לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2010, 07:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע ישראל הי!ם: יפתח רמון, בנו של אילן ואחיו של אסף, זומן למבדקי טיס בלי ליידע את אמו

מבוכה בצה"ל: למה זימנו את יפתח רמון למבדקי טיס בלי ליידע את אמו?

בצירוף מקרים מצמרר, ולתדהמת רונה רמון, קיבל אחיו של אסף רמון זימון למבדקי טיס ביום השנה לנפילתו • רונה, ששכלה גם את בעלה באסון הקולומביה, לא נתבקשה כלל לתת את הסכמתה • דו"צ: מתנצלים

ערן נבון ישראל הי!ם 16.9.2010
חוסר רגישות: שנה בדיוק לאחר נפילתו של אסף רמון ז"ל, שמטוסו התרסק באימון, קיבל אחיו יפתח זימון למבדקים לקורס טיס, וזאת מבלי ליידע או לקבל את אישור אמו. רונה רמון, שאיבדה גם את בעלה אילן רמון ז"ל בהתרסקות מעבורת החלל קולומביה, קיבלה בתדהמה את הידיעה.

בצה"ל בודקים איך וכיצד אירעה הטעות המביכה ומי שלח ליפתח רמון (18), תלמיד כיתה י"ב ומרכז צעיר בתנועת הצופים, זימון למבדקים בדיוק בתאריך העברי לנפילתו של אסף רמון ז"ל.

...

מדו"צ נמסר: "אנו נמנעים מלזמן בנים למשפחות שכולות לימי גיבוש ליחידות מובחרות ללא קבלת אישור המשפחות. במקרה זה זומן יפתח רמון למבדקים עיוניים ראשוניים בלשכת הגיוס לבחינת התאמתו לקורס טיס. עם קבלת פניית המשפחה בנושא, בוטל הזימון ונעצר תהליך המיון. במקביל, הועברה התנצלות למשפחה. בצה"ל מצרים על זימון המלש"ב ביום נפילת אחיו. מדובר בטעות שנעשתה בתום לב. מעבר לכך, הופקו הלקחים הנדרשים על מנת למנוע הישנותם של מקרים דומים בעתיד".

קישור אל הידיעה המלאה והמפורטת בעיתון ישראל היום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2010, 09:02
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "זה רק מראה שהמשפחה קורצה מחומר מיוחד."

משפחה מיוחדת זה נכון, אבל חשוב לציין שזו הדרך בה חיה"א מתחיל את מיון המועמדים לקורס טיס.
מתבצעת פניה אל מלש"בים רבים במכתב זימון אל כתובתם, המועמדים ניבחרים ע"פ חתך מסויים עוד כשהם בתיכון וניקראים "מאותרי צוות אוויר" או "מאותרי טיס" וכד'.
ראה מידע באתר חיה"א כאן
ראה אחד מהאשכולים הרבים בנושא בפורום מו"ס כאן

ניראה שבמקרה של יפתח רמון יבדל"א באמת היו צריכים לצאת מתוך הבירוקרטיה והשיגרה של "המחשב מוציא הודעה אוטומטית" ולפנות בדרכים יותר רגישות.

ישן 16-09-2010, 11:37
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הדברים נעשים באוטומציה כמעט..."

אתה יכול לצפות מגורמים שונים במערכת להיות רגישים למקרה הנ"ל, אבל לא ניתן לצפות זאת מהמחשב... הוא עבד על "אוטומט" ואף אחד לא יכל לנחש שדווקא עכשיו יפתח רמון צריך לקבל זימון
למה לא? המחשב בסופו של דבר עושה מה שאומרים לו.
צריך להיות קובץ מיוחד למלש"בים בני משפחות שכולות (להערכתי יש) שיתריע בשלישות הצבאית לגבי מועד הגיוס של כל מלש"ב כזה, ההודעות שיצאו יהיו ע"פ הרגישות שבעניין וע"פ מה שנקבע.
אבל, עדיין יכולה להיות טעות גם ברמת הפְקִידוּת..

אשכול עבר שניהלנו בעקבות התאונה של אסף רמון ז"ל בנושא גיוס בני משפחות שכולות לקרבי כאן
אשכול התאונה של אסף רמון ז"ל כאן

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר