לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2010, 23:23
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
שנה לג'ננת הכדורים בגבעות

בדיוק לפני שנה, קראתי את השרשור המעניין הזה פה בפורום והתפעלתי הן מהמידע הרב שמצוי בראשיהם של הגולשים הקבועים בו, והן מהמידע הרב שאפשר ללמוד מפריט קטנטן ולכאורה חסר חשיבות כמו האותיות והמספרים שמוטבעים בצידו האחורי של כדור.
למחרת הלכתי עם הבנים שלי לטיול שגרתי על הגבעות שמול הבית שלנו, לא רחוק מהקצה הצפוני של שדה דב. בעוד שהילדים התגלגלו להם בדיונות, אני ישבתי בתוך "קניון" קטנטן - בעצם ערוץ ניקוז שנוצר מגשמי החורף, שזה עתה נגמר. לפתע הבחנתי בכדור ישן וחלוד תקוע באחד מקירות החול של המיני-קניון. שלפתי אותו. במבט שטחי ראשון, הוא נראה לי כמו כדור 7.62 של קלאץ': שמן וגדול בהרבה מה-5.56, אך נמוך וגוץ יותר מכדורי המאג המוכרים לכל חייל. עמדתי להעיף אותו (מתוך מחשבה שעדיף שהילדים לא ישחקו עם תחמושת), אך ברגע האחרון, משום מה נזכרתי במה שקראתי בפורום והפכתי את הכדור, לקרוא מה מוטבע בתחתיתו.
לא ידעתי, אבל הרגע הזה היה תחילתה של אובססיה... פשוט כך.
הכדור הזה, הסתבר, היה כדור של רובה מאוזר טורקי. הגבעות שמול ביתי, הסתבר לימים, הן תל א-רקית, עמדה של הצבא העותומני שנכבשה בסערה בדצמבר 1917 על ידי חיילים ניו זילנדיים ואוסטרליים. סיור גרר חיפוש בגוגל, וחיפוש בגוגל גרר עוד טיפוס על הגבעות. עוד כדור, ועוד קליע, ועוד מרעום של פגז, וכפתורי מדים. לאט לאט נבנה אוסף, ונבנה טירוף אמיתי. יש לי אובססיה למקום הזה, שמול הבית שלי. קשה עד בלתי אפשרי לתפוס שהוא היה זירה של קרבות במלחמת העולם הראשונה.

זאת ההזדמנות להודות לפורום, למומחיו וחבריו (בייחוד ללבני, שסייע לי רבות).

ולסיום: במקרה, הטירוף הפרטי הקטן שלי שודרג היום משמעותית. במשך כל השנה הזאת, הכדורים השונים שמצאתי - גם כשהיו שלמים - תמיד מתגלים כשהם כמעט שחורים, אכולי קורוזיה ונורא קשה לפענח מה מוטבע בהם. והנה, במהלך גיגול סתמי נתקלתי בפורום בריטי, שבו סיפר גולש אחד שהשרייה בלימון עושה פלאים בהעלמת פגעי הקורוזיה. ניסיתי, וכעבור זמן קצר שיפרתי מעט את טכניקת הרסטורציה: השרייה של כמה שעות במיץ לימון, ואחריה ניגוב הגון באמצעות צמר גפן טבול ב"בראסו". התוצאה מדהימה. קשה להאמין שהענתיקות האלה הן בנות 90 ומשהו שנה.

ה-headstamp של כדור מאוזר טורקי לאחר הניקוי בשיטת הלימון+בראסו
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יד ראשונה, מהאימפריה העות'מנית. תרמיל נוצץ של מאוזר, מהבודדים שנמצאו נקורים. החיילים העות'מניים לא הספיקו לירות הרבה..

שני יריבים, זה לצד זה. כדור 0.303 בריטי ועמיתו הטורקי.

שני כדורי 0.303, אחד לפני ניקוי והשני אחריו.

נערך לאחרונה ע"י oxcart בתאריך 04-04-2010 בשעה 23:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2010, 22:53
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
לא נראה לי, וזו גם לא המטרה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו. איש, נראה שאתה מפתח..."

באזורים שבהם התנהלה מלחמת החפירות באירופה פזורים, מילולית, מיליונים על גבי מיליונים מהדברים האלה. לא מזמן ראיתי תוכנית בערוץ ההיסטוריה, שבה נחפרו רובים, מימיות, לוחות שריון עם חרכים לשימוש צלפים ומה לא.
הסיכוי היחיד של ממצא כזה להיות שווה יותר מכמה פרוטות היא אם אספן כלשהו יתרגש מהעבודה שהחפץ מגיע מזירת פלשתינה. בכל מקרה, אני עושה את זה לגמרי בשביל הכיף. וגם משום שבתוך 4-5 שנים מהאיזור הזה לא יישאר כלום: מתכוננת להיבנות עליו שכונת ענק. ומכיוון שחפצים ממלחמת העולם הראשונה אינם עתיקות, לפחות לא מבחינת החוק, אין סיכוי שגורם רשמי כלשהו יטרח להציל אותם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר