לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2011, 14:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
מתעניינת בקניית DSLR של ניקון בעתיד

אני מצלמת עם הD60 של ניקון כבר משו כמו שנתיים וחצי. היא אחלה ואני כמעט מרוצה ממנה. לאחרונה התחלתי לחשוב על שדרוג בגלל כמה דברים שקצת מפריעים לי:
1.מן הסתם החוסר במנוע פיקוס במצלמה עצמה. שנכון שיש בימינו הרבה עדשות שמתאימות לה, אבל בד"כ יש הבדל במחיר, וזה מצמצם אפשרויות.
2. העובדה שאין command mode (אם ככה קוראים לזה, אם לא תתקנו אותי) ואני לא יכולה לשלוט על פלאשים מרחוק. שבתכלס נדיר שאני אצטרך את זה, אבל אם אפשר אז זה בהחלט עדיף.

התקציב יכול להשתנות, אבל אני מעדיפה לא למתוח אותו מעבר ל 4000, 4500.
מעבר לזה שאני לא רוצה מצלמה שהיא שונה בתכלית ממה שיש לי כרגע. אם זה אפשרי אז הייתי רוצה מצלמה שלא תהיה כבדה בהרבה משלי.

כרגע זה סתם בגדר רעיון, וסביר להניח שיעבור זמן עד שאני אחליט ובאמת אקנה מצלמה. אבל רציתי לדעת מה האפשרויות שלי. אולי בסופו של דבר אני אוותר על הרעיון ופשוט אחליף את ה50MM שיש לי כרגע, בעדשה עם מנוע.

בכל מקרה, למי יש הצעות, מסקנות מניסיון אישי וכ'ו...?
תודה מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2011, 03:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "מתעניינת בקניית DSLR של ניקון בעתיד"

אני לא מבין למה לשדרג.
אם יש לך בעיה עם עדשה ספציפית, אפשר לחפש לך אלטרנטיבה לעדשה הזו במקום לחפש גוף אחר (שמן הסתם יצריך גם קניה של העדשה המדוברת).
אם יש לך בעיה של שליטה בפלאשים, אז בואי נדבר על השליטה בפלאשים... שימוש בפלאש זה הרבה מעבר ל Commander Mode בגוף המצלמה. תאמיני לי שזה נושא שלם שהוא בעצמו די כבד.

ניר, אפשר להשיג שליטה אלחוטית בפלאשים ע"י משדרי רדיו, אבל אי אפשר להשוות את זה ל Commander Mode שנותן לך שליטה ידנית בעוצמת הפלאש מתוך המצלמה (נוח אם הפלאשים שלך מפוזרים בסצינה במקומות שלא תמיד נוח להגיע או סתם כי הם רחוקים) ובטח ובטח לשליטה ב TTL על הפלאשים, בניגוד לרדיו שהוא אלחוטי טיפש.

Seo, המלצתי - אל תקני את ה D90. זה יהיה ביזבוז כסף, אלא אם יש לך על הכוונת עדשה מאוד ספציפית שאת חייבת אותה בלבד, והיא מחייבת להחליף גוף.
ה D90 היא המצלמה הבאה שתוכלי לקנות כדי להצדיק קניה (כלומר, השידרוג הרציני הזול ביותר), אבל אני לא חושב שהיא תספק אותך, או ליתר דיוק - לאו-דווקא המצלמה הזו תתן לך את הפתרון שאת מחפשת.
קודם, כדאי לדבר על הסיבות לשידרוג ורק אח"כ לתהות איזו מצלמה תפתור לך אותן (מנסיון - רוב הפעמים זו לא המצלמה שפותרת בעיה, אלא ציוד היקפי קרי עדשות, פלאשים, חצובות וגם שימוש נכון בציוד הנוכחי).

ישן 12-01-2011, 15:00
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא מבין למה לשדרג. אם יש..."

זה לא יצריך קניה של העדשה המדוברת חסרת המנוע, כי היא ברשותי כבר שנה. ניסיתי לרכוש את היכלת לפקס באופן ידני תמיד, וזה לא כ"כ עבד ברוב המקרים. ואני מעדיפה להחליף כבר את המצלמה במקום להגביל את עצמי גם בעתיד לעדשות עם מנוע (מה שבד"כ מצמצם את האפשרויות ברמה ניכרת).
מעבר לזה שבלי קשר, מעניין אותי מה יש בשוק היום, מעניין אותי מה האפשרויות למצלמות "משודרגות" במידה ויום אחד אחליט שהגיע הרגע להתחדש.
אני לא נעולה על הD90, מעבר לכך שהיא אפילו קצת מפחידה אותי בגלל הגודל והמשקל (אבל כנראה שכל המצלמות ברמתה כאלה)ביקשתי המלצות לעוד מצלמות של ניקון עם מנוע.. אבל כנראה שכל השאר לא נמצאות בטווח המחירים שלי או שהן לא משווקות יותר.

ישן 12-01-2011, 20:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה לא יצריך קניה של העדשה..."

א. התכוונתי לעדשה נוספת שאת חייבת להשיג (ה 50 1.8 היא בהחלט לא עדשה שבגללה שווה להחליף גוף, אפילו שהיא מציאה גדולה ביחס למחיר שלה).
ב. את לא מגבילה את עצמך. בתור מי שיש לו 5 עדשות בתיק, רק אחת מהן ללא מנוע פיקוס (50 1.4) וגם לו הייתי חייב עדשה כזו עם מנוע - אז קיימת אלטרנטיבה.
ג. לבקש המלצות היום בשביל קניה מחר זה טפשי. מחר תצאנה מצלמות חדשות ואז כל ההמלצה שלנו לא שווה כלום. את צריכה לבקש המלצות בסמוך לתאריך הקניה.
אם את סתם רוצה להשתעשע ברעיון של רכישת מצלמה חדשה מבלי באמת לצפות לשיפורים כלשהם, אז זהבסדר... אבל יש תאריך תפוגה להמלצות שלנו ובדומה לחלב, הוא לא מחזיק הרבה זמן...

לדעתי, שוב, אם תקני D90 זה יהיה ביזבוז כסף.
קודם עליך ללמוד לעבוד עם הציוד הנוכחי, ורק אחרי שאת מבינה למה את רוצה לעבור - אז תקני גוף חדש.
יש פה לא מעט אשכולות של חברה' שמחפשים להאשים את הציוד שלהם בתמונות לא טובות מתוך תקווה שהאשמה היא אכן בציוד ולא בהם.
ברוב המקרים, הם טועים וגם קניה של ציוד חלומי - לא פותרת את הבעיה.
אם יש לך בעיות נקודתיות עם ה D60, אפשר לעזור לך.
בנוגע לפוקוס - את בחרת לקנות עדשה שידעת מראש שאין לה פוקוס אוטומטי כי לא רצית להשקיע עוד כמה שקלים בעדשה עם מנוע... מלבד זה - אני מתאר לעצמי שהמצלמה שלך בסדר גמור.

ישן 12-01-2011, 21:42
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "א. התכוונתי לעדשה נוספת שאת..."

אני באמת לא מבינה למה אתה חושב שאני לא יודעת לעבוד עם הציוד הנוכחי. תמיד אפשר ללמוד דברים חדשים, זה נכון... אבל אני לא מהאנשים שאין להם מושג בצילום ולמרות זאת הם מתעקשים לקנות ציוד יקר שהם לא צריכים (בדומה לאשכול החדש שנפתח על הD90). עם כל הכבוד, אני מתעניינת בצילום כבר הרבה זמן ומשתדלת ללמוד ולהתפתח תמיד, לא צריך לדבר אלי כאילו אני מתחילה מאפס כי אני לא.
מבחינתי החוסר במנוע פיקוס מגביל אותי, וזאת הסיבה העיקרית שאני רוצה לשדרג, ומבחינתי זאת סיבה מספקת. אני מעדיפה לקנות מצלמה בזמן הקרוב במקום להחליף עדשה (שגם כשקניתי אותה, תכננתי לשדרג את המצלמה מתישהו) ולהגביל את עצמי בעתיד מבחינת עדשות. כך או כך השדרוג יגיע בקרוב.
לא אומרת שיוצאות לי תמונות רעות, או שהמצלמה שלי לא טובה או שיש לי בעיות נקודתיות איתה או לא יודעת מה.

בנוגע לפתיחת אשכול לפני שאני סגורה על זה שאני רוצה באמת מצלמה. רציתי לפתוח אשכול כדי לדעת איזה מצלמות קיימות היום, מה היתרונות שלהן וכו, ולראות אם שווה לי להשקיע במצלמה חדשה כרגע. ממה שנכתב פה, אני באמת מבינה שכרגע זה לא צעד נכון. אבל אני לא חושבת שמה שעשיתי היה טפשי, המידע שסופק כאן הועיל לי מאוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר