לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2011, 10:45
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "בהרצליה יקראו רחוב על שם ישעיהו ליבוביץ'"

החלטה מבורכת, מאנשי הרוח הגדולים שהיו לנו כאן בישראל, אני מעריצה אותו ומצרה על כך שטרם יצא לי לשבת ולקרוא את כתביו.
בנוגע ל"יודונאצים" - אני כמובן מאוד לא אוהבת ולא מצדיקה את השימוש שלו בביטוי הזה. כל זילות בשואה, מכל צד של המפה הפוליטית שלא יהיה, איננו מקובל עליי ואסור שיהיה מקובל על אף אחד, אך עם זאת, בהתייחסות לרעיון אליו הוא התכוון, הוא די חזה את העתיד: הוא ידע איזה נזק נפשי עלול להגרם לבחורים כל כך צעירים כתוצאה מההתמודדות היום-יומית השוחקת עם אוכלוסייה אזרחית במחסומים, כאשר אתה נדרש לעכב איש זקן בדרך לקבל טיפול רפואי או דברים מן הסוג הזה, אכן, ההתמודדות הזאת גרמה ל"שריטה" לא קטנה אצל רבים מן הלוחמים (יש עדויות רבות מפי הלוחמים עצמם על כך) אשר לפעמים גרמה להם לעשות כל מיני מעשים לא ראויים כגון התעללות, ועובדה: היו דברים מעולם, ועם עובדה אי אפשר להתווכח.
אני חוזרת ואומרת שאינני מצדיקה בשום אופן את השימוש בביטוי "יודונאצים", אך צריך להבין למה הוא התכוון. וחוץ מזה: כל כך מתאים לכם לפסול את ההחלטה לקרוא רחוב על שמו רק בגלל המקרה הזה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2011, 11:31
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מאחר ונתברכנו כיום ביוטיוב ובאמצעי מדיה משוכללים תוכלי לצפות בחלק מהרצאותיו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "החלטה מבורכת, מאנשי הרוח..."

לי יצא לראות אותו ואף לשמוע הרצאה אחת או שתיים שלו ובעיקר של אחותו.
האיש נוקט בשיטת המקל והגזר.
הוא מזעזע את שומעיו בביטוי חריף מאד ולאחר מכן מסביר לכולם באריכות למה בדיוק מתכוון.
מזכיר במידה רבה את שיטת העיגול, כלומר יורים חץ ולאחר מכן מציירים המטרה.
בחרתי בכוונה את אחד הביטויים הקשים שהשתמש בהם כדי לתאר את פעילות חיילי צה"ל.
ביטוי נוסף לא פחות מקומם "המסתערבים הם החמאס שלנו".
וישנם עוד כאלה מלוא החופן.
אינני חולק על בקיאותו, על הגותו אלא על האופן שהשתמש בקהל שומעיו להפצת רעיונות ומושגים שליהודי ובטוח לא ליהודי חובש כיפה אסור להשתמש.
החיבור הנורא שעשה בין ההשוואה בין יודו לבין הנאצים הוא אחד הביטויים הקשים ביותר שיהודי כינה את אחיו היהודים ובטח את צה"ל. אין כאן שאלה של זילות השואה. נהפוך הוא הנצחת השואה על ידי הנאצים שממשיכיהם הם יהודים.
ביטוי זה בלתי נסלח ואין לו קשר לימין או שמאל כפי שכתבו כאן בפורום ברוב בורות ואולי טיפשות.
האיש היה אמן הניסוחים ובחירת מילים ולכן כאשר טבע את הביטוי הזה הוא ידע בדיוק למה הוא מתכוון.
אני סברתי ועדיין סבור כי האיש רצה להנציח את עצמו ולכן בחר בביטויים חריגים ביותר. לא הייתה לו כל בעיה לעטוף ביטויים אלה במעטה הגות כלשהי.
האיש פגע ביודעין ובכוונת זדון בחיילים שסיכנו את עצמם ואף את חייהם בהגנה על אותו מגדל שן שבו ישב וממנו הטיל רפש בל יימחה על החייליים הללו באותה תקופה.
צריך לשאול עצמו אדם האם האיש ראוי לכבוד כלשהו.
לדעתי הזילות היא במתן הכבוד מתוך התרסה.
ישן 16-03-2011, 14:07
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מאחר ונתברכנו כיום ביוטיוב ובאמצעי מדיה משוכללים תוכלי לצפות בחלק מהרצאותיו"

ציטוט:
ביטוי זה בלתי נסלח ואין לו קשר לימין או שמאל כפי שכתבו כאן בפורום ברוב בורות ואולי טיפשות.

1. נא לא לרדת לפסים אישיים. אני לא כינית אותך "בור" או "טיפש". אם אתה בכלל מעוניין להיות ראוי לתגובה...
וחוץ מזה, הכי קל לרדת לפסים אישיים כשאין מה להגיד.

2. אז אתה אומר שכשימנים הציגו את דמותו של רבין במדי SS וכינו את חיילי צה"ל (אותם חיילים שסיכנו את חייהם בהגנה עליהם) "נאצים", אתה גינית בחומרה גם אותם? אחרת זו צביעות שאין כדוגמתה.

3.
ציטוט:
לדעתי הזילות היא במתן הכבוד מתוך התרסה.

הכבוד שאני חולקת לפרופ' ישעיהו ליבוביץ איננו מתוך התרסה, אלא מתוך הערכה לאנשי רוח בסדר הגודל שלו גרידא.
ושוב: אני מגנה את השימוש שהוא עשה בביטוי "יודונאצים".

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 16-03-2011 בשעה 14:11.
ישן 16-03-2011, 14:21

לא יודו-נאצים אלא יודו-פוב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "[QUOTE]ביטוי זה בלתי נסלח..."

אינני נוהג לרדת לפסים אישיים והכוונה ממש לא כוונה אלייך.
התכוונתי לשאר התגובות שלא התייחסתי אליהן ואלייך דווקא נהגתי בנימוס והסברתי את עמדתי.
באותה מידה לא התייחסתי גם ששימוש הפסול שעשו בעיטורו של רבין בדרגות נאצי. מי שעשה זאת וכיום ברור מי עמד מאחורי זה, לא שונה בראייתי מכל יודו-פוב ובכללם לייבוביץ בכל דרגות השנאה.
כפי שכתבתי לך, ישנן עוד קריאות כמו קריאה ל"מלחמת אחים" בישראל השייכות לאג'נדה "ההגותית" של האיש. שאינן מוסיפות לו כבוד והדר, אבל ככל הנראה במסגרת ההלקאה העצמית נהרו רבים לשמוע את דבריו.
מקומו של אדם שמעז להוציא דיבה על חיילי צה"ל ובהכללה מעין זו, מקומו בפנתיאון של משמיצי עם ישראל שקמו מתוכינו בכל הדורות.
ירצה מי שירצה להאזין לו - בבקשה, אבל אנו לא צריכים לראות את שמו מתנוסס על שלט כלשהו.
הוא לא תרם דבר לעם ישראל. אף אחד אינו מתהלך לאורו וכמדומני שאין היום מוסד מחקר רציני המסתמך על כתביו.
הוא אפיזודה חולפת בעיני בהיסטוריה של עם ישראל שהיו וחלפו.
אם אנו נותנים כבוד לאנשים מסוגו, ניתן אז לפתוח את השורות ולהתחיל לקרוא לעוד כמה רחובות בשמות כמו "רחוב עמוס עוז" - גם הוא חוטא ב"אהבת ישראל יתרה", רחוב "חומסקי" שנושא ונותן את שמה של מדינת ישראל ברבים והיד נטויה ביהודופובים מסוגם.

נסי קצת להתעמק בכתביו קישור

נערך לאחרונה ע"י פלמינג בתאריך 16-03-2011 בשעה 14:24.
ישן 16-03-2011, 16:03
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זה אותו דבר כמו הילדים שהולכים עם חולצה שעליה הדפס של צ'ה גווארה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אם לא קראת את כתביו, על שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אם לא קראת את כתביו, על שום מה את מעריכה אותו?

מבלי לדעת לעומק (ואף בכלל) מי הוא אותו אדם המופיע בתמונה... אבל בגלל שזה טרנד אז מסתובבים עם זה.

ישן 16-03-2011, 15:32
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זה בסדר אתה לא קראת את כל..."

אתה צריך לקרוא את מיין קאמף כדי לשנוא את היטלר? ולשם הבהרה - לעומת לייבוביץ', אני לא אשווה אותו לנאצי, אך כדאי שתבין את הנקודה: כדי להעריץ אדם, אתהצריך לדעת למה בדיוק רב יותר מאשר בהקשר של שנאה שאתה אוחז כלפי אדם. אם פלוני יודע שדיעותיו של לייבוביץ' היו קיצונית, פנאטיות והזויות סטייל חומסקי וחברים, הוא לא צריך להעמיק בהגותו של לייבוביץ' בכדי לסלוד מזכרונו של האיש. לעומת זאת, אם אדם מעריץ את לייבוביץ' סתם כי הוא שמע פעם שהוא "איש רוח גדול!", אבל ספק אם קרא את הערך שלו בויקיפדיה, זה סתם שטותי.

באשר לרחובעל שמו של לייבוביץ' - וואלה אני לא יודע, הוא כל זאת תרם כמה ספרים נחמדים לאקדמיה ולהגות, גם אם הי איש שנוי במחלוקת. אך עם זאת, המילים שלו מעולם לא פגעו באיש.
ישן 16-03-2011, 15:49

כמה אתה יודע עליו?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "אתה צריך לקרוא את מיין קאמף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
אתה צריך לקרוא את מיין קאמף כדי לשנוא את היטלר? ולשם הבהרה - לעומת לייבוביץ', אני לא אשווה אותו לנאצי, אך כדאי שתבין את הנקודה: כדי להעריץ אדם, אתהצריך לדעת למה בדיוק רב יותר מאשר בהקשר של שנאה שאתה אוחז כלפי אדם. אם פלוני יודע שדיעותיו של לייבוביץ' היו קיצונית, פנאטיות והזויות סטייל חומסקי וחברים, הוא לא צריך להעמיק בהגותו של לייבוביץ' בכדי לסלוד מזכרונו של האיש. לעומת זאת, אם אדם מעריץ את לייבוביץ' סתם כי הוא שמע פעם שהוא "איש רוח גדול!", אבל ספק אם קרא את הערך שלו בויקיפדיה, זה סתם שטותי.

באשר לרחובעל שמו של לייבוביץ' - וואלה אני לא יודע, הוא כל זאת תרם כמה ספרים נחמדים לאקדמיה ולהגות, גם אם הי איש שנוי במחלוקת. אך עם זאת, המילים שלו מעולם לא פגעו באיש.

מבלי להכיר את האיש - האם קצת ראית תגובות בפורום הזה על מנת לקבוע כי דבריו לא פגעו באיש?
ישן 16-03-2011, 16:33
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "החלטה מבורכת, מאנשי הרוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
החלטה מבורכת, מאנשי הרוח הגדולים שהיו לנו כאן בישראל, אני מעריצה אותו ומצרה על כך שטרם יצא לי לשבת ולקרוא את כתביו.

כנראה שמעריצה אותו על סמך המראה שלו. ת'כלס, חתיך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
בנוגע ל"יודונאצים" - אני כמובן מאוד לא אוהבת ולא מצדיקה את השימוש שלו בביטוי הזה. כל זילות בשואה, מכל צד של המפה הפוליטית שלא יהיה, איננו מקובל עליי

זה לא שלקרוא לחיילי צה"ל יודונאצים זו השוואה פשוט נבזית, כי הנאצים היו עסוקים ברצח עם שיטתי, וחיילי צה"ל לא. זה פשוט זילות השואה. הבנתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
הוא ידע איזה נזק נפשי עלול להגרם לבחורים כל כך צעירים כתוצאה מההתמודדות היום-יומית השוחקת עם אוכלוסייה אזרחית במחסומים, כאשר אתה נדרש לעכב איש זקן בדרך לקבל טיפול רפואי או דברים מן הסוג הזה

כידוע, בשביל זה יש מחסומים. כדי לעכב זקנים מקבלת טיפול רפואי, לעכב נשים הרות ללדת מלהגיע לבית היולדות, ולעכב חולי סרטן עיוורים על כסא גלגלים (וקביים!) מלקבל, אמממ... אני לא יודע מה התרופה לזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
ההתמודדות הזאת גרמה ל"שריטה" לא קטנה אצל רבים מן הלוחמים

אני דווקא שמעתי על "שריטות" של חיילים כתוצאה מלהיות במצב של סכנת חיים בקרב, או שחבריהם נהרגו להם מול העיניים, כאשר הם נלחמו כדי להגן על אזרחי ישראל. כמוך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27
שאינני מצדיקה בשום אופן את השימוש בביטוי "יודונאצים", אך צריך להבין למה הוא התכוון.

אני מבין ממך שהוא התכוון להזהיר אותנו שההתנהגות ה"נאצית" של חיילי צה"ל תגרום להם ל"שריטות".

טוב, עכשיו אני מתחיל לרחם על הנאצים. מסכנים, הם בטח נשרטו מזה.

ישן 16-03-2011, 16:44

החטא הגדול שלו, לא היה דווקא במילים יודו-נאצים!
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "[QUOTE=s27] החלטה מבורכת,..."

החטא הגדול שלו היה בכך שהתיר את דמם של החיילים באמצעות השימוש של הפסבדו-מדעיות שזרע בתוך אמירותיו.
כדי לאשש את הגותו הרוחנית הוא האמין בכל ליבו ואני בטוח בכך, שמותר להשתמש בכל ביטוי שיהיה חריף ככל שיהיה על מנת לזעזע את השומע.
יצירת חיבור מזעזע בין המילה יודו, שאגב היא מילת גנאי כשלעצמה ומתארת את הקשר בין המילה יודו לכל ביטוי בוטה ששונאינו משתמשים בהם.
מכאן כבר לא צריך ללכת רחוק על מנת להבין את המשמעות של המילה "יודו" וליצור זיקה בינה לבין הנאצים ימ"ש ולכל הרוע והמפלצתיות שהם מסמלים ברגע שמזכירים אותם.
אינני יודע האם הוא חשב על כל ההיבטים של המילים הללו שמבחינתי מהלכות אימים עד היום למי ששומע אותם, שהן כל כך חזקות עד כדי שגם אותם מפגינים נגד חיילי צה"ל, נרתעים מלהשתמש בהם.
דברים אלו באים מפי איש חובש כיפה שראה את עצמו, לפחות בעיני עצמו כהולך לפני המחנה.
בעיני הוא פסל את עצמו כאיש מדע, כרופא, כאיש דתי וכיהודי.
אני מחזיק בדעה זאת גם אם אנשי ימין ישתמשו בסמלים נאצים כדי להמחיש את זוועתם מאיש כזה או אחר.
של שכן על אדם שהטיל רפש על חיילי צה"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר