לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2010, 21:48
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
ערב טוב לכולם, והערב: מחבואים, חידות וסיפור עצוב אחד על אחיות

שמתי לב שהאייטיז הולכות חזק בפורום הזה, ולכן החלטתי להקדיש הפעם גם את פינת האולדיז שלי לעשור המיוחד הזה שבו שלטו בעולם פסנתרי כנף לבנים ותסרוקות מאוד מוזרות, אך גם היו אי אילו שירים לא רעים בכלל!
בכוכב נולד שרו הערב את "אדון עולם" של עוזי חיטמן, ולמה אני מזכירה את זה?- כי ב-1984, ביצע הזמר הווארד ג'ונס שיר פשוט מדהים, שגם הוא במובן מסוים שיר הלל לבורא עולם, ניתן הרי להבין זאת ממילות השיר (והרי תרגום סימולטני שלי, לפניכם):
"היה זמן שבו לא היה מאום. מאום. רק הימהום רחוק...
היה יישות והוא חי לבד, לא היה לו עם מי לדבר ומה לעשות...
הוא סרטט את כל התוכניות, למד לעבוד עם ידיו,
מיליון שנים חלפו- ועבודתו הושלמה!"
אגב, שימו לב לשם המעניין של השיר: "Hide and seek" (מחבואים)...האם הילדים של היום עוד משחקים במחבואים? לא נראה לי...לצערי, בימינו ילדים בני 10 רואים "עספור"...
בכל אופן, כשרואים את תמונות הנוף עוצרות הנשימה שבקליפ של השיר, מרגישים שבהחלט יש על מה
להודות!

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לקראת השיר הבא אחוד לכם Riddle (חידה): הוא היה אז בן 26, אליל הבנות הבלתי מעורער, וב-1984
(כן, שוב 1984, ג'ורג' ארוול בטח היה טוען שיש כאן קונספירציה :-)) הוא הוציא להיט גדול, שבקליפ שלו הוא נראה כלוא בתוך מבוך מסובך ולא מצליח לצאת, בעוד בחוץ נמצאים כל מיני יצורים מוזרים שמשתעשעים על חשבונו. מי הוא?
אתם יודעים מה? אני אגלה לכם. קבלו את ניק קרשאו, האיש והחידה:

ולשיר האחרון בפינה שהחזירה את כולנו הערב לאייטיז:
הכרתי את השיר הזה לראשונה דרך אחותי הגדולה, כשאני הייתי אפרוחה ביסודי והיא הייתה מתבגרת, היא השמיעה לי אז בטייפ (עם קלטת עם חוטים...) את השיר שהיא אהבה, כמו שעשו אז אחיות גדולות לאחיותיהן הקטנות, ומייד התאהבתי גם אני בשיר. מאז...היחסים עם אותה אחות...אתם באמת לא רוצים לדעת. מה שכן, כעבור שנים מצאה אחותי הקטנה, שהיא האדם היקר לי ביותר עלי אדמות, את השיר הזה ברשימת השירים שלי במחשב, ו-guess what? גם היא התאהבה בשיר, והוא נדד גם לרשימה שלה. אז בשיר מבטיח גלן מדאירוס (עוד אליל בנות) בן ה-17 לבחורה שאיתו ששום דבר, אבל שום דבר לא יישנה את אהבתו אליה, אך לגבי היחסים ביני לבין אחותי הגדולה- אני בספק גדול אם הם אי פעם יחזרו להיות כפי שהיו אז, כשהייתי ילדה. אני חושבת שבדומה לסכסוך של ישראל עם הערבים, גם הסכסוך שלי עם אחותי הגדולה הוא כל כך מושרש וחזק, שקשה מאוד עד בלתי אפשרי יהיה לגשר עליו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר