לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2010, 07:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זה ילך ויחמיר - גירסא חדשה של החרם הערבי ההוא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "גם דבנדרה בנהארט מבטל הופעותיו בארץ"

זו לא תוצאה של שינוי בהלך הרוח של האמנים (ויש שמאז ומתמיד לא הסכימו לבוא) אלא אפקטיביות של מעשה סחיטה מצד הגנגסטרים של השמאל הקיצוני (קוראים להם ארגונים פרו פלסטיניים, אבל כולנו יודעים שאלה יהודים אנטי ישראלים). זה יחמיר עד לרמה מסויימת, שלדעתי תהיה נסבלת (ולא כי הישראלים כאלה יעילים, אלא משום שיש עוד רוב שקט שנגעל מהצביעות הדרך,שיכולה גם להיות מופנה לכוון אחר יותר מאוחר). אין ברירה, לפחות לצעירים שלא זוכרים זמנים אחרים ושונים, אלא לנשוך את השפתיים. נאצים איסלאמו פשיסטיים על הגבעות הצופות לנתב "ג זה גורל הרבה יותר גרוע מאשר שיו טו יבואו לנגן קונצרט פתוח לכבוד ה"שלום " החדש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2010, 09:52
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
לא הכל זה קונספירציה של השמאל בעולם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה ילך ויחמיר - גירסא חדשה של החרם הערבי ההוא"

אתה מתעלם מזה שיש פגיעה אמיתית במעמדה של ישראל.
ולא מעט מזה היא בשל ההתנהלות הישראלית.
וכמו שציינת יש את אלו שתמיד סרבו לבוא, והם מן הסתם לא מעניינים אותנו, הבעיה היא שיש שינוי אצל הלא ישראלי הממוצע. זה שבד"כ יצא מתוך נקודת הנחה שהערבים הם מי שהם, והישראלים מעט אגרסיביים מדי, אבל בסיכסוך הזה יש צדדים לכאן ולכאן, ולכן זה בסדר גמור שהוא לא ינקוט עמדה ויבוא לבקר בישראל, לקנות תוצרת הארץ או בעיקר לא להתייחס לזה.

ההתנהלות של ביבי וכל האדונים הנכבדים הצליחו לקחת את האדם הממוצע ולגרום לו לראות את הציור בצורה של טובים ורעים. ואותנו בצד של הרעים.
ישן 15-06-2010, 13:39

הקמפיין של השמאל הקיצונ ינגד ישראל הוא מקביל/משולב בזה של הערבים, אבל עדיין נפרד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] ההתנהלות של..."

גם הגורמים נפרדים לגמרי (תסכול עקב אבדן מה שנחשב ל"חזקת אבהות" על ישראל, וכן המהפכנות התוססת של כמה יהודים במקרה של השמאל, מאבק לאומי/אידאולוגי במקרה שך האיסלאמיים).

אם כבר אז את הקמפיין האנטי ישראלי הארסי של השמאל הקיצוני אפשר לקשר, מבחינת הדמיון, לשנאה של הזרם הפוליטי הנוצרי/ערבי כלפי הציונות/ישראל: בשני המקרים הם נלחמים פחות או יותר בחיץ האחרון שמפריד ביניהם ובין להיות החוטפים העיקריים). בשני המקרים אלה מיעוטים שגובה האגו הגואה שלהם עומד ביחס הפוך לשפל ההולך וגובר בחשיבותם המספרית/כלכלית. שני הזרמים למעשה נמצאים תחת הכחדה ממשית, ושניהם חבים את קיומם להיותם "קאפו" מאוד יעיל שנוגש ביושבי הבלוק בשביל המפלצת.

כל עוד התמודדנו מול הטרור הרצחני המצב היה לא רע: מי שהפך את הגלגל היו הקמפיינרים האנטי ישראלים, שהם אלה שהצליחו לחדור את המעטפת של הבטחון העצמי, ולגרום לרבים להבין בתת המודע שלהם שאנו מחליקים באיטיות במדרון, ושאין לנו ממש שליטה על זה. למעשה מאוחר מדי, מאוחר מאוד, "גילינו" שבעצם הגנגסטרים שעמדו מאחורי כל הנזק האדיר הזה הם בעצם חבורה לא ממש גדולה, לא מאוד אסטתית מבחינת השיטות וההתנהלות שלה (אפילו שונאינו היו סולדים מהם לולא היו אידיוטים מועילים) ואפילו לא מאוד בטוחה בעצמה. כמו במקרה החבורה שהדליפה את סודות הגרעין של ארה"ב, ועוד סודות, לסובייטים (שמכרו לכל העולם שההתקדמות היא "פרי המדענים המתקדמים של הסוציאליזם"), גם כאן הכתובת הייתה על הקיר, אבל אנחנו היינו עסוקים במאבק אידאולוגי כללי, במקום לזהות שרוב הסכנה באה מחבורה קטנה שהחשבנו לזניחה והזוייה. מי שהתריע בפני כך כבר לפני עשור, כמוני (בחוגים בהם הייתי מצוי - לא כתבתי מכתבים לשר החוץ) זכה לתגובות מזלזלות בסגנון "נו באמת! אתה בא להגיד לי שאיזה ישראלי וחצי בקיימבריג' הם הבעיה שלנו?.

עכשיו כשהמחלה הזאת שלחה גרורות, דרך מכונת שיכפול המוחות של האקדמיה (וכבר כתב בגין שמבין 10 קבין של טימטום שירדו על בני האדם, החמור ביותר ירד על האקדמיה) ודרך המדיה המשתכללת והמאפשרת לנחושים להפיל בנוק אאוט את החזקים (עניין של "תעשה קליק"), אנחנו פתאום מתעוררים.

ישן 15-06-2010, 10:26
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם אתה מגיב לי, תטרח לקרוא את דברי"

1. לקרוא לי עורך דין זה ממש מעליב.
2. קראתי את דבריך.

הצועקים והמשמיצים והשונאים, קיימים כבר שנים. בעבר הכלבים נבחו והשיירה עברה. אני לא רואה איזה שהוא שינוי מהותי באלו שאין מה לדבר איתם או במספרם. (אלו שההתנגדות שלהם נובעת מאנטישמיות ולא משום דבר אחר) הם תמיד היו ותמיד יהיו.

השינוי המטריד הוא באדם הממוצע. שאגב, לא התעורר אתמול בבוקר והחליט שהוא אוהב ערבים. הוא עדיין מוטרד מהמוסלמי שפתח שווארמיה חדשה אצלו ברחוב.
אותו אחד משנה את היחס לישראל כנגזרת של המצב.
גם בסיקור העולמי אין שינוי משמעותי. bbc לא היו פרו-ישראלים לפני שנתיים ו fox לא הפסיקו את התמיכה שלהם בישראל.
אגב, גם ההסברה הישראלית לא ממש השתנתה, אני לא זוכר שאי פעם היינו מרוצים ממנה.

אגב, אם אני אציב את הכל בנוסחה, (ושלא כמו על כישרי כעו"ד על יכולות מתמטיות כן שילמו לי כסף)
הנתון היחיד שהשתנה זה ההתנהלות שלנו.
אם ביחס למשט, כמו בייחס לדברים אחרים היינו משתמשים בקצת יותר שכל וקצת יותר ראיה לטווח ארוך ופחות באינטלגנציה של טוקבקיסיטים, אז מהמון בחינות מצבנו היה טוב יותר.

אבל הסיכוי שלנו להשתפר הוא נמוך כי הגישה של ההנהלה היא כמו הגישה שלך. כל פעם שמשהו לא הולך טוב נאשים את השמאל הקיצוני. גם כשהוא ממש לא קשור. ובחיים לא נחשוב איך צריך לעשות את זה יותר נכון ויותר טוב.
ישן 15-06-2010, 11:07

האשמתי אותך, ואני מעולם לא קראתי לך "שמאל קיצוני"
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "1. לקרוא לי עורך דין זה ממש..."

אלא לכל היותר (למיטב זכרוני) משהו בכוון של "בחור טוב שחושב שלחשוב חיובי זו שיטה לנצח אנשים רעים".

קרא את ההודעה שלי שוב: אני התייחסתי לשמאל הקיצוני (הישראלי) כעומד מאחורי המניפולציות המלוכלכות שעומדות מאחורי ביטולי ההופעות של האמנים לאחרונה. מה לכל הרוחות עניין "טפילת האשמה "שוב" על השמאל הקיצוני" לעניין? יש לך הוכחות שהביטולים הללו הן פרי משהו פרט לפעילות של השמאל הקיצוני?

עו"ד, או הסוג וההנהלות שעומדים מאחורי הביטוי בהקשר הזה, הוא מי שיורה לכל הכוונים, בעוד שברור שהעבירה בגינה נעצר והואשם הקליינט שלו, אכן נעברה, ואכן על ידו - ואתה בהחלט מתנהל באופן זה. במקום להתייחס לתופעה הנפסדת של שימוש במניפולציה מלוכלכת לצרכים פוליטיים - לא כאנקדוטה, אלא כנשק עיקרי - אתה מרחיב את העדשה וכולל בסיפור את כל האוייבים שלך מאז ומתמיד. זו טקטיקה של עו"ד. אין לך מה להגיד על עניין הטיעון שלי בקשר לתופעת ביטול ההופעות? אל תגיב לי (כמובן מתוך הנחה שאתה זה שרוצה להשמע שקול, אין לי בעיה שיגיב לי מי שרוצה, כולל קללות, ואם המנהלים לא מוצאים לנכון למחוק, אני בוודאי לא אעשה זאת בשום מקרה, לא משנה מה נאמר ועל מי). אין לך מה להגיד על זה שנגד המדינה שלך מופעלות טקטיקות מעולם הפשע המאורגן? אתה יכול לא להגיד כלום, אבל כשאתה מתחיל למנות את ה"עבר הפלילי" שלנו, אתה עושה עבודה נאמנה בשביל הצד השני.

אתה ככל הנראה באמת טיפוס חיובי ומעבר לכך, אבל פעם אחר פעם - אפילו בעצמך אמרת זאת - אתה מלקה את עצמך בפני אנשים שלא טורחים לעולם לאמץ גישה כזאת עבור עצמם: לעולם לא, בשום מצב, בשום מקרה. איזה סטודנט תורכי שלומד אתך זרק כמה הערות, שבעיקר מעידות על העולם הטוטליטארי ממנו הוא בא? אתה מפנים. אמן מבטל הופעה בגלל סחיטה באיומים? אתה מוצא איפה גם אנחנו אשמים בזאת. יש שם לתופעה זו:

תסמונת האשה המוכה.

ומה יקרה לך אם לשניה לא תתחיל את הדברים שלך בפסקה המביעה את הביקורת האישית שלך על התנהלות ישראל בX ו Y, ותתחיל במקום זאת בנאום תוכחה על כך שמניפולציות כנשק עיקרי הן פוסולות מעיקרן, ומשולות להפללת נוכל סידרתי ברצח, ע"י המשטרה והפרקליטות, על מנת "להפטר" ממנו אחת ולתמיד, מאחר ובמעשה הנוכלות קשה להרשיע אותו? אחד היסודות של המשפט והחוק המערבי אומר שדרך אכיפת החוק והשיפוט חשובים לא פחות מעצם ההגעה לצדק בסוף הדרך.

ישן 15-06-2010, 14:36
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "האשמתי אותך, ואני מעולם לא קראתי לך "שמאל קיצוני""

מה שאתה אומר הוא שקם עלינו אויב עשיר מתוחכם וערמומי ששום דבר שנעשה לבד מכניעה לתביעותיו, כניעה שסופה להביא עלינו כליה, לא יעצור אותו.

אשלי לא מכחיש את קיומו של אותו אויב (שהיה שם תמיד) אבל טוען שההתנהלות שלנו תורמת להצלחתו.

במילים אחרות אתה מנבא ששום דבר שנעשה לא יעזור ושיהיה רע יותר. אשלי לעומתך מאמין שיש לנו יכולת להשפיע על מהלך העניינים ולכן, בכפוף לגורמים שתלויים בנו, לא חייב להיות רע.

כמו שזה ניראה לי אתה הוא זה שמנבא פה נבואות זעם.

אתה אוהב מאוד לספק דוגמאות אישיות. בבקשה, הנה לך דוגמה קטנה מנסיון החיים שלי בנוגע לאופטימיות ו״אשמה״.

לפני כמה ימים ניתגלה באג מטריד באחת מהמערכות שכתבתי. המערכת עבדה באופן כללי אבל באספקט אחד הפגינה חוסר יציבות במובן שלפעמים עבדה ולפעמים לא ולמרות שהיתה ״מגמה״ (המערכת כשלה יותר אצל משתמשים מסוימים) לא הצלחנו לייצר עיקביות בכשל (לא תמיד כשלה המערכת אצל משתמשים בהם כשלה בד״כ ולא תמיד הצליחה אצל משתמשים שבד״כ לא נתקלו בבעיה). כמה ימי בדיקת קוד מדוקדקת לא העלו כשל לוגי.

היינו מוכנים כבר להכריז על באג בתוכנה ולהתקשר עם המפתח, בתור קורפרייט יש לנו חשבון מסודר ותמיכה אבל ידעתי שאז אצתרך להתחיל להסביר להם בעיה שלא פשוט להסביר אותה, שבגלל כל מיני עניינים של סודיות לא אוכל לשלוח להם קבצים ושבכלל לא בטוח שהם יצליחו לפתור את הבעיה. במילים אחרות ידעתי שהעניין יצא משליטתי. יותר מכך, נסיון שנרכש ב18 השנים בהן אני מתעסק באספקטים המחשביים של התחום שלי לימד אותי כמה לקחים חשובים; שכמעט תמיד הבעיה היא לא בתוכנה אלא בצורה בה המשתמש מבין את התכנה, שהדברים הם לא תמיד מה שהם ניראים ושלפעמים הבעיה היא לא איפה שאתה ״בטוח״ שהיא אלא במקום אחר ושהחיבור חמקמק ולא גלוי לעין.

אז ביקשתי עוד כמה ימים וכמובן שקיבלתי אותם ובסוף (ואני לא אייגע אותך איך בדיוק) נימצאה הבעיה (טעות זעירה, השתמשתי בשתי שיטות שונות לעיגול מספרים בשני מקומות שונים וכך לפעמים נתקבלו תוצאות עיקביות ולפעמים לא).

אני תמיד מעדיף שהטעות תהיה בצד שלי, ״באשמתי״, כי אז העניינים בשליטתי. ״אשמה לא מעניינת אותי, תוצאות דווקא מאוד. אתה אוהב ״לרדת״ עלי על שכביכול אני ״בז״ לכבוד אבל אני גיליתי שהגישה שלי של נטילת אחריות במקום לגלגל אותה על אחרים וייצור תוצאות רכשה לי כבוד אצל הקולגות. השם שלי הוא לא שח אחד שמפשל למרות שאני מפשל כל הזמן. כל מי שעושה מפשל, ההבדל הוא מי מרים ידיים ומאשים את כל העולם ומי מפשיל שרוולים ומתקן עד לתוצאה הרצויה.

אני מעדיף את הגישה של אשלי; ״בו וניראה אם אנחנו יכולים לעשות משהו כדי לשפר את מעמדנו בעולם״ (שהרי בעניין המצור וכל עוד לא מתעקשים על שטויות כמו דיאטה לעזתים יש לנו גם קייס טוב) על הגישה שלך ש״כולם שונאים אותנו ורק יהיה רע יותר״.

ישן 15-06-2010, 15:06

אפילו כשאתה כמעט וצודק, ויש מקרה שבו המסר שלי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מה שאתה אומר הוא שקם עלינו..."

הוא בעצם ש"אכלנו אותה" אתה מצליח לפשל עם לקיחת המסר שלי ולכלוא אותו בפרשנות של מה שלא היה.

לא דיברתי על "כניעה" - דיברתי, האמת זה היה ברור, על "להתרגל למציאות לא נעימה ולחיות אתה". אין מצב שאני אטיף לכניעה לכוחות הריאקציה של השמאל הקיצוני, מאחר וכניעה להם פירושה התפוררות (הם כוחות שתוקפים ומפוררים, לא תוקפים, כובשים ומנהלים את מה שכבשו), ובשביל התפוררות לא צריך להכנע להם, מספיק לעלות על אוניות ולהתפזר בעולם: זה מתודית, עוד בלי להכנס לעובדה שאידאולוגית אני לא אכנע להם.

ולעניין שאר ההודעה: אתה צודק, אני חושב שאלה כוחות שחזקים מאיתנו, וכן אני חושב שהם לא מושפעים מהתנהלותינו, אלא מתנהלים באופן אופורטוניסטי וכזה שמעידה, או כאילו מעידה, שלנו היא עבורם רק עוד שלב בסולם. אני חושב שמבנה המדיה הפופולארית דהיום הפכה לגמרי את המשוואה, וכאשר היא חוברת ל"סתם" שנאת ישראל שלא הייתה חסרה פעם, פטרו דולארים (שלא חסרו פעם) ויהודים אפופי אימת מדינת ישראל (שגם לא חסרו פעם), נוצר צונאמי שלחשוב שלביבי/ציפי/אהוד.... צה"ל בקו רמאללה/צה"ל בקו רמלה... ישראל על שולחן המו"מ, ישראל על שולחן הניתוחים - אין שום השמפעה עליו מבחינת הנחישות, הכוון והרצון להרוס - לכל היותר השפעה מקומית על שעה+/-, או "8 מעלות ימינה" לעומת "2 מעלות שמאלה".

אלה אנשים שהם רבים, נחושים, לא חשופים לשום ביקורת או מחיר שעשויים לשלם (מאחר והימין החזק ברוב מדינות העולם יאמץ אותם בקלות כל עוד יתקפו את ישראל), שולטים היטב באפליקציות של מדיה אלקטרונית או אקדמית - אי אפשר לדון אתם (הם תמיד יהיו 2 צעדים שמאלה ממך, לא חשוב כמה שמאלה תרוץ), אי אפשר לצפות מהם לרחמים (הכל מגיע לך: אתה הבאת הכל על עצמך) ואי אפשר לסמוך על כך שהם יגעילו את עצמם (מאחר וזו אמונה לא רציונאלית, אלא סוג של אמונה דתית).

אני לא חסר תקווה: אבל אני לא חושב שבמסגרת "מה שקיים" נוכל להאט אותם באופן משמעותי, גם אם יהיו פה עכשיו "3 שנות שקט". אין לנו את היכולת מבחינת נסיון מקצועי, וגם לו היה לנו נסיון - אנחנו בכ"ז היינו מעטים מספרית מכדי להשפיע.

ישנם מצבים בחיים שבהם "אכלת אותה" - אתה יכול להביא כמה דוגמאות מחייך האישיים, זה לא ישנה דבר. לו היית אבוריג'יני באוסטראליה, אולי הייתי לוקח אותך כדוגמא אישית לעניין שאני מתאר כ"כ במקרו. מאחר ואתה לא - אתה לבן, משכיל שחי במדינה ממוסדת - אין לנסיון האישי שלך שום זיקה למצב המסויים שאני מתאר, פרט אולי לתגובה הצפויה של 95% מבני האדם הנורמטיביים: הנסיון למצוא את השביל הברור לפתרון בעיות שכל הסימנים מראים שהן גדולות פי 100 ממה שאותם אנשים מעריכים.

אשמח להתבדות, אבל אולי בעגמומיות מסויימת אסיים ואגיד לך: "גזור ושמור".

ישן 15-06-2010, 15:54
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אפילו כשאתה כמעט וצודק, ויש מקרה שבו המסר שלי"

אין לי זמן כאמור לענות לך כראוי אבל נקודה אחת, מובן שלא סברתי שהצעת כניעה. הטקסט שלך היה ברור ומכל מקום אני קורא אותך כבר לפחות שלוש שנים ומעולם לא חשדתי בך בנטיות תבוסתניות.

אני מסכים אם חלק ניכר מהניתוח שלך את מבנה המדיה והאופוזיציה אבל אני עדיין סבור שניתן לעשות דברים אחרת. אני מסכים אם האבחנה של אשלי שהתוקפים אותנו הם מיעוט ושהמאבק הוא על ה״רוב הדומם״ שאין לו דעה מוצקה לכאן או לכאן. לראייה אגב התפרסמו מאמרים שמקבלים לפחות חלק מעמדת ישראל הן בוול סטריט ג׳ורנאל, בוושינגטון פוסט ובניו יורק טיימס. *

ישן 15-06-2010, 16:10

אני מביט על התמונה הכוללת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אין לי זמן כאמור לענות לך..."

וכל הזמן פוזל לידע שעוד נשאר לי אודות הפוליטיקה בלבנט והמזרח בזמנים שתחת הפוקוס, וגם במאות שאנו נוהגים לסכם ב2 שורות. אני חושב שעברנו לפרק פוליטי ומדיני חדש, ואנחנו כמובן (טבעי) לא מבינים את זה. השפעתנו ירדה פלאים, בדיוק כמו השפעתן של כמה מיני מעצמות שהנסיבות העלו אותן לגדולה. ה"קמים עלינו " אינם מיעוט מבוטל כלל, אלא כוהני הדת שלהם הם מיעוט אם כבר. לא הובסנו מעולם הסברתית משום שמעולם לא ממש נלחמנו:חיינו על קרדיט שהיה כורח הנסיבות. זו, אגב, היסטוריה. הדרך היחידה לצאת ממעגל הקסמים של מפחיד נפש הבאים אחרי כל מהלך מדיני, זו ההבנה מה מקומנו, ולא אתנן פוליטי (שגם אם לדעתך הוא מוצדק כמהלך, כאתנן הוא לא שווה כלום, כך שאת תצפה לדבר פרט להפוגה בעקבות כל מהלך שהוא).

ישן 15-06-2010, 15:10
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
גם אתה וגם גל צודקים למעשה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מה שאתה אומר הוא שקם עלינו..."

אני מסכים עם גל שההתנהלות הצבאית של ישראל למעשה זהירה הרבה יותר מכפי שהייתה אי פעם ושמה שהשתנה זה בעיקר היעילות של התעמולה האנטי-ישראלית וזאת מסיבות מגוונות שחלקן ממש לא בשליתטנו. אני מסכים איתך שזה לא אומר שאין מה לעשות. לדידי, בעיקר אפשר וצריך לשנות את הגישה והמאמץ המושקעים ב"קרב ההסברה". אני חושב שיש מעט מאוד שישראל יכולה או צריכה לשנות מבחינת המדיניות שלה בפועל כל עוד לא השתנו מספר תנאים בסיסיים. אין מקום ליוזמות מדיניות הגובלות הבתאבדות זוחלת או לויתורים שימחישו שניתן לכופף את ישראל בכח לחץ תעמולתי. מה שכן-צריך להימנע מצעדים מיותרים יוצרים לחץ על ישראל מבלי לתת יתרונות כלשהן. ואני מכליל בכך חלק ניכר מהמדיניות בכל הקשור להתנחלויות.
ישן 15-06-2010, 15:47
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם אתה וגם גל צודקים למעשה"

לצערי אין לי זמן עכשיו לענות לשניכם כראוי אבל בקצרה, יש מה לעשות גם צבאית וגם מדינית מבלי לוותר:

שתי דוגמאות: אני יודע שזה היה קשה ומסוכן יותר אבל בהתחשב בנזקים ובחשיבות המסר צריך היה לעצור את המשט סמוך הרבה יותר לחוף, בתוך המים הטריטוריאלים. זה לא שעצירת הספינות במים בינ״ל היתה בלתי חוקית (להבנתי המוגבלת מאוד) אבל היה קל הרבה יותר לסתום כמה פיות שלא מסוגלים לומר ישראל במשפט מבלי ללהג משהו על החוק הבינ״ל.

ובנוגע למצור, עדיף להתרכז במה שחשוב (מלט, דשנים) ולא בשטויות שמצטלמות רע מאוד (ממתקים, חומוס).

המסקנה האחרת שלי, בהתבסס על לקחי לבנון ועזה, פינוי התנחלויות כן, נסיגה צבאית ללא הסכם לא! לעניות דעתי מצבנו בעזה היה טוב יותר לו נותר הצבא בשטח הרצועה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר