לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2011, 16:46
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
ח"כ אייכלר: "שיורם קניוק ירשום עצמו בתעודת הזהות כקוף או כחייזר שהגיע מהחלל החיצון"

בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לקבל את בקשתו של הסופר יורם קניוק, ולהורות למשרד הפנים לרשום אותו במרשם האוכלוסין ובתעודת הזהות שלו כ"חסר דת", אמר היום (א') חבר הכנסת ישראל אייכלר (יו"ר סיעת יהדות התורה): "מצידי שירשום את עצמו בתעודת הזהות כקוף או כחייזר שהגיע מהחלל החיצון".

"מבחינתי זה לא מעלה ולא מוריד", המשיך אייכלר, "זה עניינו הפרטי וזה לא מפריע לי". עם זאת, הדגיש חבר הכנסת החרדי: "דווקא החלטת בית המשפט מחזקת את התחושה כי הוא שייך לקליקה קטנה של חסרי דת. אני רוצה לראות מחר שיבוא מישהו וידרוש למחוק לו מתעודת הזהות את סעיף הלאום, שכן הוא רוצה להכריז על עצמו כחסר לאום".

מנגד, הדגישה חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) כי "תפקידה של מדינה דמוקרטית הוא לא למיין אנשים על פי דתם, אלא להעניק להם זכויות שוות".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=402&loc=12
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2011, 12:29
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אתה ממש לא בכיוון
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "ירידת קרנה של הלאומיות היא לא תיאוריה פרטית שלי או פרשנות שלי"

זה שיש תאגידי ענק שמנהלים חצי עולם זה נכון.. אבל זה עדיין לא משפיע תודעתית על תושבי העולם, על ההתרעמות שתיהיה לאירופאים כנגד המהגרים "הברברים האפריקאיים" שיבואו לאדמת אירופה. \
לאומיות זה פסה? אני לא מסכים, יכולה להיות לאומיות לצד גלובליזציה והסוציולוגים שאומרים שבעקבות ההתפתחות הטכנולוגית, במאה ה-21 לא תיהיה יותר לאומיות בינתיים לא מצליחים להוכיח את הטענה הזאת.
האיחוד האירופי הוא גוף שנועד לנהל, לשפר קשרים, לחזק שת"פ כלכלי, מדיני וכו'. מפה ועד איחוד אמיתי הדרך רחוקה.
את הפן הקונספירטיבי אני מכיר מצויין, NWO, איחוד העולם תחת ממשלה עולמית אחת וכו'..

ישן 05-10-2011, 12:58
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אני לא יודע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה יכול לומר מה שאתה רוצה על תודעת ההמונים"

גם אם באמת באקדמיה החליטו להספיד את המונח לאומיות, אני חושב שהם עוד יתבדו, דווקא בעידן הטכנולוגי והאולי יותר מנוכר, אנשים כן יחפשו דבר להתאגד ולהתאחד סביבו, ומה זה יהיה אם לא המוצא והמורשת המשותפת שלהם.
בנוסף לכך, ארה"ב של אחרי 11 בספטמבר(ולא משנה אם אלקעידה או ממשל אמריקאי עשו את האירוע עצמו) היא אומה אחרת, ואני בטוח שהמושג לאומיות רלוונטי לתקופה הנוכחית לא פחות מבעבר.
כנ"ל המעצמות הבאות-הודו וסין, שתיהן מעצמות עם מורשת מטורפת, שמשחקת תפקיד מאוד גדול גם בחיים המודרניים. סין היא מדינה שלאומיות והגאווה המקומית, של אנחנו לעומת הם היא מאוד גדולה-ככה לפחות הממשל משדר אני לא יודע לגבי המיליונים האחרים שחיים בכפרים מנותקים.

Paradigm? הסבר בבקשה.

ישן 05-10-2011, 13:09
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
גם אם תהיה חזרה מסוימת ללאומיות בשלב כזה או אחר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אני לא יודע"

אני נוטה להאמין שב"שאיפה לאינסוף" לאומיות תיעלם, כי אין הצדקה ממשית לקיומה.
בסופו של דבר כולנו בני אדם לפני שאנחנו אזרחי מדינה כזו או אחרת.
במיוחד כיום, כשיש את האינטרנט אנשים נוטים להגדיר את עצמם יותר לפי הרעיונות שבהם הם מאמינים ופחות למסגרת הלאומית.
גם מבחינה כלכלית, הקונספט של לאומיות נעשה פחות רלוונטי.
הרי כפי שכתבתי מקודם, לכסף אין לאום וקפטליסטים חמדנים במיוחד ינקנקו גם או במיוחד את בני הלאום שלהם בלי לחשוב פעמיים.

לגבי המונח Paradigm, זה מונח מאוד שימושי ובמיוחד הנגזרת שלו - Paradigm shift.
מדובר, loosely speaking, בקונספציה או מסגרת רעיונית דרכה אנחנו מפרשים את המציאות.
אתה יכול לקרוא בויקיפדיה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 05-10-2011, 13:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "גם אם תהיה חזרה מסוימת ללאומיות בשלב כזה או אחר"

הלאומיות טבועה בגנים שלך. וזאת הסיבה שהקומוניזם האוטופי ששאף לבטל תכונה עמוקה זו פשוט כשל. כי בגנים שלך אתה מתוכנת לשמור על המשפחה שלך, ואז על השבט שלך (או הלהקה, במקרה של בעלי חיים למשל). מתי תיפטר ממנה? כשהאיום על המין האנושי יהיה כוללני, למשל אסון טבע משמעותי כלל עולמי או חייזרים (אני אוהב במיוחד את הגישה של מסע בין כוכבים, על כך שכל בני האדם התאחדו לאחר שהבינו שאינם לבד ביקום, לא סתם בסדרה משנות ה-60 יכולת לראות אדם שחור ואדם אסייתי בתקופה בה לא היה מקובל).

ישן 05-10-2011, 17:54
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
תפריד בין הנטיה להתאחד סביב משהו כלשהו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]לאום יכול..."

שיכולה להביא גם למסגרת גלובאלית ללא חלוקה ללאומים, לבין הנטיה לדאוג לאלה שקרובים לך גנטית (ישנם ניסויים שמראים את הנטיה הזו).
אני אטען שהנטיה לדאוג לקרובי משפחתך היא משהו כמו הכח הגרעיני החזק, בעוד הנטיה להתאגדות חברתית היא כמו אלקטרומגנטיות. הנטיה לדאוג למשפחתך חזקה הרבה יותר.
הנטיה להתאגדות חברתית יכולה לבוא לידי ביטוי בלאומיות, שהיא רק צורה אחת של התאגדות חברתית.
הלאומיות עתידה להיעלם פשוט מאחר והיא לא השלב היציב ביותר. עם צמצום ההבדלים התרבותיים בין אנשים שבאה עם הגלובליזציה ותנועת אוכלוסיות ממקום למקום, תעלה בהכרח בסופו של דבר מסגרת כלל-אנושית. פשוט משום שזו המצב היציב והיעיל ביותר מבחינה "תרמודינמית" אם תרצה....

אתה יכול לטעון שמצב כזה נראה רחוק בהסתכלות על ההוה, אבל אני בטוח שאם היית שואל אמריקאי ממוצע בשנת 1820 על ביטול העבדות, זכויות ומעמד שווה לנשים ולשחורים וקבלה חברתית של הומוסקסואליות, הוא היה בוהה בך בתמיהה ואחר כך מתחיל לצחוק.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 05-10-2011, 14:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הלאומיות טבועה בגנים שלך...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מתי תיפטר ממנה? כשהאיום על המין האנושי יהיה כוללני, למשל אסון טבע משמעותי כלל עולמי או חייזרים (אני אוהב במיוחד את הגישה של מסע בין כוכבים, על כך שכל בני האדם התאחדו לאחר שהבינו שאינם לבד ביקום, לא סתם בסדרה משנות ה-60 יכולת לראות אדם שחור ואדם אסייתי בתקופה בה לא היה מקובל).

קונספט האיום החיצוני כגורם מלכד קיים בגם בתוך הלאומיות, ד"א, אבל אני מסכים שאם יש משהו שיכול, אולי, להביא לשלום עלי אדמות הרי שזה איום חוצני...

לגי מסע בין כוכבים - רודנברי פרץ את כל הגבולות עם אוהורה (לא רק שחורה אלא גם אישה בתפקיד שאיננו בגדר "תהיי יפה ותשתקי"). בנוסף לזה הוא הוסיף אסיאתי ורוסי (הימים היו ימי המלחמה הקרה, לא לשכוח)...

ישן 05-10-2011, 16:00
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה יכול לומר מה שאתה רוצה על תודעת ההמונים"

דבר ראשון:צריך לזוכר את תנועת המטוטלת הגלובלית - בימי האימפריה רומאית כל אינטריגה בחצר הקיסרות השפיע על האימפריה כולה בשלוש יבשות:זה לא הפך את זה לנצחי.
דבר שני:אין שום קשר,אבל שום קשר,בין גלובליות כלכלית להכחדת הלאומיות.אם כבר יש קשר בין תהליכי גלובליזציה ל"ירידת קרנה של הלאומיות" אז מדובר על גלובליזציה תרבותית - דבר שגם איתו הלאומיות יכולה לחיות אם נזכור שבשיא הלאומיות - במאה ה19 - אנשים ממדינות כמו צרפת,גרמניה ובריטניה אכלו את אותם מאכלים (פחות או יותר) צפו באותן הצגות,קראו את אותם ספרים (תוך שימת דגש,כמובן, על הלבוש והתרבות הלאומית שלהם,דבר שקורה גם בימינו) - זה לא מנע להיות לאומיים שרופים ופנאטים עד כדי הבאת חורבן על עמם שלהם.
לגבי "ירידת קרנה של הלאומיות באקדמיה" - תפקידה של האקדמיה הוא בעיקר לפרשן את המציאות ולכן כל עוד האזרח הישראלי/הבריטי/הצרפתי הממוצע הוא פטריוט חשיבותה של האקדמיה היא פחותה .
(אגב - יצא לפני כמה חודשים ספר "בשם עמים נבחרים" שעוסק בעמים שראו את עצמם כנבחרים ע"י האל - כותב הספר,איש אקדמיה מכובד ובקיא,מן הסתם בנושא הלאומיות - דווקא טען שתהליך הגלובליזציה מביא/יכול להביא (אני לא זוכר בדיוק את הניסוח שלו) לשיבה ללאומיות כמקום שבו האדם יכול "הרגיש בבית" או משהו כזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:11

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר