לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2010, 20:02
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
שאלות על HDR

שלום,
קראתי את המדריך המצוין שיש בפורום, צילמתי כמה תמונות בשלוש חשיפות עם מצלמת P&S "מתקדמת" על חצובה, הגעתי לפוטומטיקס והפתעה:
אחרי המרג' HDR, ישנה תמונה ראשונית שנראית כאילו שאפשר לעבוד עליה עם כל פרמטרי הצבע וכו'. אבל צריך ללחוץ לפני זה על tune mapping, ורק אחרי זה מופיעים כפתורי הבקרה. אבל גם התמונה משתנה, ויוצאת ממש לא טובה, ובעיקר מרוחה ומטושטשת קשות.
ניסיתי לשמור לפני הלחיצה על tune mapping, ולפתוח באדוב ברידג' שגם בו יש את אותם כפתורי בקרה, אבל הפוטומטיקה שומר בפורמט שהברידג' לא פותח, וכל תוכנות המרת הקבצים למיניהן הורסות קשות את התמונה בהמרה...
ניסיתי גם לבצע דרך האדוב ברידג' את אופציית tools ושמה מרג' ל- HDR, ואז זה מעביר אותי לפוטושופ אחרי המרג', אבל שם המרג' מוציא תמונה די רעה, ובפוטושופ אני לא מוצא את כפתורי הבקרה כמו שיש בברידג', ואז שוב מנסה לשמור ולהעביר לברידג' אבל שוב יש בעיית פורמטים.
1. מה אני יכול לעשות?
2. העיבוד הסופי לתוצאות כמו שנראות בפורום הוא משחק של עם כפתורי הבקרה אח"כ, נכון?
3. מה ההבדל בין לצלם 3 פרמים, לעשות מרג' ואז לשחק עם כפתורי הבקרה (כפתורי בקרה - לשלוט על החשיפה, צבעים, וכו', כל הדברים שיש בפוטומטיקה ובברידג'), לבין לשחק עם כפתורי הבקרה על פרים בודד? בשיטה השניה אני מצליח לחדד לא רע את הצבעים...
תודה,

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2010, 10:04
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "היה לי ממש קשה לעקוב אחרי..."

ככה,
אתמול בסוף הצלחתי להתגבר על המכשול העיקרי אבל עדיין יש לי כמה שאלות:
1. אני מצליח למזג 3 תמונות שצולמו על חצובה בשלוש חשיפות שונות לתמונה אחת דרך הפוטומטיקס. אבל במקום להמשיך לעבוד עליה בפוטומטיקס אני מעדיף לעבוד עם adobe bridge. הכוונה בלעבוד זה לשחק עם כפתורי הבקרה של חשיפה, טמפ', ניגודיות וכו'. האם ממש בגדול זה כל הסיפור של ה- HDR? אני מצליח לקבל תמונות שנראות עם צבעים חיים יותר, ובולט שהתמונה נראית יותר כמו הדבר האמיתי, אבל לא מצליח לקבל את התמונות שאני רואה בפורום, שלפעמים נראות ממש כמו ציור...
2. האם אחרי זה יש המשך בפוטושופ עם הכלים שלו?
3. איך גורמים למים זורמים להיראות מרוחים? כלי כלשהו בפוטושופ?
4. שמתי לב שאם אני לוקח תמונה רגילה ועובד עליה ב- adobe bridge אני מקבל תוצאה דומה למה שאני מקבל אם אני עובד על תמונה "ממוזגת 3 HDR" אחרי פוטומטיקס. אז איפה פה היתרון של המיזוג? בהבדלים הקטנים בכל זאת?
5. מה מומלץ לצלם ל- HDR? לחפש גוונים רבים ומנוגדים בפרים, או לחפש חלקים בהירים וכהים בפרים?
תודה,

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר