לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2010, 11:52
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
שאלה האם הייתם מתפקדים להפגנה כשאתם יודעים שיש בה גורמים שאינכם מסכימים עימם?

תהיה כללית:

האם הייתם הולכים ומפגינים בעד איזו מטרה\סיבה שאתם כן מעוניינים לקדם - אבל
אתם יודעים שיהיו בהפגנה הזאת גורמים אינטרסנטים אחרים שישתמשו בהפגנה
הזאת כדי לקדם את האג'נדה הפרטית שלהם?

דוגמאות:

האם הייתם מפגנים נגד מדיניות הממשלה ליציאה מהשטחים כשבהפגנה היו גם
פעילי ימין קיצוני שיצעקו "מוות לערבים"?

האם הייתם מפגינים בעד יציאה מהשטחים כשבהפגנה היו גם פעילי שמאל קיצוני
שירימו בגאון דגלי פלסטין וחלקם יצעקו לכיוון לוחמי צה"ל "נאצים"?

_____
האם המטרה מקדשת את האמצעים ולא ממש מעניין מי נמצא בהפגנה כל עוד מטרתה
מתקיימת? האם לא תשתתפו בהפגנה כזאת כי אינכם מעוניינים שישתמשו בקולכם
לאינטרסים אחרים שאינכם תומכים בהם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2010, 12:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בדיוק כמו מנהג ה"בטל בשישים" הקשור בדיני כשרות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם הייתם מתפקדים להפגנה כשאתם יודעים שיש בה גורמים שאינכם מסכימים עימם?"

והאומר שלא משליכים לאשפה תבשיל גדול רק בגלל חשד שהשתרבב אליו מרכיב מזון אסור, שכמותו, ביחס לגודל התבשיל, נמוכה מהיחס 1:60.

כך גם נשאלת השאלה מה היחס בין התמורה הוודאית של האירוע למה שאתה מאמין בו, ובין הנזק הפוטנציאלי הסביר והמירבי שיכולים לגרום אותם גורמים שאתה דן בם. אם בוכחותם אינה ממש משפיעה, בעוד תרומתי בנוכחותי חשובה: אני שם. אם תרומתי מנוטרלת, או מראש כלל לא חשובה, בעוד שנוכחותם מועילה "לרעיון שלהם": אני לא שם.

יצא לי להיות גם פה, וגם שם. יש אפילו "עניין" שהייתה לי אישית יד משמעותית מאוד בקידומו ופיתוחו (לא ממש פוליטי). בשלב מסויים ה"עניין" צבר תנופה ולתוכו צנחו "טרמפיסטים", שכמה מהם היו "פעילי" מקצועיים, שכל חייהם משורבבים בפוליטיקה לעומתית שמאלנית (דהיינו: אופוזיציה משמאל תמידית). מהכירות אתם, ויותר מכך מהיכרות עם ה"רוב הדומם" שהיו גם בסביבה, היה ברור לי שהם יהיו יותר מאשר גרגר מלח הנזרק לסיר מים, ולכן מיידית חדלתי מכל מעורבות, יצאתי החוצה והגדרתי עצמי "כלווין": לא מחוייב לחוקי החברים, פועל רק כשנוח לו, "עוקץ" איפה שצריך. זו כמובן התוצאה, אבל היסוד היה קודם כל לא להיות שייך ל"כלל" שבתוכו אני מחוייב, או נאלץ, פחות או יותר לנוע להיכן שהעדר נע, כאשר ברור לי שיש בתוכו כמה ששתולים בדיוק בשביל למשוך לכוון שהם רוצים.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 15-06-2010 בשעה 12:04.
ישן 15-06-2010, 12:54
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
התייחסות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם הייתם מתפקדים להפגנה כשאתם יודעים שיש בה גורמים שאינכם מסכימים עימם?"

תהיה כללית:
אינני נוהג לצאת להפגנות - אני מביע דעותי באמצעים אחרים

אתה מביא דוגמאות קיצוניות - של אי הסכמה קוטבית. לא איכפת לי שחלק מההפגנה תכלול גורמים אינטרסנטים השואפים לקדם את המטרה אליה אני חותר.

למשל אם ישנם כאלו החפצים שהפגנה תשמש עבורם כמנוף לבחירות.
אם ישנם כאלו הרואים במימושה של תוצאות ההפגנה כמנוף כלכלי בעבורם.
וכו'.

כמובן שלא ההיתי מצטרף/מצרף לכל קבוצה פורעת חוק וסדר ו/או הפועלת למען יצירת פרובוקציה ולא למען הענין עצמו
דוגמאות:

האם הייתם מפגנים נגד מדיניות הממשלה ליציאה מהשטחים כשבהפגנה היו גם
פעילי ימין קיצוני שיצעקו "מוות לערבים"? ==== חיבור הזוי של בעלי איטרסים מנוגדים.

האם הייתם מפגינים בעד יציאה מהשטחים כשבהפגנה היו גם פעילי שמאל קיצוני
שירימו בגאון דגלי פלסטין וחלקם יצעקו לכיוון לוחמי צה"ל "נאצים"? = בדיוק תשובה זהה לדוגמא בראשונה. אני תומך ביציאה מהשטחים על מנת להבטיח מדינה יהודית ודמוקרטית ולא למשהו אחר. לוחמי צה"ל הם חוד החנית בהבטחת משימה זו.
אגב לא רק פעילי שמאל קיצונים צעקו (אם אכן כן ?) נאצים לעבר חיילי צה"ל. קיימים גם קיצונים אחרים שאינם דוקא שמאלנים

_____
המטרה אינה מקדשת את כל האמצעים. ישנם אמצעים שחייבים לשים עליהם מגבלות. בפירוש אינני מעונין שישתמשו בקולי לאינטרסים אחרים שאיני תומךבהם!!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר