לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2005, 08:17
  hamta1 hamta1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.04
פצצת זמן? התנועה הקיבוצית חושפת פשיעה מינית בקיבוצים

ידיעה שיצאה היום ומאיימת להיות פצצת זמן - חשיפת הפשיעה המינית בקיבוצים - הסיפור שאינו מסופר!

דעת יחיד: מעשה מגונה בחצר

השם והכתובת שמורים במערכת

החברה הקיבוצית יודעת להתגייס במועדי חג ובשמחות, ובמקרים של אסונות ואבלות * אך נכשלת בצורה מבישה בטיפול (או בחוסר-טיפול!) בפשיעה מינית בקיבוצים * אני מאשים

זעזוע, הלם ורוגז רב מטלטלים אותי בערבוביה, בעקבות המקרה הטרגי הנורא של התאבדות בת-משק לפני מספר שבועות בירושלים וסיפורה העצוב ("הטרגדיה של אפי", הקיבוץ 30.2), קשה לברוח מהחשיפה ומהפרסומים התכופים המופיעים בעיתונות הכתובה והאלקטרונית על מעשים ועבירות חמורות של פגיעה וניצול קטינים, הנעשים בחברה השיתופית על-ידי חברים בוגרים.

מהדהדות בראשי הכותרות: "נתונים מזעזעים על היקף הפשיעה המינית בישראל", ו"זינוק חד בהתעללות בילדים בישראל" - שהן בבואה מביישת של המתרחש בחברה הישראלית, אך ביניהם פרסומים רבים למעשים דומים המתרחשים גם בתוך החברה השיתופית, הקיבוצית, כגון: "דין פדופיל - כתב אישום, שהוא אחד החמורים מסוגו, הוגש נגד פדופיל מקיבוץ בעמק הירדן"; "מדריך נוער הטריד מינית - מדריך נוער באחד מקיבוצי הנגב, הואשם בביצוע מספר מעשים מגונים בתלמידים"; "חשוד במעשים מגונים - בן קיבוץ נעצר בחשד למעשים מגונים"; ועוד רבים נוספים, שאינם נחשפים ומתפרסמים בציבור.

מתוך ריבוי המקרים עולה השאלה: איך, אם בכלל, מתמודדת החברה השיתופית עם העברות החמורות הללו?! החברה הזאת, שיודעת להתגייס ולהתעלות, להשתתף ולתמוך במועדים, בחגים ובשמחות; שאין טובה ממנה במתן תמיכה, סעד וחום במקרים של אסונות ואבלות - נכשלת בצורה מבישה כל כך בטיפול, ואולי בחוסר-טיפול, בשלבי ההתמודדות הפנימית במרחב הגדול שבין הקצוות האלה.

הרבה יותר קל לעצום עיניים, לאטום אוזניים, להתחמק, להתכחש, להשתיק, להדחיק ולדחות (דמיון מאוד לא מחמיא לפסלון "שלושת הקופים") - תוצאה של מבנה חברתי שנבנה על מעגלים חבריים, על חיבורים אינטרסנטיים ו/או על חמולות משפחתיות - הנוהגים "לתת סימנים" באלו שאינם משתייכים אליהם, וכפועל יוצא "מסומנים" גם ילדיהם.

כמובן שכך צומחות ומשתרשות תגובות שאין בהן התייחסות עניינית לגופו של מקרה, אלא לגופם של המעורבים. בעלי תפקידים ורכזי ועדות עטופים מכל עבר ביועצים חיצוניים לרוב - יועצים מהתנועה ויועצים פרטיים, יועצים בתחומי החברה וכמובן יועצים משפטיים. חיבור מופלא ושקוף מתקיים בין ההתייחסויות של כל היועצים, והוא: שמירה והעדפה של הגוף והמסגרת, כ"משרתי" מעסיקיהם, תוך ביטול והתעלמות מהפרט הבודד שנשחק, נשכח ונמחק.

אז מה הפלא שמתפתחים ונצברים כעסים ומושמעת ביקורת נוקבת כלפי ההתנהלות ה"חברתית" וה"חברית", באמירות מסוג:" מעשי נבלה", "הוסיפו חטא על פשע" ועוד, שמגבירים את התגובות. אולי נכון יהיה - כפי שהעלתה התובעת מטעם פרקליטות המחוז בעת הגשת כתב האישום כנגד הנאשם במעשים ובאירועים בעמק-הירדן - לבחון אפשרות להעמיד לדין אנשים ובעלי תפקידים (בקיבוץ ובבית-הספר), שחלה עליהם חובת הדיווח אך לא עשו זאת.

אין כמו "גלגול העיניים" המתקיים בתנועה הקיבוצית כדי להמחיש את הניסיונות, הנעשים בכל מחיר, להתכחש ולייצר מערכת הגנה הבורחת מהתמודדות אמיתית עם בעלי צרכים מיוחדים בקיבוצים. הגיע הזמן שהגישה האומללה הזאת תשתנה מהיסוד, ויפה שעה אחת קודם.

לקישור (הקישור מסתתר בסוף הראיון עם אהוד ברק ואינו קשור לראיון)( http://www.kibbutz.org.il/welcome.h...50428_barak.htm

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.kibbutz.org.il/1-edit/itblt.gif]
לאתר היחידה לקידום נשים, שם יש מדור לאלימות והטרדה מינית
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.kibbutz.org.il/1-edit/itblt.gif]
ל"הטרגדיה של אפי", "הקיבוץ", 3.2.05קישור: http://www.kibbutz.org.il/welcome.h...50203_pkuda.htm

נערך לאחרונה ע"י hamta1 בתאריך 28-04-2005 בשעה 08:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2005, 12:01
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
אתה מוכן להגן על המורסה המטורפת הזאת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "מבלי להביע דיעה על אשכול זה"

- רק כדי להיכנס בביג ג'ו?
המדתא הוא טיפוס נאלח ורשע. אין שום הבדל בינו לפעילי שנאה שאת שמם אסור לי להזכיר פה. הוא קורץ מאותו החומר והוא מסוכן לא פחות מהם. במקום אינטרדיקט אתה מעודד אותו להפיץ את הרעל שלו. תתבייש לך.
אני תומך בחופש הביטוי, אבל לא בחופש הפצת דברי שטנה. המדתא הרשע יודע להלך על הגבול הדק שבין הלגיטימי לבין שאינו, זו הסיבה שהוא עדיין לא נחסם כאן וזו הסיבה שהוא כל כך מסוכן. אם אתה לא מצליח להבין את מסוכנותו, אני יכול להפנות אותך לאתרי אינטרנט של קבוצות שנאה אחרות ותוכל למצוא שם הרבה המדתות.
אני מתפלא על מנהלי האתר הזה שלא מצאו עדיין סיבה לזרוק את הדגנרט המחליא הזה מפה, שמכתים את הפורום כולו. אני רוצה להציע את עצמי כמודירטור פה. אני מבטיח שאתן חופש ביטוי מלא לכולם, אבל את החרא הזה אחסום מיד. אני לא זקוק לתירוץ.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 28-04-2005 בשעה 12:08.
ישן 28-04-2005, 12:33
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
אל תכניס מילים לפי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אתה מוכן להגן על המורסה המטורפת הזאת"

בשום מקום לא טענתי שאני מגן על מישהו. אפילו כתבתי בפירוש: "מבלי להביע דיעה על האשכול"!
רק צרמה לי העובדה שנבירה והבעת שינאה למישהו שאינו מ"המחנה הנכון" אינה גוררת בעקבותיה שום תגובה מהסוג שספג פותח האשכול.
ואין לי שום ויכוח איתך או עם ביג לגבי אשכול זה.
רק שהטרמינולוגיה שלך לשינאה ולקיצוניות היא, כנראה, נובעת מנקודת השקפה זרה.
אין לי ספק שמוכרים לך לא פחות ממאות אשכולות שנפתחים ע"י מישהו מסוים, רק, ואך ורק על ביבי תוך כדי כינויי שינאה ושיטנה, הצמדת שמות תואר מעוותים ועיוותי השמות. וזה לפני שמוזכרת גם אישתו, כמובך תוך עיוות שמה.
אם במקרה מסויים לא מדובר בביבי אז זה רק "מתנחבלים" או "רברבני פשע" וכו'. זאת פחות או יותר השפה.
אם כל הנ"ל נראה לך לגיטימי ולא ראוי לחסימה על פי אמות המידה שלך. אנא אמור לנו זאת בפירוש כדי שנדע מה הן הגבולות החוקיים.
וכך יוכל גם המדתא להבין שלפחות יוכל להשתמש בשפה כזאת כלפי הקיבוצים מבלי להנזף ע"י איש מ"המחנה הנכון".
ואם גם השפה הנ"ל לא יאה גם בעיניך כי אז מעניין שמאות אשכולות לא הקפיצו אותך מהכסא.
ישן 28-04-2005, 12:45
  hamta1 hamta1 אינו מחובר  

"המחנה הנכון" צריך להתבייש ולהכות על חטא !!!
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אל תכניס מילים לפי"

"המחנה הנכון" הזה צריך להתבייש!
השמאלנים העלובים האלה, שונאי היהודים והיהדות, מוצצי כספים מפועלי ישראל העשוקים, משתלטים על אדמות מדינה ופאראזיטים, מנוסים מאוד בתעמולה ובמניפולציה. הם מנסים בסך הכל להסיט את הדיון מהנושא האמיתי.
כבר שנים שהם משתיקים התעללות מינית שמתבצעת בקיבוצים. ההצגה שעושים פה מתאימה ל'הבימה' ונועדה למנוע דיון רציני בבעייה אשר קיימת והיתה קיימת בעבר בקיבוצים.

אלה שקופצים כאן, כנראה מפחדים שיחשפו מעשיהם. תמיד המשתיקים האלה מתבררים כאינטרסנטים המבקשים למנוע את זעקת נפגעי התקיפה המינית.
לך תדע, יכול להיות שמישהו/מישהי נפגעו מתקיפה מינית בקיבוץ, יקרא מה שכתוב כאן ויחליט לתבוע את הפוץ הזה!
כידוע, משך הזמן לתביעה כזאת הוארך עפ"י החלטת הכנסת.
ייתכן ששפינוזה מפחד מתביעה משפטית!!

נערך לאחרונה ע"י hamta1 בתאריך 28-04-2005 בשעה 12:49.
ישן 28-04-2005, 14:39
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
הבהרה לגולשי פרש בעקבות דברי הבלע של המורסה המדתא
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamta1 שמתחילה ב ""המחנה הנכון" צריך להתבייש ולהכות על חטא !!!"

הנושא של הפשיעה המינית בקיבוצים טוטא מתחת לשטיח במשך שנים, כמו בסקטורים קטנים אחרים בישראל ובראשם החרדים. סביר להניח שאחוז הסוטים בקיבוצים לא שונה מזה שבקרב החרדים ובאוכלוסיה הכללית.
חשוב להעלות את הנושא וחשוב להכיר בעובדה שההסתרה היתה משגה נורא. אבל קצת קשה לשפוט אנשים במקום ובזמן אחר ממרחק*. ובראש ובראשונה אין להכתים ציבור שלם כפי שהדגנרט הזה המדתא עושה. האיש הוא גזען בכל רמח אבריו. אם אתם לא רוצים "גזען", קראו לזה bigot, קראו לזה אנטישמי, או קראו לזה מה שאתם רוצים. אולי "קנאי מסית אובססיבי ומסוכן" היא הגדרה מתאימה יותר. האיש הנקלה הזה לוקח כתבה חשובה ורותם אותה לצרכיו המעוותים שכל כולם נועדו לעורר שנאה בקיבוצים ובאנשי שמאל. איש לא עושה זאת כאן בפורום, לרבות אותו שונא נתניהו, ובטח שלא בדרגות כאלה.
העובדה שנותנים במה חופשית לדברי ההסתה והשנאה שלו מלמדת על כך שאתם הגולשים, ואתם המנהלים, לא מוטרדים מהדברים ומוכנים לסבול אותם. יתכן שלביג ג'ו לא היתה סיבה עניינית לתקוף את הדגנרט הזה על הכתבה שהוא העתיק. אבל ג'ו יודע מה כוונותיו של המנוול והוא יודע באיזו דרך מעוותת הוא ניסה לנצל אותה. ההתיפיפיות של כמה חברים פה, שלא לומר ההיתממות, לא פחות מדאיגה מהשתיקה של הרוב.
אנחנו מתקרבים ליום השואה. אחד הלקחים הגדולים של האירוע הטראומטי הזה היה שאסור לנו, כחברה, להתעלם משנאה שמופנית לקבוצות קטנות באוכלוסיה, גם אם אנחנו לא נמנים עמן. אם המורסה המדתא היה כותב "יהודים" במקום "שמאלנים"/"קיבוצניקים" הוא מיד היא עף מפה. אבל במקרה הזה למה שיהיה לנו איכפת? הרי אנחנו לא שמאלנים.

עריכה:
* למען הסר ספק, הכוונה היא לכלל הקיבוצניקים, לא לפדופילים ולשאר הסוטים.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 28-04-2005 בשעה 15:06.
ישן 28-04-2005, 13:22
  hamta1 hamta1 אינו מחובר  

טעות! אל תחפש כאן הגיון או יושר!
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אל תכניס מילים לפי"

אני מציע לך:
1. אל תחפש בשום אופן יושר, אמת או צדק אצל הניבזים האלה. הוריהם האידיאולוגיים, בריה"מ, שיתפו פעולה עם הנאצים לפני ובתחילת מלחמת העולם השנייה.
2. אל תחפש לגיטימציה.
3. אתה לא צריך אישור לשום דבר, כל עוד הוא במסגרת חוקי הפורום.
4. לשמחתנו, הנבזים לא קובעים את חוקי הפורום. אם היו קובעים, אף אחד לא היה נשאר כאן. רמז: עיתון "העיר" של 'הארץ' פשט רגל בדיוק בגלל שמאלנים שהשתלטו על ה'אמת' שלו. בכל מקום שהם מנסים להשליט את הכללים שלהם, פושט הרקבון.
5. מה שהכי מרתיח אותי הוא, שהזבלים האלה אחראים בעקיפין, לרצח של אלפי יהודים. אלה האנשים שבגלל ה'כללים' שלהם והתודעה השיקרית שלהם מתו אלפים במלחמת יום הכיפורים במחדל הכי גדול של השמאל, ועוד כמה אלפים מתים עד היום במחדל השני בגודלו של השמאל - הסכמי אוסלו.
6. הרמאים, השקרנים, שונאי היהדות, המתעללים מינית, הפאראזיטים - השמאלנים יעשו כל תרגיל מניפולטיבי כדי להשתיק את האמת עליהם. הם ינפנפו בשואה, בדקדוק, בחוקי פורום שאינם קיימים, יסיטו ויסיתו - הכל כדי שלא תאמר האמת, והיא תאמר!!

נערך לאחרונה ע"י hamta1 בתאריך 28-04-2005 בשעה 13:35.
ישן 28-04-2005, 14:32
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
שוב, לא הגנתי על איש
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "נו ג'אמבו - אתה רואה על מי הגנת?"

אשמח שתציג לי ציטוט כלשהו שתומך בזה.
רק הבהרתי שכל אחד נזעק שפוגעים לו בציפור הנפש.
אילו המדתא היה מכנה את הקיבוצים "מתנחבלים", "קיבוצי פשע" (אנלוגיה ל"רברבני פשע"), או כל כינוי נאצה אחר שנכתב כאן יום יום על אוכלוסיה שלרוע מזלה אינה נמנית על הקיבוצים, זה היה מקובל עליך?
ובלי קשר להמדתא. אם אני הייתי מכנה אותם כך זה היה מקובל עליך?
כי יש מי שמכנה כך יום יום, ואפילו כמה פעמים ביום, אתה יודע את מי.
זאת לא שינאה? יש מי שאותו אפשר לכנות "מתנחבל"? יש מי שמותר לכנותם "רבני פשע"?
ואם מותר, האם גם את הקיבוצים מותר לכנות כך?
שלא תבין לא נכון, איני חושב שאלה או אלה ראויים לכינויי הנאצה הללו. רק שמשום מה נראה לי שרק אם מייחסים אותם לצד ה"לא נכון" האוזן פתאום מתחילה לצרום...
ישן 28-04-2005, 16:26
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אתה ממשיך בהכללות ושוגה בעובדות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "שוב, לא הגנתי על איש"

ראשית, אתה אינך מעודכן כי בפורום זה אין מכנים מתנחלים בשם מתנחבלים. זה אסור. אבל מעבר לזה, אני חוזר ומנסה להחזיר את הויכוח לפרטי לא לכלל. אני לא מייצג אף אחד. אני לא קראתי לאיש מתנחבל (גם לפני שזה היה כרוך בחסימה), וגם לא "רברבן פשע". אני נדרש לעניין אחד: חלאת האדם אכולת השנאה הפתולוגית, דוד גונן, המכנה עצמו המתא, ואהכל מכנים אותו המדתא. האיש הזה באופו עקבי, נובר באתרי הקיבוצים ושולה משם כל בדל ידיעה שניתו להשתמש בה כמנוף להשתפכות הארס החולנית כמו שראית בהודעה מעל. לפני שנה הוא פתח אשכול שטנה על כך שהקיבוצים הזמינו עניים ודלים לארוחת הסדר. כאשר אינו עוסק בקיבוצים, הוא מחטט באתר שינוי, ומבשר לנו על חוק חמץ בספארי...

אדם שפוי אינו מעסיק את עצמו, ואת התקשורת ברצף של דברים שנואים עליו. (ואינני מדבר על השקרים החולניים, וההתחזות שלו להוגה הגיגים דגול).

אז אנא ממך. תתיחס לגופו של עניין. האיש הזה כפר נחסם פעם, וחזר. אני מקווה שלאור טעותו באשכול זה, ניפטר ממנו כשיגיע מנהל. לא בגלל שאני חולק עליו. בגלל שהוא לא ראוי לבוא בקהל בני אנוש.

ישן 28-04-2005, 19:13
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
יש קליטה בקיבוצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamta1 שמתחילה ב "פצצת זמן? התנועה הקיבוצית חושפת פשיעה מינית בקיבוצים"

לך תתפוס מקום . לא קראת ? האהבה הסוחפת שלך לקיבוצים ידועה משכבר הימים . קורא את העלון של הקיבוץ . בדקדקנות רבה .

יש לך שותף טוב בפורום כנראה שליח של ביבייהו לעניני פרש לא אגיד מי זה
אבל אסביר לו שתשעים אחוז מהעם סולד מהחלאה הזה
ואתה יודע טוב למי אני קורא רברבני פשע ולמי אני קורא מתנחבלים

ושוב זה לא לכל המתישבים ביש"ע. . יש לך נציג טוב עכשו קוראים לאלדד שקורא למרי. מה אתה רוצה שאני אקרא לו חלאה זה ירשים אותך יותר

עובדה בקיבוצים מפרסמים גם דברים כואבים. ומחלאים. אבל בחברה השחורה שלכם הנאנסת מקבלת עונש נוסף נידוי.

אני קורא לכולם לא לטאטא מקרים של מעשים מגונים במשקים. להביא לידי זה שהאשמים באונס ושאר מקרים אחרים. היכן שזה קרה במקרה זה בעין דור . יבואו על עונשם ושמם יפורסם ברבים.

יש לך שותף טוב בפורום כנראה שליח של ביבייהו לעניני פרש לא אגיד מי זה
אבל אסביר לו שתשעים אחוז מהעם סולד מהחלאה הזה
ואתה יודע טוב למי אני קורא רברבני פשע ולמי אני קורא מתנחבלים

ושוב זה לא לכל המתישבים ביש"ע. . יש לך נציג טוב עכשו קוראים לאלדד שקורא למרי. מה אתה רוצה שאני אקרא לו חלאה זה ירשים אותך יותר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר