לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2010, 17:03
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "גם אחרי 10 ימים: צה"ל הצליח להציל צעיר מהריסות האיטי"

הסיפור מופיע גם פה, כחלק מסיפור רחב יותר של הבי בי סי על הפסקת מבצעי ההצלה .

מעניין יותר הוא הוידאו שבגוף הכתבה שמוקדש כולו לחילוצו של עמנואל בוסו (אני יודע שאתה כתבת ביטו, הבי בי סי קורא לו בוסו, לא יודע מי צודק). בוידאו ניתן לשמוע בבירור קולות בעברית ולראות את המדים והדרגות הצה"ליים.

אני חושב שראוי גם ללמוד לקח קטן מהסיקור העולמי של מאמצי הצוות הישראלי, סיקור שבהחלט לא היה מוגבל לרשת פוקס האמריקאית וכלל גם גופי חדשות שמואשמים בארץ הרבה פעמים בהטיה אנטי ישראלית ואפילו אנטישמיות. אני לא טוען שהסיקור של הסכסוך הישראלי ערבי הוא תמיד הוגן ומאוזן אבל אני כן חושב שהתמונה הרבה יותר מורכבת ורב משמעית ושטיעון גורף לאנטישמיות חוטא לאמת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2010, 19:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תשובת ה"זה טוב לאימון" תמיד נשמעת טוב, אבל לא תמיד נכונה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ומצד שני. ישראל היא מדינה רבת אסונות."

ושים לב שבפעם הזאת מקהלת הצבועים (מבפנים!) המרננים על "הישראלים הצבועים הטובחים בעזתים ומצילים את האאישנים" התחילה לשיר בקול רם, ותהיה בטוח שבפעם הבאה כבר ידאגו שאתה תראה טוב לב כמו הסובייטים השולחים מדענים למדינות הגובלות במים הטריטוריאליים של ארה"ב...

ואנשים ש"לא עשו לנו דבר" יש הרבה, הרבה מאוד. עדיף - אם כבר - לשלוח משלחות (שגם ילמדו הרבה) לסייע לאיזו מדינה נחשלת שסתם כל יום בה הוא אסון קטן (אולי האיטי בעוד חצי שנה?) מאשר להופיע בזמן האסון, בעולם שבו ישראל נחשבת למעצמה של מכבסת שקרים ושממש לא מתכוון להאמין שאתה הומאני. הזמנים השתנו - המינימום שאנו יכולים לעשות זה להשאיר את התקציבים האלה בפנים. יודע מה? אולי שכמה מטובי הרופאים יגייסו עצמם ליום "מילואים" פעם בחצי שנה ועם אופרציה צה"לית מלאה (רכבים, מזון, אישורים וכו') ירדו ליומיים באיזו שכונה או עיירה מוכת עוני במיוחד ושם יתנו לתושבים מענה מקיף לכל מיני בעיות רפואיות שרק בעלי ביטוח הבריאות המושלם טיטניום יכולים להרשות, ועוד בהשתתפות עצמית שממילא גבוה פי כמה ממה שאנשים אלה יכולים לתת... אולי להוציא אדם אקראי תחת הריסות נוגע לנו היטב ברגש - ובטח מרגיע פחד קמאי של כל אחד להקבר חיים בלי שעושים הכל להציל אותו (אל תדאג: במקרה של רעידת אדמה, אפילו בלב שיקאגו, רוב הסיכויים הם עדיין שתגווע למוות תחת הריסות אפילו אם שרדת את המפולת), אבל לתת לגברת בת חמישים טיפול שיניים של מומחה, או לבעלה דיאגנוזה מאת אורתופד בעל שם עולמי, עושה הרבה יותר מאשר "לשחרר" לאנשים אלה כספים שממילא אין להם.

אין לי בעיה עם כך שברור לי שללא מזל רע במיוחד לעולם לא אקבל אפילו חצי מתמורת המיסים שאני משלם, אני רק נעוניין שכספים אלה יממנו איכות חיים לתושבי המדינה בה אני גר.

ישן 23-01-2010, 20:09
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני חושב שבעניין האימון ישראלה יוכל לסייע לנו.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תשובת ה"זה טוב לאימון" תמיד נשמעת טוב, אבל לא תמיד נכונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ושים לב שבפעם הזאת מקהלת הצבועים (מבפנים!) המרננים על "הישראלים הצבועים הטובחים בעזתים ומצילים את האאישנים" התחילה לשיר בקול רם, ותהיה בטוח שבפעם הבאה כבר ידאגו שאתה תראה טוב לב כמו הסובייטים השולחים מדענים למדינות הגובלות במים הטריטוריאליים של ארה"ב...

ואנשים ש"לא עשו לנו דבר" יש הרבה, הרבה מאוד. עדיף - אם כבר - לשלוח משלחות (שגם ילמדו הרבה) לסייע לאיזו מדינה נחשלת שסתם כל יום בה הוא אסון קטן (אולי האיטי בעוד חצי שנה?) מאשר להופיע בזמן האסון, בעולם שבו ישראל נחשבת למעצמה של מכבסת שקרים ושממש לא מתכוון להאמין שאתה הומאני. הזמנים השתנו - המינימום שאנו יכולים לעשות זה להשאיר את התקציבים האלה בפנים. יודע מה? אולי שכמה מטובי הרופאים יגייסו עצמם ליום "מילואים" פעם בחצי שנה ועם אופרציה צה"לית מלאה (רכבים, מזון, אישורים וכו') ירדו ליומיים באיזו שכונה או עיירה מוכת עוני במיוחד ושם יתנו לתושבים מענה מקיף לכל מיני בעיות רפואיות שרק בעלי ביטוח הבריאות המושלם טיטניום יכולים להרשות, ועוד בהשתתפות עצמית שממילא גבוה פי כמה ממה שאנשים אלה יכולים לתת... אולי להוציא אדם אקראי תחת הריסות נוגע לנו היטב ברגש - ובטח מרגיע פחד קמאי של כל אחד להקבר חיים בלי שעושים הכל להציל אותו (אל תדאג: במקרה של רעידת אדמה, אפילו בלב שיקאגו, רוב הסיכויים הם עדיין שתגווע למוות תחת הריסות אפילו אם שרדת את המפולת), אבל לתת לגברת בת חמישים טיפול שיניים של מומחה, או לבעלה דיאגנוזה מאת אורתופד בעל שם עולמי, עושה הרבה יותר מאשר "לשחרר" לאנשים אלה כספים שממילא אין להם.

אין לי בעיה עם כך שברור לי שללא מזל רע במיוחד לעולם לא אקבל אפילו חצי מתמורת המיסים שאני משלם, אני רק נעוניין שכספים אלה יממנו איכות חיים לתושבי המדינה בה אני גר.

אני מבין את התחושה הזאת, אני אתנוצנטרי בעצמי ואני לא אוהב לבזבז על מדינות אחרות ואני גם מסכים שזו לא שיטה שהוכיחה את עצמה תעמולתית. עדיין אני מרגיש איזו חובה מוסרית להציל חיים. לגבי העיירה מוכת העוני - נכון שאם התקציבים המופנים להאיטי היו מופנים לעיירה מוכת העוני - היה אפשר לשפר את איכות חייהם של תושבי העיירה. יחד עם זאת, למה שלא נפנה לשם תקציבים אחרים, למשל תקציב "משרד התרבות" . הרי בישראל מבזבזים כסף על דברים מיותרים ואפילו מזיקים כדבר שבשגרה, אם לא היינו יוצאים להאיטי היינו מוציאים את הכסף הזה על בריאות בישראל? אני בספק. - זאת הסיבה שאני לא אוהב את הטיעון שלך על כסף לבריאות העיירות ולא לקבורי ההריסות. זה נשמע יותר מדי כמו כסף לחברה ולא להתנחלויות..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-01-2010, 20:27
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הלכת רחוק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני חושב שבעניין האימון ישראלה יוכל לסייע לנו."

אני דיברתי על רופאים, שיירה של ציוד וטיפול רפואי לנזקקים ובחינם. לא מדובר פה אפילו על המרה תקציבית, פשוט על פעילות דומה, גם אם פוטוגנית הרבה פחות, וכמובן במדינה שבה אתה חי ובלי טיסות. ותאמין לי שאני מתעלה קצת מעל הדמגוגיה של "כסף לחינוך לא להתנחלויות"... אני מצוי היטב ברזי מערכת הבריאות והצד הכלכלי שלה עבור האזרח: אני גם יודע היטב כמה תועלת יכולים להביא מומחים של ממש (בפרקטיקה) עבור אנשים שאין להם ידע/זמן/מצברוח ללכת לרופא עור שיפטור אותם מפטריית ציפורן באופן יעיל יותר מאשר מה שזה שבקופ"ח יעשה (ותאמין לי שכמי שיש לו המצעים לשלם עבור "מומחים" אני יודע היטב שלפעמים בעיות מציקות נפתרות בקלות במטה קסם של רופא שיודע מה הוא עושה, וגם גובה בהתאם).

פעם הייתי נותן שיעורים פרטיים בכמה תחומים שבהם לא רק שהייתי טוב, אלא שככל הנראה הצלחתי לגרום לתלמידים באמת לרצות וללמוד. זו הייתה הכנסה מעולה כסטודנט ולכן יכולתי להרשות לעצמי לתת פעמיים בשבוע תגבור חינם לילדים שהוריהם לא יכלו לשלם (מאחר ואני גר בעיר מאוד בינונית מבחינת רמת החיים, לא קשה למצוא כאלה, ומה עוד שיש לי עוד בני משפחה שנשארו בשכונה והפנו אותי למי שצריך). באותו הזמן היו הבטלנים מ"תא דור שלום" או כל שם מצחיק אחר שאיזו מפלגת סטונטים תורנית מצאה לעצמה, שהיו יורדים פעם בשנה לדימונה וצובעים איזו דירה של קשישה: 8 סטודנטים על דירת שיכון, והיו מכסים את הקמפוס במודעות עם תמונות שלהם.

אני לא יודע האם אני אתנוצנטרי (בעצם אני כן, אבל אני לא בטוח שזה משפיע) כמו שאני חושב שהאופרציות האלה של מבצעי הצלה הן בזבוז משאבים שמספק פרנסה ליותר מדי אנשים בדרך: אין מה לעשות זה כמעט חוק פיסיקלי: כדי להביא X אנרגיה, ליעד Y במהירות נתונה ככה וככה אנרגיה תצרך בדרך". "בזמנו" עשיתי 2 שנות פרח בבית הספר ביאליק ז"ל בלווינסקי. לא היה בין הילדים שהיו תחת חסותי ולו אחד שהיה:

א. יהודי
ב. "חוקי"
ג. שהוריו שילמו לירה מיסים לקופת המדינה.

מה שכן - הם היו תושבי המדינה אותו הזמן ומבחינת צרכי דהיום אני מאמין שחשוב לתת להם מענה ראוי וזו הסיבה שלא רק בשמחה קיבלתי את ה"הצבה" ההיא, אלא אפילו הרחבתי פעילות בקהילה שהייתה אז של ילדי עובדים זרים מקולומביה ועוד כמה מדינות אמריקה לאטינית אל מעבר ל"מנדט" שניתן לי כתמורה למלגת פר"ח. די ברור שעם כל הסימפטיה שלי לאנשים הנחמדים והמאוד ישרים ההם, לא הייתי טס לקולומביה - גם לא על חשבון מדינת ישראל - כדי לסייע להם.

ישן 23-01-2010, 21:05
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
האימונים הם חשובים. קטסטרופה אינה דומה לשגרה.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הלכת רחוק"

מנהל/מפקד בי"ח שדה שחייב לשלוט בעבודת מיון/טפולי חירום/אספקה/פנוי בתת תנאים ובמרחק רב ממרכז רפואי יציב רוכש נסיון רב בכל ים של עבודה.

גם במצב אסון ימשיכו אנשים לסבול משלשול ולהציף את בתי החולים עם כאבי ראש וצפורן חודרנית וההתמודדות עם מה שקורה בהאיטי מדמה לא רע את מה שעלול לקרות במקרה של מתקפה כימית הפוקקת את בתי החולים הגדולים ועוד ארוע 'צידי' של מספר בתי קומות נופלים בעיירה נטולת מרכז רפואי ועל צוות ביה"ח של פיקוד העורף לפרוס שם ולהפוך למצילי החיים, מנתחי הבטנים, עוצרי השלשולים, מחלקי הווליום ושאר מריעין בישין למשך מספר ימים.

מעבר לרבע שעת התהילה לה זוכים חברי המשלחת נותרות שעות רבות של שגרת דיזנטריה, חלוקת טיפות עיניים ואינהלציות לילדים והרמת הרבה גושי בטון ורחרוח ע"י כלבים.

גושי הבטון הממוספרים ב'נעורים' ובובות הבד אינם יכולים להעניק את הנסיון.

כל האמור מתייחס להבט הערך המוסף של האימון בלבד כתואצה מפעילות האמת בהאיטי. כל מה שקשור למערכת הבריאות בארץ - ראוי לאשכול משלו...

ישן 23-01-2010, 21:41
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אבל את זה אמורה המערכת האזרחית לעשות."

גם אני לא מאוד קונה את עניין האימונים. אם לא בגלל שום סיבה אחרת פשוט כי זו דרך יקרה להחריד להתאמן.

אני גם לא קונה את הגישה הסופר צינית שהמדובר בתעלול יח"צ בלבד, למעשה אני מוצא את הטיעון הזה מעליב הן למאמצים הכנים של חברי המשלחת והן לאינטיליגנציה של ההנהגה הישראלית, כאילו נתניהו וליברמן טיפשים כל כך שיחשבו שבגלל הפעילות הברוכה של צה"ל בהאיטי לא נגונה בסיבוב הבא עם הערבים.

ברור שיש אלמנטים של יח"צ בסיוע הישראלי בהאיטי, כמו גם בסיוע הרוסי, הברזילאי, הבריטי, הונצואלי וגם האמריקאי, אם עשית משהו חיובי חשוב ליידע את כולם אבל הדבר האמיתי פה הוא היות ישראל חברה נורמאלית במשפחת העמים ובקהיליה הבינ"ל ולמעשה אולי אפילו יותר מחברה נורמאלית, חברה עם יכולות מעל לממוצא. היה וחו"ח יתגשמו תחזיות האימה על רעידת אדמה קטלנית על השבר הסורי אפריקני אני אצפה שבמידת הצורך (ואני חושש מאוד שיהיה צורך) תקבל ישראל מהעולם את אותו היחס שנתנה בהאיטי וזה לבדו סיבה מספיקה בעיני לסיוע המוצדק למדינה בישת המזל.

ישן 23-01-2010, 23:41
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יקרה אך יעילה. הרקע של 'מעשים טובים' ויח"צ מאפשר את מימון האימון"

לא הייתי שם מעשים טובים במרכאות, לא יחידות ולא כפולות.

אני באמת ובתמים חושב שמה שמשלחת צה"ל שחשוב לזכור שכל אנשיה התנדבו לשליחות עושה בהאיטי הוא מעשה נאצל שנובע מנדיבות לב אנושית ואמפטיה אמיתית.

פעם, לפני אולי עשר שנים, כשחשבתי שאני יודע הכל מהכל יכולתי בקלות לראות את כל העניין בתרגיל יח"צ ולהעיר הערות מתחכמות בנוסח ענייי-עירך-קודמים ומה-רצים-להציל- אנשים-בצד-השני-של-הכדור. הזדקנתי ונדמה לי שהוספתי (מעט) חוכמה להבין שזה שדבר אחד לא נעשה (ענייי עירך) לא מצדיק השתמטות מלעשות דבר אחר (האיטי), שאי עשייה שם קרוב לוודאי שלא היתה מביאה לעשייה נכונה פה, שיש בעולם המון בעיות ושלעולם לא נפתור את כולן אבל אם יש הזדמנות לעשות מעשה קטן אבל חיובי צריך לעשות אותו ולא לספר מעשיות על הסבל האינסופי שמסביב והחשוב מכל, שהתמימות חזקה לאין ארוך מהציניות שהיא מההרסניים שברגשות האנושיים.

לפני כמה שנים עבדתי על פרויקט אישי וחייתי ממילגות. רוב האנשים לא יודעים אבל להשיג מילגות זו עבודה כל כך קשה שתובעת כל כך הרבה זמן שיעיל יותר כבר לעבוד בעבודה נורמאלית ולהרויח את הכסף. בכל אופן, בשביל מילגות צריך לכתוב לחצי מליון אנשים שלא מכירים אותך בכלל ולהתחנן לכמה פרוטות, למעשה לפעמים זה לא לכסף אפילו שאתה מתחנן אלא לכל מיני מכתבי תמיכה וכו'. יום אחד היינו צריכים, אישתי (עבדנו על הפרוייקט ביחד) ואני, איזה מכתב מאיזו גברת באיזו קרן חשובה. שלחנו לה מייל וקיבלנו תשובה לא כל כך סימפטית שאין לה זמן בשבילנו. אני מקצר את הסיפור וההיסטוריה (הגברת היתה קצת חייבת לנו על עניין אחר) אבל אני התרגזתי מאוד וניסיתי להחליט בין אי תשובה לתשובה ארסית מאוד כשאישתי שמכירה אותי אמרה לי לשבת בשקט ולתת לה לנסח את התשובה. הואיל והאנגלית שלי טובה משלה לאחר שסיימה ביקשה שאעבור על המכתב ומשעשיתי זאת נתעצבנתי עוד יותר, זה היה מכתב חם, אוהד ומנומס שללא שמץ ציניות הודה לגברת על תמיכתה בעבר והביע הבנה ללחצים בהם היא עומדת. עמדתי להתווכח אבל אז ניזכרתי מי הצד החכם יותר במשפחה ושמרתי את המחשבות שלי לעצמי. תשובה על המייל לא קיבלנו אבל מכתב התמיכה, בשלושה העתקים על נייר רישמי ועם מעטפות, הגיע שלושה ימים מאוחר יותר.

זו דוגמה אחת, יכולתי להביא אחרות, חלקן גדולות הרבה יותר, אבל הנקודה היא שהתמימים, אולי משום תמימותם, פשוט הולכים ועושים בעוד הציניים שהם חכמים מכדי לעשות יושבים ביציע ומסבירים לך למה זה לא יילך.

אני מאמין שרשעות אמיתית היא עניין נדיר למדי, שרוב הרע בעולם נובע יותר מחולשת הדעת ומאנוכיות מאשר מכוונה להרע וכל עוד זה לא עולה להם יותר מידי (ע"מ לשמור את רמת הציפיות ריאלית) רוב האנשים יעדיפו לעשות את הדבר הנכון. אני בהחלט מאמין שיש ערך אמיתי מבחינת מעמדה של ישראל בעולם למשלחות ההצלה הללו. לא, זה לא יתן לנו קרט בלאנש במלחמה הבאה אבל ישראל לא מתחילה ונגמרת במלחמות ואנשים כן שמים לב וזוכרים וזה שתיתקל פה ושם במיקרים של כפיות טובה לא צריך לרפות את ידך ולגרום לך לשכוח את המיכרים האחרים בהם זכית להכרת תודה אמיתית.

ולעניין האימונים; אני עדיין חושב שזה יקר להחריד אבל אתה צודק, עבודה במתכונת חירום שונה מאוד מעבודה ואפילו תרגילים בימים כתיקונם. שעת חירום מחייבת לקיחה מהירה של החלטות ופתרונות יצירתיים מבוססי צורך (לעומת תיאוריה) שהם מציאותיים, יעילים, מהירים וזולים. קשה מאוד בזמנים רגילים ללמוד את הלקחים הללו.

ישן 24-01-2010, 01:11
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לי זה לא מחמם את הלב בכלל..."

ציטוט:
מעבר לזה שכישראלי שלא נמצא בחו"ל (אאל"ט אצליך זה הפוך) עניין התדמית לא נראה לי חשוב עד כדי כך.
חשבתי שהכל זה התדמית.
את העובדות מעטים יודעים -
ההמונים רואים תמונה פה קליפ שם ומי שעושה הרבה רעש.

ואני אנסה להגיב על החלק הראשון:
ציטוט:
“אולי זה בגלל שבמשך השנים הכרתי יותר מדי "מתנדבים" ו"פילנטרופים" בשביל לדעת מאיזה חומר הם עשויים.” -

אני כבר קישקשתי כאן על שאני מתנדבת במקלט לחסרי בית - השנה ה-13.
ומודה שיש כאן ”יותר משהעגל רוצה לינוק - הפרה רוצה להניק”.
נדיר שאנשים נותנים ורק 100% סובלים בתמורה.
בהתנדבות, כמו בתרומה - מקבלים לא מעט חזרה.
לתורמים יש הטבות מס ויש מי שמקווה שיום אחד תחזור הריבית להשקעה.
תורמים בגדים - מרוויחים מקום בארון...
מתנדבים מוצאים תעסוקה וחברה ואם אין להם משהו אחר בחיים - הם יכולים לספר כמה החיים שלהם מלאים וכו’...
אצלי למשל - משהי שהייתה צריכה לעשות את זה - ברגע האחרון לא יכלה - והציעה לי.
התחלתי מתוך סקרנות - אף פעם לא נגעתי בחומר הזה לפני כן - וראיתי בזה אתגר - שהפך לחלק גדול מהחיים שלי.
אז אני מודה שאני נהנת יותר מהעגלות שלי - והן נהנות מאוד.
כשלמדתי בארץ - גם היה לי פר”ח שהשקעתי בה - וזה גם מימן חלק מהשכ”ל.
לפני הצבא עשיתי קורס כמה חדשים - ע”ח זמני + חתמנו שס”ן (שירות סדיר נוסף = שנה קבע בלי משכורת + הכמה חדשים קורס) ‪ -‬
‏PRICELESS - עד היום אני נהנת מהכלים שקיבלתי/למדתי תמורת הזמן שלי.
אז אתה צודק שהפילנטרופים והמתנדבים נהנים - אבל כל זמן שיש מי שנהנה מזה - אני בעד.

-להבדיל - יש כאלה שרק לוקחים - ומציגים את זה כאילו נתנו -
יש לי מלא דוגמאות - לא אלעיט בזה עכשו...
יש את מי שיודעים רק לנצל את המערכת - בלי לתרום - פה זה בעיה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר