לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2010, 14:32
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
שאלה וטארניות

היום בעודי על האוטובוס באיזור ת.מ ת"א ראיתי אישה מבוגרת (גילוי נאות- לא נראתה כ"כ מבוגרת) הולכת בבגדים אזרחיים ועליהם אפודה כחולה שמעוטרת במס' רב של אותות (Ribbons) ו4 מדליות, כולם על חזה השמאלי.

לצערי היות והייתי על האוטובוס לא יכולתי לשוחח איתה אבל הייתי מעוניין לדעת על הוטראניות שחיות בישראל, מה מספרן, מה ידוע על השירות שלהן (משהו גורם לי לחשוב שאין הרבה מדי וטראניות בארץ).

כמו-כן אם מישהו יוכל לפרט על הנוהג של לענוד את העיטורים ביום יום (אני מכיר שעונדים אותם על בגדים אזרחיים באירועים רשמיים, אבל פעם ראשונה שאני נתקל בזה על אישה שכנראה קפצה למכולת, או שמה היה אירוע רשמי באיזור המרכז היום?) וכן על העובדה שכל העיטורים היו על החזה השמאלי (אאל"ט הנוהג הוא לענוד אותם על החזה הימני ובמידה ונגמר המקום לענוד גם על חזה שמאל)

תודה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2010, 14:50
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וטארניות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
היום בעודי על האוטובוס באיזור ת.מ ת"א ראיתי אישה מבוגרת (גילוי נאות- לא נראתה כ"כ מבוגרת) הולכת בבגדים אזרחיים ועליהם אפודה כחולה שמעוטרת במס' רב של אותות (Ribbons) ו4 מדליות, כולם על חזה השמאלי.

לצערי היות והייתי על האוטובוס לא יכולתי לשוחח איתה אבל הייתי מעוניין לדעת על הוטראניות שחיות בישראל, מה מספרן, מה ידוע על השירות שלהן (משהו גורם לי לחשוב שאין הרבה מדי וטראניות בארץ).

מטבע הדברים וטרניות של מלחמת העולם השניה שעלו מברה"מ יש ככל הנראה פחות מוטראנים גברים, אבל בוודאי יש אלפים.

כמו-כן אם מישהו יוכל לפרט על הנוהג של לענוד את העיטורים ביום יום (אני מכיר שעונדים אותם על בגדים אזרחיים באירועים רשמיים, אבל פעם ראשונה שאני נתקל בזה על אישה שכנראה קפצה למכולת, או שמה היה אירוע רשמי באיזור המרכז היום?)

כך היה נהוג אצל וטראנים סובייטים - וחלקם העתיקו הנוהג לארץ.

וכן על העובדה שכל העיטורים היו על החזה השמאלי (אאל"ט הנוהג הוא לענוד אותם על החזה הימני ובמידה ונגמר המקום לענוד גם על חזה שמאל)

ממש לא. עיטורים נענדים ככלל על צד שמאל. יש עיטורים אותם עונדים מימין - במדינות שונות. אגב, בבריטניה אם תראה אדם עם עיטורים בצד ימין, הרי אלה עיטורים של שאר בשרו הקרוב (לרוב אב / דוד / אח) שנפטר. הענידה בצד ימין נועדה להבחין בין מי שהעיטורים הוענקו לו לבין מי שנושא עיטורים של נפטר (וגם זאת לא ביום יום).

תודה.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 21-03-2010 בשעה 14:52.
ישן 21-03-2010, 15:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]היום בעודי על..."

טעות מבישה שלי.

העיטורים היו על חזה ימין

בהתחשב בתיקון שלי, האם ייתכן כי היא שאר בשר של וטראן? (כאמור היא לא נראתה עד כדי כך מבוגרת).

האם ישנן אלפי וטראניות בישראל כיום? הנחת המוצא שלי היה שיש רק כמה מאות או אלפים בודדים של וטראנים גברים...

האם ידוע על וטראניות של הצבא הבריטי בארץ שנוהגות ללכת עם עיטורים בדומה לוטראנים של בריה"מ?
האם הוענקו מדליות ולא רק עיטורים (האם זה המקבילה העברית ל-ribbons?) לחיילות ששירתו בצבא הבריטי\אמריקאי?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:34

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר