לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2012, 09:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
באופן חריג יחסית לערעורים רגילים, אך באופן שגרתי לגמרי בנוגע לערעורי אנ"ש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ביהמ"ש העליון קיבל את ערעור דיין"

טענת "האמת בפרסום" יכלה לעמוד להם לו הודו בדיעבד שהעובדות היו שגויות, ולו התנצלו על הפרסום החפוז. מרגע שלא עשו כן, אין לטענה כזו כל בסיס משפטי או מוסרי - לגרועים שבפושעים עומדת חזקת החפות עד לסיום משפטם - ואילו כתבה זו חרצה דינו של אדם עוד בטרם עמד לדין (שבו, כזכור, זוכה באופן מלא).
ההרכב שנבחר לערעור הזה הבטיח מראש את הזיכוי, וההפתעה היחידה היא שגם עמית הצטרף למקהלה.

כואב הלב לראות איך שוב רומסת המערכת קצין שנשלח לחזית. מה שכואב עוד יותר, שזה היה צפוי לגמרי, ואפילו אילנה דיין ידעה שככה זה ייגמר - ומראש הלכה להתראיין ל"מקור ראשון", כדי להגיד שכאשר יפסקו לטובתה, זה לא יהיה בגלל שהיא מאנ"ש...

להלן קטעים מתוך אותו ראיון שקיים עימה חגי סגל אחרי פסק הדין המצויין של סולברג - לפני יותר משנתיים:

"חשוב לה לדחות את ההשערה הרווחת שבית המשפט העליון יקבל את הערעור שלה בזכות אחווה אידיאולוגית מסוימת בין המערערת לשופטים. היא מבקשת לשכנע אותי, אתכם, את כל העולם, שהערעור ראוי להתקבל מפני שהיא צודקת, ולא בגלל שום סיבה אחרת. מצד שני, היא בהחלט חושדת שהיה רקע אידיאולוגי להכרעה של סולברג."

" למען האמת, אני כבר לא זוכר אם צפיתי בכתבה כששודרה לפני חמש שנים בערוץ 2. בדרך כלל אני מתנזר מחומרים טלוויזיוניים כאלה. קשה לי איתם. אינני אוהב מארבים עיתונאיים לכוחותינו במצבי מלחמה. לעניות דעתי, אומה החוגרת את ילדיה בחגורות נפץ ושולחת אותם להתפוצץ כאן, מנועה מלבוא בטענות מוסריות כשחיילינו החשדנים יורים בטעות בילדה בלי חגורת נפץ.

דיין טוענת שזה בדיוק העניין. לאנשי ימין יש השקפה מוצקת בסוגיות כאלו, והם חשדו שהיא השתוקקה לרצוח את אופיו של ר' מפני שיש לה השקפה אחרת. עכשיו הם חושדים שגם בית משפט עליון יתנהל באופן דומה, וכבר אין לה סיכוי להוכיח את צדקתה. אם הערעור יתקבל, יגידו שזה בגלל שבג"צ שמאלני. בטח יגידו. רק השבוע שוב נפלה שם החלטה צפויה שהקפיצה את הימין. כביש 443 נפתח לפלשתינים בעוד שכביש סמוך נשאר סגור בפני יהודים. בכל זאת, הבטחתי לדיין שבבוא היום אתאמץ לקרוא את החלטת שופטי בית המשפט העליון בעניינה ללא דעות קדומות. "
לראיון המלא
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2012, 13:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
"בשקשוק ובשאון פרא...כך דהרה המרכבה ברחובות פריז ..כשנשים זועקות מפניה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ביהמ"ש העליון קיבל את ערעור דיין"

וגברים מושכים למדרכה איש את רעהו ואת הילדים... לבסוף...נתר אחד הגלגלים נתור מחליא. זעקה רמה פרצה מכמה פיות והסוסים הרתיעו ונזדקפו..
מה לא בסדר? שאל הוד מעלתו כשהוא מתבונן החוצה בקור רוח.
איש גבוה בכפת שינה חטף צרור מבין רגלי הסוסים, הניחו על שפת המזרקה וכרע לידו בבוץ וברטיבות כשהוא מילל בקול כחית פרא....
מדוע הוא משמיע קולות צורמים כאלה? האם זהו ילדו?
יסלח נא, כבוד המרקיז - זה מצער מאוד- כן...
כבוד המרקיז תפס מיד בחרבו.
'הרוג' זעק האיש ביאוש פרא, פושט את שתי זרועותיו למלוא אורכן מעל ראשו ולוטש בו את עיניו. מת!
האנשים התגודדו סביב והסתכלו בכבוד המרקיז. דבר לא הופיע בעיניים הרבות שהסתכלו בו מלבד בהתבוננות ורצינות. לא נראו בהן איום או זעם.
מופלא הדבר בעיני, אמר הוא, שאנשים כמוכם אינם יודעים להשגיח על עצמם ועל ילדיהם. זה או אחר תמיד עומד בדרך. איך אאמוד את הנזק שגרמת לסוסי? הוא השליך מטבע זהב אל הרכב וכל הראשים הונפו כדי שתחזנה כל העיניים במקום נפילתה. האיש הגבוה שב והשמיע זעקה שלא מן העולם הזה, 'מת'!"

מתוך 'בין שני ערים' / דיקנס / פרק 12 'הוד מעלתו בעיר'.

ואוסיף ואומר שאם אני כאזרח שומר חוק, קצת משכיל וקצת מתון ודי משעמם מבחינת הצבעותיו - מרגיש כשאני קורא את הכותרת ואת פיתולי פסק הדין וההסברים מדוע הזכיין בפרומו אשם והכתבת המסויימת הזו לא - אני מרגיש עצוב וחסר אונים מול אי הצדק ובגווי עוברת הרגשה דומה דומה לזו שאני חש כשמודיעים ברדיו שחייל נפצע: מישהו מתוכנו, מישהו ששומר ושמר עלינו, מישהו מאתנו מוטל בצד הדרך כשהאמת שלו וכבודו פצועים וידנו קצרה מלהושיע.

ישן 08-02-2012, 23:37
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אמת יש רק אחת ואם האמת עדיין..."

אני לא בקי במקרה של דיין, אבל לא נשמע לי סביר שעיתונאים צריכים לחכות עד שיסתיימו הדיונים בבתי המשפט. זה לוקח שנים, ואז הסיפור כבר לא רלוונטי.
אני מאוד בעד עבודת תחקיר רצינית שמגובה בעובדות ככל הניתן. יש תחקירים שמטהעם הם לא ממש מגובים בעובדות מוצקות אלא בחצאי עובדות וב"השלמתן" לסיפור שלם ע"י העתונאי עצמו, אם זה באמירה גורפת או ברמיזה.
לדוגמה כתבות על שחיתות, קרטלים ומונופולים. דוגמאות פרטיות הם "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל והכתבה שפורסמה לא מזמן על תאגיד "נשר". תסכים איתי שאילו כתבות חשובות.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 08-02-2012 בשעה 23:40.
ישן 09-02-2012, 00:01
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אני לא בקי במקרה של דיין, אבל..."

דוגמה שתסביר למה אני מתכוון:

ציטוט:
פסק הדין מזכיר את העובדות המזעזעות שנחשפו בפס"ד סולברג הנוגעות לעריכת הוידיאו המגמתית בכתבה, אך מקבל את טענת העותרים כי מדובר בעריכה שהיא בגדר "הבעת דעה החוסה תחת הגנת החוק". בכלל, פסק הדין לא מתווכח על קביעותיו של פסק הדין של המחוזי ביחס לעובדות המקרה ורק נוקט פרשנות מקלה יותר כדי לא לפגוע ב"חופש הביטוי". בואו ניזכר - מדובר בשתי הזדמנויות בהן נערכו לתוך כתבת הוידיאו תמונות מאירועים בלתי קשורים למען מטרה אחת ויחידה: יצירת רושם מפליל. אלו התיאורים מתוך פסק הדין:

"דיין ממשיכה: "בשלב הזה מוקפצת כיתת הכוננות. כולם עולים לעמדות ומתחילים לירות". החוזי (הויז'ואל, התמונות שרואה הצופה ברקע בזמן הקריינות של דיין א"ע) הוא של מקלע מא"ג, ואת סיום דבריה של דיין מלווה ירי של צרורות אחדים מן המא"ג. אילנה דיין: "את התמונות האלה מצלם אחד הלוחמים, בתוך עמדת הירי". על המסך נראים חיילים המכינים מקלע רימונים לירי, כאשר האחד דורך את המקלע והשני אומר לו "יאללה תן אש!". ברקע ממשיכים להישמע צרורות של מקלע. אילנה דיין מציינת: "אחרי מכת האש הראשונה היא מתחילה לברוח". או אז נשמעים החיילים מגדפים את החייל היורה במא"ג, וקובעים ש"הוא ינקה את המא"ג". קטע זה, כך ברור היום, לא צולם במהלך האירוע אלא בזמן אימון שגרתי".

"לאחר מכן מוקרן קטע מתוך הקלטת הביתית שצולם בעת האירוע עצמו. ברקע הכתובית "צולם ע"י אחד הלוחמים בפלוגה". חיילים, עטויי אפודים וקסדות, נמצאים באחת העמדות ואומרים: "ווי, איך שהוא ריסס אותה מטווח אפס..."; "לא, אני לא רואה אותה, אפשר לראות את המצלמה?"; "תראה לנו רגע את המצלמה". לאחר מכן נראית לרגע קצר תעלת קשר במוצב. מייד אחר-כך נראה קטע של מעין מסיבה מאולתרת של חיילי הפלוגה. החיילים יושבים בחדרם ונעים לצלילי מוזיקה קצבית, כשהם מחייכים ונינוחים, אחדים מנופפים בידיהם ומצביעים לכיוון המצלמה. אילנה דיין מסבירה: "התמונות האלה מופיעות מייד אחרי אירוע הירי על קלטת הוידאו שצילמו חיילי המוצב. משהו בפלוגה המסייעת של גדוד שקד התחיל להשתבש מזמן".

כלומר, לא חופש ביטוי ולא נעלים. מערכת "עובדה" יצרה בזדון תמונה מעוותת לפיה חיילי צה"ל יורים על ילדה במא"ג ומקל"ר ואז חוגגים את מותה בשתיה וריקודים. רק על קטעי הוידאו האלה היתה צריכה דיין להיות מורשעת בהוצאת דיבה, לא רק על סרן ר' אלא על צה"ל ומדינת ישראל.

הקטע מתוך לאטמה: http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=5794

ישן 09-02-2012, 06:08

כשאתה אומר 'עמך' אתה מתכוון אולי אלי ואליך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]דוגמה..."

אבל חוששני שלגבי חלק ממושכי החוטים בתקשורת ובארצנו בכלל המושג 'עם' אינו כולל טיפוסים ארציים כמונו מהסוג שחי ב'סתם שכונה' , משלם משכנתא, עושה מילואים, לא מחזיק דרכון זר וחשבונות אי שם כי החיים כאן הם רק 'בינתיים' או בגדר 'משהו שנכפה', רואה עצמו כציוני ו/או יהודי ולא כיצור עילאי קוסמופוליטי, כפוף לחוק ומבין את החוק באופן דומה לאשר כתבו אותו נבחריו וכו'.

אני חושב שפסקי דין שכאלה וטיפוסים כמו דיין הופכים זאת להדדי. אני חש קרבה רבה יותר לסרן ר' הדרוזי מאשר למנופחת שהשתכרה מריחות רחביה ועין כרם ושכחה מאין באה ומה המטרות שהציבה לעצמה בתחילת דרכה.
ישן 09-02-2012, 06:59
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כשאתה אומר 'עמך' אתה מתכוון אולי אלי ואליך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אבל חוששני שלגבי חלק ממושכי החוטים בתקשורת ובארצנו בכלל המושג 'עם' אינו כולל טיפוסים ארציים כמונו מהסוג שחי ב'סתם שכונה' , משלם משכנתא, עושה מילואים, לא מחזיק דרכון זר וחשבונות אי שם כי החיים כאן הם רק 'בינתיים' או בגדר 'משהו שנכפה', רואה עצמו כציוני ו/או יהודי ולא כיצור עילאי קוסמופוליטי, כפוף לחוק ומבין את החוק באופן דומה לאשר כתבו אותו נבחריו וכו'.

אני חושב שפסקי דין שכאלה וטיפוסים כמו דיין הופכים זאת להדדי. אני חש קרבה רבה יותר לסרן ר' הדרוזי מאשר למנופחת שהשתכרה מריחות רחביה ועין כרם ושכחה מאין באה ומה המטרות שהציבה לעצמה בתחילת דרכה.

גם אני חש יותר אהדה לסרן ר שעכשיו חדשת לי שהוא דרוזי
ראיתי את המצג של אילנה דיין
זה כאילו כתבה תסריט ושמה שם אילוסטרציות כטוב ליבה בטהרנות
לטעמי הסתם אדם היא חרגה מכל נורמה מקובלת
אבל לבית המשפט יש נורמות משלו
והפער בין העליון למחוזי מצביע שגם שם הדיעות שונות והפרשנות שונה
מצטער לטעמי משפט נעשה - צדק לסרן ר' לא!
ישן 09-02-2012, 07:57

לפי אותם עקרונות היה העליון צריך לזכות גם את העיתונאים ב'משפט הרופאים'
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]אבל..."

ואפילו ב'עלילת דמשק' וב'משפט בייליס' אילו היו מובאים לתביעת לשון הרע בפניו. כולם פעלו לפי 'הידוע באותה עת' [כאילו לא הם בעלי הכח האמונים וצריכים לחקור את 'שידוע']. הרי כל עלילת דם יסודה הוא ב'שקר קטן' או הקצנה ודרמטיזציה של ארועים תוך רקימת ספור קטלני על בסיס 'הידוע באותה עת'.

הזהו 'הצדק' שמייצר העליון?

כשטטיאנה סוסקין ציירה כרוז מכוער ומטופש עם מוחמד בדמות חזיר - לא עמדה לה חזקת חופש הבטוי והיצירה. איש מכל יקירי הבראנז'ה שמוחאים כף לפסק החזוי מראש לא מחה על הסכנה לחרות הפרט כשם שהם מוחאים כף לפגיעה בכבודו ובפרנסתו של ר' שביצעה דיין ברשלנותה [ואני הקטן כמו השופט סולברג לא ממש השתכנענו שלשזור תמונות ממסיבה תמימה הגורמות לצופה לחשוב שהחיילים חוגגים את מות הילדה זו סתם רשלנות תמימה].

'המורה' שכותב כאן מעת לעת הסביר [במילים אחרות] על בסיס הדוגמא האמריקאית כי הצורך לשמור על מוסדותיה של מדינה ועל כללי המשחק צריך לגבור על עמדותיו ותחושותיו של הפרט וזאת למען שמירת קיומה של החברה לטווח ארוך. אבל מה לעשות כשגוף שמוגן על ידי הכללים ואמור להיות גם מגן שלהם חורג באופן קיצוני מכללי המשחק עד כדי היותו בכלל שייך למשחק אחר?

פסק הדין האזרחי הזה משלב למרבה הצער תחושות לגבי ריחוקו של בית המשפט מהאזרח הקטן בשני מישורים. האחד הינו מישור השקפת העולם הערכית שבד"כ בא לידי בטוי בבג"צ. בעוד רוב הציבור רואה עצמו עפ"י הצבעתו כמשוייך לחזון הציוני ואת ארצו כמדינת העם היהודי נראות הפסיקות כאילו הן יונקות מעקרונות צדק כלליים חוצות גבולות ואטופיים שאינם מיושמים בשום מקום חפץ חיים אחר בעולם. המישור השני הינו חוסר האונים של האזרח הבודד בדורשו צדק מול העשיר, השועה ואיל התקשורת כדוגמת תחושת החדלון של אזרח קטן מול הבנק במערכות ההוצאה לפועל או תחושת חוסר הבטחון שלו מול מצעד עסקאות הטיעון שנעשה כשכבר מוגשים כתבי אישום כנגד רבי פושעים.

נאומה נטול הבקורת העצמית של בייניש ותרוציה אודות אובדן האמון במערכת המשפט נשמעים מנותקים מעם כנאום רחבעם רק שאנו כאזרחים לא יכולים לאמר 'ישראל איש איש לאהליו'. הדרך היחידה שלנו להחזיר את שופטינו כבראשונה ולהשיב את האיזון בין 'יהודית' ל'דמוקרטית' ובין דמוקרטיה ציונית' ל'פוסט ציונית' לעליון ואת האיזון בין שלוש הרשויות היא דרך נבחרינו לכנסת. הבעיה היא שגם הם מרגע שקיבלו את קולנו מתכופפים בחיל ורעדה בפני טייקוני התקשורת והמשפט ולא מעזים לבצע את השינויים הדרושים כגון יצירת בית דין לחוקה, שימוע פומבי בועדה לבחירת שופטים, חקיקה ברורה שמצמצמת את מרחב הפרשנות האינסופי של השופט לגבולות הגיון ארצי וכו'.

ישן 09-02-2012, 11:46

ואם קלמן ליבסקינד היה עושה דבר דומה לפעיל זוטר בשלום עכשיו?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שהבעיה היותר גדולה..."

נאמר סיטואציה בה מבצע הפעיל תעסוקה מבצעית באיזור שנוי במחלוקת כמו הנגב, השומרון או הגליל, יורה בשוגג באזרח מחוברת בעריכהבמפגיע לצילומי מסיבת יומולדת לתורם מקרן עלומה כלשהי - האם היה יכול לחסות מאחרי חופש הבטוי?

אני לא יודע.... הרי לא ניחנתי באותם אמות מידה נעלות לעם שלושת האחוזים או בתובנות משפטיות קוסמופוליטיות... אבל גם אם היה חוסה מאחרי סעיפי חוק ארציים אני מניח שליבסקינד לא היה עושה זאת מתוך הבנה שהוא אוחז [ולא בשל דתיותו] בכללי מוסר טובים יותר מהגברת דיין.

אני יותר מסקרן לנחש מה היה אומר מורה של דיין השופט דב לוין ז"ל הן על 'כתבה' מסוג זה והן על פסק מקל שכזה.
ישן 09-02-2012, 12:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

אתם מגזימם ומבלבלים בין המעשה של דיין, למעשה של טלעד (מעשים של עיתונאים אחרים) והמעשה של ר' .

א. על פי התביעה של ר' דיין חטאה כלפיו בשני אופנים:
1. בכך ששילבה בכתבה קטעי וידאו שצולמו בזמן אחר, למרות שהצופים יכלו לקבל את הרושם כאילו אלו צלומים אותנטיים של האירוע.
יודגש שבכתבה של דיין כן שולבו גם קטעים אותנטיים מן האירוע.
2. בבכך שדיין שילבה בכתבה דברי הסבר ופרשנות שעל-פי טענות ר' היו מוטעים.
בפסק הדין קיבלו שופטי הרוב את הטענה של דיין כיוון שאלו היו העובדות הנתונות אז בידיה (טענת "אמת בפרסום")

ב. טלעד (הזכיינית ששידרה אז את התכנית) הכינה פרומו לתוכנית "עובדה" ולתוכו נערכו תכנים מהתוכנית, על-פי הטענה והפסיקה העריכה הייתה מגמתית ומטעה.

ג. סרן ר' אמנם יצא זכאי בערכאה הפלילית, אולם בפסק הדין האחרון מאשר השופט ריבלין את כל עובדות כתב האישום שעל פיהן היה ר' צריך להיות מורשע.

להזכירכם, וכפי שנכתב מפורשות בפסק הדין, הפרשה לא נחשפה בתוכנית עובדה, אלא בעיתון ידיעות אחרונות.
כנראה שהפרקליטים של ר' המליצו לו לתבוע דווקא את "עובדה" כיוון ששם עשו כמה טעויות שישחקו לטובתו.
את ידיעות אחרונות הוא לא תבע...

ישן 09-02-2012, 13:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתם מגזימם ומבלבלים בין המעשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
א. על פי התביעה של ר' דיין חטאה כלפיו בשני אופנים:
1. בכך ששילבה בכתבה קטעי וידאו שצולמו בזמן אחר, למרות שהצופים יכלו לקבל את הרושם כאילו אלו צלומים אותנטיים של האירוע.
יודגש שבכתבה של דיין כן שולבו גם קטעים אותנטיים מן האירוע.
זו הערה כל-כך מביכה שאם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. בשלב הבא נראה טענות מהסוג הזה מנוסחות כך:
מרשי אמנם לא דייק בדברים, והקוראים יכלו לקבל את הרושם שהתובע הוא אנס סדרתי, רוצח, וחמור מכל - חונה בכחול-לבן בלי לשלם.
יודגש שבכתבתו של מרשי כן שולבו גם קטעים נכונים, כגון: שמו של התובע והתאריך...
אני אומר זאת שוב במקרה שזה לא ברור: זה שמישהו אומר גם אמת לא פוטר אותו מאחריות על שאר הדברים שהוא אומר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
להזכירכם, וכפי שנכתב מפורשות בפסק הדין, הפרשה לא נחשפה בתוכנית עובדה, אלא בעיתון ידיעות אחרונות.
כנראה שהפרקליטים של ר' המליצו לו לתבוע דווקא את "עובדה" כיוון ששם עשו כמה טעויות שישחקו לטובתו.
את ידיעות אחרונות הוא לא תבע...
חדשות מרעישות!!!!111111
כשאנשים בוחרים את מי לתבוע בין מספר נתבעים אפשריים, יש להם העדפה (בין השאר) למי שנגדו סיכוי רב יותר שהתביעה תצליח. אני כבר רואה את המאמר ב-Harvard Law Review...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-02-2012, 14:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]א. על פי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זו הערה כל-כך מביכה שאם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. בשלב הבא נראה טענות מהסוג הזה מנוסחות כך:
מרשי אמנם לא דייק בדברים, והקוראים יכלו לקבל את הרושם שהתובע הוא אנס סדרתי, רוצח, וחמור מכל - חונה בכחול-לבן בלי לשלם.
יודגש שבכתבתו של מרשי כן שולבו גם קטעים נכונים, כגון: שמו של התובע והתאריך...
אני אומר זאת שוב במקרה שזה לא ברור: זה שמישהו אומר גם אמת לא פוטר אותו מאחריות על שאר הדברים שהוא אומר.

קרא מחדש את הדברים ונסה להבין אותם, הם לא נאמרו דווקא לזכותם של דיין, אלא כציון של העובדות.
יצאת חומוס.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
חדשות מרעישות!!!!111111
כשאנשים בוחרים את מי לתבוע בין מספר נתבעים אפשריים, יש להם העדפה (בין השאר) למי שנגדו סיכוי רב יותר שהתביעה תצליח. אני כבר רואה את המאמר ב-Harvard Law Review...

אם יש ממש בטענות שלו שעשו לו עוול והוא צדיק וטהור, צח כשלג וכי לכל כדור שהוא ירה באירוע הייתה כתובת מדוייקת שתואמת את כל ערכי צה"ל, אז קדימה שיייתבע את הראשונים שהאשימו אותו.
למה לתבוע את האחרונים?
אני טוען שהוא תבע את עובדה כיוון שהם היו חלשים וכיוון שהוא ידע שהטענות שלו חלשות ושאין לו סיכוי מול הטענות החזקות והמבוססות שבידי ידיעות אחרונות (אתן לא אחשוף, כרגע)

ישן 09-02-2012, 19:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אבל האם המשמעות של "עובדה היו חלשים" אינה שהם הוציאו את דיבתו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
"חלשים" זה אומר שלא היה בידיהם תחקיר מקיף, שלא היתה הצלבת נתונים ועדויות, ושלצד של ר' לא ניתן פתחון פה. אם למרות כל אלה הועלתה כתבה מרשיעה וחד משמעית (שגם נעשה בה שימוש מגמתי בחומרים שאינם קשורים לארוע) הרי שיש פה חריגה מאתיקה מקצועית לכל הפחות.

ה"חולשה" של עובדה היא חולשה יחסית אל מול נקודות החוזק של ידיעות אחרונות. הסברתי זאת קודם:

ציטוט:
"כיוון ששם" = בעובדה, בניגוד לידיעות. לכן הוא תבע את עובדה ולא את ידיעות, למרות שעל-פי ההגיון ועל-פי טענת החפות שלו הוא היה צריך לתבוע את ידיעות.
ציטוט:
אני טוען שהוא תבע את עובדה כיוון שהם היו חלשים וכיוון שהוא ידע שהטענות שלו חלשות ושאין לו סיכוי מול הטענות החזקות והמבוססות שבידי ידיעות אחרונות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני מבין שיש לך מטען מגובה במידע נגד סרן ר', אבל הסוגיה פה אינה התפקוד של החייל, אלא העבודה העיתונאית של מערכת עובדה. לא ברור לי אם אתה מגן עליהם ועל הפסיקה, או שאתה תוקף את ר'.

אמת. יש לי הרבה מידע על הפרשה. הייתי הראשון שפרסם אותה.
בניגוד לעיתונאים אחרים סירבתי "לקנות" את גרסאת החיילים הותיקים היות שכבר הכרתי את הפלוגה הזו ובעיותיה במשך תקופה עוד לפני האירוע.
עליתי על השקרים של הותיקים בקלות.
יחד עם זאת, ידעתי שיש במקרה הזה עוד תקלות, מעבר להיטפלות של הוותיקים על ר'.
לכן, ולמרות שזה עיכב את הפרסום הגעתי לבירור מקיף של העובדות, עם מקורות אמינים, ורק אז פרסמתי אותו (יחד עם עיתונאי נוסף).
כעבור ימים בודדים הגיע לידי מידע נוסף חשוב (כולל תחקיר מפקד האוגדה) שגם אותו פרסמתי.

בהמשך, יצר איתי קשר חייל אחר מהפלוגה שהשתתף באירוע ומסר גירסה שתמכה בטענות המ"פ.
קיימתי מספר שיחות טלפון ארוכות עם אותו חייל, כולן מוקלטות.
לאחר שתחקרתי אותו ועליתי על נקודות בעייתיות בגרסה שמסר הוא נשבר והודה שר' שלח אותו להתקשר אלי, למסור את הגרסה הזו ותמורת זה העניק לו טובת הנאה.

אף אחת מההקלטות שאני ביצעתי לא נמסרה ל"עובדה".

אני לא מגן על עובדה, על דיין או על הפסיקה וגם לא תוקף את ר'.
אני מתאר את העובדות כפי שאני מכיר אותן.

לגבי ההפרדה שאתה מבקש לעשות בין התפקוד של החייל לבין העבודה העיתונאית של מערכת עובדה, או בין התביעה הפלילית כנגד ר' לבין התביעה האזרחית שלו כנגד עובדה, אומר כך:
בעולם משפטי מנותק אתה צודק.
מצד אחד - ר' זוכה מכל אשמה פלילית. בית הדין הצבאי קיבל את גרסתו.
מן הצד השני - ר' אחר תובע על מקרה אחר ועובדות אחרות ובית המשפט המחוזי והעליון לא מאמינים לו ושוללים את גרסתו (המחוזי מחילט לחייב את הנתבעת בתשלום פיצויים למרות זאת והעליון פוטר אותה)
בעולם של צדק משפטני מעוות או.ג'יי סימפסון יכול לצאת זכאי במשפט הרצח של אשתו, אבל להיות אשם לגמרי, כלומר הרוצח, ולהפסיד במשפט האזרחי בגין אותו רצח.

בעולם האמיתי אם דפקת לי את האוטו, לא איכפת לי מה יגיד בית המשפט לתעבורה, אתה דפקת לי את האוטו ואתה תשלם על זה.
בעולם האמיתי אי אפשר לנתק בין או.ג'יי הזכאי לאו.ג'יי הרוצח.

בעולם האמיתי, אם השופטים סולברג במחוזי ושופטי העליון בוחרים להאמין לגרסת התביעה הצבאית ולא לגרסה של ר' (ואפילו פוסלים את הגרסה שלו!)...

ישן 09-02-2012, 21:11
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה בהחלט מתאר מצב בעייתי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=Sam Weller]"חלשים" זה..."

העובדה שבית משפט אחד יכול להתעלם מהכרעה של בית משפט אחר, מבלי לבטל את אותה הכרעה היא עיוות רציני מאד. הזיכוי של או ג'יי היה בפרוש צריך להפוך תביעת נזיקין אזרחית לבלתי אפשרית. באותה מידה העובדה שבית המשפט העליון (ואולי גם המחוזי) מתעלם מהכרעת בית המשפט הצבאי היא פגם מהותי מאד בשלטון החוק, משום שהיא מרוקנת את ההליך השיפוטי מכל תוכן. בעולם האמיתי מובן שיהיו פושעים שיזוכו בגלל שהגופים החוקרים או התביעה נכשלו בגיבוש תיק מפליל, אלה כללי המשחק. בזכות כללי המשחק הללו אנשים חפים מפשע מזוכים. אבל אם ניתן לבית משפט או לכל זרוע שלטונית אחרת להחליט שהיא מתעלמת מזיכוי של נאשם, אז מה משמעות הכללים? למה בעצם אי אפשר על סמך הכרעת העליון הנוכחית להשליך את סרן ר' לכלא?
ישן 10-02-2012, 11:01
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "למה בכלל ניסו להפליל את ר'?"

אני מניח שאתה שואל על החיילים שקשרו נגדו (ולא על מעארכת עובדה כפי שהשיב הברווז) ואשיב בהתאם להנחה זו:
מבלי להיכנס לפרטי פרטים. ר', שנחשב לקצין מצטיין, יוצא יחידה מובחרת, הגיע לפקד על הפלוגה לאחר שמצב המשמעת בפלוגה לא היה טוב מזה תקופה ארוכה. החיילים הוותיקים בפלוגה השליטו משטר עריצות כנגד שאר החיילים (לא רק הצעירים) וגם כנגד הסגל, כולל הקצינים.
אחד המקרים כלל שבירת משקפיים של קצין שהתעמת עם הוותיקים והשתנה על המיטה שלו.
בעיות המשמעת כללו גם טקסי "פולחן" שהתגברו ככל שהמתח המבצעי וחוסר התגובה הצה"לית גברו.
במאמץ קטן אני מניח שתצליח לאתר כתבה של איתי אשר ממעריב שעסקה (בין השאר) בפלוגה הזו.

ר' התעמת עם החיילים הותיקים ושלל הרבה מהזכויות ומטקסי הפולחן שלהם, בנוסף הוא הדיח מהפלוגה את "מלך הפז"ם" שעבר לשרת במפקדת הגדוד.
ר' הכתיב דרישות משמעת קפדניות לכל החיילים בפלוגה, ותיקים וצירים כאחד.
בנוסף הוחמרו באותה עת דרישות המשמעת המבצעית עקב התראות רבות (בייחוד לאחר שני אירועים עם הרוגים במוצב מורג, באחד מהם ההרוגים היו מהגדוד).

בפלוגה שרר מתח רב והרגשת התקוממות כנגד המ"פ, גם בקרב החיילים הלא ותיקים. עלו טענות על כך שר' לא מקפיד בעצמו על הדרישות שאותן הוא הכתיב.

ימים ספורים לאחר שר' הגיע לפלוגה (ועוד לפני המקרה המדובר) כבר דיברו איתי חיילים בקשר אליו.
אציין שעוד לפני שר' הגיע לפלוגה הייתי בקשר עם חיילים ששירתו בה בנושאים אחרים.

באירוע האמור החיילים שהיו בעת"ף (ולא מילאו את תפקידם), הם דווקא שני אלו שהכי הסתכסכו עם ר' עוד לפני האירוע.
תוך כדי האירוע, בשיחה בקשר, ר' הודיע להם שהוא הולך להעניש אותם על הפאשלה שלהם.
היו להם מספיק סיבות כדי "להפליל אותו" (כדבריך).

במקרה שלא היה מובן, אלו אותם מקורות שסירבתי לסמוך על דבריהם ואותם העדים שהתגלו כדוברי שקר בבית המשפט.

ישן 10-02-2012, 12:28
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

מתי גולן על פסק הדין

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000723534

"
"מסקנתי היא כי בכתבה יש לשון הרע - כמשמעותה בחוק - כלפי סרן ר'". את המשפט הזה כתב לא אחר מיו"ר הרכב השופטים בעליון שקיבל את ערעורה של אילנה דייןעל החלטת המחוזי לחייבה בדיבה נגד סרן ר'. שני השופטים האחרים בהרכב הסכימו עם אליעזר ריבלין.
למרות זאת, ספק אם קראתם את הדברים הללו בדיווחים השונים על פסק הדין בערעור של דיין"

"
הלכת ה"אמת לשעתה" הייתה תמיד בעייתית מאוד, אבל במקרה זה אין טעם לדון בכך. ניתן לעובדות לדבר. כאשר השופטים מדברים על "לשעתה" הם מתכוונים למועד שידור הכתבה. אולם היה עוד שידור. בסוף העונה שידרה דיין לקט של תוכניותיה, ובו גם קטעים מהכתבה על סרן ר'. האם ה"אמת לשעתה" יכולה להתייחס גם לשידור זה?
השאלה רלבנטית ביותר, משום שאחרי השידור המקורי, אבל לפני שידור הלקט, העד המרכזי במשפט הצבאי נגד סרן ר' הודה בעדותו כי שיקר כאשר ייחס לר' וידוא הריגה של הילדה הפלסטינית. כתוצאה מכך סרן ר' שוחרר מהמעצר שהיה נתון בו.
כלומר, בעת שידור הלקט כבר היה ידוע לכול כי העד, שעל עדותו הסתמכה הכתבה של דיין, חזר בו, וכי סרן ר' יזוכה (כפי שקרה). למרות זאת שידרה דיין את הגירסה ששופטי העליון מגדירים דיבה שיש עליה הגנה"
והנבואה שהתגשמה-

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000620546

"
מול אילנה דיין ודליה דורנר וכל השאר יעמוד סרן ר' שאין לו קשרים, רק את האמת שלו, שמגובה על-ידי שני בתי משפט. מה יגבר?"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:49

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר