לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2008, 19:56
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rono שמתחילה ב "האם זה נכון וראוי שגוף החקירה בצה"ל זה מצ"ח"

כרגיל, אתה פותח אשכול בפורום צו"ב עם שאלה מטופשת, שמראה שכלל אינך יודע על מה אתה שח. המשטרה הצבאית בנויה ממספר יחידות, אחת מהן היא מצ"ח, ומה הקשר בין מצ"ח ותת היחידות שבה לבין מח"ש ?

כבר הצעתי לך מס' פעמים להפנות את שאולותיך לפורום המתאים, או לפחות לפתוח את האשכול המפורסם "חברים מסבירים ל- rono" שבו תכתוב את כל שאלותיך, ותקבל שם תשובות מסודרות, במקום לפתוח 100 אשכולות של שורה.

כגון :

ציטוט:
שלום האם הימ"מ פעל בלבנון בלחמה האחרונה?
ציטוט:
הימ"ר כפוף ישירות למפקד המחוז?
ציטוט:
מה ההבדל בין עוזר הרמטכ"ל ולבין רל"ש הרמטכ"ל?
ציטוט:
האם זה נכון שבית הכלא הצאבי 4 ו6 עוברים לשב"ס?
ציטוט:
מיהם הנציגים הבטחוניים אשר משתתפים באופן קבוע בישיבת הממשלה?
ציטוט:
מהם הנתונים הבסיסיים בשביל להתקבל לימ"מ?

ועוד ועוד .....

או שאתה סתם טרול אינטרנט ...... ואז זה כבר בטיפול המנהלים.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 24-03-2008 בשעה 20:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2010, 20:52
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
זה יעלה לנו ביוקר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "הקפצה לטובת כתבה בנושא ממעריב"

חמ"צ הוא לא חיל סקסי, בלשון המעטה. כמו שקצין בכיר בחיל אמר לי, אם מחר בבוקר קמצ"ר יחליט לסגור את החיל - רוב הסיכויים שאף אחד לא ממש יתאמץ לעצור אותו... אני אתן לשוטרים הגולשים כאן לספר על הנזק שגורמת מח"ש לתפקוד היומיומי של המשטרה, משהו בסגנון הגולם שקם על יוצרו ועל הדרך שפך את המים יחד עם התינוק - סביר להניח שהקמת גוף שכזה ייצור את אותו אפקט על השיטור הצבאי שמלכתחילה מצבו גרוע מאוד. הצעתו של אילן כ"ץ לעצור חשוד למשך 24 שעות תלושה מהמציאות, ואני מוכן להתערב שלא רחוק היום בו יימצא העו"ד שיבקש לכלול באותו פרק זמן גם את זמן הנסיעה והעצירה בבית לטובת הצטיידות למעצר - מה שישאיר מספר שעות קצר לטובת חקירה עניינית. בנוסף, הקידום והעליה בדרגות בתוך חמ"צ איטיים מלכתחילה כמו בכל חיל שאינו קרבי - אני אישית השתחררתי דרגת סמל בגלל עיכוב ארוך ביציאה לקורס מש"קים וזה היה די נדיר, לפי ההצעה הזאת זה יהפוך למראה שכיח.
ולכל המקטרגים על הצורך בגוף שיחקור את השוטרים: יחק"פ הוא גוף שממש לא רואה בעיניים, ובעת הצורך מעניש את מי שצריך בלי למצמץ.

אבל זה בסדר, בכל מערכת "מישהו" צריך להיות האיש הרע - ואין תענוג יותר גדול מלתת לטוב לנצח את הרע...

ישן 13-04-2010, 11:13
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה יעלה לנו ביוקר"

תבדיל הבדלה מוחלטת בין מהות מח"ש לתפקוד המעשי.

מח"ש הוקמה ב-92 לאחר שכמה בלשים ומתנדבים ביפו פירקו לאיזה אחד, זינבייב אם אני זוכר נכון, את הצורה ללא כל סיבה. אלו לא היו סתם מכות, אלא גרמו לו נכות פרמננטית עם פיקות שבורות בברכיים. החקירה טוייחה, השוטרים ננזפו ופה התחיל כדור השלג.

אני לא חושב שראוי ששוטרים יחקרו את החברים שלהם- זה לא אתי, זה לא פראקטי, וזה מנוגד לכל כללי חקירה ואתה יודע מה, גם לשכל ישר.
מח"ש כגוף חוקר אשר שייךלמשרד ממשלתי אחר בבסיסו הוא גוף נחוץ.

אממה.....הסירבול בעבודת הגוף זה, היא זו שגורמת לעוול לשוטרים. כלומר אין שום סיבה שחקירה בתיקים פשוטים יחסית תיקח יותר משנה אחרי כשבפועל החקירה עצמה מסתיימת אחרי חודש אבל התיק ממתין להחלטה יותר משנה.
בנוסף, הטיפול של מח"ש בתוהות שווא הוא הוא רופס במקרה הטוב.

מי שמתלונן שם חייב לדעת- אם התלונה שהוא מגיש תתגלה כלא נכונה- הוא יקבל בראש. זה לא קורה מה שהופך את הגשת התלונות הללו כלי לגיטימי בעיני עורכי דין לעיכוב הליכים: החשוד מתלונן נגד השוטרים, כל החלטה בעניינו הופכת לתלוייה בהחלטה בעניינם וגם אם התיק ניסגר, עוברת איזו שנה במקרה הטוב. מה רע? במקרה שהתיק נגדם נסגר מעילת חוסר אשמה, לא ננקטים נגדם שום הליכים. אז מה יש להם להפסיד?

פה מח"ש יורה לעצמה ברגל ופוגעת בתיפקוד המשטרה

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 13-04-2010 בשעה 11:15.
ישן 13-04-2010, 19:12
  legend-skyline legend-skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "כל הקטע של לעצור ל 24 שעות..."

אשכול שפשוט דורש את תגובתי,

אז למי שמכיר אותי ולמי שלא אני משרת בצח''ם צפון
אני יעשה סדר בלאגן כמי שמכיר טיפה יותר טוב את הסגנון מערכת הזאת

יחק''פ בנויה משתי חיילות בסדיר כשאת החקירות עצמם מבצעים אנשי מילואים בדרגות בחקירות (כולל אל''מים)

מכיוון שמצ''ח יחידה קטנה גם כמות התיקים בטיפול היחק''פ קטנה .

מ''צ בתיקים מסויימים נחקרים במצ''ח .

היחידה שבה אני נמצא מונה שתי אנשים אני ושותפי לתפקיד ומפקד ועקרונית אנחנו כפופים למפקד מצ''ח.

היחק''פ כפוף לקמצ''ר.

כיום ב-48 שעות מעצר שיש הדבר אינו מספיק זמן כדי באמת אפילו להתחיל חקירה לכן מהר מאוד אתה מוצא את עצמך בהערכת מעצר אם הדבר יקוצר ל-24 שעות הדבר ייצור עומס אדיר על מערכת המשפט הצבאית שגם ככה עמוסה ועל כל מערך הלוגיסטקה של יחידת מצ''ח (בשביל הארכת מעצר צריך ליווי בלשים וכו').

כאחד שעבד הרבה מאוד עם מ''י ובעיקר עם יחידות הימ''ר אני יכול להגיד שה24 שעות מעצר זה עילה מספקת ללכת להארכת מעצר מה הכונה השופט מבין שאתה לא יכול לבצע פעולה חקרתית משמעותית בפרק הזמן הזה מכיוון שמדובר בזמן ברוטו שבו העצור צריך לאכול צריך לישון צריך לדבר עם סנגור וכו'.

משנות התשעים שבו חוקק חוק כבוד האדם התקצרו אט אט ימי המעצר המילואמניקים עדיין מספרים איך היו עוצרים בלי בעיה ל15 יום .

באמת שאין לכם מושג כמה מצ''ח חשובה לצבא ובעיקר היחידות המיוחדות של מצ''ח : צח''ם ימ''ר ימל''ם.
כמה שמפורסם ככה בהערות שוליים זה עוד כלום למה שמתרחש .. הלוואי והיחידה הזאת הייתה קצת יותר חזקה כי יש בכל כך הרבה דברים לטפל.

והנה דוגמא לכתבה שבטח העברתם אותה ככה מהר מול העיניים בריפרוף שתבינו למה מתכוון המשורר:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3854215,00.html

אשמח לתגובות שאלות וכו'
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר