לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2010, 10:44
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
דיווח: ישראל הוזהרה מהפרסום הבא ב'ויקיליקס'

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3990222,00.html

ארצות-הברית הזהירה כמה מידידותיה מהחשיפה הבאה של המסמכים באתר 'ויקיליקס'. סוכנויות הידיעות דיווחו הלילה (יום ו') כי בין המדינות נמצאת גם ישראל. בנוסף הוזהרו בריטניה, אוסטרליה, קנדה, דנמרק ונורבגיה. על-פי דיווח באתרי אינטרנט, דיפלומטים אמריקנים הזהירו את הממשלות בשש המדינות מפני פרסום המסמכים, ככל הנראה בימים הקרובים.

עוד דווח, מפי מקורות במחלקת המדינה בוושינגטון, כי אותם מסמכים עוסקים בחילופי מסרים בין דיפלומטים על פוליטיקאים ברוסיה, אפגניסטן ומדינות נוספות במרכז אסיה. המקור אמר כי חשיפת אותם מסמכים עלולה לגרום למבוכה לאותן ממשלות.

גורם המקורב להנהלת "ויקיליקס" אמר בראיון לעיתון הרוסי "קומרסנט", כי המסמכים כוללים בין היתר, "קביעות לא נעימות לגבי אחדים ממנהיגי רוסיה, דו"חות על אירועים בולטים במדינה וניתוח של מדיניות הפנים והחוץ הרוסית".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2010, 03:50
  קינמיאולים קינמיאולים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מה כבר הם יכולים לעשות לנו..."

זה יכול להציף הרבה חרא על פני המים.

לפי הארץ ההדלפה כוללת מאות אלפי מברקים דיפלומטיים חסויים של שגרירויות ארה"ב בין 2006 ל-2009.

זה יוציא לאור השמש הרבה טינופת מהסוג שאנשי הסגל והדיפלומטים מרשים לעצמם לומר מתוך הנחה שהכל נשאר חסוי. זה יכול להוציא את האמריקאים מאוד רע. מאוד מאוד רע. במיוחד ביחס אלינו כשמדובר על הדלפה שכוללת את התקופה המוקדמת של ממשל אובאמה.

זה יהיה קטסטרופה דיפלומטית לממשל האמריקאי. זה בעצם הקטסטרופה הכי גדולה שיכולה להתרחש בהקשר של דיפלומטיה כי הדיפלומטיה כולה היא בעצם האומנות של לא לומר את הדברים הלא נכונים, כל אלה שיתפרסמו עכשיו.

לא לחינם התגובה הסופר-היסטרית של הסטייט דיפרטמנט.
ישן 28-11-2010, 13:07
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "ואנונו שיתף פעולה עם ה-SUNDAY TIMES"

אתה מניח בלבד, שהוא לא היה נותן את המידע לאתר כמו ויקיליקס,אבל קח בחשבון, שהאתר או האינטרנט לא היה נגיש לכולם וכאשר ענת קם עשתה את זה, האתר לא היה עדיין למרות שהאינטרנט זמין לרוב האנשים, ככה שהטיעון שלך לא ממש נכון.

היום אתר כמו ויקיליקס הוא איום אנרכיסטי לכל מדינה דמוקרטית עם צורכי ביטחון וזהב בשביל אנשים כמו ענת קם וואנונו.

לכן כדי שהמוסד יחטוף את המפעילים של האתר הזה לארץ ויעביר מסר ברור לכל אירגון אנרכיסטי זה או אחר בעתיד, שיעמוד מאחורי אתר אינטרנט אנרכיסטי זה או אחר בעתיד, אם סוכניות הביון אחרות לא יעשו את זה, כי אנחנו מדינה, שחייבת את הביטחון שלה בניגוד לארה"ב, בריטניה, רוסיה, סין או צרפת, שלהן אין את הבעיה הזו.

אנשים אנרכיסטים אחרי הכל לא רוצים גבולות ורוצים למחוק את הגבולות, שיש בחוק ולכן צריך למצוא את אותם אנשים ולהעמיד אותם לדין ולמצוא את המקורות שלהם כדי להגן על משטר כולל על משטר של דמוקרטיה ועוד במדינה כמו שלנו.

הלא ככה?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-11-2010, 14:01
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה מניח בלבד, שהוא לא היה..."

אני לא יודע אם כתבת את מה שכתבת ברצינות או סתם מתוך משאלת לב, אבל אני אענה לך ברצינות:

ה"אנרכיסטים" האלו שאתה מדבר עליהם, הם אזרחים של מדינות המערב. המסמכים שהם פירסמו הם מסמכים שמקורם בכוחות הביטחון האמריקאים. אין לנו שום אפשרות לחטוף או לחסל את האנשים האלו, ובטח שלא להעמיד אותם לדין, אלא אם אנחנו חפצים בלקבל טיפול כמו של צפון קוריאה.
מה שגם העבריינים האמיתיים בסיפור הזה הם אלו שמדליפים את המידע הזה, ואני מקווה שאתה מבין כמה מגוחך הרעיון שישראל תוביל חקירה של אנשי צבא ארה"ב.

עם כל הצער, זה עניין פנימי של האמריקאים ואין לנו נגיעה בזה. הכי הרבה שאנחנו יכולים לעשות זה להפעיל לחץ על האמריקאים לסיים את העסק הזה, ויש לי הרגשה שיש להם כבר מספיק מוטיבציה לעשות את זה גם בלעדינו.

ישן 28-11-2010, 18:46
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אני לא יודע אם כתבת את מה..."

הבעיה שלנו היא ענת קם הבאה והיא או הוא ימסרו את המידע הרגיש פעם הבאה ישר לויקיליקס (דבר אפשרי בהחלט) ומה נראה לך שיקרה בדיוק, כאשר המידע הזה נמצא בידיים של אנרכיסטים שלא פוחדים לפרסם מידע על כוחות הביטחון של ארה"ב?
למה אתה חושב, שהם לא יפרסמו חומר קריטי על ישראל, אם עשו את זה לארה"ב יותר מפעם אחת בלי לחשוב על התוצאות של הפירסום?

מזה אני חושש הכי הרבה, כי אנחנו לא ארה"ב וממשל אובמה מספיק "אוהב" את ישראל והעובדה, שזה לא קרה עדיין לא אומר שזה לא יקרה בעתיד, כאשר אנשים כמו ענת קם עכשיו מכירים את האתר הזה היטב ואת האופי הפוליטי של האתר.
אתה באמת יכול לומר לי בלב שקט ב 100%, שדבר כזה לא יקרה ולא תהיה ענת קם 2 רק הפעם עם ויקיליקס?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-11-2010, 08:05

הערכה כי המסמכים יועלו במהלך היום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "דיווח: ישראל הוזהרה מהפרסום הבא ב'ויקיליקס'"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3990606,00.html

המשעשע הוא שעיתון מדליף על ההדלפות הצפויות...

"העיתון "טלגרף" העריך כי המסמכים שייחשפו יגרמו למבוכה יותר מאשר לנזק. לפי העיתון, בהנהלת "ויקיליקס" לא מתכננים לפרסם את כל המידע באותו זמן, אלא לפרוס אותו במשך ימי השבוע. ביום שלישי יפורסמו התכתבויות הקשורות ליחסים בין ארצות הברית לבין דרום וצפון קוריאה, וכן חומר על מתקן הכליאה במפרץ גואנטנמו בקובה. לפי הדיווח ב"טלגרף", ביום רביעי יפרסם אתר ההדלפות מידע דיפלומטי על פקיסטן, וביום חמישי ייחשפו מסמכים המתמקדים "בתסביך הנחיתות" של קנדה השכנה. ביום שישי יתמקדו הפרסומים של "ויקיליקס" בחשדות לשחיתות באפגניסטן, וביום שבת יוצגו מסמכים דיפלומטיים על תימן. יום אחר כך, ביום ראשון בשבוע הבא יוצגו מברקים חסויים העוסקים בסין."
ישן 28-11-2010, 09:41

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "דיווח: ישראל הוזהרה מהפרסום הבא ב'ויקיליקס'"

http://news.walla.co.il//?w=/22/1760628

"ה"דר שפיגל", אחד מחמישה עיתונים שקיבלו מראש את מסמכי ויקיליקס החדשים, פרסם פרטים טכניים על החשיפה - שלא תכלול אף מסמך בסיווג "סודי ביותר". עד מהרה הוסרה הידיעה מאתר העיתון. לפי הפרסום הגרמני, היקף החשיפה החדשה בהחלט הולך להיות אדיר ממדים - אך לא כפי שציפו. מדובר, על פי העיתון, בקרוב ל-260 אלף מסמכים - אחרי שבשבוע שעבר הבטיחו עורכי ויקיליקס חשיפה גדולה "פי שבעה" ממסמכי עירק, שכללו קרוב ל-400 אלף מסמכים (כלומר, כשלושה מיליון מסמכים).

אלו הפרטים שפרסם העיתון: ייחשפו 251,187 מברקים ו-8,000 צווים דיפלומטיים; המברק הישן ביותר שיתפרסם הוא משנת 1966, אך רובם מ-2004 והלאה; 9,005 מהמסמכים הם מהחודשיים הראשונים של 2010. פרט נוסף שמפרסם העיתון עשוי להרגיע מעט את החששות הבינלאומיים - אף אחד מהמסמכים שייחשפו אינו מסווג "סודי ביותר" או למעלה מכך. הסיווג הגבוה ביותר הוא "סודי" (6% מהמסמכים), ואילו היתר הם בסיווג "חסוי" (כ-40.5% מהמסמכים) ו"בלתי מסווג (כל היתר).

ה"דר שפיגל" גם בישר לקוראיו על שעת החשיפה הצפויה: הלילה ב-23:30 לפי שעון ישראל. גם אחד מעורכי ה"גרדיאן" צייץ בטוויטר והבטיח ש"האמת על המסמכים תיחשף ב'גרדיאן' בקרוב. עיתוני יום ראשון טועים כולם - חכו לפרסום אצלנו".
ישן 28-11-2010, 12:02
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

מסקנה א - יודעים עלינו הכל אל תופתעו אם תופתעו.

מסקנה ב' כל מיומנות צבאית צריכה להלמד מהבסיס כאילו אין אלקטרוניקה ומחשבים ורק אח"כ ללמוד את המערכות.

אני רוצה חיילים פוגעים עם כוונות ברזל
טנקיסטים עם תפע"ש
ותותחנים עם לוח ירי .........
ומפקדים מנווטים עם מצפן ומפה.
אח"כ נראה אם ה GPS יעבוד בחרום
אם מערכות האיתור והכינון לא יספגו פגיעות (אני מאמין שתוך זמן קצר הם פשוט יעלמו מהמשחק)
וכן הלאה.

מסקנה ג
צריך טיפול שורש בכל נושא בטחון המידע.
לאבא שלי אין הכי גדול - אני לא יודע הכל (גם לא צריך לדעת)
רק צריך להתכונן למלחמה אמיתית - האם אנחנו באמת עושים זאת ?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 28-11-2010, 20:34
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
אז ככה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3991094,00.html

החזון הישראלי: הפיכה באיראן בעזרת הסטודנטים
עיתוני העולם החלו לפרסם את המסמכים האמריקניים הסודיים שהשיג "ויקיליקס", ומהם עולה בין השאר כי ראש המוסד, מאיר דגן, הציג לאמריקנים את השאיפה להפיל את המשטר באיראן בעזרת הסטודנטים וארגונים של מיעוטים אתניים. מסמך אחר: ברק הבהיר שניתן למנוע גרעין רק עד אמצע 2011.

---

הנושא האיראני הוא חלק קטן מהעסק, אבל לדעתי יעשה את מרבית הרעש.
אני מניח שיהיה סבב כסאות מאסיבי בדיפלומטיה האמריקאית, כל נושא תפקיד שיצוטט "רע", יאלץ לעבור מדינה, במקרה הטוב..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר