לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2008, 22:10
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "צילומי לוויין של "מרכז החלל" האיראני"

גם אצלנו, מי שיטרח ויפענח תצלומים של אתר שיגור הלווינים הציוני יגלה סביבו (וזה לא סוד גדול) בסיס אויר קרבי על בונקריו השונים והגנות נ"מ כאלו ואחרות שאני מעריך שיש בו, לא רחוק ממנו בקו אוירי שדה ניסויי חימוש שפורסם לא מזמן בתקשורת ובטח גם הוא מכיל מחפורות ובונקרים למיניהם, ומצידו השני אפילו (אוי לאוזנים שכך שומעות!) כור גרעיני...
האם יש קשר ענייני ביניהם? האם אפשר להסיק שתוצרי הכור מובלים לבסיס החימוש ומשם לאתר השיגור? ניתוח ענייני יביא למסקנה שהכור אינו בהספק מתאים, שאין דרכי גישה מתאימות בין הבסיסים (נראה לי) ושמדובר בצירוף מקרים ושחשוב לא להחפז להסיק מסקנות.
תצ"לים מאוד מעניינים, בכל מקרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 06:10
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "שאלה שמעניינת אותי היא, האם..."

אני מאמין שאת הסריקה הראשונית לגילוי שינויים בשטח אפשר לעשות בתוכנה, ועין אנושית נדרשת רק היכן שבאמת התגלה שינוי מאז גיחה קודמת.
השאלה היא האם יש כיסוי לכל שטח כל מדינות ערב בתכיפות מספקת אם בכלל, ובזה אני בכלל לא בטוח. הדמיה ברזולוציה גבוהה מכסה שטח לא גדול במיוחד, והתיעדוף בדרך כלל יהיה לטובת שטחים שהם ה"usual suspects" כלומר איזורי פעילות קבועים של האויב.
כך שלדעתי כן - קיים סיכוי שיהיו שטחים נידחים במדינות ערב הנרחבות שלא יכוסו לעיתים קרובות אם בכלל. בעבודת תכנון איסוף נכונה אלו יהיו בעיקר שטחים לא נגישים (הרריים, לג'ות וכד') אבל אם מישהו יחליט לבנות באמצע שום מקום משהו חשאי רוב הסיכויים שלא יעלו על זה כל כך מהר.
ישן 13-04-2008, 23:12
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
אני לא הייתי מזלזל באיראנים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "ידיעות נוספות פורסמו היום..."

אני לא הייתי מזלזל באיראנים ולא הייתי מכנה את המו"פ שלהם בתחום
החלל עם גרשיים ("מרכז החלל") - יש בזה משום זילזול באיראנים.
הלוואי ומדינת ישראל היתה נוהגת בחצי מהנחישות שהאיראנים נוהגים בנושאים
החשובים להם כגון תוכנית הגרעין וחימוש חיזבאללה.

זה לוקח לאיראנים זמן כפי שלוקח,לקח ויקח כמעט לכל מדינה או גוף מו"פ אחר
להכנס לתחום הגרעין שנחשב תחום מורכב ועתיר ידע - מה גם שהמערב וישראל
לא מקלים עליהם ואת הכל הם צריכים לבצע בחשאיות.

אם יש משהו שהאיראנים הוכיחו עד עכשיו הוא שהם אויב מתוחכם ונחוש
ולאף אחד בעולם (כולל צה"ל המפואר) אין כרגע תשובה טובה מול האיראנים.

השחצנות שלנו התנפצה לרסיסים ב-73 וגם במלחמת לבנון השניה - בואו לא נהיה שוב יהירים ונלמד לכבד את היכולות האיראניות כדי שנוכל להתמודד מולן ברצינות ובהצלחה.
ישן 13-04-2008, 23:36
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
לא נמאס לך?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "אני לא הייתי מזלזל באיראנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yanivib137
אני לא הייתי מזלזל באיראנים ולא הייתי מכנה את המו"פ שלהם בתחום
החלל עם גרשיים ("מרכז החלל") - יש בזה משום זילזול באיראנים.
הלוואי ומדינת ישראל היתה נוהגת בחצי מהנחישות שהאיראנים נוהגים בנושאים
החשובים להם כגון תוכנית הגרעין וחימוש חיזבאללה.

.

אם כל מי שהיה כותב תגובה כשלך היה צריך לשלם עליה שקל, ניתן היה לצבור ממון רב...

הסיבה שתחמתי את הכיתוב בגרשיים היא פשוטה - זהו אינו מרכז לחקר החלל, אלא מרכז מו"פ ושיגור של טילים בליסטיים. חלק מהם, אולי, ישמש גם לטיסות לחלל. מעבר לכך, דבריך הם מנטרה שחוקה בפורום, ואינני מעוניין להתייחס אליהם שוב,. ראה תגובות 14, 17, 24, 27 כאן:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%EE%F0%E8%F8%E4

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 13-04-2008 בשעה 23:42.
ישן 06-03-2010, 11:44

פיגוע צילום מעודכן של המתקן החדש בסמנאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "צילומי לוויין של "מרכז החלל" האיראני"

ניתוח של התצ"ל שבוצע על ידי Digital Globe מופיע בג'יינס החדש. בשעות האחרונות החלו התמונות והמידע להסתובב ברשת.

תמונה גדולה:
http://press.ihs.com/photo_display.cfm?photo_id=373

ידיעה מג'רוזלם פוסט:
http://www.jpost.com/IranianThreat/....aspx?id=170329

אחרי קריאה בכתבה הופתעתי לראות שאני מצוטט בה...לאחרונה דיברתי עם כתב העיתון בפברואר, וציינתי את תהליכי הבניה המואצים באתר. בכל מקרה זה כבר החידוש בעיתונות - יש ציטוט קודם? העניין החדש נוגע לעניין הקודם? אז מצטטים!

בכל מקרה התקדמות מרשימה ביותר שמחזקת את ההערכה שלי כי המתקן יהיה אופרטיבי לקראת יום החלל האיראני 2011 - ואולי אף מוקדם יותר, מה שיאפשר - אולי - שיגור ניסוי של משגר הלוויינים סימורג כבר בשנה זו, יתכן ובקיץ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 06-03-2010 בשעה 11:48.
ישן 21-03-2011, 18:57

Iran accelerates space and missile launch projects

Iran is rapidly and significantly expanding capabilities to accommodate larger missiles and satellite launch vehicles (SLVs), including the Simorgh 3 SLV in construction at Semnan space centre, according to Jane’s analysis of satellite imagery of the site.

The construction begun in mid-2010 is aggressive even by Iranian standards, with a number of very complex facilities nearing external completion only months after they were started. The site is likely to assume operational readiness by 2013, judging by the pace of construction. Rapid construction – which prevents extended overhead analysis – could underscore the secretive nature of the site, the strategic importance of the facilities, and Iran’s inclinations towards space readiness.

The first new project is at the launch/engine test facility, where a launch pad or engine test stand is in the early stages of construction. The flame trench that funnels rocket blast exhaust away from the tower is roughly the same size and shape as one first identified by Jane’s in 2010, but is situated 73 m to the north.

Elements at the second site are identical to the flame trench and auxiliary pad at the first, but construction of the second tower had not commenced as of 9 March 2011. The first tower is still under construction but should be finished by the end of the year; that pace suggests that the second tower will likely be completed by 2013.

Although Jane’s previously suggested that this tower could be either a launch facility or engine test site, the towers will likely be used primarily for testing.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר