לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2011, 18:59
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CLking9 שמתחילה ב "שלום לכולם סיימתי טירונות ואני חייב עזרה...!"

זה קד"ס אלקטרוניקה.. תלמד אלקט' בסיסית משהו כמו 5 שבועות, ישור קו כזה שאחריו ישבצו אותך לאחד הקורסים בגף אויוניקה. כמובן שיהיה יום הצגת מקצועות שנפתחים במחזור שלך ותרשום שלוש עדיפויות ממש כמו במנילה.
כפרופילניק קרוב לודאי שתגיע לדרג ד' (חלום הרטוב של כל הנדסאי אלקט') או מקצוע אחר (עקב הפרופיל והמגבלות סבירות גבוהה שתגיע לאחד מבסיסי האחזקה הפתוחים ותצא יומיות). ברמת העיקרון זה לא רע אם אתה בעל מקצוע טכני. קשה לי להאמין שתגיע לטייסת תחזוקה באחד הבסיסים כי לחלק מהציודים יש משקל.
לעסוק במקצוע זה עדיין עדיף על להיות עציץ כלשהו ולבזבז 3 שנים, בו תיזכה לעשות משהו מועיל. חלק מהמקצועות אפילו מגניבים (טכנאי סימולטור לדוגמה).
בכל מקרה, גם בטכני וגם בסיסים אחרים לאסטמטים יש חדרים נפרדים (זכור לי שמבנה הדוקו הם היו בחדרים של 2 אנשים ואנחנו בחדרים של 24), הם פטורים ממשימות מסוימות וגם בנושא המזרון - או שתקבל אחד נוסף, או שתקבל "מזרון כחול" שהוא עבה יותר וכו'. במקרים חריגים תקבל מזרון "עמינח" שהוא לא רע בכלל (ישנתי על כזה כמעט כל השירות, גם כשזה היה על הריצפה, ולא בגלל בעיות גב, פשוט הקצאות).
איך ישנת בטירונות? לא דאגו לך לתנאים הללו? איך הסתדרת?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2011, 23:37
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי CLking9 שמתחילה ב "בטירונות היה לי סבבה הוצאתי..."

לאן אתה מכוון להגיע? נדירים המקרים בהם שמעתי שאדם שזילזל במערכת קיבל על זה פרס. אם אתה נפקד, עורק, מסרב פקודה וכו' - תיענש והדבר ייזקף נגדך. תסגור בפני עצמך את האפשרות להגיע לתפקידים ומקומות איכותיים, שם לא רוצים בעייתיים... זה צבא, אם לא הפנמת בטירונות - אתה לא עושה רק מה שבא לך.
השאלה היא מה אתה רוצה. מה לדמת עד היום? מה אתה אוהב? מה אתה רוצה לעשות? להיות טכנאי צריך לאהוב. הסיפוק בהשמשת מערכת הוא גדול, מצד שני גם העבודה לא תמיד קלה.
אבל אישית בשבילי עדיף לעשות שירות משמעותי מאשר לבזבז 3 שנים סתם שלא יועילו לאף אחד. תעשה בעיות ותהיה ספר, עובד מטבח, נהג, עובד רס"ר או משהו כזה... לאן זה יקדם אותך? מה המטרה שלך? מה אתה רוצה?
ישן 17-11-2011, 14:30
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי CLking9 שמתחילה ב "אני רוצה לעשות משהו משמעותי..."

מהניסיון שלי - אפשר לקבל כמעט כל מה שרוצים בטכני (בגדר ההסביר ובכפוף לנסיבות). בכדי לדעת אילו קורים נפתחים מספיק לפנות למפקדים שלך. ההיררכיה אמורה להיות בסדר הזה:
מק"ס (מפקד הקורס - מדריך בחובה), מ"ע (מנהל עבודה - מרכז הקורס, בד"כ נגד בקבע), ממ"ח (מפקד מחלקה, נגד בכיר יותר), מפקד גף (קצין, בד"כ רס"ן) אח"כ יש את מפקד ביסל"ט (סא"ל) ומב"ס (אל"מ).
ברמת העיקרון המק"ס והמ"ע אמורים להספיק לך. אתה פונה אליהם מידי יום, מבקש שיחה, מסביר מה אתה רוצה, מבקש מהם לברר לך ומברר בכל פעם שזה מטופל ואם יש צפי לתשובה. בד"כ עקשנות תוביל לתוצאות (רק שים לב לא להגזים ולא להתחצף, זכור, אתה מבקש, אף אחד לא חייב לך כלום).
הם יבדקו לך אילו קורסים יפתחו, תמלא לפי סדר עדיפות יחד עם כולם ואם לא תקבל תבקש לעבור באותה שיטה במהלך הקורס. ייתכן ובקשותיך יענו.

בתחילת הדרך הייתי בגף חשמל. החלטתי שמכל הקורסים באותו מחזור בא לי על חמ"מ נץ/ברק. ידעתי שזה טחינה אבל רציתי רק את התפקיד הזה ואפילו התעניינתי בהצבה בבסיס ספציפי. ניגשתי למ"ע והסברתי לו שאני לא אוהב מסוקים ומעניינים אותי רק מטוסים (היה לי את התפיסה שלי בעניין הזה). הוא אומנם נפגע כיוון שבעצמו תמיד עבד עם מסוקים אבל קיבלתי יחס טוב וחם לאורך הדרך.
ביום הפיזורים, בלי לשאול אותי, הועברתי לגף אחר לחלוטין והכניסו אותי לקורס שאפילו לא הייתה לי אפשרות בחירה שלו במיון (זה קורס שהתחלתי באזרחות במסגרת הנחיית חיל האויר, נזכרו בזה והעבירו אותי לשם עם עוד כמה חברים מהכיתה).
הקורס החדש אליו הגעתי היה גם סוג של קד"ס שאחריו מתפזרים למספר התמחויות (ממש כמו ברפואה, לומדים את הבסיס יחד ואח"כ כל אחד הולך להתמחות שלו). באופן אקראי פיזרו אותנו להתמחויות וקיבלתי מספר מקצוע שהייתי פחות מעוניין בו. לחילופין, אנשים שהיו במקצוע שרציתי - כולם רצו לצאת עקב התנאים הקשים בתפקיד הזה.
ביקשתי להתחלף ולמרות שזה אבסורד לסרב במקרה כזה, לקח יותר מחודש לשכנע את הפיקוד לעשות את הסוויץ' הזה. אי אפשר לספור את כמות השיחות שניהלתי איתם אבל בסופו של דבר זה הצליח.
כללים חשובים - תמיד בנימוס, תמיד באופן מסודר וברמה הכי אישית שאשר תוך ידיעה שגם סירוב אפשרי וזה בסדר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר