לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2010, 00:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אני אנסח את זה שוב. הפעם..."

אני לא יודע למה מחזירים אותך, אבל אתה צריך לדעת שהעובדה שמוציאים אותך באופן רגיל הביתה יום לפני יום החופש היא פריווילגיה ולא נוהל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2010, 00:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אז זהו שלא מחזירים אותי..."

יום שישי הוא חצי יום. יום חמישי הוא יום עבודה מלא. העובדה שהרבה יחידות משחררות ביום חמישי - היא פריווילגיה, לא חובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-06-2010, 08:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם היה קורה לך משהו בזמן..."

שלא לדבר על כך, שהם תמיד צהובים כששמירה על הנהלים לא טובה לחייל. אח"כ תמיד בוכים כשאי שמירה על הנהלים פוגעת בהם...

ישן 23-06-2010, 20:11
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שלא לדבר על כך, שהם תמיד..."

כשאתה אומר "הם", האם אתה מתכוון גם אלי? במקרה שלי ההפך הוא הנכון. אני דווקא יודע להתעלם מנהלים גם כאשר הם הולכים נגדי. אם צריכים שאני אעשה משהו והדרישה/הבקשה שלהם חורגת מהנהלים, אני יודע להתעלם מהנהלים כי אני יודע שזה חשוב מספיק. לדוגמא, כשהתקשרו אלי ביום שישי וביקשו מימני לחזור מוצ"ש לבסיס, חזרתי למרות שזה לא חוקי לדרוש מימני דבר כזה בהתרעה של יום.

כמו שאני יודע להתחשב ולחרוג מנהלים כשצריך, כך אני מצפה שיתחשבו בי ולא יצפו מימני לחזור לבסיס רק בשביל לישון שם ולצאת מיד למחרת בבוקר (ולא שזה קורה לעיתים קרובות). כמובן שאני לא דורש את הפריווילגיה הזאת. אם היו אומרים לי לעשות את זה, זה מה שהייתי עושה בסוף, אבל אני כן מצפה לטיפת התחשבות.

ללכת תמיד על קו ישר בהכרח גורר יחסים לא תקינים בין מפקד לחייל. זאת דעתי.
ישן 23-06-2010, 20:52
  Vani Vani אינו מחובר  

זה לא חוקי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "מה לא חוקי בלהורות לך לחזור במוצ"ש?"

אני חושב שאתה מתבלבל עם חיילים קרביים, כי חייל קרבי אפשר להקפיץ בהתרעה ששואפת לאפס כאשר מדובר בצרכים מבצעיים. במקרה של חייל לא לוחם צריך לעשות את זה בהתרעה של שבוע לפחות, ורק קצין בדרגת סרן או בכיר יותר רשאי להורות דבר כזה. כמו כן הוא צריך לזמן את החייל לשיחה ולהודיע לו את זה פנים אל פנים. אלה הפקודות.

הודיעה לי את זה המפקדת הישירה שלי (סגן) יום לפני בטלפון. בקיצור, אף אחד מהתנאים הרשומים מעלה לא התקיים.

כדאי גם להוסיף שאני גר במרחק של 3.5-4 שעות נסיעה מהבסיס ואין תחבורה ציבורית באיזור שאני גר בו לפני צאת השבת, לכן אין סיכוי שאני מחכה לצאת השבת ומספיק להגיע לבסיס לפני חצות. זאת אומרת שהם לא יכולים להורות לי דבר כזה גם בלי קשר לפקודות. מצאתי פתרון ובכל זאת הגעתי.
ישן 24-06-2010, 16:53
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "משהו אחרון, קטן:"

אני שמח שהבנת את הרעיון.

הסיפור עם המוצ"ש היה רק דוגמא אחת. יכולתי להשתמש בדוגמא אחרת שאין בה שום שטח אפור. למשל יש לי פטור מכל סוגי התורנויות אבל אני בכל מקרה עושה חלק מהתורנויות, כי האחראי החליט שיש דברים שאני כן יכול לעשות. להזכיר לך שפטור זה בפקודה ולא בגדר המלצה. ולאף נגד מושתן אין את הסמכות להחליט מה אני כן יכול לעשות ומה אני לא יכול לעשות. אם זה היה כך, הייתי היום בכלל לוחם, כי אני חושב שהבעיה הרפואית שלי לא מפריעה לי בשום דבר, ואני יכול לעבור מסלול קרבי בלי בעיה.

למרות זאת לא אמרתי דבר ואני מבצע חלק מהתורנויות בלי בעיה. בגלל זה ובגלל הרבה דברים אחרים אני לא אוהב כשמתחשבנים איתי על חצאי ימים.

כאמור, מיצינו את הנושא.
ישן 23-06-2010, 20:37
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "איך היא מעיזה להקפיד על..."

אני אתעלם משני החלקים הראשונים של המשפט, כי הם לא מבטאים את מה שאני חושב, אבל החלק האחרון דווקא מבטא בדיוק את מה שאני חושב למרות שניסית להיות ציני. אני באמת תוהה מי הסמיך אותה להיות קצינה.

בשביל לתת לחייל שלה חופש היא נאלצה לפנות כמה פעמים למפקד שלה בשביל לברר מה הנהלים, כאילו היא יומיים בצבא. עזוב, זה באמת כלום. חייל שלה נפקד מתחת לאפה במשך יומיים והיא אפילו לא הרגישה בזה. היא לא מכירה נהלים ונאלצת לפנות למפקד שלה, היא לא יודעת לפקד על חיילים, מה היא כן יודעת? מה באמת מלמדים בקורס קצינים אם לא את הדברים האלה?

המפקדת הקודמת שלי אמנם היתה מחליקה בנהלים (אני בספק אם אפשר לקרוא לזה ככה. היא היתה מדווחת על כל יום חופש שיצאתי למרות שלא חתמתי), אבל היא היתה יותר מקצועית וידעה להתעסק בדברים הבאמת חשובים. זכור לי שלא התעוררתי בבוקר ולא מצאו אותי. תוך זמן קצר היא הקפיצה את כולם כדי שיחפשו אותי. עם המפקדת החדשה חייל אחר נפקד יומיים והיא אפילו לא שמה לב. איכשהו יצא שהמפקדת "חסרת האחריות" יותר אחראית מזאת שהולכת לפי נהלים...

פעם קראתי בפורום הזה שאחד הדברים החשובים שמלמדים בקורס קצינים, זה להתמקד בעיקר ולא בטפל. אני לא אומר ששמירה על נהלים זה משהו טפל באופן כללי, אבל באופן יחסי לדברים אחרים שהיא צריכה להתעסק בהם זה באמת טפל. היא קצינה מנותקת מהמציאות והיא לא מודעת למה שקורה סביבה. זה בא לידי ביטוי לא רק במקרה שציינתי קודם, אלא גם במקרים נוספים פחות חמורים.

באמת שאין לי שום דבר נגדה. אני מבין שהיא חדשה ויקח לה זמן ללמוד, אבל זה מוגזם גם בשביל קצינה צעירה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר