לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2011, 15:47
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
חייל בגבעתי נפצע מפליטת כדור, מצבו קשה

המשטרה הצבאית חוקרת כיצד נפלט כדור מנשקו של לוחם בגבעתי, שפגע בחברו לגדוד. החייל שנפגע קיבל טיפול ראשוני ממד"א והועבר במסוק לבית החולים זיו בצפת. הודעה נמסרה למשפחתו

חייל בשירות סדיר בחטיבת גבעתי נפצע בצהריים (חמישי) באורח קשה כתוצאה מפליטת כדור, שהתרחשה במהלך עלייתו לאוטובוס בקריית שמונה. למשפחת החייל נמסרה הודעה. המשטרה הצבאית החוקרת בודקת את נסיבות המקרה ומחקירה ראשונית עולה כי הכדור נפלט מנשקו של לוחם אחר.

צוות של מגן דוד אדום העניק לחייל טיפול ראשוני ובשל הידרדרות במצבו הוחלט לפנות אותו במסוק לבית החולים זיו בצפת. החייל וחבריו בפלוגת סוף מסלול בגדוד רותם של החטיבה, התארחו בקריית שמונה. במהלך העלייה לאוטובוס נשמעה ירייה, שגרמה לבהלה רבה בקרב החיילים. אז התברר שהחייל, כבן 20, נפגע בבטנו התחתונה.
http://news.walla.co.il/?w=/9/1872037

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2011, 21:24
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
הרעיון של מייקי, רמ"ד הקליעה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "הרעיון הוא שהיה חוכמולוג שאמר..."

היה לעלות את המודעות של החייל למצב הנשק שלו ואת האחריות שלו.

ממצב אבסורדי בו חייל מחזיק בנשק באופן פאסיבי ומחכה למפקד שיבדוק לו שהנשק נפרק למצב בו חייל אחראי לנשקו.

אל תטעו - משחקים בנשק ופליטות כדור היו גם בשיטה הישנה, ולאור מיעוט המקרים שמתפרסמים אפשר להניח כי השיטה החדשה לא העלתה את מספר פליטות הנשק.

אני כן יודע שביחידות שנעשה פיילוט בפריקה הנ"ל מספר פליטות הכדורים (הן ב60 מעלות והן בכלל) ירד בצורה משמעותית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 27-10-2011, 22:56
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הרעיון של מייקי, רמ"ד הקליעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall

אל תטעו - משחקים בנשק ופליטות כדור היו גם בשיטה הישנה, ולאור מיעוט המקרים שמתפרסמים אפשר להניח כי השיטה החדשה לא העלתה את מספר פליטות הנשק.

אני כן יודע שביחידות שנעשה פיילוט בפריקה הנ"ל מספר פליטות הכדורים (הן ב60 מעלות והן בכלל) ירד בצורה משמעותית.

ה"שיטה" הזאת בטוח מורידה את מספר הפליטות, אבל היא גם בטוח הופכת כל פליטה למסוכנת יותר.

השיטה הזאת מקטינה את הפליטות שמתרחשות בזמן פריקה, כלומר ב-60 מעלות או מול חומת מפגע.
היא לא מורידה את מספר הפליטת שמתרחשות באוטובוס/אוהל/רכב, ואפילו מעלה אותם (כולנו ראינו איך חיילים שלא ממש מבינים את משמעות ה"שיקשוק", ועושים תנועה חלקית של המכלול שלא מאפשרת לא חליצה ולא פליטה).
הפליטות מהסוג השני הם כמובן המסוכנות יותר.

אגב, הייתי מצפה ממיקי, שכמעט איבד רגל מפליטה של עצמו, שיבין ש"חוסר מודעות למצב הנשק" יהיה מושג שלא יוצג כזילזול גרידא.

נערך לאחרונה ע"י מ.ק. בתאריך 27-10-2011 בשעה 23:01.
ישן 29-10-2011, 07:23
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "חייל בגבעתי נפצע מפליטת כדור, מצבו קשה"

"אין תחליף לנצרה שבין האזניים"

נתונים על צבאות זרים שידעתי פעם להביא, אין באפשרותי להביא - משום שעם השנים אנשים פרשו מתפקידם ( גם אני ) והחבר הכי טוב שהיה לי מצבא זר (גם הוא גימלאי ששמר על קשרים טובים ) מריח מזה כמעט שנתיים פרחים מכיוון השרשים שלהם.

ככל הידוע לי בעבר בצבא ארה"ב ובנאט"ו - רובאי שהוסמך אחראי לנשקו - למעט בסוף מטווח או תרגיל ירי בו מתבצעת פריקה מונחית כשחבר בודק חבר.

מצב ה M16 לאחר שחרור נקירה במצב בודדת.
בדיקה - ע"י נסיון נצירה שלא מצליח אתה יודע שהפטיש משוחרר.
עבר הנשק למצב נצור יש להשאירו נצור לגשת לעמדת הפריקה הקרובה ולבצע בדיקה.

גם בצבא ארה"ב מתמודדים עם משחקים בנשק ופליטות כדורים - אין לי נתונים.

במסגרת הכשרת הרובאי חלק מהלימוד הוא ההבנה של מה שאתה עושה.

איך רוצים שחייל יבין משהו כשמבלבלים אותו ?

איך פרקו פעם ? - סיימו כל בדיקה בנקירה כלפי חומת מפגע או ב 60 מעלות.

איך פורקים היום ? (יום) בצה"ל למיטב ידיעתי.....

רוס"ר - שקשוק - מבט לבית הבליעה - וזהו.
מא"ג / נגב - דריכה - פתיחת מגש הזנה - מבט לבית הבליעה - ושחרור נקירה !!!
אקדח ביחידות בו הוא ישנו שקשוק מבט לבית הבליעה ושחרור נקירה.

התבלבלתם ? גם אני. כל בדיקת נשק תחילתה וסופה לוודא שלא נותר כדור בנשק. (כולל נקירה)

גם לאחריה יש להתיחס ל"נשק בכל עת כאילו הוא טעון" - אין להכניס אצבע להדק - אין לכוון קנה למקום שלא רוצים שייפגע.

ריבוי הוראות הבטיחות "וזיוני השכל" הוא בעכרי הצבא. אם כשאני בא לאימון כיתת כוננות בביה"ס להגנ"ש יש על הקיר 23 סעיפי הוראות בטיחות !!! יש להניח שאני אזכור רק את 6 האחרונות הפחות חשובות (בגילי 2 3 הוראות אחרונות בקושי)

צריך להסביר לחייל (חיילינו לא טיפשים) את הפריקה הנכונה (תמיד אחרי ירי) ולהתרכז ב 3 הוראות הבטחיות החשובות ביותר !!!

נתקלתי במדריך ירי משטרתי שהסביר על פריקת מג"ל - ללא מחסנית - עם מחסנית - ולאחר ירי.
מייד פסלתי את העניין והסברתי שלמי שעובר רענון אחת לשנה עם 15 כדור אין אפשרות לעודף אינפורמציה. ויש רק פריקה אחת - לפי המצב החמור! - כדור חם בקנה לאחר הירי !
כשהפניתי את העניין לקצין קליעה מ"י ישראל הוא גיבה אותי על המקום והעביר הוראה כתובה בנדון.

כשאני פוגש חיילים (במטווח בעמק הירדן מתאמנים סדירים מהקו - שהוא מאושר לירי עד 7.62 בבודדת ומונע מהם צורך לצאת מהגזרה - ) הם פשוט לא מבינים עד הסוף למה הם נדרשים לעשות מה....

כאן מתחיל הכשל !!!

כאמור " אין תחליף לנצרה שבין האזניים"

שבוע טוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 07-11-2011, 19:47
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לוחם גבעתי שנפצע: ירי מכוון או פליטת כדור? - כתבה מ NRG
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "חייל בגבעתי נפצע מפליטת כדור, מצבו קשה"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=875

לפני כ-10 ימים נפצע לוחם קשה ממה שנראה כפליטת כדור באוטובוס. כעת מתברר שהחייל שמנשקו נורה הקליע נעצר בחשד כי ירה בו במכוון

לפני כ-10 ימים נפצע לוחם קשה ממה שנראה כפליטת כדור באוטובוס. כעת מתברר שהחייל שמנשקו נורה הקליע נעצר בחשד כי ירה בו במכוון

פרשה יוצאת דופן מסעירה בימים אלה את חטיבת גבעתי: לפני כעשרה ימים נפצע קשה לוחם בחטיבה מפליטת כדור של אחד החיילים - כך לפחות סברו כולם וכן אישר דובר צה"ל. כעת מתברר כי החייל שמנשקו נפלט, לכאורה, הכדור נעצר בחשד כי ירה במכוון לעבר חברו, שחייו ניצלו בנס.

האירוע החמור התרחש ביום חמישי לפני כשבוע וחצי. פלוגה בגבעתי סיימה באותו יום את מסלול ההכשרה המפרך ועמדה לחגוג את האירוע בטקס חגיגי.

במהלך היום בילו הלוחמים באתרים בצפון ובין היתר שטו בקיאקים. לאחר מכן הגיעו לבית החייל בקריית שמונה, התארגנו ועלו לאוטובוס שהיה אמור להוביל אותם לטקס סיום המסלול. לפתע נשמעה ירייה מתוך האוטובוס שהחרידה את כל יושביו.

החיילים הבחינו כי אחד מחבריהם מוטל על אחד הכסאות כשהוא שותת דם. אחד המפקדים צעק "פליטת כדור, כולם לרדת מהאוטובוס" וחבריו של הפצוע חילצו אותו מהאוטובוס כשהוא חיוור כסיד. עדי ראייה במקום סיפרו כי היה כל כך המום עד שאפילו לא צעק מכאבים.
עדויות: היורה והפצוע היו מסוכסכים קודם לכן
הלוחם טופל במקום על ידי צוות מד"א ירדן והועבר בבהילות במסוק לבית החולים זיו בצפת, שם נותח במהירות לאחר שהיה בסכנת חיים. הכדור חדר לגופו דרך המפשעה ויצא מהצד השני כאשר הוא נפגע במעיו, חלל הבטן ושלפוחית השתן. הוא הועבר כשהוא מונשם ומורדם לטיפול נמרץ ולאחר שלושה ימים עבר שוב ניתוח. חייו ניצלו בזכות הטיפול המהיר והניתוח. טקס סיום המסלול החגיגי, מיותר לציין, נדחה.

בהודעה שהוציא דובר צה"ל זמן קצר לאחר האירוע נכתב כי מדובר בפליטת כדור וכי המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה. החייל שפלט את הכדור,

סיפרו אז חבריו, בכה ונראה המום מהפגיעה בחברו.

כמה ימים מאוחר יותר חלה תפנית דרמטית בסיפור. מצ"ח החלו בחקירת החיילים שהיו באוטובוס ואז עלה החשד: לא מדובר בפליטת כדור מקרית אלא בירי מכוון. על פי העדויות, הירי אירע תוך כדי ויכוח בין החיילים ועל פי אחת העדויות החייל הכניס את המחסנית לנשק תוך כדי הוויכוח.

על פי עדויות החיילים בחקירה, המריבה בין השניים לא החלה באוטובוס אלא מספר ימים קודם לכן והגיעה לטונים גבוהים ואיומים. כשעלו לאוטובוס התלהט הויכוח ביניהם עד לירי המכוון לכאורה.

פרקליטיו של היורה: "הוא מזועזע והמום"
החייל היורה נעצר ומעצרו הוארך כבר פעמיים. לדברי החיילים, הוא נושא עבר בעייתי של משחקים בנשק. בעבר, כך נטען, נשקו נלקח ממנו לאחר שאיים על אדם אחר אולם הוחזר אליו. החייל טען בחקירה כי הוא והפצוע החליפו מילים באוטובוס וכשהוא הסתובב כדי לשבת במקום אחר, קיבל מכה במרפק מהכיסא ונפלט לו כדור שנותר בקנה.

העצור, תושב עיר בדרום הארץ, הוא חובש קרבי במקצועו. הוא מיוצג מטעם הסנגוריה הצבאית בידי עו"ד דן באומן, ביחד עם עו"ד יגאל בלפור וסנגור פיקוד דרום, עו"ד עסאם חאמד.

עו"ד באומן מסר בתגובה: "מרשי מזועזע והמום. מדובר בחבר טוב שלו ליחידה בה שירתו. מרשי מתפלל לשלומו והחלמתו של החייל. מדובר בפליטת כדור לא רצונית, כאשר אופן התרחשות האירוע נמצא עדיין בחקירת מצ"ח".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בחקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לעיון וחוות דעת הפרקליטות הצבאית"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:35

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר