לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2010, 21:07
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rdunsky שמתחילה ב "קמ"ן ייעודי, טייס ומנילה | שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rdunsky
שלום לכולם!

קודם כל אני רוצה להביע את הערכתי לפורום זה.

נתונים - פרופיל 97, קב"א 54+ תאריך גיוס - 26/07/2010.

ישנן מס' שאלות שמטרידות אותי, והן:

1. האם מסלול של קמ"ן גדודי ייעודי נפתח במחזור גיוס יולי? לא יודע, בד"כ זה חופף לגיוסים של מוד"ש (משם לעיתים מוציאים אנשים למסלול)
2. האם המסלול הנ"ל נחשב לקרבי? אני חושב שלא (גם מתבסס על מידע שלפני שלוש שנים בערך)
3. כיצד ניתן להגיע למסלול הנ"ל? ממה שאני יודע, אתה מתגייס למוד"ש, אומר שאתה רוצה קמ"נים יעודי והופה.
4. האם מיונים לטייס (ירפ"א ב') מונעים קבלת מנילה? לא.
5. האם מיונים לטייס מונעים מיונים למסלולים שהם לא של טייס / מודיעין?
6. מתי אני אמור לקבל מנילה?

חיפשתי בפורום ובגוגל מידע ותשובות לשאלות אלו, אך לא מצאתי תשובות חד משמעיות לשאלות הנ"ל, אני מקווה שהניסיון של באי הפורום יוכל לשמש למתן תשובות לשאלות אלו.

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2010, 09:25
  A.M.F A.M.F אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rdunsky שמתחילה ב "קמ"ן ייעודי, טייס ומנילה | שאלה"

קמ"נים ייעודיים כבר לא מתגייסים דרך מוד"ש. ממה שהבנתי, זה אמור להיות כבר אופציה במנילה למי שמתאים, כמו מסלול קשר"גים.
בנוגע לעניין הקרבי, כן יש הרבה קמ"ני גדוד שעשו במגמת מעוז בה"ד 1, אבל בסופו של דבר התפקיד עצמו זה תפקיד לחימה, ובזמן קרב אתה נמצא ביחד עם המג"ד, בשטח. אתה לא תקבל תעודת לוחם אם זה מה שאתה מחפש.

ציטוט:
האם יש מסלולים דומים?

זה תפקיד די ייחודי שאיכשהו משלב בין שטח למודיעין, מבחינת תפקיד עם מסלול דומה יש את המסלול של הקש"רגים.

ואפשרויות קידום, יש לך אופציה לחתום עוד שנות קבע, אבל נראה לי שזה עוד קצת רחוק

ישן 30-01-2010, 10:23
  ג'ימי דין ג'ימי דין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.06

קצת סדר לפחות בנוגע ל-3 השאלות הראשונות שלך-
1. האם מסלול של קמ"ן גדודי ייעודי נפתח במחזור גיוס יולי?
אם התכוונת ל2010 אני חושב שכן, אבל בשביל לוודא צריך לשאול את גורמי השלישות בענף מוד"ש של חמ"ן.
2. האם המסלול הנ"ל נחשב לקרבי?
תעודת לוחם פה לא תקבל (היו בירורים בקשות וגם קבילות בנושא, אבל בסוף הוחלט שלא מקבלים), מצד שני הטירונות היא אותה טירונות 03 של חיל האיסוף הקרבי (מוד"ש בשמו החדש) שעושים גם הלוחמים. אחריו קורס מודיעין בסיסי, אחריו סיפוח בגדוד שבו באמת לומדים את העבודה בשטח. לאחר מכן קורס מש"קי מודיעין (שהוא קורס פיקודי, המהווה תנאי ליציאה לקק"צ להב), הכנה לבה"ד 1 עם לוחמי חיל האיסוף הקרבי, בה"ד 1 במגמת "להב" (שהיא המגמה בה עושים בה"ד 1 כל הלוחמים בצה"ל) והשלמת קמ"נים גדודיים בבה"ד 15. כשתגיע לגדוד ברמ"פ א'+ יהיה לך עד כמה שזכור לי תקן של קצין לוחם. ברמ"פ א' ומטה התקן הוא של קצין תומך לחימה.- זה בקטע הרשמי, במציאות התפקיד הוא אכן תפקיד של ק.מטה (או ליתר דיוק קצין עוזר), גם בבט"ש וגם במלחמה אתה צמוד למג"ד בחפ"ק שלו עם כל הלוחמים. עד כמה תהיה בשטח, זו כבר בחירה שלך (ובוא נאמר דוגרי, גם של המג"ד שלך), יש קמ"נים שלא עוזבים את הפלורסנטים במשרד/חמ"ל ויש כאלה שחצי יום בסיורי שטח בחוץ.
3. כיצד ניתן להגיע למסלול הנ"ל?
א) היו דיבורים על זה שהמסלול ייכנס למנילה כמו הקשר"גים, אבל מאחר וכבר עבר זמן מה מאז שראיתי מנילה אין לי מושג אם זה כבר קרה.
ב)הצורה שאני מכיר (ובה אני הגעתי למסלול)- מתגייסים לחיל האיסוף הקרבי ובמהלך הטירונות, אם נפתח באותו המחזור, מציעים למי שרוצה להיבחן למסלול קמ"נים ייעודי. לאחר מכן, עוברים איזשהו ראיון ובסוף הטירונות מי שלא התחרט או משהו כזה, יוצא לקורס מודיעין בסיסי וממשיך במסלול.
ג)כדאי לציין גם שמגיעים לתפקיד הזה גם פחות או יותר מכל תפקיד של לוחם בצה"ל, בין אם זה חי"ר, שריון, תותחנים, מוד"ש, הנדסה או סיירות (כל מי ששכחתי ברשימה זו, עמכם הסליחה). מה שצריך זה לעמוד בקריטריונים של- פרופיל 72 ומעלה, רובאי 03 ומעלה, קב"א מסויימת, ביצוע קורס פיקודי, לא משנה של איזה חיל( אלו הם אגב הקריטריונים לכניסה ל"להב" בבה"ד 1) וכמובן קבלת הקצאה לקמ"נים.
מה ההבדל ביניהם?- יש שטוענים שהלוחמים מגיעים עם יותר חיבור לשטח, מה שנכון במידה, אבל לפי דעתי עצם העובדה שאתה מתעסק עם המקצוע הזה הרבה יותר זמן ורוכש ניסיון מקצועי במשך שנה שלמה מהשירות עוד לפני ההשלמה הופכת את הייעודיים ככלל למקצועיים יותר ובעלי יתרון משמעותי בכניסה לתפקיד (אסייג ואוסיף שמן הסתם תלוי בבן אדם, וכבר ראיתי לוחם עם תפיסה מהירה שקלט את המקצוע בצורה מצויינת ולעומתו ייעודי דפר, שגם לא הצליח לסיים את המסלול בסוף).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר