לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2005, 20:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מידע לחובבי הנק"ל - רובה צלפים פולני חדש...

בשבועון ג'יינס הופיע לראשונה תצלום של רובה הצלפים החדש אשר מפותח על ידי מכון המחקר והפיתוח OBR SM .
אב הטיפוס אשר הוצג הנו בקוטר 7.62מ"מ (נאט"ו) וכולל "קנה צף" באורך 68 ס"מ עם אופצייה למפצה סטייה מובנה.
לרובה מחסנית בת 10 כדורים.
משקל הנשק 6.8 ק"ג וארכו כ 1.40 מטר.
הנשק מצוייד במסילת פיקאטיני וכן בטלסקופ "ליאופולד" סימן 4.

מה שמעניין הוא שהנשק הנ"ל המיועד לירי תחמושת נאט"ו מיועד להחליף את רובה הצלפים הרוסי מסוג "דראגונוב" ו SWD - M (הדגם המשופר של הדראגונוב) הנמצאים עדיין בשימוש הצבא הפולני המותאמים לירי של תחמושת רוסית/מזרחית , מגמה זו של הצטיידות בנק"ל המותאם לירי התחמושת הסטנדרטית המקובלת בנאט"ו הנו חלק מהמגמה הכללית שעובר הצבא הפולני לאחר כניסת פולין לארגון .

(התמונה לקוחה מתוך השבועון ג'יינס).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מה אומרים מומחי הנק"ל ???.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2005, 20:47
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
מה הביצועים שלו?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לחובבי הנק"ל - רובה צלפים פולני חדש..."

אם גם למרות תצורת ה-bullpup מדובר ברובה באורך מטר וחצי, אין אלא להסיק שהוא נועד לצליפה מדויקת לטווחים ארוכים. במקרה זה, לא ברורה לי כל כך הבחירה במנגנון ירי חצי-אוטומטי, שנחשב באופן מסורתי לפחות מדויק מזה הבריחי. רובה כזה צריך גם דיוק גבוה.

יש היום מגמה של חזרה לרובים חצי-אוטומטיים מדויקים: PSG-1 הגרמני, M89SR הישראלי (לפי סקירות שקראתי מדובר ברובה קומפקטי ומצוין - הן מבחינת דיוק וטווח, חבל שהוא לא משרת בצה"ל), ה SR-25 האמריקני ועוד. בשנות ה-90 המגמה הייתה רובים בריחיים (ה M-24 כמובן, רובי ה M40 של המרינס ובכלל רוב רובי הצלפים בארה"ב). בעוד שרובים בריחיים משיגים כבר דיוק של 0.25 דקות הקשת (MOA) רובי צלפים חצי-אוטומטיים משיגים דיוק של 0.75-1 דקות הקשת, שזה טוב מאוד (אך פחות טוב מהבריחיים).
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 14-12-2005, 22:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אין לי מושג מה הביצועים שלו (ושוב - מדובר באבטיפוס) אבל...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מה הביצועים שלו?"

היום הגיעה אלי החוברת בה מופיעה הכתבה ושם נטען בעניין הטלסקופ שפרט לחברת "ליאופולד" יותאם הנשק גם להכבת טלסקופ של חברת "שמידט ו בנדר" (השימות הללו לא ממש מדברים אלי) כשאח"כ מופיעה רשימת מספרים ארוכה כדלקמן - 3-12 על 4-16 על 50/P3 ........???????
כמו כן כנראה שהנשק מיועד להחליף גם רובה צלפים נוסף שבשימוש צבא פולין ויחידותיו אשר בעיראק כשהפעם מדובר ברובה הפיני TRG 22 .
כשחיפשתי צילום של הרובה הפיני מצאתי את זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.drpc1999.com/images/Photos/Galleries/Tools_of_the_trade/images/DSC00003_edited.jpg]

שמשום מה מזכיר מאוד במבנהו את הפולני הזה:

מעניין.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-12-2005 בשעה 22:30.
ישן 14-12-2005, 22:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
למה חצי אוטומטי? - לא ראיתי שום ציון כזה במה שלבני פרסם...(ל"ת)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מה הביצועים שלו?"

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2005, 22:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

נראה לי שמדובר שנשק בריחי.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "למה אני משער שמדובר ברובה חצי אוטומטי"

צורת המכלול וידית הדריכה מרמזים על כך - לא נראה לי שיעשו ידית דריכה כזו שתזוז קדימה ואחורה במהירות הירי. לגבי נוחות הדריכה - לא נראה לי משהו בעייתי במיוחד, צריך רק להתרגל לזה. גם ב- M24 ידית הדירכה נמצאת די מאחור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2005, 22:52
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
מידע ה"אלכס" - מויקיפדיה באנגלית
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שכתוב הוא..."

http://en.wikipedia.org/wiki/Standa...ifle_%22Alex%22

"Alex"
Type sniper rifle
Nation(s) of Origin Polish
Era modern History
Date of design 2005
Production period prototype
Service duration
Operators
War service
Variants
Number built
Specifications
Type bolt-action rifle
Caliber 7,62
Barrel length 680 mm
Ammunition 7.62 × 51 mm NATO (.308 Winchester)
Magazine Double row-box magazine/10 cartridges
Action repeating, bull pup
Length 1038 mm Weight 6,5 kg
Rate of fire
Muzzle velocity 870 m/s
Effective range 800 m

"Alex" is the new Polish repeated sniper rifle. After 1999 when Poland became a member of North Atlantic Treaty Organization, there was a need for new firearms for a Polish army, especially compatible with NATO standards. At the beginning of XXI century in the Science and Development Centre of Mechanical Equipment in Tarnów engineer Aleksander Leżucha started his work on new standard sniper rifle called "Alex" (from the name of the constructor). The work on "Alex" had also financial support of Polish Science and Computerization Ministry. The rifle is designed for disabling the single targets. On the summer 2005 the tests of the new invention have started. "Alex" was presented during the 12th International Defense Industry Exhibition MSPO in September 2005 in Kielce. The weapon is still in evaluation stage, and the mass production is planned to start in 2006.
Retrieved from "http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_sniper_rifle_%22Alex%22"
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 17-02-2009, 15:57
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
עוד על רובי צלפים מהאתר פולני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לחובבי הנק"ל - רובה צלפים פולני חדש..."

http://www.polityka.pl/snajpera-pia...1137,245925,18/

כמובן אם צריך תרגום, נא לציין.

http://rusguns.net/?SPECIAL_PURPOSE...94_sniper_rifle

קיים גם ספר אודות מלחמת הצלפים בזמן מלחמת עולם 2 בשם:
"צלף בחזית המזרחית" של ALBRECHT WACKER לא ידוע אם תורגם לעברית .

http://solarisnet.pl/oferta/snajper...ncie_wschodnim/

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 17-02-2009, 17:57
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לפי ההסבר הפולני:
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "תמיד עניין אותי לדעת למה..."

א. קליע הרגיל שיוצא מהקנה טס באנרגיה של 60 ג'אול.
ב. הקליע של רובה אויר טס באנרגיה של 17 ג'אול.
ג. קליע של רובה צלפים טס באנרגיה של 3417 ג'אול.

הפולנים מספרים שביום אחד של הלחימה בקרבלה (עירק) בשנת 2004 הם פגעו ב-80 מורדים.
את הנתון הזה לא רצו לפרסם בכדי שהאויב לא ידע מה עבר עליו ואיך קרה שלפולנים לא נגרמו אבדות
וכל הכוחות התוקפים הושמדו...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 18-02-2009, 07:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "תמיד עניין אותי לדעת למה..."

הנה כמה סיבות אפשריות למה לא ששים להשתמש בנשק בעל קוטר מיוחד ביחידות קונבנציונאליות:
1. איכות ההכשרה ועומק ההכשרה הנדרשים למצות את הכלי
2. צורך - האם יש צורך בכלי כזה שהוא AP בלבד, כשיש רובים בריחיים 0.5 שיכולים לירות לטווחים יותר גדולים ולשמש גם נגד מטרות כבדות יותר
3. הלוגיסטיקה של סוג כדור נוסף וסוג נשק נוסף (במיוחד כאשר יש שימוש נרחב ב7.62 צלפים ברובים מסוג SPR).

השאלה היא מהי התועלת השולית של כלי כזה וכמה מעמסה הוא מטיל על המסגרת.

ישן 18-02-2009, 11:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הנה כמה סיבות אפשריות למה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הנה כמה סיבות אפשריות למה לא ששים להשתמש בנשק בעל קוטר מיוחד ביחידות קונבנציונאליות:
1. איכות ההכשרה ועומק ההכשרה הנדרשים למצות את הכלי
2. צורך - האם יש צורך בכלי כזה שהוא AP בלבד, כשיש רובים בריחיים 0.5 שיכולים לירות לטווחים יותר גדולים ולשמש גם נגד מטרות כבדות יותר
3. הלוגיסטיקה של סוג כדור נוסף וסוג נשק נוסף (במיוחד כאשר יש שימוש נרחב ב7.62 צלפים ברובים מסוג SPR).

השאלה היא מהי התועלת השולית של כלי כזה וכמה מעמסה הוא מטיל על המסגרת.

קבל שאפו
כיוון שאלו לא המילים שלי, אני מניח שלא העתקת ממני.
1.מילה במילה
2.רק ליח' מיוחדות. וגם זה בשיקול הדעת. לטעמי עם התפיסה הקיימת לא יוציאו מהנשק את מה שהוא יכול לתת. ואת מה שמוציאים אפשר גם ב 7.62 (עיין סעיף 1)
3.פרק הלוגיסטיקה שלי חולק ל 4 חלקים (לא אפרט כאן)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר