לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2011, 18:29
  jefferson82 jefferson82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.11
שיעיפו כבר את החרדים האלה לעזאזל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "(שוב) התפרעויות של חרדים בירושלים......"

שיבטלו להם את הקיצבאות ילדים, את הארנונה, את המימון לישיבות, את הפטור גיוס ואת כל השקרים שבשמם המאפיה הדתית עושקת אותנו. זה בלי בכלל להיכנס לכפייה הדתית - נישואין, חינוך ועוד אלף ואחד דברים. רציתם צדק חברתי? זה לא קוטג', זה חצי מליון חרדים שכל תכלית החיים שלהם להתפרנס מהמדינה. מאפיונרים שמחזיקים את כל הממשלות מאז בן גוריון בערך מהביצים וחולבים אותנו מכל כיוון. הגיע הזמן שראש הממשלה יקום ויעיף להם סטירה. ככה, ביום בהיר לקחת להם את כל החיים הטובים שהם התרגלו לחיות על חשבונינו, ולזרוק אותם לרחוב לעבוד, לגייס אותם בכוח, להכניס להם אוטובוסים למאה שערים בשבת, שיבינו שיש גבול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2011, 23:16
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הוא אמנם כתב אלף אלפי הבדלות.. (כדי שהוא יגיד שלא קראת את כל הודעתו ושהוא כתב להבדיל)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מושג האמת חמק ממך בהודעה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
האמת היא שלא כל החרדים עוינים את המדינה כמו העדה החרדית
האמת היא שבכל מערכת בחירות לא כולם הולכים להצביע, אלה שמגיעים לקלפי מייצגים גם את אלה שלא הלכו לבחור. האמת היא שמרבית אלה שלא הצביעו לחמאס הצביעו לברגותי. אתה יודע איפה ברגותי עכשיו ולמה?

אך הוא בכל זאת טרח להשוות בין החרדים לחמאס.

בין אלה ששורפים פחים ומיידים חיתולים ואבנים, לבין כאלה שמפוצצים אוטובוסים ויורים בראשי ילדים ומשספים את גרונם והרוב שם שתומך בכל זה...

אז אל תבלבל אותו במשחקי ה"מצא את הברגותי" שלך בבקשה.

ישן 16-07-2011, 20:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מה הקשר בין עניין שמיטה להר..."

חיכיתי שתכתוב משהו כזה.

מוויקיפדיה-
"
חברי העדה החרדית מקפידים על כללים אלו:
אך יש הבדל מהותי בגישה לשני איסורים אלו. בעוד ההשתתפות בבחירות לכנסת מהווה איסור מוחלט, וייהרג ואל יעבור, השימוש בעברית לא מהווה איסור מוחלט, והוא מוגבל רק לבני העדה האשכנזית ולא לבני עדות המזרח. העדה החרדית אף מתקצבת מוסדות חינוך תורניים לבני עדות המזרח בבית שאן, באר שבע ובבני ברק, אף שלומדים שם בעברית.

יחסם של בני העדה החרדית לקצבאות הביטוח הלאומי אינו אחיד. חלקם מסרבים לקבלם, בהתנגדותם העזה למדינה. חלק אחר רואה בקצבאות חלק ממנגנוןביטוח לגיטימי ומקבלן, ויש להניח שגם עובדת היותן של הקצבאות תמיכה הכרחית למשפחות הדלות וברוכות הילדים של העדה תורמת להשקפה זו.

שונים הדברים ביחס לתקציבי החינוך. כאן יש קונצנזוס שאין לאפשר בשום פנים למדינה דריסת רגל בחינוך הילדים, ובני העדה החרדית כולם מסרבים לקבל אותן מהמדינה, והם אף מחרימים מוסדות שמקבלים תקציבים.

ישיבות העדה החרדית אומנם אינן נתמכות בידי המדינה, אך מבקר המדינה מצא שרבים מתלמידיהן רשומים בישיבות אחרות המקבלות תמיכה. לטענת אנשי העדה החרדית, הדבר נעשה על ידי גורמים חרדים אחרים מבלי ידיעתם"

ישן 17-07-2011, 12:09
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "המצב שונה. האוכלוסיה הפלשתינית אוהדת או מקבלת את ארגוני הטרור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה'החרדים' [כלומר אלה שאתה מכיר מהכנסת והפוליטיקה והרחוב ש,סניקים, ליטאים וחסידים
- עויינים את 'העדה החרדית'. דבר והיפוכו.כמו זה שמנשלם פרוטקשן לזה שגובה אותו.
לא מסכים איתך,
אף אחד אחד מאותם ש"סניקים\ליטאים\חסידים לא יצא כנגדם ואף מגן עליהם תמיד.

אתה רוצה לעצום את העיניים ולהשתעשע בפלפולים אנתרופולוגים, בבקשה - רק שהמציאות תמיד חזקה יותר:
למרות שחסידות תולדות אהרון צהובה לחסידות סלונים (הם מחשיבים אותם כגויים, לא פחות) אף אחד מתולדות אהרון לא יצא כנגדם בעניין ההפרדה בעמנואל,
ולחילופין אף אחד מסלונים לא יצא כנגד תולדות אהרון בעניין האם המרעיבה.
וכל זה רק בתוך החסידות.

אי אפשר לעשות רומנטיזציה בניחוח שטעטעל של כל העניין, זו עצימת עין במקרה הטוב וסילוף במקרה הגרוע.
(גם לפלסטינאים יש גורמי "נאורים" שעושים להם רומטיזציה)

בסופו של דבר, כל חלק מגן על "הקומץ" שלו ונמנע מלהתערב, כלפי פנים, בנוגע ל"קומץ" של האחרים, ואף מגן עליו כלפי חוץ - וזה רק ההנהגות הפנימיות, ההמונים גם ככה תמיד מובלים בידי הקיצוניים, לרוב בעל כורחם.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 17-07-2011 בשעה 12:14.
ישן 17-07-2011, 12:27
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אולי יש כאן פלפול אנתרפולוגי אבל אני חושב שבאנתרפולוגיה המסויימת הזו יש לי נסיון
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה..."

מעולם לא חשבתי שאני צריך לצאת כנגד משפחת פשע מקומית ששלטה בעירי הן מבחינה אידאולוגית והן מבחינת בטחוני האישי. מתוך ידיעה כמה אנשי 'העדה' יכולים להיות אלימים אני חושב שנוח יותר להתעלם מהם. הטיעון הזה עבד תאורטית טוב גם עבור הפלשתינאים עד היום בו עמדו מאחרי פרגוד והצביעו בהתלהבות בעד ארגוני הטרור שלהם כנציגיהם הלגיטימיים.

אצל החרדים ערבוב נישואין הוא בטוי לזיקה וקרבה בין קבוצות ובדיוק מסיבה זו 'העדה החרדית' מבודלת מהקבוצות האשכנזיות האחרות.

כשאני שומע חרדי שגרתי מדבר על 'סאטמר' או על 'הזברות' - אני שומע בעיקר פחד.
ישן 17-07-2011, 13:00
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אולי יש כאן פלפול אנתרפולוגי אבל אני חושב שבאנתרפולוגיה המסויימת הזו יש לי נסיון"

לא יודע עד כמה הבחירות שהיו לפלסטינאים עוד רלוונטיות,
כמה מהם הצביעו חמאס בגלל השחיתות של הפת'ח בלי קשר לישראל?
בעזה כבר אין שלטון מכוח ניצחון בבחירות, מפני שהייתה שם השתלטות בכוח של החמאס - כך שהוא לא לגיטימי מבחינה דמוקרטית פנים פלסטינית.
כבר עברו 5.5 שנים מאז הבחירות, כך שכבר אין תוקף לשלטון שלהם ממילא, אותו כנ"ל לגבי אבו-מאזן.

כשהחרדים שמפחדים מהעדה החרדית יצאו כנגדם כמו שאנשי ימין יוצאים כנגד הימין הקיצוני, אפשר יהיה לתת ערך לשיחות שלך עם אותם חרדים - מילים לא עולות כסף, בייחוד אם הן נאמרות בשקט בשקט.

עד אז, נאלץ לחוות מראות של אלימות חרדית (רק של הקומץ, כמובן) שהיא בטח כיסוי להוצאה מאורגנת של תיסכולים מיניים של הקומץ, בכל זאת,צריך לתת למסכנים לשחרר קצת לחץ, חגורת הצניעות לוחצת בעיקר בחום הזה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 17-07-2011 בשעה 13:06.
ישן 17-07-2011, 13:10
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אין לי לומר אלא כי כולי תקווה שאתה טועה.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לא יודע עד כמה הבחירות שהיו..."

מילים של פוליטיקאים אומנם לא עולות כסף אבל אני חושב שמילים של 'עמך' ביום יום מביעות יותר.

אפרופו 'מילים' ושרשורנו אמש בענין 'מאבק שכר הדירה בצפונבוניה' - אחרי שכתבת לי על המקומות הקפיטליסטים אליהם מגיעים אותם סוציאליסטים בגרוש כעבור שני עשורים רצתי להקליד ב144 'דפני לי' וקיבלתי... כלום. מישהו יותר מוצלח ממני באיות בשם דייב שכותב ברוטר הקליד 'דפני ליף' ומצא את כתובתה הרשומה לצרכי טלפון.

נסה ותהנה - 144 + "דפני ליף" מופיעה רק אחת כזו בארץ. אין לי מושג כמובן אם זו אותה אחת אבל משעשע זה בטח שכן.
ישן 20-07-2011, 13:58
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
איזה סנקציות אפשר להטיל על חבורות של נערים משועממים?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מה שהופך אותם ללא רלוונטים..."

שמעת על הכלל תערו של אוקאם? הוא קובע שצריך לאמץ את האפשרות היותר פשוטה - ואם אני רואה פשקעווילים בתוך השכונות החרדיות,לא התבטאויות בתקשורת - פשקעווילים שאם לא הייתי מסייר שם לא הייתי רואה אותם, כשאני רואה שההתפרעויות התחילו בפעם האחרונה רק אחרי שהרב עזב את המקום, כשאני יודע שאלימות פיזית מנוגדת למנטליות הרבנית - חרדית - אז הכי פשוט לומר שרבני העדה החרדית (והציבור החרדי כולו שאתה הטלת עליו אחריות) מתנגדים לאלימות וידם פשוט קצרה מלהפסיק אותה.

יש לי הרבה ביקורת על הציבור החרדי - זה לא אומר שאני אתחיל לפתח כל מני תאוריות קונספירציה הזויות וקסנופוביות, אני ממליץ גם לך לנהוג ככה.
ישן 19-07-2011, 20:03
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "(שוב) התפרעויות של חרדים בירושלים......"

אולי כדאי שתתייחס לכמה עובדות בטרם תכליל ותתקוף:

• מדובר בפלג קטן שמכונה בשם סיקרקים המונים כמה מאות בלבד.
  • זהותם של הנ"ל מוכרת היטב למשטרה. (אין לי ספק שההפגנות מצולמות ולו על ידי אנשי התקשורת והדמויות המופיעות בהם באופן קבוע מוכרות היטב).
  • חלקם מתראיינים באופן קבוע למשל יואל קרויס המכונה הקמב"ץ. בראיונות אלו הם מביעים עמדות שגורמים להכפשתו של המגזר שאותו הם מתיימרים לייצג.
  • לאורך השנים התברר כי כמה מהדמויות המככבות בהפגנות אלו הם בעלי קשרים שלטוניים כמו למשל יהודה משי זהב שהיה קמב"ץ העה"ח עד שהקים את ארגון הצלה והפך ליקיר המערכת.
  • מי מממן את הפעילות של הגורמים הללו. (יתכן והפשיטה של מ.ה. השבוע נועדה לגלות זאת, ומעניין אותי מאוד איך תסתיים פרשייה זו).
  • רבני העדה החרדית קראו באופן ברור ונחרץ להימנע מהפגנות אלימות. (הנהגת העדה מתנהגת באופן אחראי ושקול, וכדוגמה אציין שהנהגתה נמנעה לאחרונה מלתקוף את הרה"ר בעניין הגיורים לאחר ששקלו את העניין. העדה גם מפעילה את מערכת הכשרות שנחשבת לאמינה ביותר והיא גם הגדולה שבמערכות הכשרות הפרטיות).
  • ישנם רבים מתושבי גאולה ומאה שערים הנפגעים מפעילותה של הקבוצה הנ"ל (הסיקריקים), המשטרה באופן קבוע נמנעת מלהתערב.
מבלי להיכנס לתיאוריות קונספירציה שונות (השב"כ מעולם לא הפעיל את שמפניה וליהודה משי זהב מעולם לא היו קשרים במסדרונות השלטון) אני לא חושב שהתמונה המצטיירת בתקשורת מדויקת, ודי בזאת.
ישן 19-07-2011, 23:54
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "להגיש תלונה זה לא מספיק. גם..."

אתייחס למקרה אחד אותו אני זוכר:
http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...99%D7%9D-9.html
במקרה זה הוגשו תלונות היה שיתוף פעולה מלא מצד בעלי החנות, הוגשו סרטוני אבטחה, והיתה ציפייה מצדם שהמשטרה כן תעשה משהו. אינני יודע איך הסיפור הסתיים אבל למיטב זכרוני החנות לא קיימת יותר (יתכן שאני טועה).
המשטרה יכלה ויכולה לעשות יותר גם בהרבה מקרים נוספים.
לגבי שיתוף הפעולה עם המשטרה אכן ניתן לעשות יותר בנידון משני הכוונים.

לגופו של עניין העובדה שישנה קבוצה אלימה הפועלת ומנצלת מציאות חברתית מסויימת, לא מעידה על כך שהעדה החרדית תומכת בקבוצה זו, והמצב אף שונה לחלוטין. כמו כן בודאי שאין שום קשר בין כלל החברה החרדית לבין קבוצה זו שהיא קיצונית ביותר והשקפת עולמה שונה מאוד מהמיינסטרים החרדי.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-07-2011 בשעה 23:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר