לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2005, 23:31
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
"חשבון לבנון"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ScarFace שמתחילה ב "בערוץ הראשון אמורה להיות ב 22:15 תוכנית על לבנון"

"חשבון לבנון" הותיק והנפלא של סא"ל (מיל'') איתי לנדסברג (ממקימי פורום המג"דים והמח"טים) ודפנה קפלינסקי (למיטב ידיעתי אין לה שום קשר לסגן הרמטכ"ל הנוכחי, שהיה מאו"ג 91 בזמן הפינוי).
תכנית נפלאה שהוכנה בינואר-מאי 2000 לקראת פינוי רצועת הבטחון, שהיה צפוי בחודש יוני של אותה השנה. התפוררות צד"ל והקדמתו הבלתי צפויה של הפינוי במספר שבועות הביאה לשידור התכנית רק לאחריו, מה שלא מפחית במאומה מעוצמת התמונות והמסרים, גם לא במרחק 5 שנים.
רצף מרתק של כתבות ותחקירים הסוקר את הלחימה בלבנון בשנים 1974-2000, כולל מבצעי ליטאני ושל"ג.
מעניינת במיוחד הכתבה על הדו"צ בין גדוד 77 (חוד כוח יוסי מערבית לאגם קרעון) וגדוד 572 (חוד אוגדה 90, מזרחית לאגם קרעון), שהתרחש ביום החמישי למלחמה, הביא להשמדתם של שני טנקי מג"ח 3 (M48A3) בידי כוחותינו ולמותם של 5 לוחמים. זהו מקרה יחסית פחות ידוע, שמצטרף למקרים הקשים והמוכרים יותר של הפצצת גדוד 46 על ידי ח"א וכן קרב גדודי 198-196. מקרה קשה שתוחקר בידי האלוף אור בדצמבר 1982, טויח בידי האלוף פלד שנתיים לאחר מכן ונחשף בשנית וסופית על ידי תא"ל סטרשנוב ב 1988. במהלך הכתבה ניתן לראות וידאו צבעוני של שוט 20ג' (20 ג'!!!!) עולה באש - אבל מאיזה חטיבה??

תודה לפותח האשכול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2005, 10:28
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
אתה מהלל ומשבח כאילו היה מדובר בסרט שאמור לקבל אוסקר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב ""חשבון לבנון""

סרט איום ונורא ..
שמציג בתוכו את כול הרע והפחד ..גם של המשפחות השכולות וגם של החיילים
לדעתי ולפני שקופצים כאן כולם אני חוזר ואומר לדעתי בלבד :
חמור מאוד שנותנים בכלל במה לחיילים או מילואניקים לבוא ולדבר ולטעון מה היה צריך לעשות ומה לא ואם צדק שרון או בגין .. או אם היה אפשר כך או אחרת ?!
כמו שאמר האלוף ירון במי"ל { מנכ"ל משרד הבטחון } שהוא עצמו נפצע בהתקלות שבה נהרג האלוף קוטי .. חייל צריך לבצע פקודות בראש ובראשונה .. ואל לו להכנס לשיקולים שעומדים מאחורי הקלעים
מי שנהרג או נפצע או חטף הלם קרב .. עשה זאת למען המולדת וזה המסר שצריך להעביר לכול אלו שהיו ואלו שהולכים להיות או שיקבלו את זה או שילכו להיות גובנקים .. חד משמעית אלו דבריי בעניין !
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

ישן 22-01-2008, 23:07
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה מידיעות אחרונות על בית קברות לרק"מ בנגב"

הידיעה לא לגמרי מדוייקת.
ב2003 (?) החלטנו לגנוז ידיעה שלי בנושא שעמדה להתפרסם בידיעות.
הרק"ם המדובר הוא בעיקר נגמ"שים שנפגעו מהפצצת שיירת כוחותינו ע"י פאנטמים במלחמת של"ג. הנגמ"ש עצמו בער והותך ולתוך החומר הרותח הותכו גם חלקי גופות. לא ניתן להוציא את חלקי הגופות הללו מתוך שאריות הנגמ"שים ולכן הם אופסנו בבסיס ההוא (לא ממש קשה לנחש באיזה בסיס מדובר...)
לפני כמה שנים מישהו חשב שזה מיותר שהגרוטאות הללו יתפסו מקום בבסיס וכבר תוכננה ההובלה שלהן כדי שישמשו כמטרות במתקן אימונים סמוך.
הדבר נודע לרבנות הצבאית שמנעה את ההעברה. בדיונים דחופים שהתקיימו אז הוחלט לקבור את הנגמ"שים בקבורה ראויה. הוחלט גם לא להודיע למשפחות השכולות כי ישנם חלקים מגופות יקירהן שנקברו עם הנגמ"שים (בדיון הוצגו, בין השאר, תמונות של כלי נשק מרותכים לתוך השילדה של הנגמ"ש כדי להראות את חוסר היכולת להפריד בין חומרים שונים שהותכו יחד).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר