לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2010, 14:40
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "אם הייתם חוזרים בזמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
1. באיזו תקופה בהסטוריה הכי הייתם רוצים "לבקר"?
2) עם איזו אישיות מההסטוריה הייתם הכי רוצים להפגש?

הבחירות שלי:
תקופה: סוף שנות ה-60 ותחילת ה-70 בארה"ב ("דור הפרחים" ההיפי, הפגנות הסטודנטים נגד מלחמת וייטנאם ובעד זכויות אדם ושלום):
אחלה תקופה, אחלה מוזיקה, אחלה אווירה.
אישיות: ז'אן דארק (להגיד לה כמה אני תופסת ממנה וכמה אומץ היה לה), והביטלס.

שתי אפשרויות: או תקופה מהתנ"ך, קריעת ים-סוף? בניין בית המקדש הראשון? ואז כמובן הייתי רוצה לפגוש את משה רבינו או את שלמה המלך בהתאמה.

אפשרות שניה: הייתי רוצה להיות עד לכמה אירועים משמעותיים בהסטוריה ואם הייתי יכול לצמצם את אשפרויות הבחירה הייתי בוחר בין גילוי אמריקה ע"י קולומבוס, הקרב על האלאמו, או שמהו כזה

אבל מבין הדמויות הרבות שהיו בהסטוריה הייתי רוצה לפגוש גם את גלילאו גלילי או את ליאונרדו דה-וינצ'י
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2010, 15:46
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "[font=Verdana]למה דווקא את..."

תראי, "לא באה להרבה אנשים טוב באוזן" לא תהא עבורי סיבה לא ללמוד משהו, במיוחד לא שפה.
כשניגשתי לגרמניה ולגרמנית, ניגשתי לנושא הזה בלי דעות קדומות ויצאתי נישכר.
השפה הגרמנית עשירה לאין ערוך לעומת שפת הקודש. בגרמנית אפשר לתאר במספר מועט של מילים מה שייקח לך מספר רב של מילים בשפתנו. זה קצת מזכיר את החצי בדיחה על זה שיש לאיניואיטים (אסקימואים/ אסקימוסים) מאה מילים לשלג זה מאפשר לך לתאר לצד השני באופן המדוייק ביותר מצב מסויים של שלג (תסכימי איתי שזה עניין חשוב לתרבות שקשרה את גורלה לאקלים הזה). לצערי, השפה שלנו דלה מאוד במילים לעומת הגרמנית או האנגלית ודווקא אחרי שהתחלתי ללמוד גרמנית, זה צרם לי יותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

ישן 29-09-2010, 15:28
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אתה יכול לדבר גם ביוונית..."

לצערי לא. למדתי לקרוא ביוונית מודרנית אבל שם זה נגמר.
יוונית לא מעניינת אותי כמו לטינית. לטינית לדעתי זו שפה יפהפייה. באופן אישי, לדעתי רק המאפיינים של השפה הזו (לדוגמא הסיומת "um" ו-"em" שאופייניות לשפה הזו, הופכות אותה לנעימה למראה שרק מסתכלים על הטקסט, אפילו מבלי להבינו). סיבה אחרת שהייתי רוצה לדעת לטינית היא בגלל שזה היה מעשיר את האנגלית שלי שאחוז ניכר מאוצר המילים שלה מגיעה מהשפה הזו ובכלל לדעת ולהבין את הפירוש של המילים הופכות מעשירות את הידע שלך ומקרינות את השכלתך לסביבה על ידי כך שאתה בטוח במילים הספציפיות שאתה בוחר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

ישן 29-09-2010, 15:20
צלמית המשתמש של idkfa
  idkfa idkfa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.10
התוכנית היא כזאת:

5 שנים לפני שאני נכנס למכונת הזמן אני פותח אתר אינטרנט שדומה לוויקיפדיה שבו אני ומתנדבים כותבים יחד ספר שכותרתו "כל מה שאדם צריך לדעת כדי להיחשב לאלוהים במאה הראשונה לספירה"
הספר צריך להכיל מדריך לשפות, טכנולוגיות, קסמים, פסיכולוגיה והיסטוריה מדינית באותה תקופה.
רגע לפני שאני נכנס למכונת הזמן שתיקח אותי לשנת 0 אני מדפיס את הספר ולוקח אותו איתי לעבר.
שם בעבר אני מופיע משום מקום ללא אב או אמא, בעזרת הידע בקסמים ובפסיכולוגיה שכתוב בספר שלי אני מקים כת ובעזרת הידע המדיני אני יודע להיזהר מתהליכים שעלולים לחסל אותי ואת הכת שלי.
ההמצאות שאני מביא לעבר שכתובות בספר שלי הופכות אותי למשיח שמאכיל מרפה ודואג לרווחת הנתנים שלו, הנתינים בתגובה קובעים את שנת הופעתי על כדור הארץ כתחילת הספירה, שנת ה0.
אומנם אפקט הפרפר גורם לשינויים היסטוריים שהיו הופכים את הספר ללא רלוונטי אך בלופ שנוצר הספר מתעדכן ותמיד ידי על העליונה.
במעמדי בעבר אני חיי כמלך (כולל כל הפינוקים) ולקראת סוף ימי אני מכריז על מצוות שאומרת לנתיני שהם יזכו למצוות אם יתנדבו לאסוף את הידע האנושי שדרוש לחיות כמו שאני חייתי ולרכזו במקום שיהיה נגיש לכל אחד ככל שהטכנולוגיה מאפשרת זאת.

ישן 07-10-2010, 04:33
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
הבחירה שלי

הייתי חוזר לתחילת המאה ה-20 (1900-1914).. כי אני נורא אוהב את הסגנון הויקטוריאני, ואת העובדה שאז (בניגוד להיום) העריכו בנאדם שמנסה להשכיל והחזיקו ממנו,
והייתי מנסה להיפגש עם השולטן הטורקי מהמט החמישי ומנסה לשכנע אותו (כמו הרצל בזמנו) שיישוב יהודים בפלשתינה הוא דבר טוב ומועיל לאימפריה מצד אחד (מי יודע... אולי זה היה חוסך אלפי הרוגים משני הצדדים).

ומצד שני שרפורמה פנימית באימפריה היא דבר חשוב מעין כמוהו לשרידותה (בדברים כמו הקמת מונרכיה דואלית כמו באימפריה האוסטרו-הונגרית בין הערבים והטורקים [שני ערי בירה, שני ממשלות, ורק ענייני המטבע, החוץ והביטחון מנוהלים במשותף])

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

נערך לאחרונה ע"י נביא_ברוח^הזמן בתאריך 07-10-2010 בשעה 04:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר