לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2010, 06:44
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
ירי באוטומט - תו"ל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "לפי ההגיון הזה, אם אסור לירות..."

להגיד תו"ל על ירי באוטומט מדגים את כל מה שנחות מקצועית בקשר להפעלת נשק בצבא.

ירי באוטומט הוא עוד יכולת שיש להתאמן עליה - לא לוקח הרבה זמן, רק צריך מדריך מתאים- ואז מבינים, בסיטואציות מסוימות שזה גם יעיל. דוגמאות:

א. עצירת רכב דוהר /מארב רכב.

ב. כוח במארב מתכונן להתקלות - חלק מהכוח יורה אוטומט וחלק בודד - הנה "תו"ל" אמיתי שבוצע.

מי שיורה באוטומט צריך להכיר את התחושה בזמן הירי, לדעת לאחוז נכון ואולי בצורה שונה וכל השאר דומה בדיוק ליכולת שמאגיסט/נגביסט צריך להגיע אליה של "לנגן" על הכלי.

באימון לש"ב/טרור בעוזי הייתי יורה צרורות של 3-4 כדורים מדויקים ומקובצים יפה. גם זה תו"ל של יחידות בחו"ל, דג' SAS הבריטי - שם ה"תו"ל" הוא שומו-שמיים ירי באוטומט בטרור/חילוץ בני ערובה!!!

בכל אימון במילואים אני נחרד לגלות קצינים ולוחמים מהיחידות הכי טובות שלא ירו באוטומט ולוא פעם אחת בשירות שלהם. זה מדהים שמישהו מחזיק כלי ירי/מכשיר עבודה ביד, מוכן לצאת איתו לקרב, אך לא מודע ליכולות שלו. רק בצה"ל. אחרי שני מקצים של ירי אוטומט מבוקר, הם מחייכים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2010, 07:13
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "ירי באוטומט - תו"ל"

ירי של 3-4 כדורים מוגדר כ burst ולא אוטומט.
עדיין ניתן להשיג דיוק בירי כזה משום ש3-4 כדורים בידיים מקצועיות הרעד לא מסיט אותך ממטרתך בצורה ניכרת.
כשכתבתי צרור התכוונתי לירי ממושך באוטומט.

התו"ל נועד להסדיר את דרכי הפעולה למספר גדול של חיילים משום שלא ניתן להגדיר מי מספיק מקצועי לירי אוטומט (לא burst) מדויק בין כל חטיבות החי"ר הנדסה וכו'.

התו"ל לחטיבות ולגדודים לא תמיד זהה לתו"ל של יחידות מיוחדות או ייעודיות בהן ניתן להחיל יכולת מקצועית גבוהה מאוד לכל חייל.
גדודי חי"ר הם עדיין לא ה SAS.

בהתחשב בעובדה שחיילי צה"ל פועלים בקרב אוכלוסיה אזרחית בתכיפות גבוהה מאוד, והעובדה שירי באוטומט הוא לא ירי מדויק, עדיף לכולם שלא יבוצע שימוש בירי כזה בצורה חופשית בכל היחידות. זה רק יסבך אותנו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 07-10-2010 בשעה 07:20.
ישן 07-10-2010, 07:38
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
ירי אוטומט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "ירי של 3-4 כדורים מוגדר כ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
ירי של 3-4 כדורים מוגדר כ burst ולא אוטומט.
כלומר ירי אוטומטי של 3-4 כדורים- עדיין אוטומטי אבל מראה על שליטה.
עדיין ניתן להשיג דיוק בירי כזה משום ש3-4 כדורים בידיים מקצועיות הרעד לא מסיט אותך ממטרתך בצורה ניכרת. מובן מאליו
כשכתבתי צרור התכוונתי לירי ממושך באוטומט. כמה ארוך/מממושך?

התו"ל נועד להסדיר את דרכי הפעולה למספר גדול של חיילים משום שלא ניתן להגדיר מי מספיק מקצועי לירי אוטומט (לא burst) מדויק בין כל חטיבות החי"ר הנדסה וכו'. מובן מאליו ובדיוק הנקודה העצובה- אותם חיילים, באותו המטווח עם אותם כדורים, רק עם גישת חניכה קצת אחרת.

התו"ל לחטיבות ולגדודים לא תמיד זהה לתו"ל של יחידות מיוחדות או ייעודיות בהן ניתן להחיל יכולת מקצועית גבוהה מאוד לכל חייל. התירוץ השחוק הזה. ראה את רמת המשימות והציוד וכו' של "חי"ר רגיל" ותשווה לעבר הקרוב שם כל זה היה נחלת יחידות השושו ותראה שיכולת זה רק ענין של רצון והשקעה.
גדודי חי"ר הם עדיין לא ה SAS. טריביה. לגבי הסבר ,ראה לעיל.

בהתחשב בעובדה שחיילי צה"ל פועלים בקרב אוכלוסיה אזרחית בתכיפות גבוהה מאוד, והעובדה שירי באוטומט הוא לא ירי מדויק, עדיף לכולם שלא יבוצע שימוש בירי כזה בצורה חופשית בכל היחידות. זה רק יסבך אותנו.
סיכום פולני משהו, לא? אני לא מצליח לראות בתגובה הקודמת שלי רישיון לירות באוטומט בכל מקרה ומצב. כנראה שבכל זאת צריך להגיד את המובן מאליו: יכולת היא משהו שאתה לומד ומשתמש לפי צורך.

סיכום שלי- אם ניקח את הדוגמא שלך של החייל שאתה לא מעריך כל-כך, של חיר רגיל/הנדסה, שאתה מאמן מתוכו אנשים לשלוט במאג/נגב/מקלר/מקכ -כולם אוטמטיים, מהירים וחזקים יותר מרוס"ר- אז אתה יכול במעט השקעה לעשות זאת עם כל כלי. אם אני מצליח במטווח המצוקמק שעושים בתחילת כל מילואים, לחנוך את כל הפלוגה, אז כנראה שהענין לא בשמים.רק עוד תסמונת של פחד מהלוא נודע שקיים בכל כך הרבה היבטים שלש שימוש בנשק בצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר