לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2010, 09:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "סליחה על הבורות, אבל גם..."

לפני מספר שבועות חשבתי על דבר דומה נגד נחילים של ספינות תקיפה אירניות
ציטוט:
בכל מיקרה, פיתרון אפשרי וזול הוא לפעול בקו של מבצעי earnest will משנות ה-80': אסדות קבועות, עם ספינה קרובה להגנה מטילי חוף-ים, שמהן יפעלו מסוקי תקיפה. אולי אפשר להשתמש בתומ"תים, יחד עם מערכת בקרת אש פשוטה שתכוון אותם למטרות נעות.

נניח מערכת פרימיטיבית שמשלבת תומ"תים מודרניים רגילים לגמרי (עם תקשורת אך ללא צידוד, הגבהה וירי אוטומטיים), ספינה בגודל מתאים, ומערכת בק"ש מתאימה שמשלבת ג'ירוסקופ (למדידת תנועת הספינה) ותקשורת למערכת גילוי מתאימה. מערכת בקרת האש מעריכה היכן נחיל הסירות יהיה עוד 3 דקות (נניח), משדרת לצוותי התותחים להיכן לכוון, ומתזמנת את הירי לרגע בו הספינה בזווית המתאימה. להבנתי, כך עבדו ספינות המערכה. הקנים לא היו מיוצבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2010, 09:48
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לפני מספר שבועות..."

למה תומ"תים? איזו תועלת יש ליכולת הניידות והמיגון שלהם?
אם רוצים להסב סוחרת לספינת תותחים עם מערכת ג'ירוסקופית בסיסית אפשר לעשות את זה עם תותחים נגררים. אבל יש עוד כמה דברים שצריך להתייחס אליהם - מה עם כל סלט המכ"מים והל"א שיש לכלי שייט קרביים ואין לסוחרות? מה עם היכולת של סוחרת להתמודד עם תנאי ים כאלו ואחרים, מה עם השרידות שלה במקרה פגיעה ועם ההתאמה המבנית שלה לבקרת נזקים ותיקונם תוך כדי לחימה?

הסבה מאולתרת של סוחרת לספינת תותחים יכולה להתבצע ובטח תהיה זולה יותר מבניית כלי שייט קרבי ייעודי, אבל לא בטוח שזה פתרון הגיוני לצי מודרני. אולי למדינות נחשלות וכושלות שנלחמות זו בזו ומחפשות להפגיז חופים באיזורים לא מאויימים על ידי טילים מודרניים (לא יודע אם יש עדיין כאלו) עדיין רלוונטי להתנהל כמו בימי ההעפלה וראשית חיל הים שלנו.
לציים מודרניים יתכנו פתרונות אחרים. אני מעריך שאם באמת רוצים אז אפשר להסב בצורה מסודרת משגרי מטל"ר מודרניים מפלטפורמה רכובה לפלטפורמה ימית עם בק"ש מתאים על גבי ספינות קרב, נניח לפרק משגר MLRS מהאלפא שסוחבת אותו ולהציב אותו על גבי סטי"ל אחרי תכן מדוקדק, ניסויים וכו'. השאלה היא האם באמת צריך את זה ולאיזה מתארים.
ישן 22-12-2010, 11:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "למה תומ"תים? איזו תועלת יש..."

התכוונתי לפיתרון מקומי ולא קבוע. נניח שסין רוצה לכבוש אי מסוים מזרחית ממנה, בלי להקים יכולת אמפיבית קבועה.

ציטוט:
אם רוצים להסב סוחרת לספינת תותחים עם מערכת ג'ירוסקופית בסיסית אפשר לעשות את זה עם תותחים נגררים.

הרושם שלי הוא שבצבא מתקדם, תומ"ת פשוט נפוצים מתותחים נגררים.

ציטוט:
מה עם כל סלט המכ"מים והל"א שיש לכלי שייט קרביים ואין לסוחרות?

כלי כזה יפעל כחלק מצי משולב ולא עצמאית.

ציטוט:
מה עם היכולת של סוחרת להתמודד עם תנאי ים כאלו ואחרים

בתנועה ליעד-מן הסתם, טובה משל פריגטה/סטי"ל בעלות דומה שקטנה ממנה פי ~10. בפעולה: ברור שאי אפשר לירות בתותחים בדיוק טוב בזמן סערה. אבל קשה גם לנחות מהים ולהפעיל נחיל סירות תקיפה במז"א כזה.

ציטוט:
מה עם השרידות שלה במקרה פגיעה ועם ההתאמה המבנית שלה לבקרת נזקים ותיקונם תוך כדי לחימה?

אין לי מושג. ספינות סמוכות יגנו במידה מסוימת מפני טילים; במיקרה של ירי תותחים או רקטות- ספינות קרב מתקדמות פגיעות מאוד לפגיעה פיזית, כמו במיקרים של השפילד, הסטארק, והקול.

ציטוט:
הסבה מאולתרת של סוחרת לספינת תותחים יכולה להתבצע ובטח תהיה זולה יותר מבניית כלי שייט קרבי ייעודי, אבל לא בטוח שזה פתרון הגיוני לצי מודרני. אולי למדינות נחשלות וכושלות שנלחמות זו בזו ומחפשות להפגיז חופים באיזורים לא מאויימים על ידי טילים מודרניים (לא יודע אם יש עדיין כאלו) עדיין רלוונטי להתנהל כמו בימי ההעפלה וראשית חיל הים שלנו.

לצי מודרני אין בהכרח משאבים העונים על כל הדרישות ממנו. אם הבריטים הסבו סוחרות לנושאות מסוקים, מה הבעיה להסב סוחרת לתקיפה? כל עוד היא מחוץ לטווח האיום (שוב- מתאר מקומי ולא כללי), הפלטפורמה לא כ"כ משנה.
ישן 22-12-2010, 12:20
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "התכוונתי לפיתרון מקומי ולא..."

למה הכוונה ב"מתאר מקומי"? טווח קרוב ולא מעבר לאוקיינוס?
לא נראה לי שהשייט ליעד רלוונטי כמו האיומים ביעד. אם ספינת תותחים מאולתרת כזו צריכה לשייט 20-30 ק"מ מול חופי אי קטן חמוש עד השיניים בטילים מתקדמים אני לא רואה מה היא יכולה לתת.
לדעתי דבר כזה רלוונטי רק אם נניח שסנגל רוצה להפגיז ערי חוף בגינאה ביסאו (אל תתפסו אותי במילה) ויכולה להעמיד ספינה גמלונית מול החוף למשך זמן ולהטריד - יאללה. הולך.
לעומת זאת, להעמיד סוחרת עם תומ"תים 20 ק"מ מול חופי לבנון, גם אם יושבת מכל צד שלה סער 5, מאחוריה סיירת AEGIS ולפניה ס"גים של השייטת, נראה לי גם התאבדות וגם פשוט מיותר. מטל"ר על דבורה למטרות shoot n' scoot כמו שמופיע בשרשור יכול להתאים למתאר ספציפי נקודתי, אבל היתרונות היחידים שאני רואה לסוחרת עם תותחים זה נפח אש לאורך זמן בזול, ואני לא רואה מתאר שצבא מודרני יצטרך כזה דבר ויסכים להתמודד עם האיומים והסכנות שבשימוש כזה.
ישן 22-12-2010, 13:11
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "סין: תומ"תים על ספינות"

זה הזכיר לי את הפוריקט MONARC של חיל הים הגרמני,שם תיכננו להסיב תומ"ת PZH-2000 ולתקין את הצריח שלו (מערכת טעינה אוטמטית) על הספינה F-125 .

ההנחה הייתה שמדובר בפתרון זול (במקום לרכוש תותח יעודי) שיכול לתת לספינה עוצמת אש גדולה, חברת ריימנטל תיכננה תחמושת מיוחדת עם טווח של 80 ק"מ עבור התותח ,אבל העניינים לא הלכו כמו שצריך והתברר שזה הרבה יותר מסובך ממה שחשבו תחילה והעלויות היו גבוהות, ולכן הפרויקט בוטל.

תוכנן גם להתקין מטל"ר GMLRS , אבל גם הוא בוטל.

הספינה F-125 תצוייד בתותח 127/64 מ"מ, ובשימוש תחמושת מיוחדת (מונחית) שמפותחת, הטווח של אותו תותח יכול להגיע ל 120 ק"מ.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm6.static.flickr.com/5283/5282894912_4a89a8029a.jpg]

ובתמונה הזאת רואים תומ"ת PZH-2000 על סיפון הספינה F-124 , וכנראה שזה ניסויים בתומ"ת עצמו תוך ירי לים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm6.static.flickr.com/5162/5282894834_dc11cfe107_z.jpg]

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 22-12-2010 בשעה 13:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר