לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2011, 10:38
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
הגיע הזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "לוד: לומדים מניו יורק איך להתמודד עם הפשיעה."

כל הכבוד- רק שחבל שרק עכשיו נזכרו בזה.

הפרויקט הזה הוא כמו הנעשה בניו-יורק, אך בתיאוריה. העיר לוד, נפגעת משתי מכות:
1- פשיעה ברמה גדולה.
2- עבריינות "קטנה"; כלומר כל אותם נערים שיושבים בפארקים השותים אלכוהול; כל אותם קבוצות הנערים שמסתובבים ומפחידים את האוכלוסיה המקומית וכדו.

אני מקווה מאוד שהפרויקט הזה יצליח. הצלחת ה NYPD היה שילוב של דברים, שלנו אין:

- בגלל ארגונים כמו ה FBI, DEA יכלה משטרת ניו-יורק להתעסק פחות בענייני משפחות הפשע (המאפיה) ויותר להתעסק עם האוכלוסיה המקומית. בנוסף לכוח הגדול שהיא מציבה בכל מקום שהוא נחשב נגיש לאזרח (רכבת תחתית; מרכזי בילוי; סנטראל פארק וכדו) היא הקימה יחידות טקטיות עצמאיות שכל אחת מתעסקת בתחום אחר כמו נוער, סמים, כנופיות וכדו.

- לכל מחוז היו יחידות משלו, שכל יחידה מגובה ע"י מפקדה משלה- מודיעין, לוגיסטיקה וכדו.. היחידות האלו פעלו באפס סובלנות; תשאלו, עצרו והביאו למעצר כל לילה מעבריינים קטנים שסתם מסתובבים ומציקים לאזרחים לחברי כנופיות הנושאים עליהם נשק. היום אני רואה בארץ ניידות מגיעות לפארק שבו יש קבוצה של 5+ נערים ששותים, והם צוחקים על השוטרים והשוטרים מצידם מפחדים לעשות משהו. יחידות אלו הם בעלי אופי "לוחם", בין אם על מדים או אזרחי או ציוד מלא. היחידות יודעות בדיוק את "קהל היעד" שלהם, ויודעת אפס סובלנות ונכנסת באדם שמראה אי- ציות להוראות או עושה בעיות בתשאול. לכל יחידה הייתה צוות של ESU שבהיכון במקרה הצורך, ואף ליוו את היחידות הייעודיות כשהרגישו צורך (לדוגמה כניסה לאיזור של כנופיות שרמת האלימות גבוהה ויש אמל"ח).

- כאן בארץ אין את זה, והמשטרה, לרוב תחנה אחת, צריכה לתת את המענה לכל הסוגיות בו זמנית. אין כ"א, אין משאבים. יתרה מזאת, הרבה מהשוטרים ביחידות הייעודיות ב NYPD שמתעסקות בדיוק באותם תופעות קשות שאנו חווים פה הם אנשים שהתגייסו לאו דווקה בגלל חוסר עבודה, אלא יש להם אידיאולוגיה, ורצון למגר את תופעת האלימות וכדו. הם פועלים למען מטרה עליונה של ניקוי הרחובות וזה הופך להיות החיים שלהם. הרבה מאנשי המשטרה אצלנו ממש לא כך (לפחות לא מההיכרות שלי).

- העיר ניו-יורק גם פעלה רבות במישור החינוכי וכדו. בסופו של דבר מה שיוריד את % הנערים/ות שמסתובבים בלי מעש הוא בעצם לתת להם משהו לעשות. כעט בכל עיר במדינה הזאת יש נוער שפשוט אין לא מה לעשות, חינוך על הפנים (שבהרבה מקרים המחנכים שלהם חוטפים מהם מכות בכיתה) והנוער הם קורבן למאין מעגל קסמים של הורים שמחנכים באלימות, אגרסיביות, ובוספו של דבר ילדיהם, במקרים רבים, גם הופכים להיות אותו הדבר. אי אפשר לצפות מאיזה מתבגר שכל ימיו בתיכון הסתובב עם חזה נפוח ומחפש צרות, ולאחר מכן קיבל פטור מהצבא (או שעשה הכל כדי להיות לא יעיל), ולאחר מכן שהוא ייכנס למעגל נורמטיבי עם יתר האוכלוסיה. הוא פשוט ימצא לו בחורה שתפיסת עולמה, הנורמות החברתיות שלה ומעל הכל, הערך העצמי שלה השואף לאפס, שבו הקונספט של יחסים בין גבר לאישה הוא כזה מלא בקללות, אגרסיוביות ואף אלימות, ושניהם בסופו של דבר ישרישו את זה לילדיהם וכדו.

-אחרון חביב: יש רצון, שת"פ וגיבוי מלא מצד הרשויות למגר את תופעות האלימות והסמים ברחובות ניו-יורק. הפרקליטות פעלה ופועלת יחד עם המשטרה, ודאגה לכך שיעשה צדק, ושלרוב אין "כרטיס יציאה מהכלא" או הסדרים מוזרים ועלובים עם אזרחים אלימים.
ואצלנו?........

אז יציקו לכמה עברייני צעצוע בגנים ציבוריים ולאדם חסר הטאקט שמשתין בחצר שלי, שגם זה דבר טוב ומבורך, אבל אני לא חושב שפרויקט כזה יצליח ללא שיתוף פעולה עם גורמים אחרים- הגדלת כח האדם, הזרמת כספים למשאבים וכדו. זה אולי ייתן קצת שקט, אבל לא ימגר את התופעה או יביא לשינוי דרסטי. אותו הנוער עדיין בלי חינוך, בלי מעש ובלי למה לשאוף, והמנטאליות והנורמות החברתיים עדיין אותו הדבר.

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 07-04-2011 בשעה 10:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2011, 11:27
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שמחה מוקדמת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אם ברגע שתשרוק ברחוב לעבר בחורה,יקפצו אלייך שלושה שוטרים,אני בטוח שלא תעז להכניס את עצמך לאזורים אפלים יותר כמו גניבה,אונס ואפילו רצח

צחוק צחוק, אבל אני ראיתי את זה קורה בחו"ל. 2 גברים שרקו לבחורה, וכמה שוטרים שהיו בסביבה קלטו את זה, ניגשו לגברים, ולאחר חילופי מילים (שכנראה לא נראה לשוטרים) אחד מהגברים מצא עצמו כפוף מעל לרכב עם אזיקים. היא הודתה לשוטרים והמשיכה בהליכה.
כאן זה מחזה כמעט שבועי לצאת לריצת לילה, ולראות ילדים בני 16-17 מקללים את השוטר והשוטרת שיושבים או עומדים מחוץ ניידת ונראים מאוד לחוצים. פעם חשבתי לגשת אליהם ולשאול אם הם צריכים עזרה...
רק בסופ"ש שעבר הייתי עם קבוצה של תיירים אירופאיים ואמריקנים בירושלים שבאו לבקר ולתמוך בישראל. הלכתי איתם ברגל לכותל ולאחר מכן עברנו בבן יהודה. תוך כדי ההליכה אחת הבחורות אמרה שהיא לא מרגישה בנוח איך שבנים (ערסים ובני מיעוטים..) שעוברים לידה נועצים בה מבטים מגעילים. אח"כ עברנו ליד סימטה שבו יש איזה מועדון ושם היה קבוצה גדולה של צעירים שהחליפו מילים ודחיפות ומישהו הזמין משטרה. ריאתי ניידת אחת עם 2 שוטרים צעירים (גבר ואישה) שיצאו מהניידת ונראו מפוחדים להתקרב לקבוצה. אחד המטיילים שאל אותי אם זה כל מה שיש למשטרה שלנו להציעה, ועניתי לו שכן. הוא חצי צחק וחצי אמר ברצינות "אתה רציני? אצלנו השוטרים מחכים בדיוק לאירועים כאלה!" ואני חושב לעצמי איפה כל היס"מניקים שרואים כל היום עם הציוד האופנוברים ממאדים שלהם? למה לא מקפיצים לאירוע כזה צוותי לוחמים שתבוא, תרגיע את הרוחות או תבצע מעצרים אם צריך? מה אתם שולחים לי שוטר ושוטרת בני 25 שנראים מבולבלים, מפוחדים ולא יודעים מה לעשות?

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 07-04-2011 בשעה 11:29.
ישן 07-04-2011, 13:44
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"מה שולחים לך"?....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "[QUOTE=רומק]אם ברגע שתשרוק..."

שולחים לך כי זה מה שבאמת יש למשטרה "שלך" להציע!
מה בדיוק אתה רוצה שצוות המונה שוטר ושוטרת (במקרה הפחות טוב מדובר בכלל במתנדבים) שנשלח למקום יעשה שם?...
חבורת צעירים מחליפים מילים ואולי דחיפות?.. במקרה הטוב תוכל לקחת את פרטיהם ולבקש מהם לעזוב את המקום...
הסיכוי שהם אכן יישמעו לך הוא כמובן קטן מן הסיכוי שתתעורר שם מהומה רבתי תוך שנייה וחצי!
אז נכון, אולי שני יסמניקי"ם על אופנוע מרשימים והחלטיים יותר אבל מה לעשות שבשעה שתים בבקר מה שיש זו רק ניידת עם שני שוטרים ?....
ואגב - מקרה כמו שתיארת בו אדם היה מוצא את עצמו אזוק ו"כפוף" בעקבות כך שמה שהוא אמר לשוטר לא היה בדיוק מכובד, כאן בארץ היה מסתיים בתלונה במח"ש כנגד אותו שוטר על כל המשתמע מכך!

אני מזמן טוען שדווקא אותן "עבירות קטנות" כביכל הן המציקות ולא אחת הפוגעות ביותר באזרח שומר החוק מדי יום ביומו!
אם ניידת משטרה הייתה מגיעה תוך זמן סביר כדי להשתיק מסיבה רועשת בליל שישי כש"להשתיק" משמעו גם לתת קנס של מאות שקלים בו במקום וזאת במקום למרוח את הזמן, להגיע אחרי חצי שעה, לעשות לבעל הבית נו,נו,נו וללכת (כשברור שאחרי שלוש דקות המצב חוזר לקדמותו) איכות החיים של שומרי החוק והתחושה הפנימית היו הרבה יותר טובים.
אם ניידת משטרה הייתה עוצרת ונותנת מייד דו"ח לכל נהג/ת שמשליך/כה סיגריה מהחלון, עוצר/ת בחנייה כפולה, משתין ברחוב, מקים רעש מתחת לחלון שלך באמצע הלילה וכו'... פני הדברים היו נראים כאן אחרת...
אך מה לעשות שבמדינתינו הנאורה והמתקדמת יש מי שדאג שלאנשי המשטרה תהיינה הרבה פחות אופציות, יכולת פעולה וזכויות מאשר לאחרון העבריינים.....

מעניין אותי לשמוע ממך או מידידך התייר הנכבד מה היית עושה במקום אותו שוטר שנקרא להפריד בין אותה חבורה, הנה אתה ניצב מול נער פיון מושתן בן 17 חצי מסטול בפתח של מועדון כשהוא מוקף בחבריו (וכמובן בחבורה של בחורות שכמות ה I.Q שבמוחן מתחרה בכמות הבד שלגופן) והגיבוי שלך זה מתנדב בן שבעים או שוטרת שח"ם מעוטרת לק ....
לצורך העניין בקשת ממנו להציג בפניך תעודת זהות והוא עושה זאת בחוסר רצון מופגן תוך כדי הערות מלגלגות בסגנון המוכר של "יאללה, זה מה שיש לך לעשות עכשיו? לך תתפוס גנבים במקום"....
לקול צחוקם של כל הנוכחים מסביב?..
נו, בא נשמע....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 07-04-2011 בשעה 13:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר