לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2010, 23:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "זה פשוט לא נכון (לגבי חלונות..."

"זה" לא נכון?

מה זה "זה"?

(האמת שלא משנה מה זה "זה", אין בעייה בחלונות שהייתה קיימת פעם ולא קיימת במערכות "מבוססות NT". הנושא של Bug Compatibility החל מחלונות 3.0 ממומש באופן נפלא...)

מה זה "בהנחה שאתה יודע להשתמש במחשב שלך" ? אפילו משתמש שאין לו הרשאות Administrator / Power User, המחשב שלו נדפק לאורך זמן, וזאת למרות שכביכול אין לו אפשרות לגעת בשום קובץ במערכת מחוץ לספרית הבית שלו (החלפת פרופיל משתמש לא מסדרת את הבעיות...). הסבר לנו כיצד זה קורה? (ואם אתה אומר שזה לא קורה, אז אפשר לפטר מאות אלפי אנשי סיסטם בעולם, שכל מה שהם עושים בחיים זה להתקין את חלונות מחדש, יום יום, על מחשבים בחברות...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2010, 23:32

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "א) אתה זה שהעלה את הטיעון..."

א. אני בהחלט יכול להסביר למה - בגלל הזבל הנצבר ברג'יסטרי; בגלל בעיות האבטחה, בייחוד בדפדפן "אקספלורר"; בגלל שמשתמש מוגבל לא באמת מוגבל; בגלל ש UAC הוא דרך מצחיקה לנסות להתמודד עם זה, שמפריעה למשתמש, אך לא לוירוסים, משום מה.

ב. יש צורך באנשי סיסטם כי ההתנהגות של "חלונות" היא לא קונסיסטנטית. יום אחד משהו עובד, ויום אחר הוא מפסיק לעבוד, בלי שהמשתמש עשה שום דבר למחשב. וזה קורה "למשתמשים הטובים ביותר"... אבל עכשיו שאתה בא עם יציאות משעשעות כמו "ללינוקס אין יציבות"... נראה לי שזה הזמן שאלך לישון. לא לפני שאראה לך פלט של פקודה מסויימת:

קוד:
00:31:17 up 413 days, 2:54, 1 user, load average: 3.30, 1.04, 0.38

לילה טוב, מפרמט מחשבים יקר!

ישן 02-06-2010, 00:23
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "א. אני בהחלט יכול להסביר למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
א. אני בהחלט יכול להסביר למה - בגלל הזבל הנצבר ברג'יסטרי; בגלל בעיות האבטחה, בייחוד בדפדפן "אקספלורר"; בגלל שמשתמש מוגבל לא באמת מוגבל; בגלל ש UAC הוא דרך מצחיקה לנסות להתמודד עם זה, שמפריעה למשתמש, אך לא לוירוסים, משום מה.

בעיות אבטחה עיקריות בחלונות כרגע, הן:
- התקפות "drive-by" שמקורן במגוון חורי האבטחה של פלאש, אקרובט. יש צורך לעדכן את שני הרכיבים האלה תדיר (ולדעתי לא להשתמש באקרובט בכלל). משתמש 'חכם' יכול להמנע מכך במגוון של דרכים (תוספים לדפדפן).
- חורי אבטחה של אינטרנט אקספלורר וactiveX. אקספלורר 6 הוא אכן דפדפן זוועתי. 7 ו8 טובים באופן משמעותי (ועדיין לא כוס התה שלי, בלשון המעטה). לכן מומלץ שמשתמש שמעוניין להגן על המחשב שלו יחליף דפדפן.
- UAC היא דרך מצחיקה לשיטתך, ויכול להיות שצריך הרשאות אדמין לקצת יותר מדי פעולות חלונות, אבל ככה זה בעבודה עם המודל של משתמש רגיל וסופר יוזר (שאתה אמור להכיר מלינוקס...) שהוכיחה עצמה כיעילה. ודאי יותר בטוח ממיליוני המחשבים שמריצים XP עם הרשאות אדמין מלאות.
- הפעלה של malware ישירות ע"י המשתמש, דבר שנפטר, שוב, על ידי משתמש ללא יכולות אדמין (או לחלופין קצת היגיון בריא).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לילה טוב, מפרמט מחשבים יקר!

אתה מוזמן להגיב מחר.

נערך לאחרונה ע"י ybd123 בתאריך 02-06-2010 בשעה 00:26.
ישן 02-06-2010, 05:57

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]א. אני בהחלט יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ybd123
בעיות אבטחה עיקריות בחלונות כרגע, הן:
- התקפות "drive-by" שמקורן במגוון חורי האבטחה של פלאש, אקרובט. יש צורך לעדכן את שני הרכיבים האלה תדיר (ולדעתי לא להשתמש באקרובט בכלל). משתמש 'חכם' יכול להמנע מכך במגוון של דרכים (תוספים לדפדפן).
- חורי אבטחה של אינטרנט אקספלורר וactiveX. אקספלורר 6 הוא אכן דפדפן זוועתי. 7 ו8 טובים באופן משמעותי (ועדיין לא כוס התה שלי, בלשון המעטה). לכן מומלץ שמשתמש שמעוניין להגן על המחשב שלו יחליף דפדפן.
- UAC היא דרך מצחיקה לשיטתך, ויכול להיות שצריך הרשאות אדמין לקצת יותר מדי פעולות חלונות, אבל ככה זה בעבודה עם המודל של משתמש רגיל וסופר יוזר (שאתה אמור להכיר מלינוקס...) שהוכיחה עצמה כיעילה. ודאי יותר בטוח ממיליוני המחשבים שמריצים XP עם הרשאות אדמין מלאות.
- הפעלה של malware ישירות ע"י המשתמש, דבר שנפטר, שוב, על ידי משתמש ללא יכולות אדמין (או לחלופין קצת היגיון בריא).

אתה מוזמן להגיב מחר.

פלאש נמצא בשימוש גם בכל מחשב לינוקס היום (לפחות כל עוד שיוטיוב לא מאפשר לראות וידאו בצורה נורמלית בלעדיו, SOON TO BE CHANGED...) - אך משום מה רק מחשבי חלונות מושפעים? מאוד מוזר... באמת!

אקספלורר 6 הוא חתיכת הסטוריה. מחשבים מודרניים, עם Automatic Updates, או מה שמכונה בעגה הלינוקסית "Fully patched up", עדיין מצליחים להתחרבש (סלח לי שאין לי מילה טובה יותר), מגלישה אקראית באינטרנט. כן, גם באקספלורר 8. ובכלל לא נדבר על תוכנות שעצם התקנתן משבשות דברים במערכת ההפעלה. אתה יכול לטעון שזו אשמת התוכנות (ואולי אתה תהיה צודק), אבל אני לא מצליח לחשוב אפילו על תוכנה אחת בלינוקס, שהתקנתה משבשת משהו במערכת ההפעלה תוך כדי פעולתה (לכל היותר הקרנל יתן לה SIGSEGV לראש...), ובוודאי לא לטווח ארוך, כולל לאחר הסרת התוכנה, שזו אחת הסיבות העיקריות לצורך בהתקנה מחדש, שאני מבקש, אל תגיד שאני המצאתי, כי זה באמת לא מצחיק.

אגב, שיטות כתיבת הקוד הקלוקלות של אקספלורר לא נמצאות רק שם; זוכר את הבאג שהיה ב GDI (נדמה לי שכך קוראים לזה), שגרם לכך שתצוגת תמונות שהן "specially crafted", על ידי כל אפליקציה שהיא - בין אם זה תוכנת אי-מייל, בין אם זה פיירפוקס, אופרה, ספארי, או כל "לא IE" - גרם לזה שהצליח לגרום לך להציג את התמונה (ממש קשה...) - לקבל הרשאת SYSTEM על המערכת שלך? חוצה פיירוולים ומוצרי אבטחה, כי הרי "קובץ תמונה לא אמור להיות מזיק..." - בגלל האלמנט שעליו פועל הבאג הנ"ל, אאל"ט גם UAC היה חסר ערך בפניו...

השיטה של משתמש ללא הרשאות אדמין היא אכן יעילה. הפואנטה שלי הייתה ש UAC לא באמת עובד - עובדה - הוא כאן כבר כמה שנים, וה malware עדיין נמצא בכל המערכות שהוא קיים בהן; מה שכן מפסיק לעבוד, בניגוד ל malware, הוא לא מעט תוכנות שקודם לכן עבדו: חלק באשמתן (משתמש רגיל מנסה לכתוב לספריית מערכת, ופעם הוא הצליח - מה שרק מוכיח מה המצב הרגיל בחלונות...), וחלק פשוט משום ש UAC מגביל בדברים שלא ממש פוגעים במחשב, אלא רק במשתמש. מקרה קלאסי שיש לי בתור דוגמה: למה אי אפשר להוסיף ROUTE (עם הכלי הפנימי שמובנה בחלונות), בלי להיות super-super user ? הדברים המעצבנים האלה גם גורמים לביטול UAC על ידי משתמשים, פשוט כי לא ניתן לעבוד עם המערכת; בניגוד לשיטה שבה זה ממומש בלינוקס/יוניקס, שם הכל קונסיסטנטי, אין שתי רמות של root (דבר מגוחך, בשביל מה צריך את זה?), וכשמשהו לא עובד בגלל שמערכת ההפעלה מגבילה אותך, אתה מקבל הודעת שגיאה שמסבירה לך על כך, במקום silent failure...

יוצא בעצם שאתה יוצא נגד לינוקס בגלל הצורך ב"משתמש חכם", אבל טוען שבחלונות משתמש שאינו חכם ימלא את המחשב שלו ב malware. בפועל, בלינוקס לעתים רחוקות צריך "משתמש חכם" כדי להתקין את המערכת "עם כל החומרה שלה" (מה שאגב יכול לעשות איש מקצוע, כמו שהרבה פעמים קורה בכל מקרה ב"חלונות") - אבל בשימוש השוטף של משתמש רגיל ניתן לעבוד בצורה מלאה לחלוטין בלי בכלל לדעת על קיומו של הקונספט של "root" -> מסקנה -> אין malware, דברים לא יכולים להדפק במערכת (למשתמש רגיל באמת אין הרשאה לכתוב לשום מקום, אפילו הקטן ביותר, מחוץ לספריית הבית שלו [למעט tmp, שאין שם קובצי מערכת כמובן...])

ישן 01-06-2010, 23:08
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
האמת ניסיתי לפני כמה שנים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "את הקרנל שלי קימפלתי לאחרונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
את הקרנל שלי קימפלתי לאחרונה כש...התקנתי את המחשב החדש שלי. וגם אז בגלל שאני מעדיף כך. ברוב ההפצות הקרנל בא מקומפל ואין צורך לקמפל אותו לבד. למעשה, החומרה פועלת בלי שתתקין דבר מצחיק שנקרא "דרייברים", כמו ב... נו... איך קוראים למערכת הזו? חלונות?

נסה ותהנה!

להתקין לינוקס - לאחר שקניתי ספר שהלהיב אותי כל כך שחשבתי שאוטוטו אני נפטר מה"זבל" הנקרא ווינדוס (98 ז"ל).
לאחר קצת נקיפות מצפון אמרתי שלגבות זה מסובך מידי אז אולי אלך על דואל בוט.
אתה יודע מה קרה?
לא מספיק שהלינוקס הכיר את הווידוס רק כמערכת שניה אלא גם ההתקנה שלו נכשלה וכדי להציל את הווינדוס הצטרכתי לעבור זוועות על מנת שההתקנה של הלינוקס תצליח (כדי לשנות את הקונפיגורציה של הדואל בוט כדי שהווינדוס יהיה ראשון).
אני יודע שדברים השתפרו מאז אבל מאז גם הזמן שיש לי לבזבז על הדברים האלה ירד משמעותית.

ישן 01-06-2010, 23:10

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "האמת ניסיתי לפני כמה שנים"

אני לא יודע מה עשית אז אני לא יכול להגיב על כך, אבל בכל פעם שאני ניסיתי להתקין מערכת ב Dual Boot (ואני עם לינוקס כבר 13 שנה בערך) - זה תמיד עבד, 100% מהפעמים, ללא שום תקלה. והאמת שגם אין שום סיבה שלא, זה סתם שרשור bootloader-ים, זה לא ממש נוגע בחלונות באיזושהיא צורה...

בכל מקרה תמיד ניתן להתקין בתוך VMWare/VirtualBox (או אפילו להוריד Image מוכן של הנ"ל מהאינטרנט, כך שאפילו אין צורך "להתקין"...)

נ.ב. "לפני כמה שנים" והייתה לך חלונות 98? לפי החשבון שלי זה יוצא בערך "לפני 10 שנים"...

ישן 01-06-2010, 23:28

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "א) למה להחליף מערכת הפעלה אם..."

א. באמת שאין סיבה; אבל אתה יוצא מנקודת הנחה שצריכים להפעיל את התוכנות של Windows, ולרוב זה פשוט לא כך עובדה, אני לא עושה זאת. החבר'ה שאיתי במשרד נאבקים עם מיקרוסופט אופיס, ושולחים לי קבצים כדי שאהפוך אותם לתקינים עם האופן אופיס שלי... אלה עובדות.

ב. לא רק אני. גם מערכות החלונות שה WiFi שלהם מפסיק לעבוד אחרי אותו Sleep בדיוק. לצערי הלקוחות לא כל כך מעניינים את יצרני החומרה... בכל אופן - כן - יש דברים שקשה יחסית לגרום להם לפעול (ב 99.999% מהמקרים, באשמת היצרן בלבד...) - אבל אחרי שזה פועל, אתה יכול להיות בטוח, שהמערכת תמשיך לעבוד בדיוק אותו דבר עד למותה של החומרה. בלי וירוסים, סוסים טרוייאניים, התקנות מחדש, and what not. פשוט עובד. וזה לא היה, וכנראה גם לעולם לא יהיה, בחלונות. וזה ההבדל, ושווה בגללו לעבור.

ישן 01-06-2010, 23:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "א. באמת שאין סיבה; אבל אתה..."

אני עד היום לא מבין את הטיעון ש"ללינוקס אין וירוסים או פרצות אבטחה"... כשלינוקס תתפוס נפח משמעותי בשוק מערכות ההפעלה לשוק הביתי (מה שיקח עוד הרבה זמן), גם לה יהיה וירוסים, ומהר מאוד אנשים שלא כ"כ מבינים מה הם עושים, ועובדים הרבה עם telnet כי "לינוקס היא בטוחה" יתחילו לחטוף קריזה על המחשב שלהם.
בנתיים מחשבים מבוססי לינוקס נפרצים באותה המהירות כמו מחשבים מבוססי Mac OS ו-Windows.
ה-Exploits ב-Windows פשוט קורצים הרבה יותר למזיקים למינהם, אבל הם לפחות נפתרים ע"י מיקרוסופט בנקודה מסויימת - בלינוקס זה לא היה קורה, כלומר לא היה משתחרר טלאי לתיקון הפרצה או שאפילו לא היית יודע על הפרצה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-06-2010, 00:07
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "א. באמת שאין סיבה; אבל אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
א. באמת שאין סיבה; אבל אתה יוצא מנקודת הנחה שצריכים להפעיל את התוכנות של Windows, ולרוב זה פשוט לא כך עובדה, אני לא עושה זאת. החבר'ה שאיתי במשרד נאבקים עם מיקרוסופט אופיס, ושולחים לי קבצים כדי שאהפוך אותם לתקינים עם האופן אופיס שלי... אלה עובדות.

נתחיל בכך שהשימוש במילה "עובדה" לא הופך משהו לעובדה. שנית, ודאי שצריך להפעיל את התוכנות של ווינדוס עבור אנשים המעוניינים להשתמש בתוכנות מקצועיות. עכשיו, בהנחה שאין לך צורך בתוכנה כזו, מאחר ואתה טוען שיש סיבה לעבור ללינוקס מלכתחילה, אתה מוזמן לספור את הפרוייקטים המשמעותיים ללינוקס שכדאי להחליף עבורם את מערכת ההפעלה (אל תחשיב בבקשה את הפרוייקטים שהם multiplatform ).
אגב, לא כל כך ברור לי איך אתה הופך קובץ ל"תקין" בעזרת אופן אופיס - בהתחשב בכך שהסטנדרט הוא מייקרוסופט אופיס. לפי איזה הגדרה הקובץ נהיה "תקין"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
ב. לא רק אני. גם מערכות החלונות שה WiFi שלהם מפסיק לעבוד אחרי אותו Sleep בדיוק. לצערי הלקוחות לא כל כך מעניינים את יצרני החומרה... בכל אופן - כן - יש דברים שקשה יחסית לגרום להם לפעול (ב 99.999% מהמקרים, באשמת היצרן בלבד...) - אבל אחרי שזה פועל, אתה יכול להיות בטוח, שהמערכת תמשיך לעבוד בדיוק אותו דבר עד למותה של החומרה. בלי וירוסים, סוסים טרוייאניים, התקנות מחדש, and what not. פשוט עובד. וזה לא היה, וכנראה גם לעולם לא יהיה, בחלונות. וזה ההבדל, ושווה בגללו לעבור.

סיסמאות.
- יש לך מושג כמה כרטיסי רשת לא תומכים בלינוקס? ואפילו אם הם כן נתמכים, יש סיכוי טוב שהמשתמש המסכן צריך לבזבז שעות מחייו בהאבקות עם הממשק הגרפי הלא-גמור-בעליל שלעולם לא יעשה את העבודה, עם חיפושי גוגל לא נגמרים (במחשב אחר כמובן... אופס, כנראה שזה לא עובד ישר מהקופסא) ועם עשרות פקודות איזוטריות בטרמינל שלעולם לא היה מגלה לבדו. וכמובן, אני מקווה שהעדכונים האוטומטיים שלו לא מופעלים, כי יש סיכוי לא רע בכלל שהעדכון הבא יהיה רגרסיה ומשהו ילך קאפוט...
- באשמת היצרן בלבד? למה זה באשמת היצרן? למה שהיצרן יטרח לעשות פורט של הדרייברים שלו ללינוקס? הרי אחוז המשתמשים בלינוקס (בהפצות דסקטופ) עדיין מגרד את האחוז הבודד אחרי שנים של 'צמיחה', ואם זה לא מספיק - יש את עניין הפרגמנטציה האדירה של הפלטפורמה, את העובדה שאין אפילו משהו שמזכיר סטנדרט כמעט לשום דבר (אתה מוזמן לספור כמה ממשקי סאונד מתחרים קיימים כרגע בלינוקס...) גורמת לכך שזה פשוט לא שווה את זה. כמובן שזה לא עוזר שבאים אנשים מסויימים ומפילים את הכל על יצרני החומרה, ואז דורשים דרייברים בקולניות כאילו זה אחת מזכויותיהם הבסיסיות כבני אדם.
- תמשיך לעבוד אותו דבר? בלינוקס? אני חושב שאתה לא מכיר את עידכוני ההפצות על אין ספור הרגרסיות והשינויים שהם מפילים על המשתמש ללא התרעה מוקדמת.
- וירוסים לא יפגעו במשתמש שלא עובד עם הרשאות אדמין ו/או משתמש שיודע מה הוא עושה. מאחר ולא כל המשתמשים נמצאים בקטגוריה השניה, הם יצטרכו להכניס עצמם לקטגוריה הראשונה.
- אתה טוען שלינוקס "פשוט עובד" וחלונות לא. הטענה כה תלושה שלא אגיב.
ישן 02-06-2010, 06:16

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]א. באמת שאין..."

השימוש במילה עובדה אכן לא הופך דברים לעובדות (תראה כמה אנשים טוענים שעובדה ש 7 מהיר מ XP - מצחיק!). העובדה הייתה שאני לא עושה זאת (וזאת עובדה...) - מה שמראה שהדבר בהחלט אפשרי. כנ"ל כל משתמשי המק, גם הם עושים זאת. בכל אופן, הסיבה שבגללה כדאי להחליף את המערכת ללינוקס היא לא קיום תוכנה כזו או אחרת; אלא ההעדרות של הפלטפורמה שנקראת "חלונות" מהמחשב. כי מטרת המחשב לשרת את המשתמש בו, ולא שהמחשב יתחזק את המע"ה שלו כל הזמן. מע"ה אמורה להריץ תוכנות, לא יותר ולא פחות.

איך אני הופך קובץ לתקין? לפעמים זה ממש משעשע - מספיק לפתוח אותו ב openoffice ולשמור אותו מחדש כקובץ חדש, ומסתבר ש openoffice שומר קבצים בפורמט שמיקרוסופט עצמה המציאה, יותר טוב מהם... שלא לדבר על היכולת שלו לפתוח מסמכים שוורד טוען שהם "corrupted" בלי שום בעייה, לשמור אותם מחדש, ואז להחזיר אותם לזה שעבד עליהם באופיס "המוצלח יותר" (שגרם ל corruption...) - כך זה נקרא אצלי "תקין".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ybd123
סיסמאות.
- יש לך מושג כמה כרטיסי רשת לא תומכים בלינוקס? ואפילו אם הם כן נתמכים, יש סיכוי טוב שהמשתמש המסכן צריך לבזבז שעות מחייו בהאבקות עם הממשק הגרפי הלא-גמור-בעליל שלעולם לא יעשה את העבודה, עם חיפושי גוגל לא נגמרים (במחשב אחר כמובן... אופס, כנראה שזה לא עובד ישר מהקופסא) ועם עשרות פקודות איזוטריות בטרמינל שלעולם לא היה מגלה לבדו. וכמובן, אני מקווה שהעדכונים האוטומטיים שלו לא מופעלים, כי יש סיכוי לא רע בכלל שהעדכון הבא יהיה רגרסיה ומשהו ילך קאפוט...
- באשמת היצרן בלבד? למה זה באשמת היצרן? למה שהיצרן יטרח לעשות פורט של הדרייברים שלו ללינוקס? הרי אחוז המשתמשים בלינוקס (בהפצות דסקטופ) עדיין מגרד את האחוז הבודד אחרי שנים של 'צמיחה', ואם זה לא מספיק - יש את עניין הפרגמנטציה האדירה של הפלטפורמה, את העובדה שאין אפילו משהו שמזכיר סטנדרט כמעט לשום דבר (אתה מוזמן לספור כמה ממשקי סאונד מתחרים קיימים כרגע בלינוקס...) גורמת לכך שזה פשוט לא שווה את זה. כמובן שזה לא עוזר שבאים אנשים מסויימים ומפילים את הכל על יצרני החומרה, ואז דורשים דרייברים בקולניות כאילו זה אחת מזכויותיהם הבסיסיות כבני אדם.
- תמשיך לעבוד אותו דבר? בלינוקס? אני חושב שאתה לא מכיר את עידכוני ההפצות על אין ספור הרגרסיות והשינויים שהם מפילים על המשתמש ללא התרעה מוקדמת.
- וירוסים לא יפגעו במשתמש שלא עובד עם הרשאות אדמין ו/או משתמש שיודע מה הוא עושה. מאחר ולא כל המשתמשים נמצאים בקטגוריה השניה, הם יצטרכו להכניס עצמם לקטגוריה הראשונה.
- אתה טוען שלינוקס "פשוט עובד" וחלונות לא. הטענה כה תלושה שלא אגיב.

האמת שלא, אין לי מושג כמה כאלה יש. מה שבטוח הוא שהם באמת הצליחו לעשות עלי עבודה טובה: במשך 13 שנה, בהתקנות של מאות מכונות, לא נתקלתי אפילו באחת שכרטיס הרשת שלה לא עבד Out-of-the-box , אולי תוכל לתת דוגמה בבקשה? יצרן ודגם, אם אפשר.

שאני אומר אשמת היצרן אני התכוונתי למימוש דפוק של החומרה עצמה (ולכן התקלות חוצות מערכות הפעלה בעניין זה); אבל עכשיו שכתבת את עניין ה"בשביל 1%", אעלה עוד נקודה: אף אחד לא ביקש מהם לכתוב דרייברים - רק ביקשו שישחררו את מפרט הכרטיס, שממילא יושב אצלם ברשת הפנימית בחברה. אחד מהמתכנתים המוכשרים של עולם הקוד הפתוח כבר ידאג לכתוב דרייבר אחרי שה SPEC יהיה קיים, ובטוחני שהוא יעשה עבודה טובה יותר מכל מתכנתי הדרייברים שעובדים עבור החברה (כי לו אין דדליין ומנהל מוצר - הוא רוצה לכתוב משהו שעובד לתועלתו האישית...)

אשר לעדכונים - הם לא נוטים לשבור דברים, לפחות לא בהפצות שאינן מנסות לחקות את חלונות (אם הדוגמה שלך היא במקרה "אובונטו" - דע לכך שזו גרועה מחלונות - ואני מסכים איתך - חלונות עדיפה על אובונטו; ככה זה שאתה מנסה לחקות את חלונות ומצליח...). נסה לשדרג את CentOS נגיד, ונראה אם יישברו לך דברים. כמובן, כל זה מנקודת הנחה שבכלל צריך לעדכן משהו (הרי המערכת המקורית עובדת כפי שהיא, למה צריך לגעת במשהו חוץ אולי מדפדפן וסביבת אופיס?)

וירוסים / malware פוגעים גם במשתמשים ללא הרשאת אדמין. איך זה קורה זו באמת שאלה טובה, שאני לא יכול להסביר, אבל ראיתי את זה קורה כל כך פעמים שאני פשוט מקבל את המציאות - שככה זה.

הטענה לא תלושה ואתה לא חייב להגיב עליה; גוגל הראתה לנו כמה היא לא תלושה (זוכר על מה נפתח האשכול?)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר