לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 08:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "בדצמבר 1994, חייל גולני..."

חודש אח"כ התגלתה זירת מטענים במקום שבו בד"כ הונח מארב ליד מצב דלעת. בתחקיר נאמר שהמארב אותר כנראה בשל "תוואי לוואי" שהשאירו החיילים בשטח (אני לא זוכר פירוט, אך השמועות דיברו על עטיפות של חטיפים או כיסוי שעון).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2008, 23:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ponadav שמתחילה ב "[font=Verdana]סיפור אמיתי אך..."

בפרסק טייבה הייתה זירת מטענים עצומה. באמת בספטמבר 95.
עד כמה שאני זוכר הקצין שנהרג שם היה בן קיבוץ עינת או גבעת השלושה ושירת כקמב"ץ הס"פ ולא כמפק"ץ.
אם אני זוכר נכון הזירה הופעלה ע"י פלייר שהונח על האדמה והרמה שלו הפעילה את המילכוד.
את הזירה חשף כלב (בזה אני כבר כמעט בטוח).
זה לא אתה שהיית הכלבן אז?

ישן 27-12-2008, 23:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בפרסק טייבה הייתה זירת מטענים..."

לא פיספסתי הרבה.
הקצין שנהרג הוא ניתאי שפטס מקיבוץ נחשון.
דף יזכור, ומתוכו:
נתאי נפל בקרב בלבנון, ביום כ"ד באלול תשנ"ה (19.9.1995). הוא נפל כאשר ביצע את משימתו, תוך גילוי מקצועיות ואומץ לב. בן עשרים ושלוש היה נתאי בנופלו. הוא נטמן בבית העלמין בקיבוץ נחשון. הותיר אחריו הורים ושני אחים - יאיר ועמרי.

כתב מפקדו של נתאי: "נתאי היה דמות מרכזית ביחידה. פעילותו כקצין מבצעים תרמה רבות לקידום מגוון נושאים רחב ביחידה. חריצותו, התמדתו ונחישותו לפתרון הנושאים, נתנו תחושה שיש על מי לסמוך. נתאי היה יסודי וחרוץ, בחיוך ביישני ונעים עמד על דעתו, הנהיג את חבריו ביחידה, קבע וניהל את הפעילות השוטפת וכולם שמחו לבצע את הנחיותיו מתוך בחירה ואהבה אליו".

"ניתאי היה מנהיג מטבעו"

אברי שפטס מקיבוץ נחשון איבד את בנו, סגן נתאי שפטס ז"ל, בלבנון בשנת 1995, רק בשבוע שעבר מלאו 13 שנה למותו של נתאי. "כל דבר שנתאי עשה הוא ביצע עם הרבה מוטיבציה", נזכר אברי. "הוא תמיד ידע מה הוא רוצה ותמיד היה משיג את מה שהוא רוצה. הוא היה מנהיג מטבעו". נתאי שימש כקצין ביחידה לסילוק פצצות של חיל ההנדסה הקרבית, אחיו הגדול עמרי שירת גם הוא בחיל והוא הלך לשם בעקבותיו. "בכל הקורסים שנתאי עשה הוא הצטיין. רצו שהוא ימשיך לשרת בבה"ד 1 אבל הוא בחר ללכת ליחידה לסילוק פצצות".

"בספטמבר 1995 היו נתאי וחבריו באזור לבנון", ממשיך אברי. "החיילים מצאו חפץ חשוד והזעיקו את אנשי היחידה של נתאי על מנת שיגיעו לבדוק במה מדובר. במקום התגלה מערך של כשלושים מטעני צד שנועדו לפגוע בשיירת האספקה בדרך לציר במוצב טייבה ומערך נוסף תגבור נוסף שהיה אמור לבוא ולעזור". את מערך הפצצות הראשון הצליחו הכוחות בשטח לנטרל. את המערך השני רצו הכוחות לפוצץ במקום. נתאי, שהיה בשטח וחיכה לאישור כדי לפוצץ, לא ידע שכוחות החיזבאללה שהניחו את המטענים צופים בו. "בזמן שנתאי חיכה לאישור הם פוצצו את המערך השני וגרמו למותו", מספר אברי. "את ההודעה בדבר מותו של נתאי קיבלנו בזמן שהותנו בדרום אפריקה", הוא נזכר.

"הנצחנו את דמותו של נתאי על קיר ההנצחה בבית הספר שבו למד והוצאנו ספר שבו ליקטנו את כתביו של נתאי במהלך השנים ודברים שכתבו עליו חבריו", אומר אברי. "הספר הודפס בכ-200 עותקים שהוענקו לאנשים הקרובים שהכירו אותו. לזכותם של חבריו ליחידה ייאמר שהם שומרים איתנו על קשר עד היום".

מתוך כתבה באתר דו"ץ

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר