לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2010, 08:26
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אם כך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב ".."

האישיות שאותה אני מעריץ במיוחד היא כלומר הוא; סר וינסטון לאונרד ספנסר צ'רצ'יל. לא מזמן קראתי את הביוגרפיה הארוכה ורבת המעללים שלו. הבנאדם מדהים! אישיות מיוחדת במינה ועשויה ללא חת. כולנו, כל העולם החופשי חב לאיש זה רבות. דרך אגב, לאורך כל דרכו אהד וכיבד יהודים והיה בין הבודדים שלא חשש למחות בפומבי נגד הספר הלבן הכי חריף שיצא מבין קודמיו כנגד היהודים בפלשתינה, שיצא לאור ב1939. ידעתם שבשנת 23 הוא אף הגיע ארצה לנטוע כאן עץ? אם אינני טועה בהר הצופים עומד לו העץ הזה אם לא איבד את אחיזתו בקרקע מסיבות אלה ואחרות.. סר צ'רצ'יל היה מהבודדים בתחילת שנות ה30 שראה את עליית הנאצים לשלטון כדבר מבשר רעות בעוד שהאימפריה הבריטית נשארה שאננה למתרחש ומסונוורת ממדיניות השלום שניהל צימברליין בזמנו. צ'ירצ'יל היחיד שקרא כבר אז לשפר את הצי הימי של בריטניה כנגד האיום הנאצי המממש ובא אך זכה לקריאות לעג ובוז מצימברליין ומהעם הבריטי שנהג כעיוור למתרחש כנגד עיניו.. צ'רצ'יל אמר על כך:" העם הבריטי היה צריך לבחור בין חרפה למלחמה ובחר בחרפה. כעת קיבל חרפה ויזכה למלחמה." אחת הסיבות לנאומיו הכישרוניים היא כי היה גם סופר כישרוני בעל כישרון כתיבה מעולה וכתב ספרים רבים במהלך חייו. עיקרן הם תיעוד ממקור ראשון שלו על מלחמות רבות שהשתתף בהם לעיתים כמפקד בשטח, לעיתים כפוליטקאי ולעיתים כמשקיף מהצד. רבים גם לא יודעים שהוא נאלץ להתמודד לאורך חייו עם מחלת דיכאון שליוותה אותו. אני הייתי רוצה לשאול אותו איך הצליח לשמור על עמידה איתנה שכל אירופה כולל בעלת בריתו החזקה צרפת נכנעו תחת הצורר הנאצי. בעיקר בתקופה הקשה אחרי כיבוש צרפת ביוני 1940 שבה בריטניה נותרה לבדה במערכה מול הגרמנים שהיו בשיא כוחם. בעוד שבאותו הזמן ברית המועצות היתה בהסכם שלום עם גרמניה וארה"ב לא הראתה כוונות לקחת חלק פעיל בלחימה(אך ראוי לציין שרוזוולט כן דאג לשלוח אספקה לוגיסטית מסיבית ובלתי נפסקת לבריטים כעזרה לעמידתם מול הגרמנים) ובריטניה עמדה במלוא המובן המלא של המילה לבדה.. ולמרות זאת, צ'רצ'יל עמד איתן ודאג לחזק וללכד את עמו, וסירב לכל הצעות השלום שהציע לו היטלר. אף כי באותה תקופה הדבר היה יכול להראות כהגיוני להעשות.. ובמקום שלום מפוקפק קיבל העם הבריטי אלפי פצצות על לונדון ועמד איתן.
ובנימה אישית למרות יחסי אהבה-שנאה ששוררים ביננו לבין הבריטים כיום, והתנהלותם הקשה והקרה של הבריטים כנגדנו בסכסוך בל לנו לשכוח את חובתנו ותודתנו העמוקה להם שעמדו לגרמנים בשעות הקשות ביותר שהעולם החופשי ידע מעולם.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 15-05-2010 בשעה 08:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2010, 11:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "עם איזה בנאדם הייתם רוצים לשבת לארוחת צהריים?"

הייתי רוצה לשבת עם אריאל שרון, יצחק רבין, בגין, בן גוריון,דוד אלעזר, משה דיין, מרגרט תאצ'ר אשת הברזל(כפי שרשמו לפניי), וינסטון צ'רצ'יל,פרנקלין דלנו רוזוולט.

בן גוריון. למה השאיר כאן את הערבים עם זכויות מלאות ונתן את אותן זכויות לחרדים? מדוע לא חוקק חוק אז להגנת מדינת ישראל, כמו חוק נאמנות וכו...

בגין. למה ניסה את מה שניסה עם אלטלנה? למה לא סיפח את השטחים והחיל עליהם ריבונות ישראלית מלאה כמו רמת הגולן? למה לא החזיר את העזה למצרים בהסכם השלום עם מצרים?

יצחק רבין. מדוע נתן יד להסכם אוסלו של שימעון פרס ולא דיבר עם ירדן במקום? מה הוא חושב על תרגיל המסריח אחרי כל השנים האלה? מה הוא חושב על שמעון פרס, אם היה יודע מה פרס ימשיך לעשות לישראל? האם היה עוצר את התקדמות צה"ל או מחזיר את רוב השטחים אחרי היום השני של מלחמת ששת הימים של הגדה ומשאיר את ירושלים עם יהודים בלבד כולל הר הבית.

משה דיין. למה לא נתן לפוצץ את הר הבית, כפי שרצו לעשות? למה מכר את דוד אלעזר ב 73? למרות שדוד אלעזר לא היה אשם.

מרגרט תאצ'ר. מה היא הייתה עושה עם הבעיה המוסלמית שיש היום לאירופה ולבריטניה?

פרנקלין דלנו רוזוולט. מדוע לא הקשיב במלחמת העולם ה-2 לוינסטון צ'רצ'יל בכל הנוגע לרוסים?

וינסטון צ'רצ'יל. מה הוא היה חושב על המצב של אירופה ובריטניה היום עם המוסלמים והבעיה עם הנפט? האם לדעתו היה ניתן לחסל את רוסיה אחרי גרמניה ולמנוע את המלחמה הקרה והטרור של היום?

דוד אלעזר, מדוע הוא לא ניסה לחשוף את האמת מאחורי המלחמה ב 73 ונתן להם להרוס את שמו?

אחרון חביב אריאל שרון. מה הוא חושב על היורשים שלו בקדימה, שהרסו את המפלגה ועל הליכוד של היום? האם לדעתו הייתה נחוצה עוד התנתקות חד צדדית בגדה ואז להפסיק לדבר עם הערבים בגדה על שלום בכלל, כאשר ישראל שומרת את אריאל ומעלה אדומים ומפנה את כל שאר ההתחלויות הקטנות, אך משאירה את הצבא בגדה וכובשת מחדש רצועת עזה ומשאירה של צה"ל גם בעזה?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 14-05-2010, 11:31
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
משה וזבוטינסקי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "עם איזה בנאדם הייתם רוצים לשבת לארוחת צהריים?"

לשאול אותו: תגיד אחרי כל מה שעשית , כשעמדת על הר נבו לא התחשק לך להגיד: god dammit

ואחרי זה לשוחח איתו על הא ודא ובעיקר על העם שהוא הוציא ממצרים אז והיום ואז לסלף את זה בכותרת ענקית ב 7 ימים : "משה בראיון נדיר ל7 ימים : הלוואי והייתי נשאר במדיין עם ציפורה לתמיד, רק ב7 ימים תקרא על הניתוחים הפלסטים בפה , החיים בהיי סוסייטי של מצרים וסודות מהארמון שלא נחשפו עד עכשיו .

את זבוטינסקי הייתי שואל למה הוא הוא פנה יותר לאנשים משיכילים שיהוו רוב בזרם הרוויזיונסטי כי מה שקרה ב77 שאמנם בגין עלה לשלטון אבל רוב מושכות המדינה נשארו בידי השמאל(משרדים, גופים ממשלתים ועוד) ולא היה במי להחליף, חוץ מיזה הייתי שואל אותו איך הוא הגיע לכאלה מחשבות שהפכו לעקרונות בתוך מאמרים וספרים (:

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 14-05-2010 בשעה 11:35.
ישן 14-05-2010, 15:33
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

אייזיק ניוטון (בואו נניח לרגע שאנחנו מדברים את אותה השפה) - לא היה, וכנראה גם לא יהיה, בן אדם יחיד שהשפיע בצורה כל כך עמוקה על קשת כל כך רחבה של תחומים במדע...
אני מניח שאותו היה לי הכי קשה להחליט מה לשאול, אולי הייתי שואל אותו מה דעתו על לייבניץ

ריצ'ארד פיינמן - סתם כי הוא נראה לי ממש מגניב ואחד האנשים המרתקים שהיו.

ניל ארמסטרונג - אני לא יודע איך הוא כבן אדם, אבל הוא שותף לרגע הכי חשוב של האנושות אי פעם. אני עדיין מקבל צמרמורת כל פעם שאני חושב על הנחיתה על הירח.
פשוט הייתי שואל אותו מה הוא הרגיש, ועם מי אני צריך לשכב ב-NASA כדי לעשות את אותו הדבר.

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 14-05-2010 בשעה 15:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר