נראה לי שאני פשוט אלך לזימון, אתן את המיטב שבי (בתקווה שזה מספיק בשביל לעבור...), ונחכה לתוצאות.. הרי תמיד אפשר לחתום ויתור לא?..
למרות כל החסרונות אני מנסה לשמור על ראש פתוח לכל התפקידים שמציעים לי

תודה לכולם (:

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר"

ישן 22-06-2010, 20:43
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
קשה מאוד להבין תפקידים ע"י קריאה באינטרנט או בעלונים צה"ליים.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Lihi92 שמתחילה ב "קראתי על קצונה בתקשוב מסלול..."

קחי לדוגמא את התפקיד "לוחם חילוץ והצלה" (בכוונה לקחתי עותק ישן של ויקיפדיה, כי היו מאז שינויים בפיקוד העורף).
המידע שרשום בקישור של ויקיפדיה הוא המידע שהוצג באתר צה"ל באותה תקופה, ואני בטוח שעפ"י התיאור הנ"ל זה נשמע לך כמו התפקיד
המעניין ביותר בעולם. מה שלא צויין, למשל, הוא שביום-יום אין אירועים רבי נפגעים ורעידות אדמה, ובשגרה משמשים הלוחמים כמאבטחים במתקני כליאה.
אין לי משהו אישי נגיד התפקיד, ובאותה מידה אתה יכולה להסתכל בתפקיד של "לוחם חי"ר" - שעל אף החלקים ה"נוצצים" בחירום,
בשגרה בעיקר מבלה את שירותו בשמירות, סיורים ומטבחים.

זו סתם דוגמא, אבל אני בטוח שהקונספט ברור.

הדרך הכי טובה לדעת יותר - למצוא מישהו שעבר מסלול דומה ומשמש היום כקצין בתפקיד אליו את רוצה להגיע.

ישן 22-06-2010, 21:15
  shir.F shir.F אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Lihi92 שמתחילה ב "קראתי על קצונה בתקשוב מסלול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lihi92
רק שאני נוטה יותר לכיוון הקשר"גים בגלל שיש בזה פחות התעסקות עם מחשבים ותוכנה.. (תקנו אותי אם אני טועה).

אני אסטה קצת מהנושא הכללי של האשכול.
קשר"ג באמת מתעסק פחות עם מחשבים ותכנה אבל המשמעות של להתגייס למסלול של קשר"ג היא כבדה מאוד, מסלול של שנה וחצי, כולל קורס מ"כים, מגמת להב בבה"ד 1, השלמה רצחנית של 4 חודשים ובסופו של דבר להיטחן בגדוד סדיר (כלוחם לכל דבר, אגב).
רוב הבנות שמתחילות את המסלול הזה לא שורדות, ואין כמעט בנות מלכתחילה
מה גם שאת צריכה לעבור גיבוש לפני שאת מתגייסת לשם.

ככה שאם כבר קצונה יעודית בחיל תקשוב, הייתי ממליצה דווקא על קצונה ייעודית מערכתית, לא קשר"גים. נפתחים בכל מחזור תפקידים מאוד מעניינים, לאו דווקא בתחום המחשבים + הרבה הווי וגאוות יחידה כזאתי במהלך המסלול, שאין בחילות אחרים עד כמה שידוע לי.
ישן 23-06-2010, 00:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

אני אגיד את זה בצורה בוטה - ברוב המקרים, בוגרי קצונה יעודית עושים יותר נזק מאשר מועילים בשנה~ הראשונה לשירות שלהם, במידה והם מפקדים על חיילים.
הסיכוי שתצליחי לפקד על חיילים ונגדים באופן מוצלח ללא הכרה מוקדמת של המערכת הצבאית ונסיון כחייל, הוא נמוך מאוד.
אני מבין את הרצון שלך להיות קצינה - זה אחלה. השאלה היא האם תהיי קצינה אפקטיבית - כרגע, הסיכויים הם נגדך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-06-2010, 00:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אני מוקף בקצינות שהגיעו..."

העניין הוא לא חיילים ותיקים ממנה. העניין הוא חוסר הניסיון בפיקוד. במיוחד אם ביחידה יש נגדים, אתה תמיד תמצא עצמך מפקד על ותיקים ממך.
מי שחסר ניסיון בפיקוד וחסר נסיון בהתנהלות הצבא, לא יוכל לפקד בצורה יעילה ללא הכשרה נאותה וגב של נגד ותיק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר