לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2012, 14:40
  משתמש זכר purplehaze purplehaze אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.11
חובלים זה מעולה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי purplehaze שמתחילה ב "עזרה|יום סיירות חוזר - אפשרי?"

חובלים זה מעולה אבל מאז ומתמיד רציתי רק מטכ"ל (אם יצא לי לשרת בגדס"ר או אגוז אני אהיה מאושר באמת) אבל על חלומות לא מוותרים, ונורא חשוב לי להגיע לגיבוש, לחוות אותו, לא חייב להתקבל
אני רק לא רוצה לחיות עם התחושה הזאת של "לא ניסיתי מספיק, נפלתי בשלב כל כך מוקדם"
אני מעדיף לרוץ 60 פעם על דיונה עם ג'ריקן רק שלא יגידו לי "אתה לא טוב מספיק, אתה לא מתאים"
אני נחוש נורא ואני בטוח בעצמי שאם אני אגש ליום סיירות נוסף אני אהיה בדיוק כמו שהייתי ביום סיירות קודם פיזית רק עם יותר אש בעיניים אני אקבל את הזימון המיוחל
אנשים אני לא רוצה לשמוע לא (כן אני ישראלי טיפוסי..)
אם יש דרכים, ששמעתם מחבר, אח, דוד, גיס לקבל גיבוש
אנא שתפו כי זה חשוב מאוד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2012, 20:24
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי purplehaze שמתחילה ב "חובלים זה מעולה"

מצטער, אבל למרות שביקשת, אכתוב את זה- לא, אין דרך לקבל יום סיירות נוספת אם סתם לא קיבלת את מה שרצית.
הצבא מנסה להתחשב כמה שרק אפשר בך, אבל בסופו של דבר יש לו צרכים. זה לא עניין שלא הייתה מספיק טוב, וזה לא שאם תחזור שוב ויהיה לך אש בעיניים פתאום תקבל מטכ"ל. לאנשים שמסננים אותך יש צרכים, וזה פשוט שאתה מתאים יותר לחובלים. בכלל לנערים יש מין מחשבה שזאת מין תחרות, שכאילו מי שמסיים מקום ראשון מקבל מטכ"ל, מקום שני שייטת, ומקום שלישי חובלים, אז זהו, שזה לא. היה פה לפני שנה עוד אחד שחשב ככה, ורשם איך שהוא לא מבין את זה שבגיבוש מטכ"ל\שלדג שהיה בו המקומות הראשונים קיבלו שלדג, ומטכ"ל קיבלו כל מיני כאלה שהיו בכלל באמצע מבחינת יכולות.

תשמע, אין דבר רע בחובלים, להיפך, זה מצוין. רשמת שאם תקבל גדס"ר תהיה מאושר, אבל תיראה מה גדס"ר צנחנים הסקסי עשה בעופרת יצוקה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4003437,00.html
בסך הכל עברו מבית לבית והשתעממו (בלי כמובן לפגוע בתרומתם ובכבודם)

לעומת זאת, תיראה במה לקחו חלק חובלים בזמן עופרת יצוקה:

בתור חובל אתה תהיה חלק מהזרוע הארוכה באמת של צה"ל. יש סיבה למה נערים לא כל-כך רוצים חובלים, וזה כי הם לא בדיוק יודעים מה זה, לא שמעו על זה. למה הם לא שמעו? מהסיבה הפשוטה, שבתור חובל תעשה הרבה, אבל אף אחד לא יספר על זה. זה עוד בלי לדבר על המקפצה הענקית של החובלים לאזרחות.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 16-01-2012 בשעה 20:40.
ישן 16-01-2012, 22:29
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי purplehaze שמתחילה ב "עזרה|יום סיירות חוזר - אפשרי?"

ראשית, קבל שאפו על "האש בעיניים" ועל המוטיבציה לשרת בשפיץ של החנית.
שנית, קיבלת עצות חכמות, לצבא יש הגיון משלו במהלך המיונים, אני רואה שהתחלת לפתח רגשות אשם וזה חבל מאד כי אתה עושה עוול לעצמך,זה לא שאלה של "טוב" אלא שאלה של "מתאים".
ברמה הלאומית/צבאית ניראה שצה"ל ישמח לקבל אותך בכל יחידה בה תוכל לתת מעצמך, להתפתח וגם להעניק לדורות הבאים.
ברמה האישית שלך, היחידות האלה עליהם אתה מדבר מקרינות ומשפיעות עליך לא רק במהלך השירות הסדיר אלא גם מעבר לכך - באזרחות או בקבע (לפי העניין).
לכן ההחלטה צריכה להיות שקולה שממצה את השאיפות שלך מול מה שצה"ל מציע לך.

אגוז, דובדבן, מגלן, גדס"רים, יח' מתמרנות, יח' מסתערות וכד' יתנו לך 3 שנים של עשיה ברוכה וחשובה, אח"כ אם תצא לאזרחות תקבע את עתידך (לימודים, עבודה, משפחה וכד') תוך כדי שירות מילואים לפי הנדרש, כמו רבים אחרים.
לעומת זאת, ביח' המתמיינות ביום סיירות המצב שונה, המעורבות של הצבא בחיים האזרחיים שלך אחרי השחרור גדולה ומשפיעה מאד (מי פחות ומי יותר, זה לא חייב אבל בגדול זה די קיים).

צה"ל זה המקום היחיד במדינת ישראל בו אתה תוכל למצוא את עצמך בגיל 21-22 עם שלושה הישגים בו זמנית אשר אנשים באזרחות "שורפים" עליהם המון זמן וכסף:
- תואר אקדמי
- מקצוע צבאי כקצין איתו אתה חתום קבע לכמה שנים (ז"א פרנסה יפה שמטבע הדברים ניתן לחסוך חלק רב ממנה)
- נתוני פתיחה טובים לקריירה צבאית או מקפצה לתפקידים מעניינים וטובים באזרחות

את השילוש הזה ניתן להשיג בשלושה מקומות:
- קורס טיס
- קורס חובלים
- עתודה אקדמית

גילוי נאות (בכדי שתבין שהעצות שלי באות מניסיון)
השירות הצבאי שלי היה באחת היח' המתמיינות ביום סיירות (לא מטכ"ל ולא שייטת ).
היה שירות מלא עניין ומלא עשיה, אחרי השירות התחלתי ללמוד באוניברסיטה כלשהיא.
הצבא רצה אותי 3 חודשי מילואים בשנה ביח' הזו, האוניברסיטה לא ויתרה לי.
הצבא תמיד ניצח ואני שילמתי את המחיר בצורת שנת לימודים נוספת - זה הרבה זמן והרבה משאבים, אף אחד לא פיצה אותי על זה.
אני לא מקטר ולא מצטער, עשיתי את הדברים מתוך בחירה, מרעל צבאי משובח, מאמונה שלמה ומציונות. אבל עדיין שילמתי מחיר!
קיבלת היבט נוסף של ההחלטות האלה..

עצה שלי, שקול גם את הדברים האלה, רק תרוויח.
בכל מקרה בהצלחה בכל דרך בה תלך.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-01-2012 בשעה 22:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר