לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2010, 01:01
  uri4el uri4el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.10
כמה שאלות לגבי DNS

אני בונה אתרים ויש לי ידע בתיכנות. אבל בנושא הדומיינים אני די חלש. אז הנה כמה שאלות:
  1. קודם אם מישהו מכיר איזה ספר/אתר/מדריך בעברית שחוקר את הנושא? יש לי את הספר (שהוא מצוין) DNS and BIND אבל אני מחפש משהו דומה בעברית.
  2. כשמישהו קונה דומיין, הרשומות (Records) של הדומיין נשמרות על שרת ה-DNS של החברה שהוא קנה ממנה את הדומיין. לדוגמא אם הוא קנה דומיין מ- domainSalesr.com אז (בד"כ) שם שרת ה-DNS שלהם הוא ns.domainSaler.com. אם היה לי גם שרת DNS כזה בשם ns.myDomain.com, הייתי יכול לבקש מבעל הדומיין להגדיר את שרת ה-DNS כ-ns.myDomain.com (השרת שלי), כך שגם אני שולט על הדומיין שלו ויכול לההפנות אותו ל-IP של השרת בו מאוחסן האתר שבניתי לו, וגם הוא שולט עלי ויכול תמיד לשנות את שם שרת ה-DNS. הבעיה שאין לי שרת כזה. השאלה היא האם יש חברה שתיתן לי שימוש בשרת כזה (כמובן-בתשלום) בדיוק כמו חברה שנותנת שימוש בשרת לצורך איחסון אתרים. או אולי יש פיתרון אחר?
  3. כשחברת איחסון עם שרת שבכתובת 1.1.1.1 מאחסנת את האתרים a.com ו-b.com, איך היא שולחת את a.com למקום מסוים בשרת ואת b.com למקום אחר, הרי גם הדומיין a.com וגם הדומיין b.com מופנים לכתובת 1.1.1.1?
תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2010, 01:11
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי uri4el שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי DNS"

1. לא, Google Is Your Friend, זה לא ממש מסובך (לפחות לא הבסיס שאתה שואל עליו). באופן כללי, בנושאי טכנולוגיה, לא תמצא ספרים טובים בעברית. ככה זה. תלמד אנגלית...
  2. לא, כשמישהו קונה דומיין, הוא מגדיר לרשם הדומיין מה שרתי ה DNS שישרתו את הדומיין הזה (לעתים הרשם מסכים להעמיד את שרתיו לצורך העניין בחינם או תמורת תוספת תשלום). הנתונים האלה מוכנסים לשרת ה DNS שנמצא מעל הדומיין שנקנה בהיררכיה (או gTLD או ccTLD). למשל הדומיין example.com ירשם בשרתי ה DNS האחראים על האיזור (zone) שנקרא com, בכך שתתווסף באיזור com רשומה (Resource Record) מסוג NS (שזה Name Server) עבור ההוסט example, שמצביע לשרתי ה DNS הרלוונטיים. אשר לחברות המספקות שירותי DNS בתשלום - יש חברות ייעודיות כאלה (מקצועיות מאוד, ובד"כ גם יקרות מאוד). יש גם חינמיות. וכמובן... כל חברת אירוח אתרים שיצא לי לראות בעשר שנים האחרונות, נותנת שירותי DNS כחלק מהדומיין, כי רוב הלקוחות פשוט לא מתעסקים בזה, וזה הרבה יותר נוח להם לתת את השירות הזה ולחסוך את כל התקלות ו/או הפניות לתמיכה כשהם בעצם one stop shop.
  3. מה שאמרת רלוונטי רק לפרוטוקול HTTP, והוא פועל בצורה הרבה יותר פשוטה ממה שחשבת: כשלקוח אינטרנט ( = דפדפן) פונה לשרת אינטרנט, בפרוטוקול HTTP מגירסה 1.1, אחד מהכותרים (שורות) בבקשה, מכיל את הדבר הבא: Host: a.com - וכך השרת יודע איזה דומיין מבקשים ממנו להציג.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר