לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2011, 13:47
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
להרוויח את הזכות להשפיע

אני משתעשע עם רעיון מעניין שימשיך להטריד אותי עד שאני יוציא אותו מהמערכת.
הייתי רוצה, באופן תיאורטי לחלוטין, לדון ולפתח אותו ולשמוע בעד ונגד מחברי הפורום שמחזיקים בדעות שונות.

הרעיון הוא התניית יכולת הצבעה בהתנדבות לשירות צבאי\לאומי כאשר המינימום המאפשר לאדם להצביע הוא התנדבות לשנת שירות לאומי.

יישום חוק כזה יחייב היערכות של מסגרת שירות לאומי לקליטת והצבת כמות גדולה של מתנדבים, התחשבות בהצבת אוכלוסיות שונות (חרדים\ערבים\נכים) כאשר מומלץ גם לתעל את השירות לתחומים פרודקטיביים שיתרמו למדינה ויעזרו למתנדבים להשתלב בעתיד בתחום בו התנדבו או בתחומים מקבילים (מומלץ להשקיע בהכשרות שידחפו את המתנדבים לשוק העבודה בסוף תקופת השירות).

היתרונות הבולטים שאני רואה כאן הם:
-הקטנת כוחם של מיעוטים קיצוניים שלא מעוניינים לתרום למדינה, ומנצלים את זכות ההצבעה כדי לפגוע ביציבות השלטון.
-"תרומה" של שנת עבודה בשכר נמוך מכל אזרח שיתנדב, שיכולה להירתם לחיזוק הכלכלה.
-ניתוב ודחיפה של מתנדבים לשוק העבודה והפיכתם לאזרחים שתורמים לכלכלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2011, 20:24
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב ""דחיפה לשוק העבודה""

אני מזהיר אותך שאני יוצא מהתחומים שאני מרגיש בטוח לדבר עליהם, כי מומחה כלכלה אני עדיין לא, אז אני יעשה כמיטב יכולתי להעביר את מה שאני מבין.

אני יכול להגיד לך שככל שאוכלוסיית ה-"יצרנים"(16-64?) במדינה גדולה יותר, כך היא תפיק יותר תמ"ג (תוצר מקומי גולמי). הגדרה גסה לתמ"ג הוא ערך של שירותים ומוצרים שמיוצר במדינה בהמרה לכסף.
בשורה תחתונה- ככל שיש יותר עובדים בשוק כך המדינה חזקה יותר כלכלית.
יותר עובדים מועסקים= יותר כסף.

אז אחרי שהסכמנו על זה, עכשיו אנחנו מדברים על בעיית מובטלים.
אז אני יילווה דוגמה מאוד נקודתית להתנהלות של סין (שהיא הכלכלה השנייה החזקה בעולם, נדמה לי, ומעריכים שהיא תגיע למקום הראשון בשנים הקרובות).
בסין הסטודנט לא נשאל מה הוא רוצה ללמוד, בסוף תקופת הלימודים לפני האוניברסיטה מתקיים מבחן שבו על פי שילוב של צרכי המדינה ונתוני התלמיד (ולפי הסדר הזה) נקבע מה הוא ילמד ובמה יעסוק לשארית חייו. שוק התעסוקה מקבל בדיוק מה שהוא צריך בכמות שהוא צריך.
ההצעה שלי היא הרבה פחות דיקטטורית. למה לא להתאים את התפקיד שיבצע המתנדב בשנת השירות לתפקידים שחסרים בשוק?
המתנדב יעבור הכשרה מקצועית במהלך שנת השירות ויצבור ניסיון. וכשיצאו לשוק, זה רק טבעי שחלק מהמתנדבים יבחרו במקצוע שהם מכירים ומוכשרים לבצע (לא צריך להשקיע בהכשרה וכבר יש להם ניסיון בשטח- זה בטוח ומוכר).
הרי ברור לכולנו פה שלא חסרות עבודות בשוק, חסר הרצון ו\או המיומנות לבצע עבודות מסויימות.
דחיפה מבורכת לדעתי.

בעיה נוספת, אנחנו דואגים שהשוק יהיה מוצף בעובדים ולא תהיה עבודה.
יפן, שהיא בין המדינות הצפופות בעולם, היא דוגמה מעולה לשוק עבודה מוצף בעובדים (אני מתייחס ליפן שלפני אסון הצונמי).
תאורתית כלכלת יפן צריכה להיפגע מכמות מובטלים גבוהה, בפועל מה שקרה זה שהתחרות ביפן היתה כל כך גדולה שכדי לשרוד אחת נגד השנייה החברות היו חייבות להתייעל ולשפר את הסחורה שלהם, מה שיצא בסוף זה שהתחרות יצרה חברות גלובליות מפותחות שנוגסות נתחים עצומים מכלכלת העולם.
התחרות היא מתנה לכל שוק שרוצה להתפתח, כמות גדולה של אוכלוסייה שרוצה לעבוד תגרום לשוק לשגשג.
ישן 09-05-2011, 07:04
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "יישום חוק כזה יחייב היערכות של מסגרת שירות לאומי"

אני מבין שלך אין מחלוקת לגבי הנושא הכלכלי. אז נדלג לנושא השני.
כשאדם מבצע רצח - נלקח ממנו חופש התנועה, שאיפשר לו לבצע רצח ועלול לאפשר לו לקחת חיים נוספים.
אם אתה אזרח שומר חוק, ודאי שאתה מקבל מוסכמה זו.

אדם שלא מכיר במערכת דמוקרטית, לא מוכן לתרום לה דבר, וחמור מכך- הוא מנצל את זכויותיו כדי לפגוע בזכויותיהם הדמוקרטיות של אחרים בעתיד. יקבל מאותה מערכת את הכלים לפגוע בה ?
האם אדם שמצהיר שהוא שואף למנוע מאזרחים אחרים את זכויותיהם הדמוקרטיות צריך לקבל מהחברה את הזכויות לעשות זאת.

האם זה כל כך שונה שאתה נחרד ומצהיר שזה לא מקובל עליך באופן חד משמעי ?

אני יעלה פה השוואה קיצונית מעט כדי להבהיר כמה אפור הנושא הזה:
גרמניה תחת שלטון הנאצים. העם בחר בצורה דמוקרטית לחלוטין במפלגה הנאצית, העם הגרמני ידע היטב מהי עמדתה של המפלגה.
האם זה הופך את ההצבעה ללגיטימית ?
העם הגרמני בחר לרמוס את זכויותיהם של אוכלוסיות הצוענים,היהודים וכל חריגה אחרת מהנורמה.
האם הדמוקרטיה צריכה לקבל את ההצבעה למפלגה ששואפת לפגוע בזכויות אדם כחוקית ?
האם צריך לאפשר לאדם ששואף לפגוע בזכויות אדם אחרות להצביע דמוקרטית כדי לממש רצון זה.
איך זה שונה מלמנוע מאדם שעומד לבצע רצח את חופש את התנועה ?

במדינה המורכבת שלנו קיימות שתי אוכלוסיות שאינן מאמינות בדמוקרטיה- האוכלוסיה הערבית והחרדית. ושתי האוכלוסיות הללו לא יהססו לשנות את צורת המשטר כך שיהיה כפוף לאמונתם הדתית- מה שזה אומר באופן מעשי,ידידי, זה שאני ואתה נחיה תחת חוקים דיקטטורים- וזוהי עריצות הרוב בהתגלמותה.
ליטול את זכות ההצבעה מאלו שמצהירים בגלוי שלא יהיו מוכנים לתרום שנת שירות למדינה וינצלו את זכות ההצבעה כדי לפגוע בזכויות האדם שלי- נראה לי מוצדק כמו לקחת את חופש התנועה מרוצח.
ישן 09-05-2011, 08:25
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ישנם לא מעט אנשים ששרתו או משרתים בצבא והדמוקראיה היא מהם והלאה"

א) על דעות אפשר להתווכח, על עובדות לא.
כמה ילדים יש למשפחה חרדית ממוצעת ? כמה ילדים למשפחה ערבית ממוצעת ?
ועכשיו תציב לידם את ממוצע הילדים של כל שאר האוכלוסיות ביחד.
בלי לדעת מספרים מדוייקים ברור לי שהריבוי הטבעי של אוכלוסיית הערבים והחרדים גדולה בהרבה.
יכול להיות שזה ייקח זמן, אבל אם מגמה זו תמשיך כצפוי, מתישהו יהיה רוב חרדי וכמות משמעותית של אוכלוסייה ערבית.
במקום להילחם בהם- מטרת הרעיון היא לדחוף אותם להשתלב בחברה ובכלכלה ולהפוך לאוכלוסיות חיוביות, תוך כדי צמצום כוחם של קיצוניים ששואפים לפגוע בדמוקרטיה.

ב) גם כאשר קיצוניים לא מחזיקים ברוב- כוחם הפוליטי גורם לנזק ומכביד על יכולת הממשלה לשרת את העם.
תראה את הסחיטה הבוטה של המפלגות הדתיות בכנסת. הן מעבירות חוקים שנוגדים כל היגיון דמוקרטי.
לפני מספר שנים היו בירושלים הפגנות אלימות נגד פתיחה של חניון בשבת. אתה חושב שהאנשים שמייצגים אוכלוסייה זו בכנסת יהססו להעביר חוקים שיפגעו בזכויות שלך ? הרי האוכלוסיה שבחרה בהם לא מאמינה בדמוקרטיה ובוחרת להכיר או לזנוח זכויות אדם על פי פסיקתו של רב.

ג) מה שמדאיג אותך עלול לקרות. מה שמדאיג אותי בלתי נמנע.
ישן 09-05-2011, 10:49
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה צודק במאה אחוז.. שיסירו מעצמם חסמים ושישתלבו בחברה..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לדחוף אותם להשתלב בחברה ובכלכלה ולהפוך לאוכלוסיות חיוביות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
את הערבים אין צורך לדחוף - פשוט יש להסיר חסמים ולתת להם להתפתח כמו אזרחי מדינת ישראל ללא כל מגבלות.

אני כותב רבות בהקשר זה. השתלבותם וישנן לכך קבלות, יביא גם את הילודה לממוצע המקובל במדינת ישראל.

באשר לחרדים, פשוט יש להסיר את התמיכה מאוכלי חינם. לשלבם בסדר היום הישראלי ואל לומדי התורה להתייחס כאל כל סטודנט מן המנין.

אף אחד לא מונע זאת מהם. (כנ"ל חרדים אגב)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 09-05-2011 בשעה 10:53.
ישן 09-05-2011, 11:02
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לדחוף אותם להשתלב בחברה ובכלכלה ולהפוך לאוכלוסיות חיוביות"

אני לא מתכוון להתייחס כרגע לאוכלוסייה הפלסטינית, זה נושא מורכב מספיק בפני עצמו.
אני מתייחס לערבים בעלי אזרחות ישראלית שבהחלט זקוקים לדחיפה. בעיקר אוכלוסיית הנשים מקבוצה זו.
לאוכלוסיית ערביי ישראל יש יותר לתרום, וצריך לשלב אותם לעבוד בצמוד לאוכלוסיות אחרות כדי לעודד שיתוף פעולה עסקי ולצמצם את הבידוד שנוצר. כלכלה של מדינה שעובדת יחד היא כלכלה יציבה יותר.
גופים הרסניים שלא מעוניינים להשתלב מחלישים את הממשלה ולא צריכים להשתתף בבחירות.

אני מסכים שלכל קבוצת מיעוטים שתשתלב בצורה טובה בכלכלה ובחברה יש פוטנציאל "ליישר קו" עם נורמות של מדינה מפותחת, ללא ספק תוצאה רצויה.

לגבי הפסקה השלישית שלך,
שתי השורות שכתבת כדבר מובן מאליו שיקרה בהינף יד לא ניתנות ליישום.
במציאות הנוכחית, כאשר הבטחון נמצא במרכז התמונה הפוליטית ומפלג את כח הבוחרים, כמעט בלתי אפשרי להעביר חוקים שיהפכו את אוכלוסיית החרדים לאוכלוסייה יצרנית ותורמת שלא מתבססת על כספי המדינה.
פה אני מדגיש את תרומת הרעיון:
אלו שיבחרו לשרת בשירות הלאומי יחשפו לחשיבה מפותחת, השירות יסלול להם דרך נוחה ומודרכת להשתלבות בכלכלה. המטרה היא שחלקם יושפעו ויאמצו צורות התנהגות שתורמות לחברה ופחות מושפעות מקיצוניות דתית.
ואלו שיבחרו לא לשרת- לא יוכלו לפגוע בהתנהלות דמוקרטית.
ישן 12-05-2011, 11:04
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "עוד הצעה: מי שצורך סמים מסוכנים, שלא יוכל להצביע"

העניין הוא שמניעת יכולת הצבעה היא הפרה של זכויות אדם שיכולה להזיק כמו שהיא יכולה להועיל.
ההגבלה שאני הצעתי היא לא באמת הגבלה, כי כל מה שצריך לעשות זה לשרת שנת שירות.
כשאתה מגביל מישהו על סמך עבירה שהוא ביצע יש פה בעיתיות מסויימת כי אין כאן דרך חזרה. קח בחשבון גם שכל מי שרוצה למנוע מאדם אחר את זכות ההצבעה יוכל בקלות רבה להפליל אדם אחר בהחזקת סמים לשימוש אישי או סחר. מאוד גבולי.

מעבר לזה, הבדל מהותי נוסף הוא שאדם שמצהיר שהוא לא מוכן לשרת את המדינה הוא אדם שבסבירות גבוהה ינצל את זכות ההצבעה כדי לחזק גופים שמעוניינים לפגוע במדינה או בהתנהלותה הדמוקרטית, וממנו המערכת הדמוקרטית צריכה להתגונן. לעומת זאת, אדם שביצע רצח, שימוש או סחר בסמים לא מפגין רצון בפשעיו, נתעבים ככל שיהיו, לנצל את זכות ההצבעה כדי לחזק התנהלות הרסנית ולא דמוקרטית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר