לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2012, 02:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
הכנסת אישרה: עד שלוש שנים מעצר מנהלי למסתננים

מדובר בחוק שיזמה הממשלה כדי להלחם בתופעת המסתננים בגבול הדרום. על פי החוק החדש מסתנן שיכנס לארץ באופן לא חוקי, שלא דרך מעברי הגבול, יעצר וישלח למשך שלוש שנים ל"מתקן שהייה" שיוקם בגבול הדרום, מבלי שהורשע ומבלי שהובא בפני שופט.

החוק החדש אינו עושה הבחנה בין מסתננים שהם מהגרי עבודה או פליטים שנמלטו מאזורי קרבות לבין מסתננים "עויינים" או פליליים. במהלך מעצרם של המסתננים במתקן השהייה תפעל הממשלה כדי לגרשם מן הארץ.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=402&loc=1

השתדלתי לחסוך את היללות הטרחניות של NRG כאילו מי ישמע, הפכנו להיות ספרד של ימי האינקוויזיציה...

כל שאני יכול להגיד זה: הגיע הזמן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2012, 06:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
החוק יוכרז כמובן כ'לא חוקתי' ויערך נגדו מסע צלב 'דמוקרטי' בתקשורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הכנסת אישרה: עד שלוש שנים מעצר מנהלי למסתננים"

והשאלה היחידה היא אם הרוב בעליון שיפסול את החוק יהיה 1:10 או 2:9

שהרי לא יתכן לפגוע בזכויות האדם של האפריקנים באשר הם. אסור לנו כמדינה נאורה וכאור לגויים לשלול את הסכוי הקטן שנותר לאדמבומה נאורומבה הקטן [195 ס"מ] שחי בניגר וסובל מהטרדת שכניו משבט הניג'סרה וכל חייו חלם להגיע לארץ הקודש.

בלי שופט מעצרים? בלי סדר דין ובלי נציג של הNIF שיוציא למדינה את המיץ בסוגיה המעמיקה האם יתכן שהבחור 195 ס"מ הינו קטין ולכן אסור לכולאו ויש לאפשר לו לשוטט חופשי באילת גם אם יש לו שחפת וגם אם תתכן האפשרות המדהימה שכמוסלמי הוא בעצם מושתל של אל קאידה?

השלב הבא יהיה כמובן איסור גורף על לקיחת שבויים בשדה הקרב גם אם נכנעו מבלי שיובאו בידי שופט ואיסור החרמת נשקם הדרוש להם להגנה עצמית בסביבה המסוכנת אליה נקלעו.

[השלב המסכם יהיה כמובן הצעת החוק הפופוליסטית, השערוריתית והלא חוקתית של חה"כ בן ארי שתחייב שופטים לצאת אישית לשדה הקרב ולצעוד בחולית החוד כדי שיוכלו לקיים את דיוני מעצר השבויים בזמן אמת]

או שאולי אני סתם מדמיין??

ישן 10-01-2012, 13:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הגיע הזמן? סליחה אבל איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הגיע הזמן?

היית בדרום ת"א לאחרונה? כן, אכן הגיע הזמן..

ציטוט:
סליחה אבל איך מעצר תורם למדינת ישראל?

א - מרחיק אותם מהרחוב
ב - מונע מהם לעשות כסף - וזו המטרה שלהם, אחרי הכל
ג - משנה את המשוואה שעושה את ההסתננות לכל כך כדאית עבורם היום

ציטוט:
הנטל עדיין נופל על משלמי המיסים, בתי הכלא יהיו עמוסיים לעייפה ולא יוכלו להתמודד עם עבריינים אמיתיים והמהגרים- סביר להניח שלא ירתעו מלהגיע, גם אם יתפסו ויוכנסו למעצר (ואני לא רואה את זה קורה, בטח לא לכולם) זה כנראה חיים טובים יותר משהיו להם במולדתם.

בתי הכלא? מדובר על הקמת מתקן חדש. מה גם שאחרי שנה-שנתיים שבהם תתפשט באפרקיה הההבנה שבישראל לא מרוויחים טונות של כסף אלא נתקעים באיזה חור במדבר סביר להניח שכמות המעונייינים להסתנן תרד ולכן עלות הפרוייקט גם כן.

אני בספק אם אנשים ירצו כל כך לעזוב את ארצם בשביל לחיות שלוש שנים בתנאי כליאה בדרום הארץ

ציטוט:
ומה קורה אחרי שלוש השנים? אני מניח שהם ישוחררו וישארו במדינת ישראל- אז מה השגנו פה בדיוק?

זו כבר בעיה אחרת.

ישן 10-01-2012, 19:53
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הגיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
היית בדרום ת"א לאחרונה? כן, אכן הגיע הזמן..

יותר מדי לצערי.

הגיע הזמן לפעול בנושא- אבל אני לא רואה איך זה מקדם את האינטרסים של מדינת ישראל. אשמח אם תאיר את עייני.
ציטוט:
א - מרחיק אותם מהרחוב
ב - מונע מהם לעשות כסף - וזו המטרה שלהם, אחרי הכל

זמנית בלבד.
ציטוט:
ג - משנה את המשוואה שעושה את ההסתננות לכל כך כדאית עבורם היום

ממש ממש לא.
לשבת בבית כלא בארץ זה מלון חמישה כוכבים לעומת החיים בטינופת של ערבות אפריקה וגם זה רק ל3 שנים במקרה הקיצוני, לאחריהם הם חופשיים לעשות ככל העולה על רוחם.
ציטוט:
בתי הכלא? מדובר על הקמת מתקן חדש.

ומאיפה התקציב לכך? וכוח האדם לאיוש שלו?
ציטוט:
מה גם שאחרי שנה-שנתיים שבהם תתפשט באפרקיה הההבנה שבישראל לא מרוויחים טונות של כסף אלא נתקעים באיזה חור במדבר סביר להניח שכמות המעונייינים להסתנן תרד ולכן עלות הפרוייקט גם כן.

כאמור- אין שום סיבה שירתעו.
ציטוט:
אני בספק אם אנשים ירצו כל כך לעזוב את ארצם בשביל לחיות שלוש שנים בתנאי כליאה בדרום הארץ

אז אתה כנראה לא יודע מה יש להם שם, הכל יחסי בחיים.
ציטוט:
זו כבר בעיה אחרת.

זאת לא בעיה אחרת, זאת הבעיה.

מאסר הוא לא פתרון בכלל, אבל אם הוא משהו הוא פתרון זמני בלבד, קצת עצוב שכולם פה כ"כ קצרי רואי שהם חושבים שפתרון נקודתי וזמני הוא מפנה אסטרטגי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 10:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע איך זה מקדם את האינטרסים של ישראל - אך ברור איך זה עוזר לתושבי דרום ת"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בית כלא בארץ זה אחלה תנאים למסתנן - אבל הוא בא לכאן כדי לשלוח כסף למשפחתו, או להביאם הנה ולפרנסם. ברגע שאינו יכול להרוויח כסף - ההגעה הנה הפכה לא כדאית...

שוב, זה זמני בלבד. במקום לצבור כסף במשך X שנים הוא יצבור במשך X-3. מעצר רק דוחה את תחילת התהליך, לא מונע או מבטל אותו.
ציטוט:
ממשלה כבר אישרה מאות מליונים להקמת האמצעים שיאפשרו את יישום חוק.

זה שהיא אישרה לא אומר שזה "כסף ספייר" יכולים להיות מאות אלפי שימושים ראויים יותר לכסף הזה.
ציטוט:
לטווח הארוך הפתרון הוא שפראייר אחר יגיע הנה מחו"ל, וייקח את המסתננים אליו, ישר ממתקני הכליאה. החבר'ה האלה הם לא הבעייה שלנו. אנחנו צריכים להיות רק תחנה בדרך להשתקעות במדינה נאורה באמת, לא מגיע למסכנים האלה לסבול עד כדי כך שייאלצו לחיות במדינה החשוכה והמדירה הזו...

לא ברור לי אם אתה ציני או רציני....

לא יכול להיות שאני היחיד שצועק שהמלך עירום, באמת, אני רוצה לשמוע מה קורה בתום שלושת שנות המעצר המקסימליות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 11:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה לא היחיד - אבל גם איקס מינוס שלוש הוא קטן מאיקס...:)"

אני לא רואה את זה ככה, לא ברור לי איך זה פתרון ביינים. באמת, אני לא משחק אותה, לא מקשה ולא עושה פרובוקציות אני באמת ובתמים לא מבין.

הנטל על משלם המסים גדל בעוד הוא קוטף פחות פירות מההשקעה שלו, שחלק גדול ממנה מתוקצב לבתי המעצר החדשים (הן לתשלומים שוטפים- שכר לשומרים, חשמל, מים, שירותים לכלואים וכו' וכו' וכן התשלום הראשוני החד"פ של הכשרת הקרקע, הקמת המתקן, מתיחת תשתית אליו וכו') באותה העת עצם המעצר לא אמור להרתיע את מחפשי העבודה היות והגורל הזה עדיין עדיף להם אלפי מונים מכל גורל אחר.

בפועל ה"פתרון הזמני" הזה רק מעצים את הבעיה ותו לא.

לא ברור לי למה האו"ם לא שולח את כל אחד מאלפי הארגונים המאוד יעילים שלו לטפל בעסק וכל עוד הוא לא עושה זאת, לא ברור לי למה מדינת ישראל צריכה לעצור את המהגרים ולא פשוט להדוף אותם בגבול ולגרש את אלו שהצליחו להסתנן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 15:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה באמת משנה מה תהיה כותרת העתירה לבג"ץ? משנה מה בג"ץ יגיד...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "של הארגונים- ברור, אבל של..."

בימינו תשובות בג"ץ בעניינים כאלה, ברורות כ"כ - עד שהפרקליטות בעצמה ממהרת להכנע עוד במהלך הדיון בעתירה. ראשי מחלקת הבג"צים בפרליטות הם בחלקם חניכי הארגונים שתיארתי קודם, וככאלה נכונים עוד יותר לרכך את תשובות המדינה לעתירות כאלה.
עתירה לבג"ץ, גם אם תידחה בחלקה - תשים מחסום לכל פרויקט שמטרתו לטרפד את הגירת-הענק האפריקנית.

באשר לאו"ם - האו"ם, אפילו יותר מבג"ץ, לא מתחזה לאובייקטיבי בנוגע לישראל. אם זה רע לישראל, ודאי שהאו"ם לא יתערב (מלבד גינוי או שניים על היותנו גזענים, תוך שישתמשו, מן הסתם, באחת ממאות התמונות של הפגנות הארגונים למיניהן...).
ישן 11-01-2012, 16:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפתרון שאתה מציע הוא הפתרון שהיה ראוי לבצע. מעשית, בבג"צלנד, זה בלתי אפשרי"

אתה מגזים. אם "ייקבע בבטון שכל מפקד גזרה חייב למנוע בכל מחיר, כל חדירה בגזרתו" זו תהיה הפרה של האמנות (ומעשה "לא יהודי" ואיך לא למדנו מהשואה ובלה בלה בלה), אפילו בלי שיירו במישהו או שאישה בהריון תפיל.

מפקד הגזרה חייב לאפשר למבקשי מקלט להיכנס (אם הם סתם רוצים להיכנס ולא מבקשים מקלט, הוא יכול למנוע מהם להיכנס), ולאחר מכן ערכאה אחרת צריכה להכריע האם מבקשי המקלט הם אכן פליטים שזכאים למקלט, או שהם חרטטנים, ואז צריך לשים אותם על רפסודה, לגרור אותם 50 ק"מ מערבה לתוך הים התיכון, ושיסתדרו משם...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 10-01-2012, 13:10
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הכנסת אישרה: עד שלוש שנים מעצר מנהלי למסתננים"

למיטב הידע שלי, אם במדינה X קורה משהו שגורם לאזרחיה להפוך לפליטים אז מהמדינות שגובלות בה מצופה לקלוט אותם (באופן זמני). מה עושים המסתננים במקרה שלנו? בוחרים את ישראל בתור היעד המועדף עליהם תוך שהם מדלגים על מצרים. אם מסתננים בורחים מזוועות שמתרחשות במדינה שלהם אז שיסתפקו במצרים. לא יכול להיות שמסתנן יוכל לבחור שמתחשק לו להגר למדינה מערבית.

יש לי קרובות משפחה בת"א והן מספרות שיש אזורים בדרום העיר שהן מפחדות להסתובב בהן בגלל כל הזרים. יוצא לי לעבור לפעמים עם האוטו ליד גנים ציבוריים באזור ואני רואה אותם נאספים שם.

אני מקווה שזה יוביל למעצר של האנשים האלה (ושזה יסתיים בגירושם) וישמש כהרתעה שתמנע מגלים של מסתננים נוספים להגיע לכאן. לאזרחי המדינה הזו יש זכות מלאה לעמוד על זה שלא יגיעו לכאן אוכלוסיות בלתי רצויות.
ישן 11-01-2012, 13:18
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מספר תיקונים הכרחיים:
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חוק מאוחר, אבל הכרחי"

[1] מצרים של אחרי האביב הערבי - היא בהחלט מדינה מערבית ואפילו צפון-מערבית, דמוקרטית, פלורליסטית, מתקדמת עם כלכלה יציבה ואם אתה לא מבין זאת כנראה שלא ירדת לעומק הגותו של העיתונאי החשוב בעולם

[2] הם כן פליטים. חוק כבוד 3% האדם האיכותי וחירותו לקבוע הכל - מציין בפרוש כי אם שלושה ארגוני NIF ושתי עיתונאיות וואלה מתיחסים לציבור מסוים כאל ציבור פליטים הרי שכך תהא הגדרתו של אותו ציבור [למעט במקרים בהם פסקו הנשיא ו/או יאיר לפיד אחרת]

[3] 'מסכן את אופיה של המדינה' הינו משפט שמחזיק מים רק במידה ואתה מרוצה מאופיה הפשיסטי, מתלהם, מזיע, כובשני+קולניאליסטי של ישראל. אם אתה מעונין במדינה נאורה שבה שולט לנצח 3% של ציבור איכותי עם פספורט כפול ומבטא צפוני בעזרת 300,000 פליטים סודנים שיאוזרחו ועוד 300,000 מאוחדי משפחות פלסטינים - אתה אמור לראות בזרם הפליטים זה זרם מבורך. אקלקטיות במיטבה.

ישן 11-01-2012, 18:25
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "צריך שנייה להתנתק מהראייה..."

ברגע שלא תהיה כאן תעסוקה ההגירה תקטן באופן משמעותי.
היא בהחלט לא תעלם.
עבדתי בניגריה ובאנגולה, עד שלא נמצאים שם לא מבינים עד כמה האנשים שם סובלים, בעיקר המעמד הבינוני. זה שלמד באוניברסיטה המקומית, ששואף לחיים בורגניים ובפועל רואה איך הילדים שלו מתים מהעדר טיפול רפואי, איך הוא נאבק על מנת להביא תזונה בסיסית ואיך זה לחיות במקום בו הסיכוי להירצח ולהיאנס הוא אדיר.

ברמה כזאת או אחרת שום דבר שנעשה - האוכלוסייה המערבית הן באירופה והן בישראל, לא יעצור את ההגירה הזאת. זהו טבע האדם כבר עשרות אלפי שנים.
הדבר הנוסף שהייתי רוצה שייכנס לחוק זה היכולת לגרש, בהליך מזורז כל מהגר שחשוד בפלילים.

ישן 11-01-2012, 19:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא. גם בתום שלוש השנים הם לא..."

וגם היום הם לא עובדים חוקיים. וגם היום כביכול מופעלות סנקציות נגד המעסיקים שלהם וראה זה פלא, הם ממשיכים לגדוש את הרחובות.

יש לי תחושה רעה בתחתית של הבטן שכולם סומאים בערפל. כאילו שפתאום הכל יהפוך להיות יעיל פתאום. מסתבר שלמעסיק הישראלי משתלם להסתכן להעסיק עובדים זרים לא חוקיים בתת-תנאים ושלאותם עובדים זרים לא חוקיים משתלם להיות מועסקים בתת תנאים.
עד שלא יסירו לפחות גורם אחד מהמשוואה שום דבר לא ישתנה, כרגע לא נראה שזה הכיוון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 20:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ההבדל הוא בגובה הקנסות. מ..."

1. אני אאמין לכך כשאני אראה את זה.

2. אוקיי, אז לא מעסיקים אותם יותר ונשארת עם אוכלוסייה של עשרות רבות של אלפים שמשוטטים לך ברחובות בחוסר תעסוקה מוחלט (אני גם אהיה אקסטרה-לארג' ואניח שמסיבה כלשהי בלתי ברורה בעליל ההגירה הלא חוקית הפסיקה לחלוטין) מה גורם לך לחשוב שאותם מובטלים לא ישקיעו את כל מרצם במחיה מפשע?

3. בהיותך רופא אתה מכיר מן הסתם את עובדות החיים, יש פה אוכלוסייה לא קטנה שכבר התחילה להעמיד דורות חדשים לתפארת מדינת-כלל-אזרחיה-מסתנן-תקרא-לסבתא-שלך-ישראל, מה עושים אתם ועם הדורות הבאים עלינו לא כ"כ לטובה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 22:27
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. אני אאמין לכך כשאני אראה..."

הכי חשוב, אני לא רופא.
בעזרת ה' אם הכל ילך על פי תכנית אז עוד קצת יותר משנתיים אסיים את חוק לימודי.
לאור המבחן האחרון הדבר היחיד שאפשר להגיד שסיימתי את סמסטר א' של שנה ד' בהצלחה. (גם אם אקבל אפס במבחן הבא אעבור את הסמסטר בהצלחה ובגלל זה יש לי זמן לכתוב כאן. וכתבתי משהו מעניין בפורום מדע)
אם יישארו כאן בסוף כמה עשרות אלפי מהגרים, ואפילו יקלטו כאן לא יקרה שום דבר נורא. חברה הטרוגנית היא חברה בריאה יותר.
במצב הנוכחי אין סכנה לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, אם הממשלה הייתה ממשיכה לטמון את ראשה בחול אז יש חשש שהאיזון היה נפגע.
אתה תאמין רק כשתראה, כאן חובת ההוכחה היא על ממשלת ישראל, ואני אתך בנושא הזה חוקים שלא נאכפים הם מרגיזים יותר ומזיקים יותר מחוקים שלא חוקקו.
אומנם במשפט הבא יש אפליה, אבל מהגרי עבודה יצטרכו לדעת שבמקרה שלהם יש אפס סובלנות לגבי עבריינות. לו ההוא שמטריד אישה בדרום תל אביב ידע שבמידה והיא תתקשר למשטרה יש סיכוי טוב שהוא יגורש. ובעצם במקרה הזה הוא מופלה לרעה לעומת אזרח ישראלי המוטיבציה תקטן באופן משמעותי

ישן 12-01-2012, 08:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הכי חשוב, אני לא רופא. בעזרת..."

מבחינתי אתה כבר רופא, יום אחד אני אצטרך שתסתכל על איזה בליטה מוזרה באיזור אסטרטגי כלשהו

בכל מקרה, המחשבה הזאת נכונה בהסתכלות לטווח קצר בלבד, כמה מסתננים יש עכשיו בישראל? 50,000? עד שהפרוייקט יתחיל לשאת פרי יהיו 150-200? אתה מבין את פוטנציאל הצמיחה של אוכלוסיה ענקית כזאת?

אז אולי הם לכשעצמם לא מהווים איום דמוגרפי, אבל בשיתוף עם בני הדודים שלנו מחד ומאידך הטשטשות הזהות היהודית-ישראלית-ציונית בקרב קבוצות מסוימות ולא קטנות בכלל מקרבנו- העם היהודי הופך אט אט לעוד קבוצה בתוך בליל אתני במולדתו. צעד נוסף הרחק ממדינת היהודים ולעבר מדינת כלל אזרחיה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-01-2012, 18:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברגע שלא תהיה כאן תעסוקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ברגע שלא תהיה כאן תעסוקה ההגירה תקטן באופן משמעותי.
היא בהחלט לא תעלם.
עבדתי בניגריה ובאנגולה, עד שלא נמצאים שם לא מבינים עד כמה האנשים שם סובלים, בעיקר המעמד הבינוני. זה שלמד באוניברסיטה המקומית, ששואף לחיים בורגניים ובפועל רואה איך הילדים שלו מתים מהעדר טיפול רפואי, איך הוא נאבק על מנת להביא תזונה בסיסית ואיך זה לחיות במקום בו הסיכוי להירצח ולהיאנס הוא אדיר.

ברמה כזאת או אחרת שום דבר שנעשה - האוכלוסייה המערבית הן באירופה והן בישראל, לא יעצור את ההגירה הזאת. זהו טבע האדם כבר עשרות אלפי שנים.
אתה צודק כמעט לגמרי.
כשאתה חי בעולם שנראה כאילו הוא 2000 שנה בעבר מכל הבחינות חוץ מהנשק המודרני שיש להם, באמת שכמעט כל דבר יהווה שיפור לעומת מצבם.

אבל זה לא אומר ששום דבר שנעשה לא ימנע מהם לרצות להגיע לפה.
הם מגיעים מסביבה אכזרית וקשה. צריך שהתנאים שהם יפגשו פה יהיו אכזריים וקשים בערך באותה מידה. במצב כזה, הם לא ירצו להגיע לפה. אם גם פה הם יחיו ללא תנאי סניטציה בסיסיים (בסיסיים עבורנו; לא כל כך בסיסייים עבורם...), ללא טיפול רפואי, כשהסיכוי להיאנס ולהירצח הוא אדיר, ועם דולר אחד ליום (ובארץ דולר ליום לא יקנה לך כלום), ישראל תהיה מושכת הרבה פחות עבורם.
איך לעשות את זה זו כבר שאלה טכנית, שבה צריכים לעסוק גורמים רבים.

אולי צריך למקש את כל הגבול עם מוקשים נגד אדם שלא הורגים מיידית, אלא רק קורעים אותך לחתיכות ונותנים לך לדמם למוות. וברגע שמוקש כזה מפוצץ מסתנן, לא לפנות אותו, אלא להשאיר אותו שם. ברגע שהסיפורים יגיעו בחזרה לארצות המוצא שלהם, פתאום להגיע לישראל יישמע רעיון הרבה פחות טוב.

אולי צריך לשלם קצת למצרים כדי שיירו בהם יותר טוב. אולי צריך לכלוא אותם במתחם ענק, ולתת להם להתנהג באופן שטבעי עבורם. יש הרבה דרכים לאמלל אותם. צריך רק לבחור...

ישן 11-01-2012, 19:06
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]ברגע שלא תהיה..."

גם אם זה היה מוסרי וערכי לחיות במדינה שמתנהלת ככה זה עדיין לא היה עובד.
ברגע שהמטרה שלך מקדשת כל אמצעי, אזי אתה נפגע.
גם אם ברגע הראשון אתה תרגיש שפתרת איזו שהיא בעיה.
לאורך זמן אתה תגלה שיצרת בעיה חדשה גדולה יותר. ברגע שאתה אומר שאני בסך הכל ייצר עבורם את המציאות שהם מכירים בארץ שלהם די מהר תגלה שהמציאות הזאת חלה גם עליך.

ברור לי שאתה לא רוצה לארגן רצח או אונס המוני של שחורים בתוך גבולות ישראל. אבל אתה תשמח למצוא דרך לעודד את המצרים לעשות בשבילך את העבודה המלוכלכת. אז זהו שהרוע הזה ידבק בך ובמנהיגים שלך שעשו את הצעד הזה. ובמקרה הזה המדרון החלקלק הוא כבר תהום ואנחנו בדרך למטה.

ישן 11-01-2012, 19:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "גם אם זה היה מוסרי וערכי..."

בטח שזה היה עובד, זה היה עובד עפ"י הגדרה.
אם המצב בישראל עבורם היה חרא כמו במדינת המוצא שלהם, לא היה להם שום מניע לבוא לישראל, ובהעדר מניע, הם היו ממשיכים לחיות במדינה הברברית שלהם כמו גדולים.

אתה אומר שאם אני אנסה לייצר עבורם את המציאות שהם מכירים ממדינת המוצא שלהם, אני "אגלה" שהמציאות הזאת חלה גם עלי. אתה אומר, אבל לא משכנע. האם זה שטייסים אמריקאים ירו על אזרחים לא חמושים כמו שהתגלה בפרסום ויקיליקס אומר שעכשיו בכל רחבי אמריקה טילים ממסוקים מתעופפים לכל עבר? תהיה זליגה. ודאי שתהיה זליגה ברמה מסוימת. אבל לא רק שהטענה שנגיע לאותו מצב לא משכנעת, אפילו הטענה שהזליגה תהיה יותר ממינימלית לא משכנעת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:35

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר