לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2010, 23:04
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
תחביב קטן אך חביב

שלום לכולם. אני רוצה לשתף איתכם משהו קטן וחביב לגבי.
אני איש שחולה על דגלים מאז כיתה ו' לפחות (ואני היום בן 27). והתחלתי לפתח את האהבה העצומה לכל הדגלים בעולם וכן גם לדרג אותם מהיפים והמוצלחים (דגל בריטניה, דגל טקסס, ודגל ישראל אם להביא שלושה דוגמאות), ועד לדגלים היותר כושלים שנוצרו במהלך ההיסטוריה (כמו רוב דגלי מדינות ארה"ב כמו דגל ויסקונסין הידוע לשמצה).

וגם יש לי את האוספים הפרטיים שלי למקרה שמישהו מתעניין:
1. הדגלים המומצאים שלי בפליקר
2. רשימת הדגלים האהובים עלי בדף המשתמש שלי בויקיפדיה.

לכן, אשמח לדעת, האם גם לכם יש דגלים אהובים? אנא שתפו עמי

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2010, 00:22
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "תחביב קטן אך חביב"

יש לך תחביב מוזר

אבל אולי תוכל לעזור לי לאתר דגל שאני לא בטוח אם הוא באמת קיים, באחד הפרקים של סימפסון הם יצאו לאיזו שהיא מדינה וכאשר הומר נישק את מארג' היא אמרה משהו על זה שהוא מנשק אותה בציבור והוא אמר שזה לא חדש לאנשי המדינה הזאת לראות איש שמן מנשק אישה, והראו את הדגל של אותה מדינה עם איש שמן מנשק אישה

מה שם המדינה הזאת? (אני די בטוח שזאת הייתה מדינה בארה"ב)

ודגל גדול שאני יודע לאתר זה הדגל של סאותפארק
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fotw.fivestarflags.com/images/f/fic-spk1.gif]

ישן 28-07-2010, 03:44
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
עשרת הדגלים הכי אהובים עלי!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "תחביב קטן אך חביב"

אוקי, עכשיו לאחר שסיפרתי לכם על התחביב, הגיע הזמן שגם אחשוף את עשרת הדגלים שבעיני לפחות נחשבים לדגלים הטובים ביותר.

נ"ב, למען האובייקטיביות החלטתי שלא לשים את דגל ישראל במקום הראשון, הסבר לכך נמצא בתוך הפסקה על הדגל הישראלי.

במקום העשירי: הטריקולור הצרפתי - פשוט אך מלא משמעות. שימש השראה לדגלים של הרבה מדינות אחרות בעולם. החיסרון - אחיד נורא ומשעמם במראהו, לא מייצר ריגוש.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במקום התשיעי: דגל ארצות הברית של אמריקה - 13 פסים אופקיים מתחלפים בצבעי לבן ואדום, וריבוע כחול (קנטון) זרוע כוכבים בצד העליון השמאלי. דגל מעורר ריגוש וכן מושא לחיקוי ע"י מדינות רבות אחרות (טקסס, ליבריה, צ'ילה, קובה, פוארטו ריקו). החיסרון - הריבוי בפרטים בתוך הדגל מביא לידי כך שהוא נראה כטרחן מדי לפעמים.

במקום השמיני: דגל שווייץ - המקוריות שבשימוש בדגל בצורת ריבוע, והצלב הלבן שאינו נוגע בשוליים. החיסרון - הפשטות

במקום השביעי: דגל אנגליה ודגל סקוטלנד - בדירוג הדגלים לא יכולתי לשים את שני הדגלים הללו בשני מקומות שונים היות כיוון ששניהם בנויים על אותו רעיון: שימור הזהות ההיסטורית של העם אליו שייכים הדגלים. שני הדגלים קיימים מאז סוף ימי הביניים והם מקיימים באופן יוצא מן הכלל את העקרון שביצירת דגל טוב: סמליות אך ללא ויתור על הפשטות. החיסרון - הפשטות פה קיימת יתר על המידה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במקום השישי: דגל ברזיל - רעיון גאוני של שיבוץ עיגול כחול, בתוך מעוין "שוכב" צהוב, בתוך מלבן ירוק. סמלי מאוד, ופשוט מאוד. החיסרון - ריבוי הפרטים בתוך העיגול הכחול הופך את הדגל לטרחני מדי.

במקום החמישי: דגל גרמניה הנאצית - אומנם נכון, גרמניה הנאצית היא לא ממש המדינה אליה אף מדינה אחרת הייתה רוצה להידמות (בלשון המעטה), אך עדיין, הדגל של אותה מדינה (שהומצא אגב ע"י אדולף היטלר בכבודו ובעצמו) מצליח בתפקידו לרגש, ולהעביר מסר ברור וחלק של כוח ועוצמה. החיסרון - מזוהה כהתגשמות המלאה של כוחות הרוע בזמן המודרני, ולכן גם נחשב לדוחה מחמת מיאוס.

במקום הרביעי: דגל צלב בורגונדיה - דגל זה שימש את ספרד בתקופתה כאימפריה הספרדית בין השנים 1504 (אז החלו הקונקיסטדורים לכבוש את אדמות אמריקה) ועד לשנת 1811 (אז החלו המושבות הספרדיות באמריקה למרוד ולהכריז על עצמאותן). זה דגל פשוט מאוד, סמלי מאוד המעביר בצופה בו תחושה עזה של כוח, עוצמה וסמכות. החיסרון - הדימיון בינו ובין דגל צלב פטריק הקדוש (שאגב עוצב בהשראת דגל צלב בורגונדיה), מקשה על ההבחנה בין השניים.

במקום השלישי: דגל טקסס - דגל זה פשוט לוקח את כל מה שטוב ויפה בדגל ארה"ב, צעד ענק אחד קדימה. הוא שומר על הסמליות של הדגל האמריקני המקורי, אך מוסיף לעצמו נקודות זכות רבות בזכות הפישוט הנפלא של העיצוב.

במקום השני: דגל ישראל - אני מבקש סליחה ענקית, מכל קוראי אשכול זה על כך שלא שמתי את הדגל הלאומי והיפה שלנו בראש הדירוג, אך אני מבקש להדגיש כי יש לי סיבות לכך, ואני מבטיח שהם אינם נעוצים בחוסר פטריוטיות זה או אחר.
אז לעניין הדגל: דגל ישראל הנו דגל בעל מקוריות רבה ביותר הנובעת מהרעיון החדשני לשים צורה גאומטרית (מגן דוד) באמצעו. לכך, מתווסף הרעיון שגם הוא חדשני במידה רבה וזה מיקומם של שני פסים כחולים שאינם צמודים לשוליים התחתונים והעליונים של הדגל אלא מתקיימים כפסים מקבילים בתוכו. בכך מתקבלת דמות של דגל שאינו בנוי ע"פ תבנית של דגלים אחרים, אך שומר על ייחודיותו בלי להתדרדר למורכבות רבה מדי. חיסרון - ישנה תופעה מוכרת הנצפית בקרב צופים שאינם מכירים את הדגל מקרוב, וזה הבלבול שבין הדגל הישראלי לדגלי טריקולור אופקיים שבהם הפסים הכחולים משתרעים מהפס המרכזי הלבן ועד השוליים העליונים והתחתונים של הדגל.

ובמקום הראשון: דגל הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד - דגל זה נהנה מכל שלושת העקרונות שעל פיהם דגל מוצלח צריך להיות: סמלי, פשוט ומושקע. הדגל הבריטי, הידוע בכינויו גם כ"יוניון ג'ק". הוא דוגמא מאלפת להצלחה בחיבורם של שלושה דגלי צלב אחרים (דגל ג'ורג' הקדוש של אנגליה, דגל אנדרו הקדוש של סקוטלנד, ודגל פטריק הקדוש של אירלנד). בכך הדגל הבריטי הופך להתגשמות הויזואלית המלאה של המילה "מאוחד" בתוך השם "הממלכה המאוחדת", ולסמל מאחד של הזהויות הנפרדות הקיימות באי הבריטי לתוך זהות בריטית אחת ויחידה.

תגובות לדירוג יתקבלו בברכה.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר