לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2011, 14:50
  דורון 2 דורון 2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.10
ענקנמן ...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אני חושב שדיברנו על זה. גם אז..."

לקיחת ווסטים של אמלחיה או קסדה משופצרת ממערום שמונח ליד גופות לא בזמן לחימה או סכנה או איך שלא תקרא לזה רק לשם שידרוג הציוד נראה בעיני בזוי ולא מכבד , וכל זה עוד לפני שהגיעו לציוד האישי , אינני מרגיש צורך להוכיח לאף אחד שזה קרה, אינני מצפה ממך להכיר את כל הפרטים כי יש דברים שגם אתה לא יודע (מבלי לפגוע) , כל מי שהיה מקורב לאותם ארועים ידע בדיוק מה התנהל שם אך כנראה שבצבא החליטו להשתיק את זה , כנראה שתחושת הסירחון שעלה באפם הפריע להם לחשוב בהגיון , אבל מה שהיה היה , באותה תקופה כל פעם ששמעתי את שם הגדוד המסויים הזה של חיל ההנדסה עבר בי גל של זעם מטורף , אבל כבר עבר לי . :-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2011, 16:56
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "למה אתה הולך רחוק? תתחיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
למה אתה הולך רחוק? תתחיל בלהעמיד לדין איזה נווט פאנטום שיש לנו פה בפורום שברוב חוצפתו איבד את המטוס שלו!

להבדיל (כיוון ש"אותו" נווט לא נהרג), הנה ציטוט מהסיפור על אותה גיחה:
"לעומת זאת את האקדח הצהלי "החרים" לי אחד מטייסי הכוננות שהיה שם כאשר הציוד הגיע. הוא מאותה טייסת שהפילה לנו את בקל ורוזנבלט כשחזרו מתקיפה ממצרים. אז, יחסית, החוב כלפי זניח".
כלומר, לא רק אחרוני החיילים המוסריים הרשו לעצמם לעשות זאת (אגב, את אקדחי הפרטי לקח החובש שטיפל בי במסוק. לטענתו האקדח שימש לו כקמע בעת המלחמה. אבל הוא לא חשב להחזיר אותו בסופה. לאחר חודשים הצלחתי לאתר את מקום מגוריו. כפר שמריהו. כלומר גם הוא אמור היה לקבל חינוך סביר).
ישן 28-11-2011, 10:33
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "לקחת ציוד צבאי חיוני כדי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
לקחת ציוד צבאי חיוני כדי להלקם איתו זו ממש לא ביזה. לא כשמדובר בציוד של האויב ובטח שלא כשמדובר בציוד של הצבא שלך.
האלוף המזועזע שמצוטט בכתבה מדבר שטויות.

יכולים להיות מה תסריטים. חייל שבסער הקרב לוקח מחסנית מגופת חברו כדי להמשיך להלחם הוא גיבור. חייל שבין הקרבות פותח קיטבג ב' של חייל הרוג כדי שיהיו לו זוג מדים להחליף עושה דבר תקין בעיני. חייל שבוזז חפצים אישיים מצ'ימידן או ארונית של חייל אחר, חי או מת, הוא גנב בזוי.
לפי מה שאני מבין מהכתבה והפרוטוקול, הבעייה הייתה בקיטבגים של נפגעים שנשארו בבסיסים עורפיים או שטחי היערכות, ושנחתכו ופוזרו "כמו במזבלה" כדי לחפש בהם ציוד. אם מדובר בציוד צבאי נחוץ, זה לא לעניין שלא סגרו מחדש את הציוד האישי לטובת המשפחות. ואם מדובר בביזה של ציוד אישי (טרנזיסטורים, ביגוד אזרחי וכו') זה גניבה בזויה ומכוערת שלא כל כך תפתיע אותי כי מטבע הדברים בצבא העם יש כל מיני אנשים, גם בזויים, ובעת לחימה קצת קשה לפקח עליהם.
ישן 28-11-2011, 15:35
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני חושב שקראת כתבה אחרת. לא..."

לא, הוא מדבר במפורש על "איסוף חפצים אישיים של חללים ונעדרים". "השלמת ציוד" זה קוד שאפשר לפרשו באופן רחב מאוד- על מה שאתה מתאר, איש לא היה מתרעם בהקשר של חללים דווקא. אני מניח שאיש לא חיפש ציוד של חללים דווקא- פשוט תלונת המשפחות הגיעה רחוק מתלונת החפ"שים החיים שגילו שחפציהם נבזזו.

לצערי, אני בהחלט יכול לדמיין מצב בו חייל החוזר מקרב מפרק קיטבג כדי למצוא מדים יבשים או נקיים, חברו נכנס למחרת ולוקח עוד זוג מדים "שהוא חייב כדי לא לעלות מת"ש", ואחרי שבוע כבר כל חייל מפקדה שרוצה משהו- לוקח, כי ממילא הכל מפוזר, ומי בכלל חושב שאולי זו מזכרת אחרונה מעמית לנשק.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 28-11-2011 בשעה 15:45.
ישן 28-11-2011, 15:36
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני חושב שקראת כתבה אחרת. לא..."

ציטוט:
באותו הכנס, שאותו מתעד הפרוטוקול, השתתפו קצינים בכירים, ובהם מפקדי חיל האוויר והים. בדבריו התמקד שפיר בתיאור תופעת "השלמת הציוד" של החיילים. "לא יצא לי לראות מה נעשה כאן בתחום הזה במחנות העורפיים, אבל יצא לי לראות דבר כזה בסיני, ואני מוכרח לומר שוונדליזם כזה עוד לא פגשתי; מה שהשאירו חיילים בבית הספר לשריון וירדו למטה (לסיני ולחזית הדרום. א.מ.ד) או מה שהשאירו חיילים במחנות העורפיים בסיני. אינני יודע מי עשה, אבל זה עם ישראל ובני ישראל. השחיתו כל חפץ, פתחו את הקיטבגים. חתכו, הוציאו וסרקו והשאירו את זה כמו מזבלה שהשד יודע. אני לא מבין איך יהודים וחיילים יכולים לעשות דבר כזה".
קרא שוב את המאמר.
הכוונה הנה ל"וונדליזם" (מילה יפה לגנבה) של ציוד אישי שהושאר מאחור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר