לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2012, 11:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא אחשוב שצריך להגלות..."

אז מי כן חייב לו דין וחשבון ?
למה בכלל הוא בודק דברים וכותב ספרי ביקורת ?

יכול להיות שהוא הלך רחוק מדי ולא רק הטיל בהם דופי וקבע שהם אשמים במחדלים חמורים, הוא גם המליץ על העונש.

ואתה, במקום להגיד שאולי הוא הגזים אבל מישהו צריך כבר להגזים במדינה הזו, רץ להסתתר מאחורי מילים כמו נבחרי ציבור.
נבחרי הציבור עושים במדינה הזו כבשלהם, ומיעוטים משלם על המחדלים שלהם.
הגיע הזמן שמישהו יוציא את הראש מתוף הקופסה ויכניס לראש הממשלה, ולאזרחים מילים לפה.
אחרת יגידו ככה ואחרת, ולא וכן, ואולי, וצריכים לבדוק, ולא בטוח, והקודם אולי, וירושה.
ויעברו עוד שנים ואדם שעשה פשלה רצינית יעבור לתפקיד אחר וימשיך לחרבן גם אותו.

הדג מסריח מהראש והגיע הזמן להפסיק עם זה.
ולא לחפש כללי טקס מיותרים

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2012, 12:09
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז מי כן חייב לו דין וחשבון..."

מי כן חייב לו דין וחשבון? המוסדות שהוא מבקר, כשהוא מגלה אי סדרים, שחיתויות, מעילות וכו'. אז בהחלט החומר עובר לאן שצריך, פרקליטות/משטרה וכו'.

למה הוא כותב ספרי ביקורת?
http://www.mevaker.gov.il/serve/site/law_yesod.asp

".(א) מבקר המדינה יקיים ביקורת על המשק, הנכסים, הכספים, ההתחייבויות והמינהל של המדינה, של משרדי הממשלה, של כל מפעל, מוסד או תאגיד של המדינה, של הרשויות המקומיות ושל גופים או מוסדות אחרים שהועמדו על פי חוק לביקורתו של מבקר המדינה.
(ב) מבקר המדינה יבחן את חוקיות הפעולות, טוהר המידות, הניהול התקין, היעילות והחיסכון של הגופים המבוקרים, וכל עניין אחר שיראה בו צורך."

האם המבקר הפנימי של מפעל מסויים אמור לחוות דעתו על הצלחתו של קמפיין שיווקי כזה או אחר? על הצלחת אסטרטגיית נתח השוק?

ולמה מישהו צריך להגזים? זה לא מצחיק שהאזרח שלא מנצל את הכוח של בקלפי מתרעם אח"כ על נבחרי הציבור (לא אתה אישית, האזרח הממוצע)? הקריאה לפטרנליזם הזה מעוררת בי כעס, הרבה יותר משריפה כזאת או אחרת, שאם נודה על האמת- לולא ביש המזל של האוטובוס, היא היתה הרבה פחות מעניינת.

כללי טקס? לא, סתם הגינות. מה שחסר להרבה ממבקרי השרים בימי השריפה, בגלל זהותם המפלגתית.

ושוב- כתבתי לך למעלה- לא הבעתי דעתי על האחראים כלל וכלל. אם כן תרצה לדעת אז אכתוב לך בשתי מילים- ישי תמיד היה שר פנים כושל שהשתמש במשרד שלו רק כדי לדאוג למצביעיו, ושטייניץ עשה בשכל כשלא העביר את הכסף לכבאות אלא התנה זאת ברפורמה כוללת, כי המצב שם פשוט מחריד. הנציבות נוהלה על ידי עבדים כי ימלכו, במתכונת הסתדרותית/שלטונמקומית, כלומר רקובה ומושחתת, הכספים כלל לא היו מגיעים לציוד ולמשכורות אלא לתשלום החובות של העיריות עצמן, לג'יפים פרטיים לראשי התחנות/מרחבים ולמקורבים.

ישן 30-01-2012, 13:16
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "התפקיד של שטייניץ הוא לשלוט..."

להשאיר את הברז סגור גרם לזה שלא היו מים לכבות שריפות. הדוגמה שלך מתאימה בול.
שישים את המפתחות, שידפוק על השולחן, שיקפוץ על השולחן, ושיקפוץ מהשולחן.
אף אחד לא שם לב ?
שיתפטר ושמישהו אחר יידרש לתת את הדין במקרה של אסון.
לא הלך הביתה ?
האסון עליו.
ככה צריך להיות בצבא, ככה צריך להיות בל מקום.
אי אפשר להשמין מבורקסים בישיבות, להרוויח המון כסף, להתנהג כאילו אתה חשוב, וכאשר מחפשים את האשמים להגיד שלא וככה ואני רציתי וסבתא שלי רצתה גם.
אחריות אישית, ונבחר ציבור או לא נבחר ציבור, אם בקצה העט שאתה חותם איתה נמצאים גורלות קח בחשבון שיבואו לחפש אותך יום אחד.
נמאס גם מהאזרחים שמקבלים את הדין ומצדיקים התנהגויות פושעות ונפשעות של נבחרי ציבור או סתם אנשים בכירים.

john reese

ישן 30-01-2012, 13:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "קשה לי להתעלם מהתחושה שהרצון..."

הציבור מטומטם, והציבור משלם, והציבור ממשיך לבחור באנשים שועדות חקירה דרשו שלא ישרתו לעולם בתפקיד X אז הם משרתים בתפקיד X בריבוע.
עד שלא תהיה לקיחת אחריות אישית כמו שמציעים כאן השחיתות תמשיך לחגוג כי הציבור הזה שכולכם רוצים שישפוט בקלפי, הוא ציבור באמת, אבל באמת מטומטם.
הציבור הכי מטומטם במערב וזאת לא הגזמה.
ואני קראתי את הקריאות האלה בעבר, בנושאים אחרים.
המחירים למשל.
ואמרתי שהכל יקר פה.
וכולכם כולל אתה (לכן אני משתמש בגוף שני ) ניסיתם להעמיד אותי לקיר בתור המשוגע שלא מבין מה הוא מדבר.
והנה פתאום אחרי המחאה כתבות כמה יקר פה, ופתאום מחירים יורדים, ופתאום מגלים ששנים על גבי שנים שוחטים לנו את הארנקים ולא באמת צריך.
המחירים של הלגו יורדים, של הקוטג, של עוד דברים. פתאום מביאים גבינות מחול, פתאום ייבוא מקביל.
אז זה שהמחירים עלו בינתיים רק מעיד כמה האנשים פה סתומים.
וסליחה על צורת הביטוי הלא שגרתית שלי, פשוט לא כתבתי המון זמן יש ולחץ....

סתם, זאת לא הסיבה, זה זה שממש נמאס להמשיך לשמוע מנטרות של בקלפי, בקלפי נעניש ובקלפי נתחשבן, ומנטרות של תסמונת סטוקהולם מאנשים שחושבים שהם חופשיים אבל הם אסירים מנטליים.

אי אפשר לסמוך על הציבור, כי הציבור בישראל הוא האשם בשיטה.
ה"נבחרים" שלך למדו את השיטה, שבה הציבור סולח ושוכח, לכולם.
ולכן אפשר לא לעשות כלום 4 שנים, להאשים מישהו אחר, ולחזור לעוד 4 שנים.
יש אנשים שעשו מזה קריירה אתה יודע.....

john reese

ישן 30-01-2012, 13:48
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "להשאיר את הברז סגור גרם לזה..."

להשאיר את הברז סגור גרם לזה שלא היה כסף לעוד ג'ובים ושחיתויות, שטייניץ אחראי על הכסף הציבורי והוא לא צריך לחלק כסף למי שיבזבז אותו סתם, הוא צדק במיליון אחוז שלא האכיל את המערכת המסואבת והמושחתת ודרש רפורמה כדי שהכסף של האוצר יגיע למי שמגיע. זה ב-ד-י-ו-ק התפקיד שלו. זה שאתה רץ לחפש אותו כי הוא לא במפלגה שאתה רוצה לא אומר שהוא אשם בהכרח.

אותי מעניין מה היה קורה אם שטייניץ היה מעביר את הכסף לאותה מערכת רקובה ולא היה קורה את האסון, האם גם אז היית מאשים אותו באמתלה שונה? אני מניח שאז היו מדברים עליו רעה גם ככה.

בין אם שטייניץ היה מעביר את הכסף והייתה רפורמה גם כן אני בספק גדול מאוד אם זה היה עוזר, קשה לי להאמין שמערכת כבאות רעה אפשר לשפר בשנה וחצי לרמה כזאת שהיא הייתה מצליחה להתמודד עם השריפה וצדק שטייניץ שהתנה את העברת הכספים בשיפור לטווח ארוך שיכלול רפורמה, כי אם הוא לא היה עושה את זה שוב פעם הוא היה צריך להזרים כסף למערכת החולה.
ישן 30-01-2012, 14:19
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה עורך הדין שלו ? שטייניץ..."

אני העורך דין שלו כמו שאתה מבקר אובייקטיבי, שטייניץ סגר את הברז עד שהמערכת תחליט להבריא כי אם הוא היה נותן את הכסף למערכת בלי שהיא תחליט על התייעלות התהליך הזה היה חוזר על עצמו ואני הייתי מאוד עצבני על שר אוצר כזה. שטייניץ סגר את הברז כי הוא ידע שהמים ילכו קיבינימאט, הוא לא סגר את הברז כי סתם היה בא לו.

שר האוצר לא ממונה על הכספים בלבד כמו ששר הבטחון לא ממונה על הבטחון בלבד, זה שאתה מנסה להדביק לו את האחריות על כך שמערכת הכבאות הייתה רקובה ולא בוצעה בה רפורמה לא אומר שהוא אחראי לכך, אחראי לכך מי שלא ביצע רפורמות במערכת כדי לקבל כסף ומי שסירב לקבל כסף מארגון נוצרי בגלל אללה יודע מה.
ישן 30-01-2012, 13:48
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ז"א אתה רוצה לחנך את האזרחים..."

אם לאזרח לא אכפת, אז האזרח יסבול. אבל אתה לא תבצע פה קו דטה רק כי השר לא מוצא חן בעיניך. אין שום סיבה בעולם להעמיד שר כושל לדין פלילי, גם המבקר יקפוץ עד מחר. אחרת את גולדה, דיין, אולמרט ופרץ היו צריכים לזרוק לצינוק עד סוף ימיהם, ובטח שכחתי כמה פשלונרים מהעבר.

אם לישי יש עדר מצביעים שיצביעו לו לא משנה מה, זאת בעיה שלהם. אתה חייב לכבד את החלטתם, גם היא המטומטמת ביותר שיש. ושוב- כשמעל שלושים אחוז בכלל לא טורחים להצביע, הביקורת היא מאוד צבועה. הכמיהה הזאת למין אבא גדול שיסדר הכל היא זלזול באינטליגנציה של כולנו, ובעיקר מאוד לא דמוקרטית.

ישן 30-01-2012, 13:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם לאזרח לא אכפת, אז האזרח..."

הזלזול באינטיליגנציה היא פונקציה רקורסיבית הזוייה.
אנחנו מזלזלים באינטיליגנציה שלנו בעצמנו וכל פעם מגיעים לשיאים חדשים.
ללא התערבות חיצונית אנחנו נקרוס פנימה.
נתנו כח לדתיים לא לעשות צבא, לא לעבוד, לא לשלם מיסים, לקחת מהקופה הציבורית, לא להשאיר קבלה, ואנחנו ממשיכים לתת להם את הכח הזה עד שהוא יתפוצץ לנו מבפנים החוצה.
אתה לא רואה מה קורה מסביב ?
אז כן צריך שיבוא סבא חביב ויגיד לכל הילדים שמתרוצצים ערומים עם דלי פלסטיק על הראש שנגמרו המשחקים וצריך לחזור לריכוז. ובריכוז להגיד שהשר אלי ישי הולך הביתה.

john reese

ישן 01-02-2012, 06:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אין לי מושג מה כתוב בדו"ח, מה המליץ המבקר ומי העובר על החוק שהדליף את המידע
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "..."

וגם אני לא ממש מחבב את אלי ישי וכו'.

אבל אני חושב ששמירה על הליכי משפט תקינים ופעולתו של כל אחד במסגרת סמכויותיו היא חלק מתקינותה של חברה. אלף בית של הגינות בין בני אנוש.

המבקר אינו בעל סמכויות שופט שכן לא מתקיים מולו הליך שיפוטי הוגן ומסודר. המבקר אינו בעל סמכויות על כלפי בחירת הציבור. הוא האיש בעל הפנס ולא האיש בעל השיבריה. תפקדיו להאיר על מחדל ותפקיד הציבור לערוף את הראשים.

זה אולי משעשע כקריקטורה אבל ממש לא מצחיק מנקודת מבטם של אלי ישי ומצביעיו שאינם פחות טובים או נחשבים ממך וממני במאומה.

ניחא הכלל [הבעייתי לעיתים] המחייב שר להתפטר מרגע שהוגש נגדו כתב אישום למרות שהוא בחזקת חף מפשע [נאמן?] אבל לקבל בשלוות נפש ואוירת דאחקות כשאדם 'מכובד' כמבקר המדינה מנסה להוליך לפטורי נבחר ציבור למרות שלא העביר ככל הנראה אפילו המלצה לפרקליטות לבחון אם להגיש נגדו כתב אישום?

אם יש לו חומר - שיעביר וידווח כי העביר

אם נשמח על לינצ' ללא משפט שנעשה לנבחר ציבור אנחנו עלולים ביום מן הימים למצוא עצמנו או את נבחרינו אנו מהצד השני של המתרס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר