לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2010, 11:00
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כללי מההיכרות הקצרה שלי עם התחום הפלילי, אני רק יכול לנחש:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "כמה נושאים שנעלמו מסדר היום"

משפטו של משה קצב: נמצא בשלב ההוכחות. אתה לא שומע עליו שום דבר משום שהוא מתנהל בדלתיים סגורות (כמו כל תיק עבירות מין). מתי תשמע עליו? לקראת הכרעת הדין.
אני מהמר שזה עניין של מספר חודשים.

פרשת ענת קם: כתב האישום הוגש כבר. אינני יודע אם כבר התקיים דיון הקראה פורמלי בעניינה.
במידה וכן, מעניין לראות מה תהיה תשובתה- אם היא מודה או לא.
במידה והיא תודה, או שהצדדים יגיעו לעסקת טיעון, התיק יגמר די מהר, תוך חודשים בודדים.
במידה והיא תכפור באשמה, יתחיל שלב ההוכחות, שיכול להימשך אף יותר משנה.
חשוב להדגיש כי כתב האישום נגדה הוגש לפני כשלושה חודשים, אך נכון ליום פירסום הפרשה בתקשורת, טרם ניתנה תשובתה להאשמות.
כל הדיונים שהיו עד עכשיו היו בעניין תנאי מעצרה, שזה הליך נפרד מהתיק העיקרי.

פרשת ארז אפרתי: עד כמה שזכור לי, המשפט נמצא בשלב ההוכחות, ומתנהל בדלתיים סגורות (תיק עבירות מין). מדובר בסיפור יחסית "טרי", כך שלדעתי יש עוד לפחות מספר חודשים טובים, אם לא שנה, עד שתינתן הכרעת הדין (אשם או לא אשם, ובמידה וכן- טיעונים לעונש ואחר כך גזר דין).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2010, 20:18
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מההיכרות הקצרה שלי עם התחום הפלילי, אני רק יכול לנחש:"

אחת הבעיות היותר גדולות של בתי המשפט (מעבר להיותם בלתי פרופוציונלים,מידתיים,הוגנים,נכונים וכו'...)
היא בעיית הסחבת. ואל תגידו לי שיש הרבה עדים לשמוע, הרבה הוכחות שיש להציג וכו' וכו' וכו'- יש משפטים שנמשכים שנים על גבי שנים, והדבר פשוט מבזה את המדינה ואת מערכת המשפט שלנו.
משפט של רוצח נמשך ונמשך למרות שכבר הודה ברצח ועדים הרשיעו אותו במעשה.
למה הציבור צריך לסבול את העלבון והביזיון הזה?!

עד לפני שנה הייתי מעורב במשפט נזיקין מפשוטים ביותר שנמשך שנה וחצי!
התירוץ של מערכת בתי המשפט היה שיש להם ריבוי תיקים.... שנה וחצי זה לקח, איזה בזיון!
פשוט בושה- יותר מעצבן אותי לקרוא בעיתון סיפורים על בתי המשפט בארץ מאשר סיפורים על איראן והגרעין שלה. חייבים לעשות בדק בית והנושא פשוט מרתיח.
ישן 03-05-2010, 00:13
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מזכיר לי את המשפטים בצבא - מודה בעובדות, כופר באשמה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רק בשבילך: ארז אפרתי הודה..."

בשורה התחתונה:
הולכים להוכחות, התיק יימשך עוד תקופה.

במה זה תלוי? בכמות הדיונים שיוקצו להצגת הראיות, שמיעת העדים וחקירתם+חקירות נגדיות.
לאחר מכן הצדדים מציגים את סיכומיהם בכתב ובעל פה, השופטים כותבים את הכרעת הדין, ולאחר מתן הכרעת הדין עוברים לשלב הטיעונים לעונש (אן הנאשם נמצא אשם) וגזר הדין. רק השלב זה של הכרעת+גזר הדין יכול לקחת כמה חודשים טובים.

משך משפט תלוי גם בכמויות העדים, האם ישנם עדים מומחים שצריכים לזמן במיוחד, האם אפשר לוותר על חלק מהעדים וכו'.
אם ההרכב יקצה סתם לדוגמא, שלושה ימי דיונים מלאים בשבוע (מלאים = 9:00-16:00), התיק ייגמר בתוך מספר חודשים.
הבעיה היא שאין יותר מדי סיכויים שזה יקרה. סביר להניח שיתקיימו בין יום ליומיים מלאים בשבוע (יש גם חצאי ימים).אגב, החלום של כל שופט הוא לשמוע את צמד המילים "אלו עדיי". זוהי הכרזה של התובע או הסניגור שהוא למעשה סיים את פרשת התביעה/הגנה.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 03-05-2010 בשעה 00:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר