לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2006, 11:22
  נתן ברדוגו נתן ברדוגו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
הדרכת חובשים

שלום
לפני מספר ימים התקשרו אליי מחיל הרפואה בקשר לזימון להדרכת חובשים או פראמדיק וזימנו אותי לבוא למבדקים שזה כולל מספר הרצאות עם הסברים על השירות עצמו ולאחר מכן אני צריך להכין שיעור קטן על איזה נושא שאני רוצה שיהיה בסביבות ה-10 דקות ואם אני עובר את השלב הזה אז יש לי פסיכולוג.

האמת מאז חיפשתי המון על זה באינטרנט ולא כ"כ מצאתי הסברים פה ושם מצאתי כל מיני דברים שגם לפעמים סטרו אחד את השני.

אז יש לי כמה שאלות ואני מקווה שתוכלו לעזור לי.
- האם התפקיד נחשב קרבי....לפי מה שהבנתי כן, אבל לא הבנתי למה.
- כמה זמן הקורס עצמו (פעם ראיתי שכתוב שמונה חודשים ופעם ראיתי שהוא שנה).
- המיונים עצמם קשים? יש מעט שמתקבלים לעומת המתייצבים.המיועדים?
- איך התפקיד נחשב זה משהו מעניין מאתגר?.
- הזימון הזה מעיד על משהו בקשר לנתונים שלי? או שכל אחד יכול לקבל?

וכל דבר אחר שאתם יודעים ונירא לכם חשוב וקשור לקורס הזה.

תודה לעונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2006, 13:09
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נתן ברדוגו שמתחילה ב "הדרכת חובשים"

- האם התפקיד נחשב קרבי....לפי מה שהבנתי כן, אבל לא הבנתי למה
התפקיד לא נחשב קרבי, אפילו לא תומך לחימה, אלא אם כן היה איזה שינוי חריף מאד מאז שהשתחררתי (לא מזמן). עם זאת, אתה עובר טירונות קרבית (03), ועשוי להיות מסופח לתקופה לגדודים קרביים כחובש קרבי לכל דבר.
- כמה זמן הקורס עצמו (פעם ראיתי שכתוב שמונה חודשים ופעם ראיתי שהוא שנה).
יש טירונות, קורס חובשים, והכנת מדריכים. למי מהם התכוונת?
- המיונים עצמם קשים? קשה זה חלק בלחם... הכל תלוי.
יש מעט שמתקבלים לעומת המתייצבים.המיועדים?
מה הכוונה בשאלה? שיש סימון מראש של עוברים?
- איך התפקיד נחשב זה משהו מעניין מאתגר?
מעניין זה עניין סובייקטיבי. הרבה אנשים מוצאים את התפקידים מעניינים, אפילו מאד. מאתגר? כן, לא מדובר בכלל בתפקיד שאפשר למלא כחפ"ש מזלזל.
- הזימון הזה מעיד על משהו בקשר לנתונים שלי? או שכל אחד יכול לקבל?
לא כל אחד יכול לקבל את הזימון, אבל אין לי מושג מה הדרישות המדוייקות.
ישן 16-11-2006, 13:22
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06

בתור אחד שהיה בקיץ במיונים ונכשל לצערי:
1. התפקיד עורפי אבל דורש פרופיל קרבי כי עושים קורס חובשים קרביים, טירונות קרבית ואולי הקטע הקצר של התעסוקה יהיה אצלך בגדוד פעיל (או במד"א עירוני, זו גם אפשרות).
2. יוקרתי- אממ, אולי, זה עדיין יעודי להדרכה!
3. ההכשרה כוללת טריונת חודשיים, קורס חובשים קרביים, השלמה של תעסוקה, קורס הדרכה ואז שירות בתפקיד. מגוון.
4. תנאים- יגידו לכם גבוהים, לי יש קב"א 54 ודפ"ר 7, שמעתי שבשביל זה צריך 53 ומתאם קצונה 2.
5. מיונים- קשים! כמו חמ"ן, התחלנו את היום 20, אולי 2 עברו. אבל יש כמה ימי מיונים (כך שיהיו עוד כמה קבוצות של 20...).
6. יום המיון- נוסעים לצריפין, לבה"ד 10, בהתחלה ממלאים שאלון, אח"כ הרצאה קצרה על התפקיד, אח"כ סיור קצר בבה"ד ששם הם משוויצים בסימולטר היקר שלהם, אח"כ 3 שלבי מיון:
א) דינמיקה קבוצתית- יושבים 5 בשורה מול 5 חיילים, הכי חשוב זה להיות האמצעי כי ככה שולטים על הדיון אבל! צריך לדעת להיות פעיל וגם להקשיב לאחרים! זה תכונה חשובה לדעת להקשיב לאחרים ולהראות את זה לחיילים שאתה מקשיב לאחרים!!! אבל כמובן גם להיות פעיל. ייתנו לכם דיון שבו תהיה רשימה של 7 תכונות ויבקשו מכם כקבוצה לדרג את התכונות מהכי חשוב לפחות חשוב אצל מדריך חובשים.
אח"כ יוצאים וקוראים לכם אחד אחד ואומרים ישר אם עברת או לא.
ב) הרצאה- נכנסים אחד אחד (מי שעבר) לחדר ששם יש 4/5 חיילים ונותנים את ההדרכה. שים לב- זו כיתה עוינת!!! הם יפריעו וזה יהיה סיוט. המטרה זה לא התוכן אלא איך אתה משתלט, האם אתה מתערב בכל דבר קטן, איך למה וכמה. פה אין לי עצות למה פה נפלתי כי אין מה לעשות, מדריך אני לא. שים לב שהמיון מחפש מדריכים ולא שום דבר אחר, אלה מהצופים שיש להם את זה בדם!
ג) שיחה עם פסיכולוג ותוצאות אחרי זמן מה.
7) הכי חשוב למיון הזה: רקע בתנועות נוער ובמד"א. לא ציונים ובטיח. צריך להיות מדריך.

אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן.

אישית- לדעתי זה אחלה תפקיד.
ישן 16-11-2006, 19:36
  Cfox Cfox אינו מחובר  

אתה לא רציני...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "מה אתה רוצה להגיד בזה? שעליתי..."

דווקא לא התעסקתי בשירות שלי ישירות עם מיונים של מדריכים. אתה באמת חושב שזה מה שהתכוונתי?
פשוט התכוונתי שאנשים מחוץ למערכת (מלש"בים) נוטים להיתפס לפרטים בלי סוף ומפספסים את התמונה הגדולה.
כשאני הולך היום לראיון עבודה, אני לא שואל מישהו שהתראיין לפני מה בדיוק הבוס שאל אותו ובאיזה כסא כדאי לשבת כדי ליצור קשר עין יותר טוב. אני פשוט מציג את עצמי ועונה בכנות לשאלות. ותתפלא- כשיש לך את הכישורים המתאימים, זה גם עובד.
Ya know what I'm saying?

"1. התפקיד הוא הדרכת כל סגלי הרפואה בצה"ל, עזוב את השם של המיון. וזה כולל, שים לב, רופאים במילואים! ולכן צריך כושר הדרכה טוב כי אתה כולה ילד בן 20 ומלמד רופאים בני 35..."
יכולת הדרכה זה חשוב, אבל אם לא תהיה מקצוען לא תהיה שווה כלום בעיני הרופאים. (לא שאני מצפה ממך עכשיו להכיר את החומר- זו רק עצה לאם וכאשר תהיה מדריך בבה"ד 10).
בהצלחה!
ישן 16-11-2006, 14:04
  נתן ברדוגו נתן ברדוגו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05

תודה על התשובות המהירות...

ל CFOX בקשר לזמן הקורס, כניראה שלא הסברתי את עצמי מספיק טוב השאלה הייתה כמה זמן המסלול הכולל עד שמגיעים להיות מדריכים....זאת אומרת טירונות+קורס חובשים+השלמה של תעסוקה+ קורס הדרכה....כמה זמן כל אלה ביחד.

כאשר שאלתי אם יש מעט שמתקבלים לעומת המתייצבים\המיועדים...הכוונה הייתה אם קשה להתקבל ורק קצת מתקבלים כמו בגיבושים לדוגמה....ואם זה כמו שהוא כתב 2 מתוך 20 אז זה מעט מאוד...

ושאלה אחרונה מזה חפ"ש???

ל פילדמרשל תודה על הטיפים והעזרה....

ושכחתי לכתוב בהודעה הראשונה שלי כאשר דיברתי איתה בטלפון היא אמרה לי שזה להיות מדריך בקורס חובשים או בפארמדיק (אף פעם לא הייתי במד"א או משהו כזה ואין לי מושג בכלל בביולוגיה....) בזימון כתוב הדרכה חובשים ואני רואה שאף אחד פה לא כתב כלום לגבי הפראמדיק אם מישהו יודע על זה משהו אני אשמח לדעת...

תודה.
ישן 16-11-2006, 14:11
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי נתן ברדוגו שמתחילה ב "תודה על התשובות המהירות... ..."

המסלול הכולל ייקח לך משהו כמו 12 חודשים.
חפ"ש= חייל פשוט; אחד שמקטין ראש, מתחמק מאחריות ומפיקוד.

ההדרכה היא לא בהכרח הדרכת חובשים, אלא הדרכה בכל אחת מהמגמות בבה"ד 10, בהתאם לרצון ולהתאמה שלך ולמה שצריך באותו זמן.
לגבי פאראמדיק- אני לא יודע אם היא התכוונה להדרכת פאראמדיקים (אין תפקיד ספציפי כזה, אבל בחלק מהתפקידים אתה יכול למצוא את עצמך מדריך פאראמדקים או רופאים. ההכשרה עצמה של הפאראמדיקים, לא הצבאית, נעשית ע"י מדריכים ממד"א) או לקבלה לקורס פאראמדיקים (פעם המיונים היו בנפרד- ייתכן ואוחדו ואני לא יודע) קבלה לקורס פאראמדיקים לא מחייבת ידע בביולוגיה או רקע במד"א.

נערך לאחרונה ע"י Cfox בתאריך 16-11-2006 בשעה 14:19.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר