לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2005, 00:36
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תוכנות אד/ספייוור האם הן באמת יעילות?

שלום לכולם!

הרגע חזרתי מפירמוט לאחר שהותקפתי ע"י רוגלה זדונית ש"חטפה" לי את עמ' הבית ומנעה ממני לגלוש כרגיל.

בנוסף כאשר עשיתי לחצן ימני על שולחן העבודה ומאפיינים קיבלתי רק את הלשוניות של "שומר מסך" ו"הגדרות"

כמובן שיש לי אדאוור SE גירסה מלאה, ספייבוט 1.3, ספיי דוקטור וכמובן נורטון 2005 כל החבילה.

הפעלתי את כל ה"כוחות" אציין בראש ובראשונה את ספיי דוקטור שגילתה המון תקלות כנ"ל לגבי אדאוור, אך הבעיה העיקרית לא נפתרה! ועדיין הייתי שבוי...

שורה תחתונה פירמטתי העסק וחזרתי לעבוד נורמלי...

אציין שהתקנתי מסנג'ר 7 וזה נתן לי הרבה התראות!

אז.. מה דעתכם חברים התוכנות יעילות או לא?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2005, 01:57
צלמית המשתמש של jot
  משתמש זכר jot jot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.02
סרט התוכנות יעילות אבל לפעמים לוקח כמה ימים עד שממציאים תרופה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תוכנות אד/ספייוור האם הן באמת יעילות?"

לאיזה מכה מסוג חדש.
שכחת לציין גם את HIJACKTHIS את SPYWARE BLASTER ואת MS GIANT ANTI SPYWARE
ואת כולן חייבים לעדכן לפני כל סריקה כדי שהן יהיו אפקטיביות וגם לחטט וללמוד מה קורה בעומק שלהן כי אחרת אתה עושה סריקה מאד שיטחית ולא תצליח להיפטר כך ממזיקים. כמו כן עדכן את מערכת ההפעלה שלך כדי להיפטר מפרצות האבטחה הרבות. כמו כן, סגור שירותים מיותרים של מערכת ההפעלה אותם אתה לא צריך. כמו כן רוקן את כל תיקיות ה TEMP, גם TEMP INTERNET FILES וגם DOWNLOADED PROGRAM FILES מעת לעת. כמו כן - אל תתקין תוכנות סרגלי כלים, עזרי דפדפן, חייגנים שומרי מסך לא מזוהים וכו'..... כמו כן חובה פיירוול חומרה או תוכנה רציני קצת יותר מזה שמציעה מיקרוסופט כדי להכיר ולשלוט בתעבורה שמתנהלת לה מאחורי הגב שלך בין המכונה שלך לאינטרנט...

פירצת האבטחה הגדולה ביותר היא המשתמש

התוכנות הן רק עזרים למשתמש מושכל

נערך לאחרונה ע"י jot בתאריך 15-04-2005 בשעה 02:00.
ישן 15-04-2005, 08:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
זאת מלחמה אינסופית, שהקונספט שלה שגוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תוכנות אד/ספייוור האם הן באמת יעילות?"

אסור לתת לדברים זדוניים להיכנס למחשב מלכתחילה, ודברים לא קורים לבד.

שהרי, אם לא הייתה נכנסת התולעת או תוכנת הריגול למחשב, היא לא הייתה עושה לך בעיות, ולא היית צריך "לטפל" בה.

הרוב המוחלט של המזיקים האלה (לדעתי - מעל 99%), נובע מבעיות אבטחה ב 3 ממוצריה של מיקרוסופט: מערכת ההפעלה עצמה, הדפדפן (אם אפשר לקרוא לדבר הנחות הזה דפדפן) Internet Explorer, ותוכנת הדואר האלקטרוני Outlook.

אז מה עושים?
חלקנו (כמוני), לא משתמשים במערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ולכן פטורים מכל הכאב ראש הזה. אלה שחייבים להשתמש בה - יכולים לקחת צעדי מנע. לדוגמא הפיירוול האיכותי שהזכיר זה שמעלי. כיוון שהרוב המוחלט של התולעים פוגע בשירותיה של מערכת ההפעלה, שבהם יש באגים לרוב, חסימת האפשרות להתחבר אליהם מהאינטרנט תפתור לנו את הבעייה הזאת. חשוב להתקין את הפיירוול עוד לפני ההתחברות בפעם הראשונה לאינטרנט לאחר התקנת מערכת ההפעלה, משום שבגלל תפוצת התולעים, יש סיכוי של כמעט 100% שלפני שתספיק להוריד או אפילו להתקין את הפיירוול אם יש לך אותו על דיסק או משהו, כבר תספיק להידבק. אני ממליץ על ZoneAlarm. היא אולי טיפה מכבידה על מחשבים חלשים יחסית, אבל זה שווה את זה.

נשארו לנו תוכנות הריגול.
הסט הראשון: קאזה, DivX החינמי ושאר תוכנות ה P2P, אלו שתי הדרכים שבהם המשתמש הממוצע מכניס את תוכנות הריגול למחשב מרצונו החופשי (הוא אפילו מאשר את הסכם השימוש שבו כתוב שיותקנו התוכנות האלה). לא להשתמש בשני הנ"ל (כן, אולי תצטרכו לשלם על דברים, אבל אתם בחרתם להשתמש בסט תוכנות קנייני, וזה מה יש...).

הסט השני של המזיקים מגיע מאינטרנט בלי שיש לכם מה לעשות נגדו אם אתם משתמשים בחורי האבטחה העונים לשם "Internet Explorer" ו "Outlook". על שני אלה אי אפשר להגן (לא משנה מה יגידו לכם), והפתרון הוא לא להשתמש בהן, אלא בתוכנות אחרות, כמו Mozilla Firefox (דפדפן) ו Mozilla Thunderbird (לקוח דוא"ל).

חלק נוסף של המזיקים מנצל באגים בחלקים של מערכת ההפעלה שאינם פתוחים לאינטרנט באופן ישיר, אלא יכולים להיות מופעלים במהלך שימוש שוטף. נגד הבאגים האלה, גם אם תשתמשו בתוכנות בטוחות, הדבר לא יעזור, כיוון שהתוכנות משתמשות ביכולות של מערכת ההפעלה (לא תמיד, אבל לפעמים) כדי לבצע פעולות מסויימות. במקרה הזה, אי תיקון של הבאג במערכת ההפעלה, ישאיר את התוכנות המשתמשות ברכיבים אלו, פגיעות לבאג. לכן יש להתקין תמיד עדכונים של מערכת ההפעלה. המלצה שלי: לא להתקין Service Pack-ים. להתקין את כל העדכונים בלי קשר ל Service Pack, עד לרמה שבה מיקרוסופט ממש מאלצת אתכם להתקין את ה Service Pack כדי שתוכלו להתקין את העדכונים הבאים. אני לא אכנס לשאלה "למה אתה ממליץ ככה". תאלצו או להאמין לי, או לנסות בעצמכם, ואז להאמין לי

שבירת כל אחד ואחד מהכללים שציינתי בהודעה זאת, תביא, בהכרח, במוקדם או במאוחר, להדבקת המחשב שלכם במזיקים. כמובן שגם אם תגלשו בדפדפן בטוח יחסית, אם תורידו תוכנה עם וירוס ותריצו אותה, שום דבר לא יעזור. אבל לפחות הכלים שציינתי נותנים לכם את השליטה להחליט אם לקחת את הסיכון או לא. עם המוצרים של מיקרוסופט תידבקו במזיקים בלי שתהיה לכם אפשרות לעצור את זה.

ישן 15-04-2005, 11:39
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
לא יעילות מספיק

בלינק הבא תוכל לבדוק את מצב הבטיחות בדפדפן שלך http://bcheck.scanit.be/bcheck/

המלצה נוספת היא פיירוול טוב שמהנסיון שלי לאדם שלא מבין הכי טוב זה קריו
מה שמיוחד בו הוא שבנוסף להיותו פיירוול מצויין הוא יכול למנוע מתוכנות לא רק גישה לאינטרנט אלא בכלל לרוץ על המחשב כי הבעיה בתוכנות הרוגלה האלה שהן מפעילות את עצמן מחדש ברגע שמכבים אותן או מנסות לשכפל את עצמן בשם אחר
קריו מצליח למנוע את זה
התקנתי אותו במחשב שבאופן קבוע היה נדבק ברוגלות שכאלה ומאז ההתקנה בחצי שנה האחרונה
הוא לא נדבק באף רוגלה למרות שהמשתמש לא שינה את הרגלי הגלישה שלו

אפשרות נוספת היא הפיירוול אואטפוסט שאני משתמש בו אבל הוא מיועד למשתמשים יותר מנוסים

שימוש בדפדפן אחר יכול לעזור אבל מצד שני גם יגביל אותך ביכולות הגלישה שלך מכיוון שרוב
האתרים תומכים בIE והתצוגה הרבה פעמים משתבשת כאשר משתמשים בפיירפוקס בגלל חוסר
תמיכה של האתר בדפדפן , אז מה עושים משתמשים בשניהם במקביל ולאתרים בעייתים נכנסים
בעזרת דפדפן אחר

אני לרוב לא משתמש משתמש בתוכנות אנטי ספיי (רק לסריקה לא להסרה) ומצליח להסיר את המזיקים בצורה ידנית בין היתר ע"י שימוש בהגדרות האבטחה של מיקרוסופט על הריג'יסטרי
זו דוגמא למה שניתן לעשות כדי להתחיל במניעה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=3780
ישנן עוד מקומות ברגיסטרי שניתן לאבטח בצורה דומה אם כבר נדבקת וע"י כך להצליח להסיר את מזיקים

תוכנוה נוספת שתוכל לעזור לטפל במזיק אם כבר נדבקת(יש שם תוכנות חינם נוספות טובות):
http://www.sysinternals.com/ntw2k/f...e/procexp.shtml

It's Never Lupus

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר