לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2011, 13:39
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
יום עיון למשפחות שכולות במסגרתו הוזמנו משפחות "שכולות" של מחבלים מבוקשים

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2...&cat=874&loc=88
שני האחים למשפחת אבו עייש היו מבוקשים במשך תקופה ארוכה עד שידו הארוכה של צה"ל הגיע אליהם. ההיסטוריה המשותפת רווית הדמים של ישראל והרשות הפלסטינית רצופה במאות, אם לא אלפי, מקרים כאלה.

פחות מעשור לאחר חיסולם, הגיע השבוע גיסם, אוסמה טאלב אבו עייש, החבר בפורום משפחות שכולות, להרצות בפני תלמידי תיכון רבין בכפר סבא, לאחר שהוזמן עד ידי המנהלת, רות לזר.

http://www.tsofar.com/zofar/see_article.asp?id=12795
ביום 19.11 פרסמנו ב"צופר" כתבה תחת הכותרת: "בי"ס: מפגש עם משפחות שאהידים" וכותרת משנה: "שיא חדש בהידרדרות מערכת החינוך החילונית - תיכון בכפר סבא מקיים יום עיון למשפחות שכולות במסגרתו הוזמנו משפחות "שכולות" של מתאבדי טרור ערבים"

בזרם המרכזי של התקשורת הנשלט ע"י השמאל הרדיקלי לא הוזכר העניין ואת המקורות שאבנו מאתרי אינטרנט השייכים לחוגי הימין, שם צוטטה מנהלת בי"ס זה, רות לזר, בהכחשה גורפת של הידיעה.

ובכן, ביום 24.11, מפרסם המקומון "זמן השרון" ידיעה שאכן תלמידי התיכון ע"ש רבין בכפר סבא הוזמנו למפגש עם בן משפחה של מחבלים רוצחי יהודים.

דהיינו, רות לזר - מלבד היוזמה המבישה - שיקרה בעזות מצח.

הכתבה במקומון זה היא תחת הכותרת: "סערה בכפ"ס: קרוב משפחה של מחבלים הרצה בפני תלמידים" וכותרת משנה: "קרוב משפחה של שני מחבלים פלסטינים שחוסלו על ידי צה"ל הגיע השבוע לתיכון רבין בכפר סבא להרצות בפני התלמידים. הביקור נולד כיוזמה של המנהלת רות לזר"

ציטוט:

באתר "רוטר" מובא מקור המימון של העמותה - "פורום משפחות שכולות" -שבאמצעותה עורכת מנהל התיכון ע"ש רבין בכ"ס לתלמידיה שטיפת מוח שמאלנית קיצונית של הזדהות עם מחבלים רוצחי יהודים:

"את עמותת סייעני האוייב הזו, מממנים בעיקר האירופאים (יש להם "ידידים" בגרמניה, שוויץ, ספרד, אנגליה, ארה"ב) וגם הקרן הזרה מארה"ב- NIF שתי"ל) לא נשארתמאחור. בשנת 2008 סך כל התרומות היה 4,686,268 ₪ ---"בצירוף צילום מסמך של העמותה המאשר עובדה זו.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-11-2011 בשעה 13:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2011, 15:11
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
נושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "יום עיון למשפחות שכולות במסגרתו הוזמנו משפחות "שכולות" של מחבלים מבוקשים"

קודם כל,
קיימת פה עריכה מגמתית/סילוף שמנסה להציג את בית הספר הנ"ל כמי שהזמין מחבל להרצות בפני תלמידים. לא כך הדבר - הוזמנו פלסטיני (שאחיו שעסקו בטירור וחוסלו ע"י צה"ל) וישראלי בן משפחה שכולה להרצות על דו קיום.
נסה לא לסלף את העובדות אם אתה רוצה שייקחו את מה שאתה כותב ברצינות.

קיים פה, ע"פ עניות דעתי, מקרה מעט בעייתי של עירוב פוליטיקה בחינוך ע"י גורם סמכותי שאינו שאמור לעשות כך. עם המסר עצמו (פיוס, דו קיום) אין לי בעיה, אך ניסיון השפעה על דעתם של נערים שנמצאים בגיל שדעתם הפוליטית אינה יציבה עדיין הוא פסול (אני מתכוון לכל ניסיון שכזה, לא משנה מאיזו קשת פוליטית) וצריך לאסור על דברים כאלה בין כותלי בית הספר.

ישן 27-11-2011, 15:26

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה הוא סילף? הוא לא כתב..."

ציטוט:
הכתבה במקומון זה היא תחת הכותרת: "סערה בכפ"ס: קרוב משפחה של מחבלים הרצה בפני תלמידים" וכותרת משנה: "קרוב משפחה של שני מחבלים פלסטינים שחוסלו על ידי צה"ל הגיע השבוע לתיכון רבין בכפר סבא להרצות בפני התלמידים. הביקור נולד כיוזמה של המנהלת רות לזר"

אני לא יודע מה איתך, אבל שאני קורא את זה אני מבין משהו קצת אחר ממה שקרה בפועל. אכן, לא מחבל, אך תסכים איתי שהתיאור הזה חוטא לעובדות.

עריכה: שחכתי להוסיף את המילה כאילו ("כאילו הזמינו מחבל") בתגובתי הראשונה ולכן הבלבול.

נערך לאחרונה ע"י tomer_g123 בתאריך 27-11-2011 בשעה 15:29.
ישן 27-11-2011, 16:09
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tomer_g123 שמתחילה ב "זה עניין של דעה פוליטית ולכן..."

הכנס לא פונה לאנשים מבוגרים, הוא פונה לילדים שאני מניח שרובם עדיין לא הגיעו לגיל 17. כמו שאמרתי כבר הבעיה שלי היא לאו דווקא עם האדם הספציפי שהגיע אלא עם מה שהוא מייצג, הוא מייצג צד שהחליט להרוג יהודים רק בגלל שהם יהודים וכשאדם כזה בא להרצות על דו קיום זו בדיחה לא מצחיקה. אין בכלל מה להשוות בין השכול של משפחה שאיבדה את יקירה בפיגוע בגלל שהיה בזמן הלא נכון במקום הלא נכון, לבין "השכול" של משפחה שבניה נהרגו כי בחרו ליהיות טרוריסטים. מכיוון שאנחנו עדיין גרים במדינת ישראל לא מעניין אותי איך הצד השני רואה את המקרה הזה, הרי כשאמריקאים לומדים על מלחמת העולם השניה הם לא לומדים על הקרבות מנקודת המבט של היפנים. אם וכאשר המלחמה הזו תסתיים אי פעם אז נוכל ללמוד על הסיכסוך מנקודת המבט שלהם, כרגע אני לא רואה איך לימוד ילדים על נקודת המבט שלהם תורמת לפתרון הסיכסוך.

ישן 27-11-2011, 16:55

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הכנס לא פונה לאנשים מבוגרים,..."

אני לא ראיתי בשום מקום שמטרת הכנס היא להעביר את "הנרטיב" הפלסטיני.
לפי מיטב הבנתי הוא לא הגיע להרצות על נקודת המבט הפלסטינית במלחמתם בישראל או " הקרבות מנקודת המבט הפלסטינית" ואם כן, זה לא כנס של דו קיום ופיוס.

אתה מצד אחד, מבכה את העדר פעילי השלום הפלסטינים ומצד שני מתנגד לפעילות שיכולה להגדיל את מספרם.
איך אתה רוצה להגדיל את פעילי השלום הפלסטינים אם אתה מראש פוסל כנסים מסוג זה שפוטנציאלית עלולים להגדיל את מספרם?
למה למנוע מגע ודיאלוג בין 2 האוכלוסיות שיכול בטווח הארוך לשנות תהליכי חשיבה והלכי רוח?

אני יודע שזה לא ממש פופלארי, אך אם המפגשים האלה לא היו נחלת השמאל הרדיקאלי שבהם באמת יש תחרות מי מאשים את ישראל יותר, אז, אולי הייתה יותר התקרבות ופחות הקצנה בשני הצדדים.

הייתי מציע שתנסה לחשוב קצת פחות בכוון הצידוק המוסרי כי, מה לעשות, לשני הצדדים יש ערכי מוסר שונים של מותר ואסור - אני לא מצדיק את ההתנהגות הפלסטינית, אלא רק מסביר שמשהו מזעזע ובלתי מוסרי מנקודת מבטך יכול להיות לגיטימי מבחינת הצד השני, ולכן, לראות אותם כמפלצות שאין לדבר איתם - לא תקרב פתרון מתקבל על הדעת לשני הצדדים.

ישן 27-11-2011, 17:21

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי tomer_g123 שמתחילה ב "אני לא ראיתי בשום מקום שמטרת..."

אם הוא לא בא להעביר את הנרטיב הפלסטינאי בשביל מה הביאו אותו בכלל? הרי היו יכולים להביא איזו אידיוטית שימושית ממחסום ווטש שתספר לתלמידים כמה מסכנים הפלסטינאים וזהו. אני חושב שזה די ברור שהביאו את הפלסטינאי כדי שיספר על "השכול" מהצד הפלסטינאי, לדעתי אי אפשר לעשות את זה בלי להשתמש בנרטיב הפלסטינאי. לא חייבים לדבר על קרבות כדי להשתמש בנרטיב הפלסטינאי, אפשר להשתמש בו גם כשמדברים על דו קיום.
ציטוט:
אתה מצד אחד, מבכה את העדר פעילי השלום הפלסטינים ומצד שני מתנגד לפעילות שיכולה להגדיל את מספרם. איך אתה רוצה להגדיל את פעילי השלום הפלסטינים אם אתה מראש פוסל כנסים מסוג זה שפוטנציאלית עלולים להגדיל את מספרם?

אתה רציני כאילו? באמת? בוא תסביר לי בבקשה איך הרצאה בבית ספר ישראלי תגדיל את מספר פעילי השלום בשטחים? ההגיון שלך לא מובן לי. כדי להגדיל את מספר פעילי השלום הפלסטינאים צריך לעשות הרצאות כאלה בבתי ספר פלסטינאים, כרגע ההרצאה הזו יכולה להגדיל רק את מספר פעילי השלום הישראלים (מה שלא מפתיע בהתחשב בנטיה הפוליטית של העמותה שיזמה את ההרצאה).
ציטוט:
אני יודע שזה לא ממש פופלארי, אך אם המפגשים האלה לא היו נחלת השמאל הרדיקאלי שבהם באמת יש תחרות מי מאשים את ישראל יותר, אז, אולי הייתה יותר התקרבות ופחות הקצנה בשני הצדדים.

הקיצוניות בצד אחד שמשתמש בטרור כלפי אזרחים מביאה להקצנה מובנת בצד שסופג את הטרור הזה. אם אתה רוצה להפסיק את ההקצנה בצד שלנו כל מה שאתה צריך לעשות זה להפסיק את הטרור הפלסטינאי. אני מקווה שברור לך שהרצאות כאלה לא יפסיקו את הטרור הפלסטינאי ולכן לדעתי לא ישיגו את המטרה.
ציטוט:
הייתי מציע שתנסה לחשוב קצת פחות בכוון הצידוק המוסרי כי, מה לעשות, לשני הצדדים יש ערכי מוסר שונים של מותר ואסור - אני לא מצדיק את ההתנהגות הפלסטינית, אלא רק מסביר שמשהו מזעזע ובלתי מוסרי מנקודת מבטך יכול להיות לגיטימי מבחינת הצד השני, ולכן, לראות אותם כמפלצות שאין לדבר איתם - לא תקרב פתרון מתקבל על הדעת לשני הצדדים.

בוא נתעלם רגע מהעובדה שמי שמבחינתו זה מוסרי לרצוח אזרחים תמימים בפעולות טרור לא יכול ליהיות פרטנר לשלום עד שלא ישנה את דרכיו. אני רוצה להתייחס רגע למוסר הזה שאתה מדבר עליו. במקרה הזה אני לא חושב שמדובר במוסר אלא בהגיון פשוט, אתה לא עושה השוואה בין הקורבן לבין המקרבן שלו (מי שגרם לו להפוך לקורבן). להעמיד אותם אחד ליד השני ולהשוות את האובדן שלהם זה לא רק לא מוסרי, זה לא נכון עובדתית וצריך ליהיות עיוור למציאות, שלא להגיד שקרן, כדי לעשות מעשה כזה. מה שהופך את כל העניין ליותר נורא מבחינתי הוא שההרצאה נערכה בפני ילדים שרוב הסיכויים שלא הצליחו להעלות על השקר הזה, פשוט עבדו עליהם והכניסו להם את הדעה הפוליטית של המנהלת בדלת האחורית.

ישן 27-11-2011, 17:50

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם הוא לא בא להעביר את הנרטיב..."

קודם כל,
כבר כתבתי פה כבר יותר מפעם אחת שאני מתנגד לדברים כאלה בבתי הספר.
לא ממש הבנת את כוונתי,
כוונתי הייתה לערוך יותר כנסים כאלה בין אוכלוסיות המעוניינות בכך על מנת לעורר דיאלוג שאולי יוכל לשנות הלכי רוח בטווח הארוך ולא על כנס בודד שתופס קהל שבוי.
אתה כותב מתוך רגש ולהט (שאני מבין מאיפה הוא מגיע וזה בסדר גמור),
שגורם לך לפספס את הנקודה העיקרית שלי:
כמו שאני רואה את המציאות קיים ריחוק בין 2 האוכלוסיות והמגע בינהם הוא או על רקע צבאי או רדיקאלים שלנו שבאים להתסיס את האווירה.
לא יצא לי לראות פעילות אמיתית שמביאה את הישראלי הממוצע לדבר עם הפלסטיני הממוצע. סה"כ אני מאמין שלמרות השוני התרבותי כולנו בני אדם וכולנו בסה"כ רוצים לחיות בשקט ושלווה.
אלה לא תהליכים של זבנג וגמרנו ולכן הם צריכים להערך בהדרגתיות ולהתפרס על פני שנים, אם לא עשרות שנים.
קשה יהיה לערוך משא ומתן שיתאים לשני הצדדים ששניהם באים עם תחושת צידוק ועליונות מוסרית ולכן אני מאמין שמפגשים כאלה לאורך זמן ירככו את הלכי הרוח בשני הצדדים.
אני אם זאת, בדעה שהצד הפלסטיני הוא הפחות בשל ולכן מפגשים שכאלו הם אינטרס שלנו הרבה יותר משלהם.
כשהמידע שמקבל הפלסטיני הממוצע ממערכת החינוך שלו והתקשורת שלו מראים את היהודים כיצורים רשעים ולעיתים לא אנושיים, והרדיקאליים שלנו לא רק שלא סותרים את זה, אלא אפילו במיקרים מוסיימים, מצדיקים את זה, לפסלטיני הרואה את זה יהיה יותר קל לבוא ולבצע מעשיים מחרידים ולא תיהיה לו סיבה לסיים את הסכסוך - הוא ירצה צדק, נקמה ביצוריים השטניים האלה.

לכן, זה אינטרס עליון של אלה הבאמת רוצים בסיום הסכסוך לנסות ולגרום לשינוי בהלכי הרוח של הפלסטינים באמצעות ניסיונות חינוך, מפגשים וכו'.

זו דעתי בלבד והיא מבוססת על ראיית עולמי.

נערך לאחרונה ע"י tomer_g123 בתאריך 27-11-2011 בשעה 17:57.
ישן 29-11-2011, 00:43

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי tomer_g123 שמתחילה ב "קודם כל, כבר כתבתי פה כבר..."

אתה מתעלם מהעובדה שאין בכלל כנסים כאלה בשטחים. אתה מתעלם מהעובדה שאין כזה דבר אירגון שלום פלסטינאי, אם הפלסטינאים רוצים שלום כמונו למה אצלהם אין אירגונים כמו שלום עכשיו ומחסום ווטש? אתה מתעלם מהעובדה שיש לא מעט פלסטינאים שהמגע שלהם עם ישראל הוא לא רק דרך הצבא ועם הרדיקלים שלנו: יש אלפי פועלים שעובדים בישראל, יש לא מעט פלסטינאים שמקבלים טיפול רפואי בארץ וכמובן שרוב המתנחלים הם לא רדיקלים ומתייחסים לפלסטינאים כמו לכל אחד אחר.
ציטוט:
זה אינטרס עליון של אלה הבאמת רוצים בסיום הסכסוך לנסות ולגרום לשינוי בהלכי הרוח של הפלסטינים באמצעות ניסיונות חינוך, מפגשים וכו'.

אז למה כל העמותות והאירגונים האלה פועלים רק בארץ או בחו"ל? למה האירגון הזה לא לוקח את המופע שלהם לבתי ספר בשטחים והם "מרצים" רק בפני תלמידים ישראלים?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר