לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2010, 20:55
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כמה מילים לאנשים שעומדים בערב החג בכניסה לסופר ומבקשים ממך לתרום מוצרים.

מחמם את הלב לראות אותכם עומדים שם. כל הכבוד לכם. אתם מקיימים מצוות גדולות של ואהבת לרעך כמוך, צדקה ומתן בסתר ומאפשרים לבתים רבים בישראל, לחגוג, למרות מצבם הכלכלי את החג. אני רואה אנשים שקונים עגלות עמוסות להתפקע בכל טוב, בסניף לא כל כך זול , שעוברים מולכם כאילו הייתם אוויר ומנסה ללמד עליהם כף זכות - אולי הם תרמו השנה בצורות אחרות, אולי הם לא שמו לב, אולי הם נצרכים בעצמם - אני מצליח לזכות כמה אנשים אבל לא את כולם. לא יכול להיות שהסניף מפוצץ , הייתי בו כמעט שעה ולארגז שלכם בקושי התווסף מוצר או שניים עד שחזרתי. בכל זאת, תורמים לכם מוצרים ולא כסף, אין חשש שתשתמשו בפסטה של ראש השנה או בטונה שתורמים לכם לפסח בתור משכורות - אז למה לא תורמים לכם יותר? אני שואל את עצמי ולא מצליח לקבל מענה.

בליל הסדר כולנו מסבים סביב לשולחן ואומרים "כל דכפין ייתי ויכול" שתרגומו לעברית הוא "כל מי שצריך יבוא ויאכל" , בכל זאת נדמה לי שאם יבוא איזה הומלס זר, ככה פתאום, בלי התראה ויתיישב לנו ליד שולחן הסדר נהיה די מובכים, אז לפחות לתרום להם מזון מראש שתהיה להם ארוחה בליל הסדר (והסידור טוב גם ליתר השנה), נראה לי שאם נשתמש בכסף שלנו רק בשביל עצמנו ובלי לתת איזה תרומה ולו קטנה ממה שיש לנו (כל אחד כפי יכולתו) נשתעבד לעולם הצריכה, תמיד נרצה משהו יותר גדול, יותר חדש, יותר נוצץ ולא נזכור שתמיד יש מישהו שאין לו, אין לו בכלל. ואם נהיה משועבדים לאגוצנטריות שלנו, איך נוכל בכלל להיות בני חורין? ומה שווה השנה הבאה בירושלים? אתם - אלה שעומדים ותורמים גם מזמנם ומאפשרים לנו לתת גם לאחרים ולהשתחרר מעט מעבדות הצריכה העצמית ראוים לכל שבח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2010, 12:25
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
סביר להניח שראית כאלה בשנות העשרה, העשרים והשישים פלוס
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני ראיתי גם לא בנות 16."

שזה כולל בעיקר תלמידים במחויבות אישית, סטודנטים שמקבלים מלגה (דרך אימפקט וכו') ומבוגרים שמתנדבים למטרות שונות.

בכל מקרה, מגיע כל הכבוד לא רק לאלו שעומדים בחוץ אלא גם לאלו שתורמים. השיטה הזו של ההתרמה היא הנוחה ביותר לכולם - כל אחד תורם כפי שהוא יכול והסיכוי ליפול בפח העמותות הוא נמוך, כך שיש לתורם ביטחון גדול יותר.

אני משתדל לתרום כשאני יכול ויש לי גם כמה מועדים בשנה שהם תרומות קבועות, אבל רק לארגונים שאני בטוח במעורבות שלהם - בעיקר ארגוני בריאות ורפואה. אני לא כל כך סומך על כל הצדקה של חב"ד וכל מיני עמותות לא ידועות. תרומה של מזון בסופר נותנת הביטחון שזה באמת הולך למי שצריך.

ישן 06-04-2010, 21:11
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כמה מילים לאנשים שעומדים בערב החג בכניסה לסופר ומבקשים ממך לתרום מוצרים."

יקירי, הישראלים תורמים המון. אין לי סטטיסטיקות ביחס לעמים אחרים, אבל במדינה שלנו יש המוני ארגונים, עמותות ומרכזי חסד.
אני והמשפחה שלי מעולם לא תרמנו מוצר ביציאה מהסופר. גם כי מי זוכר (אני לא אתן מוצר מתוך העגלה שלי, אם קניתי אותו אני צריכה אותו) וגם כי זה נראה לי טיפשי לתרום מוצר שעולה (נניח) 10 ש"ח, כשהסופרמרקט (וכל שאר העוסקים שבדרך) מרוויחים 8-9 ש"ח מתוך זה (כשהחומרים עולים מקסימום 2 ש"ח).
אבל אנחנו תורמים במקומות אחרים. ארגון פעמונים הוא המקום המועדף עלינו לתרומה, אבל יש המוני ארגונים ועמותות, ועוד דרכים שונות לתרום (למשל, אם אתה עצמאי, אתה יכול מדי פעם לבצע את העבודה שלך בחינם עבור נזקקים).
אגב, יש איזה סף מינימום של אחוזים מההכנסות שצריכים ללכת ישירות לנזקקים, בשביל שארגון/עמותה י/תוכל להתרים כסף מאנשים. צריך שלפחות 51% (או משהו כזה) ילך לנזקקים עצמם ולא למשכורות של העובדים בארגון/עמותה. לכן שיטת המוצר בסופרמרקט נראית לי כ"כ לא נכונה.

בקיצור, האשכול הזה בא מכוונה טובה, אני בטוחה, אבל בפועל הוא סתם דמגוגיה.
ישן 06-04-2010, 21:32
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כנראה שהאשכול הרגיז אותך ולא שמת לב לכל מה שכתבתי.."

א. כנראה שלא התעמקתי מספיק בהודעה שלך. ובכל זאת, הודעה שלמה שמבקרת את מי שלא תורם מוצרים כך, ומשפט קטן שמתייחס למי שתורם במקומות אחרים, כשבתכלס אני חושבת שרוב המדינה (לפחות מי שידו משגת) - תורמים במקום כלשהו.
ב. ומה אתה חושב שעושים עם המוצרים האלה? יש עמותה שמטפלת בהם, והם מקבלים משכורות איכשהו... חוץ מזה, כמו שכתבתי למעלה, בהערכה גסה על מוצר שעולה 10 ש"ח - העלות היא כשקל-שניים. זה אומר ש-80-90% הולכים להוצאות נלוות, ורק 10-20% הולכים ישירות להוצאה למען הנזקקים.
ג. אם אתה תורם כסף ישירות לעמותה, שתקנה בזה מוצרים - ה-49% (או כמה שזה) הולכים למשכורות וכו', ובשאר הם כנראה קונים מוצרים במחירים מסובסדים מאוד (שלא לדבר על תרומות שהם מקבלים ועל מתנדבים שמתנדבים בעמותות). זה לא כמו בתרומת מוצר בסופרמרקט, אותו אתה קונה במחיר מלא. אם כבר - בוא בתלונה לסופר שלא מסבסדים 50% מעלות במוצר בתמורה לזה שאתה תתרום אותו ביציאה.
ד. שים לב שארגון פעמונים שקישרתי אליו הוא ארגון שפועל בצורה קצת אחרת. הוא מנסה להוציא אנשים ממעגל העוני, לא לתת להם את הארוחה הבאה בשביל שיגוועו מרעב יומיים אח"כ. לכן אני מעדיפה לתרום להם.
ה. האשכול שלך הוא כמו שכתב של מעריב יכתוב כתבת תלונה על כך שבישראל חיים 7 מיליון תושבים, ובכל זאת לארגון יד שרה תורמים מדי שנה רק כ-10,000 אנשים (מספר מומצא), ויציין בהערת שוליים שהוא לא בא בתלונה למי שתורם לארגונים אחרים.
אתה מבין למה כתבה כזו תהיה דמגוגית, טיפשית וכנראה לא תעבור את אישור העורך?
ישן 06-04-2010, 21:46
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "א. כנראה שלא התעמקתי מספיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
א. כנראה שלא התעמקתי מספיק בהודעה שלך. ובכל זאת, הודעה שלמה שמבקרת את מי שלא תורם מוצרים כך, ומשפט קטן שמתייחס למי שתורם במקומות אחרים, כשבתכלס אני חושבת שרוב המדינה (לפחות מי שידו משגת) - תורמים במקום כלשהו.

ב. ומה אתה חושב שעושים עם המוצרים האלה? יש עמותה שמטפלת בהם, והם מקבלים משכורות איכשהו... חוץ מזה, כמו שכתבתי למעלה, בהערכה גסה על מוצר שעולה 10 ש"ח - העלות היא כשקל-שניים. זה אומר ש-80-90% הולכים להוצאות נלוות, ורק 10-20% הולכים ישירות להוצאה למען הנזקקים.
ג. אם אתה תורם כסף ישירות לעמותה, שתקנה בזה מוצרים - ה-49% (או כמה שזה) הולכים למשכורות וכו', ובשאר הם כנראה קונים מוצרים במחירים מסובסדים מאוד (שלא לדבר על תרומות שהם מקבלים ועל מתנדבים שמתנדבים בעמותות). זה לא כמו בתרומת מוצר בסופרמרקט, אותו אתה קונה במחיר מלא. אם כבר - בוא בתלונה לסופר שלא מסבסדים 50% מעלות במוצר בתמורה לזה שאתה תתרום אותו ביציאה.
ד. שים לב שארגון פעמונים שקישרתי אליו הוא ארגון שפועל בצורה קצת אחרת. הוא מנסה להוציא אנשים ממעגל העוני, לא לתת להם את הארוחה הבאה בשביל שיגוועו מרעב יומיים אח"כ. לכן אני מעדיפה לתרום להם.
ה. האשכול שלך הוא כמו שכתב של מעריב יכתוב כתבת תלונה על כך שבישראל חיים 7 מיליון תושבים, ובכל זאת לארגון יד שרה תורמים מדי שנה רק כ-10,000 אנשים (מספר מומצא), ויציין בהערת שוליים שהוא לא בא בתלונה למי שתורם לארגונים אחרים.
אתה מבין למה כתבה כזו תהיה דמגוגית, טיפשית וכנראה לא תעבור את אישור העורך?

א. אכן לא התעמקת מספיק בהודעה שלי. ההודעה שלי עסקה בעיקר בתודות לאנשים המופלאים שתורמים מזמנם לנזקקים בתוך ההודעה הייתה ביקורת על קבוצת אנשים מאוד ספציפית : כאלה שידם משגת, הם אינם תורמים בסופר ואינם תורמים גם במקומות אחרים. את חושבת שרוב המדינה תורמת- אני לא בטוח שזה נכון, אני חושב שהמון לא תורמים, כולל אולי אחד או שניים שיקראו את הפוסט הזה ואולי אולי יצבוט להם משהו בלב ואם זה יקרה - עשיתי את שלי.

ב.את שוכחת שחלק גדול מההוצאות הנלוות הן הוצאות שכר, חלקן של קופאיות שהן בעצמן קשות יום. מה מותר עובדי העמותות על הקופאיות?

ג. בעבר התפרסמו לא מעט ואפילו די הרבה תחקירים על עמותות שמבזבזות המון כספים , ברגע שאת תורמת כסף אפשר לעשות מניפולציות (גם אם החוק אומר אחרת) ולעשות בו שימושים שלא התכוונת. לדעתי (ואת לא חייבת לקבל אותה) בתרומה ישירה של מוצרי מזון החשש הזה פחות בהרבה. לגבי ביקורת על הסופר שלא מסבסד את המוצרים האלה ומוותר על הרווח שלו (שהוא ממש, אבל ממש לא 90% ) - את צודקת, אבל זה לא סותר את מה שכתבתי..

ד. לגיטימי, אני מכיר את ארגון פעמונים וחושב שהפעילות שלו ראויה לכל שבח. יחד עם זאת יש מקום גם לתרומה ישירה, אני חושב שהנזקקים יטיבו לחשוב על סוגיות בתכנון משק הבית על בטן מלאה.

ה.אני לא מסכים איתך , כפי שכתבתי בסעיף א' הביקורת היא מאוד ספציפית.

ו. מה שכתבתי איננו כתבה , כי אם טור דעה. אני מניח שלמרבית העורכים בארץ לא יהיה האומץ לפרסם את הדברים. אבל למרבית המזל המונופול של העיתונים על חופש הביטוי הסתיים מזמן. ב - fresh חופש הביטוי נרחב בהרבה.

ישן 06-04-2010, 21:32
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "יקירי, הישראלים תורמים המון...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
גם כי מי זוכר (אני לא אתן מוצר מתוך העגלה שלי, אם קניתי אותו אני צריכה אותו) וגם כי זה נראה לי טיפשי לתרום מוצר שעולה (נניח) 10 ש"ח, כשהסופרמרקט (וכל שאר העוסקים שבדרך) מרוויחים 8-9 ש"ח מתוך זה (כשהחומרים עולים מקסימום 2 ש"ח).

לא חשבתי על זה מהזוית הזו, ולדעתי את מאוד צודקת. אני זוכר שבזמן עופרת יצוקה אפשר היה לרכוש בשופרסל מוצרים מוזלים אם תרמת אותם לחיילים. למה שחנויות לא יצאו במבצעים כאלו בחגים. הן לא יפסידו כסף, כי גם ככה העלות של המוצר תכוסה, והרי אנשים גם ככה ירכשו עוד מוצרים כשהם בחנות.

ישן 06-04-2010, 22:02
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רק בריאות. שולי הרווח של..."

תגיד, אני נראית לך סתומה? איפה בדיוק כתבתי שהסופר מרוויח 90%? כתבתי ש-10-20% הולכים על החומר הפיזי שקנית (אורז, למשל), וכל השאר הולכים על העוסקים בדרך. זה אמנם מלא קופאיות קשות יום, אבל זה גם מלא מנהלים רכי יום, שלי אישית אין כסף לתרום לכיס השמנמן שלהם. אני מעדיפה לתרום לעמותה שתחשיב הכספים שלה מדוייק, כשההוצאות מתרחשות בצורה כזו שיהיו המינימום האפשרי. אני משוכנעת (מהיגיון) וגם יודעת (מניסיון) שארגונים שמכינים סלי מזון וכדו' - לא משלמים על סלי המזון את אותם הסכומים שאנחנו משלמים על מוצר בסופרמרקט. יש הנחה על מצרכים, יש תרומות של עודפי מזון וגם תרומות לא של עודפים, וכו'.
ישן 06-04-2010, 22:09
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "תגיד, אני נראית לך סתומה?..."

את לא נראית סתומה, היות ואני לא יודע איך את נראית, או איך נראית סתומה אמיתית.

לצערי, גם עכשיו טעית, היות ועלות מכר ממוצעת בענף היא כ-75% מסך המכירות, ומורכבת מעלות החומרים עצמם ועלות העובדים הזוטרים, לא המנהלים. רשת קמעונאית קונה את המוצרים בכ45-60% הנחה מהיצרן אם אין סיטונאי בדרך. כלומר-החומר הפיזי (אורז, למשל) מהווה 45-60 אחוז מהמכירות, בתוספת עלות העובדים הזוטרים הגענו ל-75% עלות, כלומר 25% רווח (שנקרא גולמי). בניכוי הוצאות שיווק, הנהלה, מימון, מגיעים ל-3%.

ישן 07-04-2010, 00:04
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "את חושבת שלארגוני חסד אין את ההוצאות האלה?"

אבל ארגוני החסד מוציאים לכל היותר 49% על כל הדברים האלה, כולל דלק למשאיות, כולל הוצאות על האוכל (שהם, שוב, קונים יותר בזול ומקבלים את חלקו בתרומה).
כשאני תורמת מוצר אני קודם כל מוציאה מהכיס שלי כסף לטובת הסופרמרקט וכל מי שבדרך, ואחרי שהמוצר הגיע, ביחד עם כספי התרומות שהעמותה הזו מקבלת - יוצא שהם מקדישים 51% לתרומה.

האמת, אפילו אם נניח שאותו אחוז מגיע בסוף לנזקקים, הייתי מעדיפה שהאחוזים יחולקו כמשכורות הגיוניות לעובדי העמותה וכתשלום מוזל על מוצרים (ותשלום על דלק למשאיות וכו'), מאשר שרוב הכסף ילך לרכישת מוצרים במחיר מלא בסופרמרקט.
בוריס הזכיר למעלה מיזם שהיה בעבר על רכישת מוצרים בזול ותרומתם. זה כבר קונספט אחר והרבה יותר טוב.
(ועדיין פחות טוב מעמותה רגילה, כי המטרה שלו, לצד התרומה, היא גם פרסום הסופרמרקט, וזה גם קצת מעצבן.)
ישן 07-04-2010, 18:54
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "לא התעמקתי בקמפיין הזה יותר..."

אני יודע רק מכניסה לאתר שלהם. זה מן קמפיין שבו הם נותנים אפשרות לקבל כרטיס להופעות מחו"ל (כרגע מדובר בריהאנה) למי שיתרום 4 שעות מזמנו למען הקהילה. ההתנדבות כוללת פעילויות שונות כמו: צביעה וחידוש של מבנים שונים, עבודות גינון במוסדות שונים, איכות הסביבה - סימון שבילים, נקיון נחלים וכו' ו- אריזה וחלוקת מזון ובגדים למעוטי יכולת.

בגדול, יש רשימה של פעילויות שניתן לבצע בערים שונות ובתחומים שונים כשהכל, כמובן, על בסיס פנוי. לפי הרשימה שלהם כאן: http://www.orangerockcorps.co.il/journal.html - חמישה עמודים של כ-20 אירועים בכל עמוד שכולן נתמלאו עד אפס מקום לרישום.

וכל זאת בשיתוף עם עמותת "רוח טובה".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר