לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2011, 18:34
  samiira samiira אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.11
שאלה היתקלויות - שאלה

שלום לכולם,

שאלתי היא כזו - בתקריות היתקלות בעבר או בהיתקלות יזומה, אני שומע המון על "חילופי אש כבדים בין חילי צה"ל לבין המחבלים/האוייב" לפעמים זה נמשך שעות מספר כאשר למערכה מצטרפים מסוקים וטנקים, ובצד השני (בדרך כלל) ישנם כחמישה מחבלים.

אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי (תחת החוקים כמובן) למה לוקח כל כך הרבה זמן כאשר הציוד ואיכות הלוחמים נוטה בצורה משמעותית לצד שלנו.

גברה השתוממותי ביום חמישי שעבר כאשר במשך שעות דיווחו על חילופי אש בין המחבלים ובין כוחות העילית של המשטרה, מסוקים הוזנקו לאוויר, נורו טילים ונזרקו רימונים ולבסוף היו רק 4 מחבלים הרוגים.

האם זה בגלל שאנחנו זהירים יותר ולכן נעים לאט יותר בשטח? (להם אין מה להפסיד... )

יש לציין, מעולם לא שרתתי בצה"ל, אינני תושב הארץ (עדיין) ואת השירות הצבאי שלי ביצעתי בצבא אוסטריה (שלושה חודשים... ). ההכרות היחידה שלי עם לחימה מגיעה מסרטים ובסיוע קצר שנתתי במלחמת לבנון השניה. אני מתנצל מראש אם השאלה נראית מזלזלת או ילדותית, זו לא הכוונה חלילה, אני קורא קבוע של הפורום כבר שנתיים ואני מלא הערכה אל האנשים שכותבים בו, עלו והצליחו יש לכם פורום נפלא!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2011, 22:11
  ArchimedesTheGreek ArchimedesTheGreek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי samiira שמתחילה ב "היתקלויות - שאלה"

אני לא בקיא בנוגע לאירוע האחרון בערבה, בלבנון לפחות החתירה למגע מול מחבלים הצריכה התמודדות גם ברמת המעטפת, ארטילריה, שריון וכיוצא בזה, כלומר באמצע ישנם שלושה מחבלים ומחלקה של צנחנים או גולני, אבל באוויר ישנם שני מסקרי"ם שנותנים גיבוי ברמת המעטפת בלי לסייע ישירות לכוחות, לפעמים תנאי השטח לא מאפשרים זאת. לגבי האירוע שהזכרת, ניחוש פרוע שלי, לא הייתה ידועה כמות המחבלים, ומה בדיוק מתרחש בטח בדקות הראשונות, הדבר בא לידי ביטוי בתגובת יתר, לא לוקחים סיכונים ומעלים לאוויר את כל מי שיכול לסייע. אני מניח שאם היה ידוע מספר המחבלים ומיקומם ברמת וודאות טובה, זרימת הכוחות הייתה פחות בומבסטית ויותר לוקאלית.
ישן 23-08-2011, 11:53
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי samiira שמתחילה ב "כמה חיפוי יכול להיות רלוונטי..."

לא הבנתי את הטיעון שלך, האם אתה משקלל את אורכם של חילופי האש אל מול הערך הכספי של התחמושת, כלומר אחרי 10 דקות צריך להפסיק לירות, או שרק בהתקלות של 4 מחבלים ומעלה להזמין מסק"ר ?

הדיון לא ברור לי, וזה מצטרף לעוד מס' דיונים שנערכים כאן על תגובה נכונה במקרה של התקלות, חתירה למגע ועוד. נראה לי שקצת התבלבלנו.

כאשר חייל או כוח של צה"ל נתקל באוייב המשימה הראשונה היא חתירה למגע עד להשמדת המחבלים. המילים "חילופי אש" באים לתאר את אותו פרק זמן שבו חיילינו נמצאים במגע רציף עם האויב. פרק הזמן הזה יכול לנוע בין מס' שניות ועד מס' שעות, תלוי מהו מורכבותו של תא השטח שבו נלחמים.

לדוג', היתקלות מטווח קצר בשטח פתוח תהיה פרק זמן של שניות עד דקות, לעומת זאת מחבלים שהתבצרו בתוך מבנה יכולים להיות בחילופי אש עם כוחותינו במשך שעות, כל עוד זה לא מסכן את הסביבה וכאשר מבקשים להשתמש ב- D9 ולא בטילים להורדת המבנה. אין כאן נוסחה ואין כאן אקסיומות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר