לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2010, 16:46
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.04
שאלה בעיה מוזרה: המחשב נתקע ואז ה-HD לא מזוהה בעת אתחול

שלום לכולם,

לפני כשבועיים התחילה במחשב בעיה מוזרה:

המחשב נדלק אבל מערכת ההפעלה לא עלתה (Win XP) . ניסיתי להיכנס תחת safe mode בתצורות שונות, אבל דבר לא עזר(!)..המחשב פשוט נתקע באמצע התהליך.. אך לפתע לאחר אחד האתחולים המערכת עלתה כשורה ולא הבחנתי בשום בעיה. לאחר זמן מה שמתי לב שהמחשב נתקע לפעמים(!), כך שאין מנוס מלבצע force shutdown. אציין שאני משתדל לתחזק את המערכת, עד שאני לא זוכר שהמחשב נתקע מתישהו בשנה וחצי האחרונות, ופתאום זה קורה בערך פעם ב 10 שעות עבודה! אתמול בעת צפיה בוידאו, המחשב פשוט התאתחל !

בנוסף לתופעות המתוארות לעיל, שמתי לב שלפעמים כשאני מאתחחל את המחשב ה-HD לא מזוהה! (רק כונן ה-DVD מזוהה). אתמול זה קרה מיד לאחר האתחול בעת הצפיה בוידאו...מה שפותר את הבעיה זה אתחול אחד או שניים.

* קשה לי להאמין שזה המגעים/חיבורים, כי מדובר במחשב נייח, ואני לא פותח אותו יותר מפעם בשנה לניקוי אבק...

משום מה התחלתי לחשוב לכיוון ה-HD. אבל אשמח לשמוע את דעתכם המלומדת, היכן יכולה להיות הבעיה ?

לא יודע אם זה משנה, אבל להלן מספר נתונים:

HD - Seagate ST3500418AS 500.1 GB (עדיין באחריות)
טמפ' הרד דיסק - 42C
טמפ' מעבד - 39-43C
חיישן נוסך מראה 52C (לא ברור היכן בדיוק)
* המחשב בן כשנה וחצי..

תודה מראש לעונים !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2010, 15:31
  Tx155 Tx155 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "נסה את תוכנת האיבחון מעוגן ה..."

שימי ו-rlsf תודה על התגובות !

Hiren's Boot CD אכן נמצא ברשותי זה זמן רב, רק משום מה הפעם לא חשבתי עליו.

ב- Seatools אכן ניסיתי להשתמש (עוד לפני שראיתי את התגובות), אבל הוא כלל לא זיהה את ה-HD...

לאחר שחזרתי מחו"ל גיליתי שהדיסק בשלבי גסיסה מתקדמים, כך שבקושי רב הצלחתי לגבות את המידע שהיה עליו (נאלצתי לבצע מספר פעמים כיבוי מלא כולל פריקת מתח עד שהמערכת עלתה). עוד דבר, כאשר ניסתי לחבר את ה-HD למחשב אחר, מנגנון ה-smart hdd הודיע מיד שהדיסק דפוק...כך גם תוכנת גיבוי מסוימת..מה שמגנון ה-smart hdd במחשב שלי לא הצליח לאבחן..

לפני כחצי שעה ה-HD הוחלף בחדש.

נ.ב: אני חייב לציין לטובה את השירות של Skypc, זו הפעם השניה שאני פונה למעבדה שלהם, וגם הפעם קיבלתי שירות מהיר ואדיב.

נערך לאחרונה ע"י Tx155 בתאריך 16-08-2010 בשעה 15:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר