לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2011, 09:35
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "חשד: הנער נדקר, החברים המשיכו לבלות במסיבה"

ראש עיריית באר שבע: אבסורד הוא שהחוק אוסר על קטינים לקנות משקאות חריפים אך אינו אוסר עליהם לשתות אותם
http://www.iba.org.il/bet/?type=1&entity=739487

שימו לב "לאידאולוגיה של השתייה" אותה הציגו חבריו של הנרצח: זאת הייתה אמורה להיות שתייה בכיף וזה לא אמור להתפתח למשהו כזה, שותים פעמיים בחודש ככה זה צריך להיות. נהנים, מסיבה, יכולים לשבת, לצחוק וליהנות ביחד. גם אם ילד אחד ישתה בקבוק שלם זה לא יכול להגיע למצב שאחד ידקור את השני..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4078188,00.html

לא יודע לאן יתפתח הסיפור הטרגי הזה אבל תמיד במקרים כאלה עולות שאלות שקשורות לאירוע הספציפי הזה וגם כלליות:
1. איפה החוק ובתי משפט שימחקו את כל מי שמוכר אלכוהול לקטינים?
2. איפה ההורים של חבורות הנערים/ות שמסתובבים עם אלכוהול וסכינים?
3. איפה משרד החינוך שיעשה פעולות הסברה ומניעת שימוש באלכוהול ונזקיו?

נערים שרוצים לשתות בסופו של דבר ימצאו את הדרך, אבל עד אז יש הרבה פעולות חינוך, מניעה ואכיפה.
בערים רבות יש "סיירות הורים" שמסתובבות בימי שישי בערב בפיצוציות ומפריעות לתהליכי מכירה של אלכוהול לקטינים, בכניסה למועדונים שם הקטינים שותים עוד לפני הכניסה לבילוי, בתוך המועדונים עצמם, בפארקים שם מתגודדים הצעירים עם האלכוהול וכו' וכו'
הבעיה שזה מעט מידי ולא מספיק אפקטיבי, צריך יותר הרבה יותר..

שני נערים איבדו את חייהם ברגע טרגי אחד (אחד סיים את חייו והשני כניראה יישלח לכלא) ושתי משפחות נהרסו וכולם ממשיכים עד האירוע הבא...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2011, 01:43
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ראש עיריית באר שבע: אבסורד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ראש עיריית באר שבע: אבסורד הוא שהחוק אוסר על קטינים לקנות משקאות חריפים אך אינו אוסר עליהם לשתות אותם
http://www.iba.org.il/bet/?type=1&entity=739487

שימו לב "לאידאולוגיה של השתייה" אותה הציגו חבריו של הנרצח: זאת הייתה אמורה להיות שתייה בכיף וזה לא אמור להתפתח למשהו כזה, שותים פעמיים בחודש ככה זה צריך להיות. נהנים, מסיבה, יכולים לשבת, לצחוק וליהנות ביחד. גם אם ילד אחד ישתה בקבוק שלם זה לא יכול להגיע למצב שאחד ידקור את השני..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4078188,00.html

לא יודע לאן יתפתח הסיפור הטרגי הזה אבל תמיד במקרים כאלה עולות שאלות שקשורות לאירוע הספציפי הזה וגם כלליות:
1. איפה החוק ובתי משפט שימחקו את כל מי שמוכר אלכוהול לקטינים?
2. איפה ההורים של חבורות הנערים/ות שמסתובבים עם אלכוהול וסכינים?
3. איפה משרד החינוך שיעשה פעולות הסברה ומניעת שימוש באלכוהול ונזקיו?

נערים שרוצים לשתות בסופו של דבר ימצאו את הדרך, אבל עד אז יש הרבה פעולות חינוך, מניעה ואכיפה.
בערים רבות יש "סיירות הורים" שמסתובבות בימי שישי בערב בפיצוציות ומפריעות לתהליכי מכירה של אלכוהול לקטינים, בכניסה למועדונים שם הקטינים שותים עוד לפני הכניסה לבילוי, בתוך המועדונים עצמם, בפארקים שם מתגודדים הצעירים עם האלכוהול וכו' וכו'
הבעיה שזה מעט מידי ולא מספיק אפקטיבי, צריך יותר הרבה יותר..

שני נערים איבדו את חייהם ברגע טרגי אחד (אחד סיים את חייו והשני כניראה יישלח לכלא) ושתי משפחות נהרסו וכולם ממשיכים עד האירוע הבא...

פעולות ההסברה אינן מועילות כולכך, יש בממוצע בערך 4-7 הרצאות ארוכות (וכול פעם מנסים לגוון) במשך השנה על השתייה, אבל כמו שזה נראה זה ממש לא מרתיע, כנ''ל לאנשים מעשנים כאשר שהם מוציאים את הסיגריה הם רואים את ההודעה "הסיגיריות מכניסות 43 חומרים מסרטים לגופך..." כך אותו דבר פה. החינוך בא מהורים וזה תפקידם, נראה לי מגוחך ביותר להוסיף כול פעם כשיש בעיות עם הנוער "איפה משרד החינוך".

שההורים ילמדו לחנך כמו שצריך, שהחוקים יהיו קשים יותר ואני מאמין שכול הדברים הפסולים האלו (שתייה עד אובדן יכולת שליטה) יתמעטו מאוד.
ישן 05-06-2011, 10:14
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "חשד: הנער נדקר, החברים המשיכו לבלות במסיבה"

קשה לגעת בזה בהתחשב בחומרת האירוע והמון הרגשות שנכרכים אליו באופן טבעי, אבל היות והאשמה מנותבת כלפי גורם יחיד, שלא בצדק לעניות דעתי, נצטרך לפתוח את זה.

קל מאוד לקפוץ ולהאשים את השטן האלכוהולי, זה מאפשר לנו כחברה, כמנהיגים, כבעלי תפקידים ציבוריים וחינוכיים וכהורים לרחוץ בניקיון כפינו ולהסיר את כל האשמה מהילדים הטהורים האלה שהיו למעשה אחוזי דיבוק.

בפועל- האלכוהול משחק תפקיד, ללא ספק, אבל של קטליזטור ולא יותר, הוא לא גורם לאנשים להפוך לרוצחים בשום אופן.

הרשויות יוצאות למלחמת חורמה כנגד האלכוהול שכוללת ריבוי חוקים (חלקם דרקוניים וחלקם סתם מטומטמים) שבמהותם הם ככוסות רוח למת (לא מצאתי שום פיצוציה שמוכרת אלכוהול אחרי 11 בלילה והפלא ופלא רמת האלימות בקרב בני נוער איננה בירידה) במקום להתמודד עם הבעיה האמיתית-

חינוך

ילד עם בסיס חינוכי וערכי לא יצטרך לקנות אלכוהול כקטין, גם אם כן- לא באמצע הלילה וגם אם כן הוא לא ירצח מישהו סתם.

העיתונאים גם נושאים בחלק מהאשמה, כמובן, עם האקסטרא-דמוניזציה של "החברים הכי טובים", לא צריך להיות בן משפחה כדי להבין שהאינטרקציה הייתה אחרת לחלוטין, אבל זה לא סקסי מספיק.

ולמי שהיה ארוך מדי לקרוא-
הורים, דברו עם הילדים שלכם ואל תחפשו להטיל את האשמה על כל דבר אחר שנקרה בדרך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-06-2011, 17:17
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קשה לגעת בזה בהתחשב בחומרת..."

יופי, אתה מדבר על אידאולוגיה שזה דבר ניפלא - אנשים שיגדלו על ערכים בהרמוניה ואהבה לרוב לא יגיעו למצבים כאלה מלכתחילה.- אין אלימות, אין סכינים, אין אלכוהול אז אין צרות!
אבל במציאות זה לא כך, כפי שאתה אומר ורואה האלימות הולכת וגואה, נערים יוצאים לבלות עם סכינים מוסלקים בתוך הבגדים, האלכוהול הופך כל מפגש הכי קטן לקרבות עם ניפגעים וזה קורה בכל המדינה ואצל כל המעמדות - כל סופ"ש יש מכות, דקירות ואפילו ירי.
נצא מתוך נקודת הנחה שאם הנערים כבר הגיעו למצבים כאלה אז ההורים שלהם ניכשלו בחינוך, איך עכשיו המדינה נילחמת בזה? במציאות הקיימת?

אולי האלכוהול הוא קטליזטור לכל אותם שדים חבויים אבל אי אפשר להמעיט בתרומה שלו לעניין, טפל באלכוהול מיגרת חלק גדול מהתופעה!
פיצוציות לא מוכרות אלכוהול משעה 23:00? אולי בגלוי, בסמוי מוכרות אלכוהול "וחגיגות" ועוד שאר צרות.
חוצמזה שבני נוער גם בפאבים ומועדונים קונים אלכוהול ובכמויות.
אני הייתי רוצה לראות חוק ואכיפה בסגנון "בעל הבית השתגע":
- מי שניתפס מוכר אלכוהול לקטינים חוטף במקום עונש מנהלי של סגירת העסק לשנה שלמה לפחות, מעצר במקום וקנס של עשרות אלפים.
- "סיירות ההורים" ופקחים יקבלו סמכויות אכיפה ואף מעצר של נערים ששותים וסמכויות להשמיד את האלכוהול (היה בטלויזיה סרט על בית הארחה באילת שאירח נערים ששתו אלכוהול, מנהלת המקום ניכנסה לחדר שלהם ושפכה להם למעלה מ 10 בקבוקי וודקה לאסלה, אחת האימהות התקשרה אליה ניזעמת ואיימה בתביעה על השמדת רכוש של הנער ותלונה במשטרה)
- מי שנתפס נוהג בשכרות מעצר מיידי, פסילה מנהלתית של רישיון הנהיגה במקום לשנה לפחות, החרמת הרכב וקנס של עשרות אלפים
- הורים של נערים שניתפסו עם אלכוהול גם יקנסו מנהלתית בעשרות אלפים.

אם פחד הוא המפתח אז שיהיה כך, זה אולי לא ימגר את התופעה אבל בודאי יקטין אותה.
אני בטוח שיש עוד הרבה רעיונות, הבעיה שהרשויות אדישות, מדברים על זה אבל לא עושים כלום.
מפחדים שהפעולות האלה לא דמוקרטיות, זה גם לא דמוקרטי למות בגיל 16...

ישן 05-06-2011, 17:35
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "יופי, אתה מדבר על אידאולוגיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
יופי, אתה מדבר על אידאולוגיה שזה דבר ניפלא - אנשים שיגדלו על ערכים בהרמוניה ואהבה לרוב לא יגיעו למצבים כאלה מלכתחילה.- אין אלימות, אין סכינים, אין אלכוהול אז אין צרות!

אני לא מסכים, אני מחזיק מעצמי בנאדם מחונך, אני מחזיק ברשותי כלי נשק קרים ומעולם לא נשאתי אותם באזרחות ולא תכננתי לעשות בהם שימוש לא יאות.
סכינים יהיו תמיד, עם מה חותכים בשר ולחם בבית עם כפיות? מי שרוצה ישיג וגם אם יוציאו את סכיני המטבח מחוץ לחוק עדיין יהיו מברגים, מפתחות שוודים, לומים, בזנ"טים, כסאות וכו' וכו'.
ציטוט:
אבל במציאות זה לא כך, כפי שאתה אומר ורואה האלימות הולכת וגואה, נערים יוצאים לבלות עם סכינים מוסלקים בתוך הבגדים, האלכוהול הופך כל מפגש הכי קטן לקרבות עם ניפגעים וזה קורה בכל המדינה ואצל כל המעמדות - כל סופ"ש יש מכות, דקירות ואפילו ירי.

דינג דינג דינג, מי שנושא עליו סכין יעשה בה שימוש, לא משנה אלכוהול לא אלכוהול, הבנאדם יוצא מהבית עם אמצעי וכוונה.
ציטוט:
נצא מתוך נקודת הנחה שאם הנערים כבר הגיעו למצבים כאלה אז ההורים שלהם ניכשלו בחינוך, איך עכשיו המדינה נילחמת בזה? במציאות הקיימת?

אני לא אומר שאלכוהול חף מאשמה, אני אומר שהוא בתחתית הרשימה וככזה הוא צריך לקבל הכי פחות תשומת לב, למה למשל לעזאזל ילד יכול להכניס סכין למועדון שהוא בטוח בעל אבטחה ואם איזה ילד פישר יכול לעשות את זה מה מונע ממחבל לעשות את זה?
ציטוט:
אולי האלכוהול הוא קטליזטור לכל אותם שדים חבויים אבל אי אפשר להמעיט בתרומה שלו לעניין, טפל באלכוהול מיגרת חלק גדול מהתופעה!

אני לא יודע בן כמה אתה אבל אני מניח שאתה לפחות פי שתיים מגילי, בתקפות נערותך מה הייתה מידת האלימות (הקשה) בקרב בני נוער? בהשוואה כמה נגיש היה האלכוהול?
ציטוט:
אני הייתי רוצה לראות חוק ואכיפה בסגנון "בעל הבית השתגע":
- מי שניתפס מוכר אלכוהול לקטינים חוטף במקום עונש מנהלי של סגירת העסק לשנה שלמה לפחות, מעצר במקום וקנס של עשרות אלפים.

מסכים לחלוטין, אבל בפראפרזה זה האקט של לחבוש שט"דים משניים אחרי שטיפלת בקטיעה.
ציטוט:
- "סיירות ההורים" ופקחים יקבלו סמכויות אכיפה ואף מעצר של נערים ששותים וסמכויות להשמיד את האלכוהול (היה בטלויזיה סרט על בית הארחה באילת שאירח נערים ששתו אלכוהול, מנהלת המקום ניכנסה לחדר שלהם ושפכה להם למעלה מ 10 בקבוקי וודקה לאסלה, אחת האימהות התקשרה אליה ניזעמת ואיימה בתביעה על השמדת רכוש של הנער ותלונה במשטרה)

כן, ראיתי את זה.
זה באמת פשוט יחסית לביצוע, פשוט להגדיר את סיירות ההורים כמתנדבי משטרה ייעודיים.
ציטוט:
אם פחד הוא המפתח אז שיהיה כך, זה אולי לא ימגר את התופעה אבל בודאי יקטין אותה.
אני בטוח שיש עוד הרבה רעיונות, הבעיה שהרשויות אדישות, מדברים על זה אבל לא עושים כלום.
מפחדים שהפעולות האלה לא דמוקרטיות, זה גם לא דמוקרטי למות בגיל 16...

פחד הוא רק אחד מהדפ"אות ובעייני לא העדיפה, כן היא צריכה להתלוות לכל "דפ"א נבחרת" אבל, כאמור, יש פה קרע עמוק הרבה יותר, האלימות בין בני הנוער היא רק הסימפטום של משהו חמור בהרבה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-06-2011, 18:22
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]יופי, אתה מדבר על..."

מי שנושא עליו סכין יעשה בה שימוש, לא משנה אלכוהול לא אלכוהול, הבנאדם יוצא מהבית עם אמצעי וכוונה
מי שיוצא עם סכין יודע ואפילו מצפה לדקור, האלכוהול מאד משנה כי הוא מוריד את הרף בה השימוש ייעשה.

אני אומר שהוא בתחתית הרשימה וככזה הוא צריך לקבל הכי פחות תשומת לב
ממש לא בתחתית, הוא צריך לקבל תשומת לב גבוהה יותר בצורת חוקים ואכיפה

אני מניח שאתה לפחות פי שתיים מגילי
פי 70

פשוט להגדיר את סיירות ההורים כמתנדבי משטרה ייעודיים
הם ביקשו להיות רק לטובת פיקוח על בני נוער, המשטרה אמרה להם תצטרפו למשא"ז ותעשו כל מה ששאר המתנדבים עושים באופן כללי ואולי תוך כדי רשימת דוחו"ת תנועה גם תבקרו במועדון

האלימות בין בני הנוער היא רק הסימפטום של משהו חמור בהרבה.
נכון,אבל גם בסימפטומים צריך לטפל

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 05-06-2011 בשעה 18:27.
ישן 05-06-2011, 18:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]מי שנושא עליו סכין יעשה בה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
מי שיוצא עם סכין יודע ואפילו מצפה לדקור, האלכוהול מאד משנה כי הוא מוריד את הרף בה השימוש ייעשה.

אתה נתפס לקטנות, השימוש יעשה בין כה וכה במוקדם או במאוחר, אז נכון- האלכוהול הוא בעייתי, אבל לא כמו העובדה שהבנאדם יוצא מהבית עם אמצעי וכוונה.

ציטוט:
פי 70

אני לא מבין את הטעם בתגובה הצינית הזאת, בטח כשלא ענית על השאלה האמיתית.
ציטוט:

הם ביקשו להיות רק לטובת פיקוח על בני נוער, המשטרה אמרה להם תצטרפו למשא"ז ותעשו כל מה ששאר המתנדבים עושים באופן כללי ואולי תוך כדי רשימת דוחו"ת תנועה גם תבקרו במועדון

אוקיי אז זה מתסכל ולא צודק ומטומטם (לפחות במבט מהצד, אני מניח שהייתה מחשבה מאחורי העניין) אבל אם אפשר לבצע את זה רשמית ובפיקוח אז לא עושים את זה, אני לא הייתי רוצה שחבורת אנשים ללא פיקוח (לא משנה כמה המניע שלהם חיובי) יקבל סמכויות של שוטרים.

ציטוט:
נכון,אבל גם בסימפטומים צריך לטפל

כמובן.
אבל כמו שאני מנסה לומר כל הדיון, הדירוג בסדר העדיפויות נמוך יותר, אם תשקיע את כל המאמצים, התקציבים ותשומת הלב לסימפטומים לא תצליח למגר את התופעה, מקסימום לשלוט בה קצת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2011, 16:48
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
הנער שדקר למוות את חברו יואשם רק בהריגה

בן 15 וחצי שדקר למוות את פיליפ גלר יואשם בהריגתו, שלטענת הפרקליטות לא ניתן להוכיח כוונת רצח. גלר איים על הנער באבן
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4084718,00.html

האבסורד ממשיך לחגוג, הרשויות מכשירות את השרץ במו ידיהן!
הפרקליטות מחפשת חיים קלים ובתי המשפט מחפשים עיסקאות סגורות - התוצאה, נער רוצח הולך להתשחרר בעוד כמה שנים כבחור צעיר עבריין עם "רקורד".

אי אפשר להוכיח כוונה? הוא רץ לתוך הבית, לקח סכין מטבח, חזר אל המנוח ודקר אותו וכל זה מבחינת הפרקליטות לא נחשב ככוונה...

בארה"ב יש כמה דרגות של רצח, רצח מדרגה שניה הוא ללא כוונה ועל זה יושבים שנים רבות ללא אפשרות שחרור על תנאי או "ההמצאה הישראלית" ניקוי שליש

ע"פ סעיף 298 לחוק העונשין, העונש המקסימלי על הריגה הוא 20 שנה.
סעיף 301 מדבר על כוונה תחילה

איפה הרפורמה בנושא שדיברו עליה לפני כמה שנים?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-06-2011 בשעה 16:52.
ישן 20-06-2011, 17:29
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הנער שדקר למוות את חברו יואשם רק בהריגה"

"לאחר מספר ניסיונות של הנאשם להרחיק את המנוח מביתו, בין היתר באמצעות איום כי ידקור אותו באמצעות סכין שאחז בידו, נותר גלר בחצר הבית, כשהוא מחזיק את האבן בידיו.

לפי כתב האישום, הנער יצא אל גלר כשהוא אוחז בסכין גדולה, לפת אותו והצמיד את הסכין לצווארו, כשהוא שב וקורא לו לעזוב את המקום.

גלר אמר לנער שהוא יוצא, אך אז הסתובב והטיח את האבן שהחזיק בידו לעבר פניו של הנער. האבן פגעה בפניו ופצעה אותו. באותו רגע דקר לפי האישום הנער את גלר באזור המפשעה, דקירה עמוקה שחדרה אל בטנו. גלר קרס על רצפת המרפסת כשהוא מדמם, ולבסוף מת. מהפרקליטות נמסר, כי בשל מיקום הדקירה, לא ניתן להוכיח כוונת רצח"

עניין הקנטור, בעיקר.

ישן 21-06-2011, 08:20
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אני שמח שכבר יודעים מראש את הדעות שלי. לאט לאט למדו. הנה עוד משהו ללמוד....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תהיתי מתי תבוא המיסיונריות......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
לא יראת שמיים, תורה ומצוות היו צריכים להרביץ בילד הזה אלא כבוד האדם וחירותו, ערכם של חיי אדם ובייחוד לקיחת אחריות...

כל אלו הם דברים טובים, וגם חכמינו ז"ל אמרו: אם אין דרך ארץ אין תורה. אבל הניסיון הראה שכל הערכים הטובים והישרים, בלי יראת שמיים לא מחזיקים הרבה זמן.

האידאולוגיה הקומוניסטית היו הייתה כזאת אידאולוגיה יפה ונהדרת, אבל היות וחיברו אותה לכפירה בבורא עולם ומנהיגו, ולחימה בדת ישראל, היא התמוטטה, אחרי שהשאירה מאחור עשרות מיליוני הרוגים.

רֵאשִׁית חָכְמָה יִרְאַת ה' (תהלים קיא י)

רַבִּי אֶלְעָזָר בֶּן עֲזַרְיָה אוֹמֵר:
אִם אֵין תּוֹרָה, אֵין דֶּרֶךְ אֶרֶץ. אִם אֵין דֶּרֶךְ אֶרֶץ, אֵין תּוֹרָה.
אִם אֵין חָכְמָה , אֵין יִרְאָה. אִם אֵין יִרְאָה, אֵין חָכְמָה.

(משנה אבות ג יז)
http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...92_%D7%99%D7%96

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-06-2011 בשעה 08:31.
ישן 21-06-2011, 09:05
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

אני לא יודע את האתר, אנא הקישור...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "יש איזה אתר נחמד שמרכז את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
יש איזה אתר נחמד שמרכז את כל האנסים\פדופילים שיש לנו במדינה..
אתה מוזמן לקפוץ לשם בזמנך החופשי ולגלות שאחוז החלאות בחברה החרדית תואם בדיוק את חלקם באכלוסיה..

איש תמים נכנס לבית חולים וראה בן אדם יוצא משם עם קביים, התמים שאל את הנהלת הבית חולים: תראו מה הבית חולים עשה לבן אדם, לקחו בן אדם בריא ועשו ממנו נכה. הנהלת הבית חולים ענו לו: אתה היית צריך לדעת מה היה מצבו של החולה לפני שנכנס לבית חולים: לא היו לו סיכויים לחיות. עכשיו לכל הפחות הוא חי על קביים.

גם אם מה שנכתב כאן זה נכון (שאני בספק גדול. לא הובא שום מקור ושום קישור), מובא פה רק אנסים ופדופילים. מה עם רוצחים, נרקומנים, סוחרי סמים וסוחרי נשים? אותם כלל אין בתוך החברה החרדית.

מה קרה עם הרוצח, או סוחר בנשים כשנהפך לחרדי. הרי הטבע שלו עדיין נשאר אותו טבע. ייתכן מאוד שאותו רוצח או סוחר נשים, אם הוא היה חרדי, הוא היה "רק" אנס או פדופיל. אז גם לאנשנים הקשים המושחתים ביותר, גם להם עזר החינוך.

וגם מקרי אונס, אונס קבוצתי בין בני נוער... מעולם לא שמעו על דברים כאלו בחברה החרדית. אותם נערים חילוניים שביצעו אונס קבוצתי, אם היו חרדיים, ייתכן שחלק מהם היו אנסים, בטח לא כולם. אבל בטח ובטח לא היו אנסים קבוצתיים.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-06-2011 בשעה 09:15.
ישן 21-06-2011, 16:02
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

בצעתי חיפוש בגוגל, הנה חלק מהקישורים
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=מדינאי]זה יכול להחזיק..."

http://www.ness-ziona.com/contents.asp?aid=9634

http://vcisrael.macam.ac.il/site/he...files/hagai.doc
ציטוט:

אריה בן-גוריון מספר על כנס חירום של התנועה הקיבוצית שהתקיים ביוזמתו בסמינר אפעל לפני שנים אחדות, שמגמתו היתה "להכין תכניות לימודים במקורות היהדות ובהוראת החגים כדי ליצור התחדשות רוחנית" (עמ' 41); אבל התוצאה היתה אכזבה טוטלית: "הסיכום בשטח: אזעקת שווא, חזרה לשגרה, מה שהיה הוא שיהיה" (שם).[1] את וידויו מסיים אריה בן-גוריון בהצבת השאלה המתבקשת לאור הכישלון: "מה מנע מאתנו להשלים את מהפכת התרבות הציונית של דור החלוצים? האם מסורת יהודית על קרקע עברית אפשר לחולל בה תהליך משלים, או שמציאות זו בדור שלישי ורביעי תישאר כישלון בלתי הפיך" (שם). תשובתו של בן-גוריון היא תשובה של ייאוש: "אני יודע שאין לזה סיכוי". הוא מודע לכאב הגדול שתשובתו גורמת לכל מי שעדיין מאמין בהתחדשות: "אני יודע שזו אמת כואבת, שלא נעים להשמיעה בציבור, כי אנחנו בשעת חולשה" (שם). אבל מלותיו האחרונות מותירות בכל זאת שביב תקווה: "האם פסה גבורת נואשים?!" (שם).

http://www.hofesh.org.il/letters/bi...sell.html?print
המתבונן שעיניים לו - בהיסטוריה של עמנו ובהיסטוריה הכללית רואה שכל מי שסטה מדרכה של היהדות הנאמנה ולא נשאר צמוד לתורה נעלם ואיננו ולכן אין דור רביעי לרפורמי וכן אין דור רביעי לאתאיסט ולדאבון לב אף לא לחילוני שהתנתק לגמרי מהמסורת. ואף אתם שעדין בשם יהודים תכונו זאת רק מכוח שסביכם או הוריהם עדין שמרו את היהדות ככתבה וכלשונה . אך ילדכם או נכדכם כבר לא יישארו יהודים אם אכן תמשיכו בחינוכם. אנא אל תחטאו בילד ולמען בניכם אל תתנו להם להעלם מעם היהודי.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-06-2011 בשעה 16:13.
ישן 21-06-2011, 20:14
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הסקר שערך מכון דחף עבור ידיעות אחרונות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שים לב שהוכחת את השקר שלך עם..."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...9.D7.A0.D7. 95
החל מאמצע שנות ה-90 חלה עליה במספר החוזרים בתשובה. על–פי סקר שערך מכון "דחף" עבור העיתון "ידיעות אחרונות" בשנת 1997, שהתבסס על מדגם של 2,550 איש מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת, נמצא כי בשנים שקדמו לסקר, הצהירו 17 אחוז מהנשאלים כי התקרבו אל הדת והפכו מחילונים או מסורתיים לדתיים או חרדים. במספרים מוחלטים מדובר על כ-210 אלף איש שהצהירו כי התקרבו לדת. מתוכם, הרוב הגדול (80 אחוז) היה בעל השקפות מסורתיות עוד לפני תחילת ההתקרבות, והשתייך בעיקר לדור השני והשלישי של יוצאי ארצות האסלאם.

ישן 21-06-2011, 22:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הסקר שערך מכון דחף עבור ידיעות אחרונות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...9.D7.A0.D7. 95
החל מאמצע שנות ה-90 חלה עליה במספר החוזרים בתשובה. על–פי סקר שערך מכון "דחף" עבור העיתון "ידיעות אחרונות" בשנת 1997, שהתבסס על מדגם של 2,550 איש מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת, נמצא כי בשנים שקדמו לסקר, הצהירו 17 אחוז מהנשאלים כי התקרבו אל הדת והפכו מחילונים או מסורתיים לדתיים או חרדים. במספרים מוחלטים מדובר על כ-210 אלף איש שהצהירו כי התקרבו לדת. מתוכם, הרוב הגדול (80 אחוז) היה בעל השקפות מסורתיות עוד לפני תחילת ההתקרבות, והשתייך בעיקר לדור השני והשלישי של יוצאי ארצות האסלאם.

אהה... איפה הקישור לreference לסקר הזה? כי לא משנה מה אני עושה, אני לא מוצא אותו...

ונחש ממה הסקר הזה התעלם? מכל החוזרים בשאלה.

אבל הנה גילוי מרתק באמת. אתה שונא ציון. הגברת עלתה על זה הרגע - אתה מטיף להתחרדות, שפירושה להפסיק לשרת בצבא ולהפסיק לשלם מיסים ולהפוך לעלוקה על חשבון מדינת ישראל. כשרוב יהודי ישראל יעשו זאת, תתמוטט כלכלת ישראל תחת עול הטפילות בד בבד עם התמוטטות צה"ל, מגינה היחיד של המדינה מפני אויביה. המסקנה היא די מתבקשת. מי שמטיף להתחרדות הוא שונא ציון

ישן 21-06-2011, 22:45
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הנה פה יש לך יום/שנה שזה הופיע בידיעות אחרונות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "..."

http://webcache.googleusercontent.c...1%D7%94&ct=clnk

ובשאשר שירות בצבא - לשמור על יהודים, צריכים יהודים בישראל ובעולם בכדי לשמור עליהם. השתמטות מלהביא ילדים לעולם פי כמה יותר גרוע מהשתמטות מהצבא.

אני מודע שיש גם חילונים שמולידים ילדים, כמו שגם אתה מודע שיש גם חרדיים שמשרתים בצבא. עוד: אתה לא חייב לחזור בתשובה ולהיות חרדי, אהת יכול גם להיות מתנחל. הם משרתים בצבא פי כמה יותר מאשר החילוניים.

אותו דבר גם בכוח העבודה במשק, אתה מתעלם לגמרי מתוך אותם קבוצות חרדים ודתיים לאומיים שכולם עובדים, והיות ואין ביניהם טיפוסים מסויימים, עובדים עוד יותר מאשר בסקטורים אחרים. גם בזה המתנחלים מהווים דוגמה בולטת, אבל לא רק הם.

ובקשר לחוזרים בשאלה, בצעתי חיפוש וזה מה שמצאתי:
http://www.mako.co.il/spirituality-...8711cb21004.htm
ציטוט:
מחקר: חזרה בשאלה עשויה לפגוע בבריאות

במחקר נבדקו נתונים של 423 דתיים (לפי הגדרת המחקר - "חברים בקבוצות דתיות קפדניות"); כמאה מהם המירו את דתם, ו-54 חזרו בשאלה. אחוז האנשים שדיווחו שמצב בריאותם מצוין מתוך הנשאלים שעזבו את הדת, היה רק חצי מאחוז הנשאלים שדיווחו על בריאות מעולה מתוך קבוצת הדתיים.

על פי המחקר, שהתפרסם בגיליון האחרון של המגזין לבריאות והתנהגות חברתית (Journal of Health and Social Behavior), כ-40 אחוזים מהדתיים דיווחו שהם במצב בריאותי מצוין. לעומתם, רק 25 אחוזים מאלה שהמירו את דתם ועברו לדת אחרת דיווחו שהכל דבש. בקרב אנשים שעזבו לחלוטין את הקבוצה הדתית שלהם, או בשפתנו "חזרו בשאלה", פחות מ-20 אחוזים דיווחו שהם שבעי רצון ממצבם הבריאותי.

ראה גם:
הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ.
http://www.fresh.co.il/vBulletin//s...ear#post3995183
סקר מגלה שסרטן בקרב הומואים פי שניים מאשר אצל שאר האוכלוסיה

"ובחרת בחיים" - אני מורה לכם שתבחרו בחלק החיים כאדם האומר לבנו בחר לך חלק יפה בנחלתי ומעמידו על חלק היפה ואומר לו את זה ברור לך ועל זה נאמר ה' מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי הנחת ידי על גורל הטוב לומר את זה קח לך.
http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A..._%D7%99%D 7%98

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-06-2011 בשעה 22:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:06

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר