לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2011, 03:09
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מבולבל קושיה: מחאת האוהלים - מה הם בדיוק רוצים להשיג?

בסדר, מחירי השכירות בשמיים, הסטודנטים ושאר הצעירים מתקשים להחזיק דירה בעצמם, אבל
מה בדיוק יוזמי המאבק הספונטני הזה מקווים להשיג? הרי שינוי חקיקתי או מהותי בתחום זה משהו
שיקח זמן רב, לפחות שנה שנתיים - אז מה יעשו עד אז אותם יוזמים ומצטרפים?

שלא יבינו אותי לא נכון - אני בעד מאבק ציבורי בכל נושא שיש בו עוול ואי צדק, אבל אני באמת חושב
שראשי המאבק וגם אלה שהצטרפו - לא באמת יודעים מה הם רוצים. זה לא דבר פעוט כמו מחאת
הקוטג', שבאמת אפשר להביא לשינוי תוך ימים עד שבועות ספורים (ואגב, שלא יחשבו לרגע שמחאת
הקוטג' הצליחה לגמרי, כי מלכתחילה דובר על הקוטג' כסמל - ומה שעשו החברות בצורה פופוליסטית,
זה פשוט הורדת מחיר הקוטג' והשקטת הרעש שנוצר - מחיר מאוד זול לחברות...).

בקיצור, שמעתי את "ראש המאבק" בראיון בגל"צ, ולא ממש הצלחתי להבין ממנה מה היעד שיספק את
המוחים. אני מעריך שהיא תקבל הדרכה צמודה מכל מיני בעלי אינטרסים, השאלה מה באמת אפשר
לעשות וכמה זמן זה יקח - מחאת אוהלים זה נחמד ליום יומיים, אבל לא לתקופה ארוכה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2011, 03:49
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קושיה: מחאת האוהלים - מה הם בדיוק רוצים להשיג?"

מחאת השמאל כבר גורמת לי לפיהוק אחד גדול.
נתניהו פועל לשינוי המצב עם ועידה בין משרדית וניתן למצוא את זה בנענע 10 לילה כלכלי. למקרה ומשהו חושב שאין לזה הוכחה.

כמובן אותם "אזרחים" בחרו לא להזכיר את זה ולא התקשורת ונתניהו יודע שאין לאותם כתבים ולאותם אנשים יושר ולכן לא מנסה אפילו להזכיר את העניין,ולכן ניתן להניח שחלק מהם רוצים להגיע לכנסת/להפיל את הממשלה יותר סביר להניח ואני לא בין תומכי נתניהו,אבל במקרה הזה הייתי חותם על צו במקומו לפנות אותם הביתה.

הם כבר ימצאו מקום אחר להפגין נגדו וממשלת ישראל זה בסדר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 19-07-2011, 19:30
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
אתה לא רציני, תסלח לי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מחאת השמאל כבר גורמת לי..."

אהלן

כל שוכני האוהלים האלה אינם רק מגוש השמאל. שיהיה לך ברור. יש ביניהם הרבה גם מגוש הימין השקט יותר ומהמרכז.
ביבי לא יעשה כלום. ביבי לא יעיז "ללכת" נגד הבנקים. מאז שהריביות לחסכנות ירדו פלאים בנוסף לעמלות השונות, הכדאיות לשים את הכסף בבנק ירדה באותו היחס שהריבית והעמלות ירדו. האזרחים מכל כנפי הקשת הפוליטית תמיד שמו כספם בבנקים ושם הכסף "עבד" המספרים של הקרן השתנו יפה מיום ליום וכולם היו מבסוטים. מאותו הרגע שהריביות ירדו והעמלות עפו למעלה כדאיות החסכנות בבנק לא היו טובות בלשון המעטה להציבור חיפש תשואות גבוהות שיתאימו לו. והוא מצא .
אני רק מקווה שברגע שהריביות בבנקים יעלו והעמלות ירדו לרמה שפוייה , הציבור יתעשת ויחזור עם כל הקפיטל שלו לבנקים .
איך שאני רואה את המצב במשק, יש צורך דחוף להחליף את שטייניץ שאינו מבין בכלכלה ולא יודע לקרא את המפה הכלכלית. ולראייה שביתת הקוטג' , שביתת הרופאים, שוכני האוהלים ומי יודע לאן כל זה עוד עשוי להתגלגל. לא היו דברים כאלה במדינה מאז הקמתה. רק הליכוד וביבי יכולים .
ישן 19-07-2011, 20:15
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "אתה לא רציני, תסלח לי"

נכון, מחירי הדירות עלו רק בשלושת השנים האחרונות, לפני זה השכירו דירות בחינם.
גם השכר של הרופאים הפך להיות עלוב רק מאז שביבי נבחר, אצל אולמרט הם היו
צריכים רכב של ברינקס כדי להביא את המשכורת לבנק. אותו כנ"ל לגבי מצב מערך
הכבאות ואפילו לגבי ירידת הרבית ועליית העמלות שאתה דיברת עליהן. הקטע הוא
שגם למי שיוצא נגד ביבי אין פתרון, אבל זה לא מפריע לו לנגח את הממשלה ולהאשים
אותה בתהליכים שהתחילו הרבה לפני שהיא נבחרה. בקיצור היו דברים כאלה מאז
הקמת המדינה, רק שאף אחד לא טרח לפתור אותם (כל זה לא מוריד מהאחריות של
הממשלה הנוכחית להניע תהליכים שיפתרו את המצב).

ישן 19-07-2011, 20:17
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "אתה לא רציני, תסלח לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
אהלן

אני רק מקווה שברגע שהריביות בבנקים יעלו והעמלות ירדו לרמה שפוייה , הציבור יתעשת ויחזור עם כל הקפיטל שלו לבנקים .
תעלה את הריבית, תחזק את הדולר. תדפוק את היצואנים ותגדיל את האבטלה. רעיון מעולה.

איך שאני רואה את המצב במשק, יש צורך דחוף להחליף את שטייניץ שאינו מבין בכלכלה ולא יודע לקרא את המפה הכלכלית. ולראייה שביתת הקוטג' , שביתת הרופאים, שוכני האוהלים ומי יודע לאן כל זה עוד עשוי להתגלגל. לא היו דברים כאלה במדינה מאז הקמתה. רק הליכוד וביבי יכולים .
אולי שטיינץ מבין בכלכלה פחות מבייגה שוחט.
אבל מר שוחט בחיים לא היה ממסה את קידוחי הגז ולא היה מגדיל את הכסף שמגיע לכלל האזרחים מבעלי ההון

הרופאים, העו"סים והשוטרים הם כולם סמפטומים של אותה מחלה, שחיקת המעמד הבינוני.
הבעיה לא נולדה אתמול, והיא לא תפתר מחר.
ושלא כמו אנשי המקצוע שציינתי מעל, ולענ"ד שלא כמו הקוטג' שהיה באמת התארגנות ספונטנית. המחאה הנוכחית לא באה ממקום ישר.
יכול להיות שהמחאה תוביל להבנה שצריך לבצע שינויים במבנה הכלכלה הישראלית. אבל התחושה שלי שלאור האנשים שנמצאים כיום בפוליטיקה הישראלית. ביבי ושטיינץ די מתאמים לתפקיד.

ישן 17-07-2011, 07:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קושיה: מחאת האוהלים - מה הם בדיוק רוצים להשיג?"

מה הם רוצים?
צומי, פרובוקציה, סתם פעילות ליום קיץ.

אין שום הגיון בחבורת אנשים צעירים שדורשים הוזלה מטורפת באחד המקומות היקרים ביותר למחיה בישראל.

אם הם לא מסוגלים לעמוד בתשלום שכ"ד (סליחה, אם ההורים שלהם לא מסכימים לשלם להם שכ"ד בגלל שהם עברו כבר את ה26-7-8) בת"א שיעברו למקומות בהם מחירי הדירות נמוכים יותר.

אם הם לא מסכימים לעזוב את ת"א רבתי (כשהסיבה האמיתית היחידה יכולה להיות לימודים באוניברסיטה או אולי עבודה, כל סיבה אחרת היא בגדר מותרות) שישכרו בבני-ברק, בת-ים או חולון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-07-2011, 11:52
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אין לי מושג על מה מדובר, בכלל..."

זה בולשיט.
זה לא בולשיט שיש בעיית דיור, זה לא בולשיט שיוקר המחיה הוא בעיה, ויש בעיה אמיתית של שחיקת המעמד הבינוני.
אבל המאבק הזה הוא קקה של ציפורים.
הנאבקים מוטרדים משחיקת המעמד הבינוני כמו שאנשי העדה החרדית מוטרדים מקדושת השבת או מחילול קברים.
אוסף של אפורטוניסטים.
הם אפילו לא מסתירים את זה.
יש סיכוי שכשאגיע הקיץ לארץ אשן באוהל ברוטשילד, אחלה מיקום. אפשר ללכת לבית אריאלה בבוקר כדי ללמוד או לרכב לים במידה ויש גלים. בטח יהיו מלא בנות ונותני חסויות יחלקו דברים בחינם.
ותפיסת העולם של מנהיגי המאבק לגביו לא שונה מאיך שאני אישית תיארתי אותו.

אל תאכל את הבולשיט הזה.
לא ראיתי את אלו ששם, נלחמים עם הרופאים על הרפואה הציבורית או עם העו"סים על הרווחה, או נעמדים מאחורי אהרונוביץ בנסיון להציל את מעמד השוטרים במדינת ישראל.

חרא של ציפורים שמעורבב בקוטג' שנזרק על מצודת זאב.

ישן 17-07-2011, 13:06
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05

מארגנת המאבק היא ילדה מפונקת שאין לה מושג על מה היא מדברת בכלל, ה"כוח" והפרסום שנתנו לה שיבש את דעתה ועכשיו היא חושבת שהיא משחזרת את וודסטוק, עם אמירה כזאת אפשר להבין כמה היא רצינית.

המחאה שלהם מתמקדת בדיור בת"א בפרט, ללא קשר לצעירים או לאלו שאינם צעירים.
הם טוענים שמגורים במקום המבוקש ביותר במדינה הוא יקר להם מידי, זה כמו שילכו להפגין בקיסריה למה הם לא יכולים לקבל וילה ענקית עם בריכה ו13 חדרי שירותים בתמורה ל1000 ש"ח בחודש.

במקום לבכות על הבועה התל-אביבית שמתנפצת להם בפנים, הם יכולים ללכת למצוא דיור במקומות אחרים במרכז הארץ שהם פי כמה וכמה יותר זולים, או יותר טוב- ללכת לאייש פרובינציות וערים רחוקות יותר מלב הבועה.
אם המחאה הזאת הייתה טהורה- כלומר מאבק כנגד מחירים מופקעים בכל הארץ ועל כך שהציבור הצעיר אינו יכול לעמוד בתשלום, אז אולי היה על מה לדבר.
עד שהמפגינים האלה לא יתבגרו אין לממשלה בכלל מה לשים עליהם.
ישן 17-07-2011, 13:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נתון כלכלי מלעיג נוסף הוא כי הגברת מוחה דווקא כנגד שכר הדירה ולא כנגד מחיר הדירות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מארגנת המאבק היא ילדה מפונקת..."

שכר הדירה למי שלא יודע מוערך כמפגר משמעותית אחר מחיר הדירות בשנים האחרונות [וטוב שכך...]

צריך גם לזכור שלא כל מי שמשכיר דירה לסטודנטים הוא בהכרח קפיטליסט אכזר. לעיתים זהו זוג קשישים שפדה חסכונות בזמן הנכון והפך את דירת שני החדרים לפנסיה שלו. הם לא פחות טובים ממי שהשקיע כספו בבורסה או במט"ח. מי שאשם זו המדינה שלא בנתה או דחפה לבניה מספיק בפריפריה בעשור האחרון ולא דאגה לתשתית תחבורתית ראויה מהמרכז להקף.

אבל זה ממש לא מעניין את הגרציות. הם רוצות וודסטוק ולצעוק משהו על 'ביבי' ומבחינתן מי זה בכלל 'העמך' הללו שמתגוררים בחדרה ואשדוד ולא גרים באופן מגניב ברוטשילד?
ישן 18-07-2011, 08:07
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני? בוודאי שטועה. אבל פה זה..."

ברור שיש מחסור בדירות, אפשר אפילו להוסיף שקצב הריבוי הטבעי לא תואם לקצב בניית הדירות.

אבל אפשר למצוא דירות להשכרה במחיר סביר באיזורים מרוחקים יותר מהמרכז. בעוד שהמחירים במרכז עולים בצורה לא פרופורציונלית בגלל הביקוש.

הביקורת כלפי המחאה הזאת, היא שהחברה הצעירים האלה צריכים לנסות למצוא מגורים באיזור בו רמת המחירים סבירה יותר, ובעצם העקשנות שלהם לגור בתל אביב בכל מחיר, בלי לחפש אלטרנטיבה, היא זאת שגורמת למחירים הגבוהים בתל אביב, רמת גן וגבעתיים.

אגב, זרימה של אוכלוסייה צעירה לאזורי השוליים תביא באופן אוטומטי לפיתוח הערים וכנראה לשיפור בכבישים ובתחבורה ציבורית. ובאזורי השוליים יש שפע של קרקע (זולה באופן יחסי) כדי לאפשר פיתוח אזורי מגורים ותשתיות. אם יהיה ביקוש גדול יותר למגורים באיזורי השוליים, יותר קבלנים יזרמו להקמת פרוייקטים = יותר היצע.

חלק מהפתרון הוא פיזור אוכלוסייה נכון יותר.
ישן 17-07-2011, 21:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המחירים ימשיכו לעלות כי יש מי..."

זה פיתרון דמיוני שמתעלם מהציאות של התנהגות של אנשים והתנהגות של שוק.
כשמדובר בקוטג, יש חלופות - אפשר לקנות גבינה לבנה.
כשמדובר בדיור - אין חלופות; או שיש לך דירה, או שאין. במקרה כזה, לאנשים יש מניע חזק לשבור את החרם, גם אם במובן הרחב עדיף להם שהחרם יצליח. זה פחות או יותר המצב שמתאר ה-IPD. במקרה כזה, החרם נשבר. בנוסף, ברור שלבעלי הדירות קל 'לשחד' את המוחים. הם יכולים להציע למוחה נתון מחיר דירה הנמוך ב-5% מהמחיר הנוכחי, לדוגמה - וזה משתלם לו, והוא ילך על זה. ככה ימלאו את הדירות (בהפסד קטן), אבל זה לא יוריד את המחירים בטווח הארוך. מי יישאר במחאה? מי שממילא לא הציעו לו את העסקה הזה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 17-07-2011, 23:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אבל השאלה היא האם זה לגיטימי לדרוש הורדה דווקא בבן יהודה."

אני מסכים שלדרוש הורדה בבן יהודה זה "צרות של עשירים", ובגלל זה אתה לא רואה אותי תומך במאבק של המסכנה מכפר שמריהו.

במקביל לכך, יש עלייה קיצונית במחירי הדיור בארץ בשנים האחרונות. אני רוצה שירדו המחירים בכל מקום שהם נראים לי גבוהים מדי. לא יודע מה המצב בלוד, אבל אני מוכן להאמין שגם שם היו עליות מחירים כמו במקומות אחרים בארץ שאני כן מכיר. אם כך, גם שם המחירים צריכים לרדת.

לאחר שנים שבהם המצב לא משתפר, הגעתי למסקנה שהפתרון הוא שהמדינה תבצע פינוי-בינוי דרסטית למדי. "בלי בג"ץ ובצלם" המדינה רוכשת את הדירות והקרקעות באזורים מעצבנים ברחבי אזור המרכז (בין רחובות לנתניה, לא כולל), תמורת דירה אחרת בערך באותו אזור (או תמורת כסף, למי שידרוש זאת), ובונה שם מגדלי מגורים. אני לא רוצה לראות בניין של פחות מ-20 קומות בערי גוש דן. נמאס.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 18-07-2011, 11:42
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
נו באמת

את לא יודעים שאם כמה צעירים ישבו באוהל בשבועיים הקרובים אז זה יגרום לביבי להפעיל את הכוחות הקסומים שלו ולהצמיח כמה עשרות אלפי יחידות דיור מתוך הים התיכון?ועכשו ברצינות הגיע הזמן שנכיר בעובדות שום מחאה טיפשית לא תשנה את המצב,בנייה של עשרות אלפי דירות זה משהו שלוקח זמן היום קיימים כבר פרוייקטים ובניינים כבר נבנים זה יכול לקחת שנים ואף עשור עד שהמשבר יפטר אבל זה המצב ואין דרך ריאליסטית לשנות אותו.לדעתי האירוניה בנושא היא שלמרות שהשמאל מוליך את המאבק הנוכחי יש להאשימו בסיוע לגירמת המשבר,אחרי הכול עם לא היו מפסיקים את הבנייה באיו"ש היו לנו עכשו עוד אלפי יחידות דיור רובן במרחק קצר מתל אביב.

ישן 30-07-2011, 18:48
  pikachu pikachu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04

אין קשר לימין או לשמאל והדיור והאוהלים הם רק סמלים לחיים כלכליים קשים מאוד ללא כל סיבה מוצדקת!

נראה לכם הגיוני שניצולי שואה שבזכותם בכלל קמה המדינה הזו, ירעבו ללחם ויצטרכו להחליט:תרופות או לחם?
נראה לכם הגיוני שליטר דלק יעלה 7.5 שח?
ומס הכנסה, כמה זה...30 או 35 אחוז, נראה לכם הגיוני?
ומעמ 16.5 אחוז...נראה לכם הגיוני?
ומחירי לחם ומחירי חלב שהרי הקוטג' הוא רק סמל נוסף
שכר מינימום 21 שח לעשה, נראה לכם הגיוני במדינה עם מיסים ויוקר כזה?
שלא נדבר על ביטוח לאומי הביטחון שלך..עם ביטחון כזה עדיף חוסר ביטחון.
ושלא נדבר על עמלות הבנקים הלא הגיוניות..שרי הריסון מליארדרית, אם עם ישראל היה חשוב לה, הייתה בונה בנקים עם עמלות מינימום לרווחת האזרח ובלל לא היינו מעניים ולו במעט את עשירי ארצינו, הם לבד היו יכולים לטפל במדיניות הכלכלית הלקויה בלי שום מחאות, אבל הם רשעים!! מעניין אותם רק ישבנם המנופח.
הרי מה המשמעות של שכר מינימום? חיי מינימום וחיי מינימום זה בית ,אוכל, חשבונות , קצת כסף בצד לפנסיה (כי הרי מה...נסמוך על ביטוח לאומי? או על חוק הפנסיה המפגר?...אם לא נדאג לעצמנו, איש לא ידאג לנו) וקצת קצת כסף לבילויים פה ושם...רק קצת. אבל בארץ , לא ניתן לחיות חיי מינימום בתנאים הקיימים משמע שמשהו רקוב בממלכת נתניהו.

המדיניות הכלכלית בנתה מיפלצת שעכשיו מתפוצצת לממשלה בפנים, אנשים נלחמים יום יום לגמור את החודש, ממורמרים, מתוחים, כעוסים, שיעור הפשע עולה, כי כולם מחפשים כסף קל, מנסים קומבינות ועוקצים רואים את זה יום יום בכביש, בתור בסופר, חוסר סובלנות וחוסר סבלנות, עלייה בהתקפי לב כתוצאה ממתח.

אז למי מיכם שלא מבין מה הדרישות , אני מקווה שהסרתי קצת ערפל מהתמונה וכן! ניתן לשנות זאת מהיום למחר, כי חוקים שמיטיבים עם העשירים עוברים בין יום ובין לילה, ניתן לשנות את הכל כאן במיידית, השאלה אם המנהלים מעוניינים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר