לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2012, 15:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dogidog שמתחילה ב "1. האם המחאה החברתית גרמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dogidog
1. האם המחאה החברתית גרמה לנזק כלכלי ולא לתועלת?
דיון בהשלכות העכשוויות הוא פוליטי לגמרי. השלכות לטווח ארוך ממילא אי-אפשר לדעת.

ציטוט:
2. האם הקרן החדשה לישראל עומדת מאחורי המחאה - במטרה לפגוע בכוחו של צה"ל?
אתה בטוח שזה לא פוליטי?

ציטוט:
3. האם ראוי שתא"ל בצה"ל שלשונו כושלת ישמש כמפקד אוגדה (כי אם תיפול לשונו ביום פקודה...)
זה כבר נושא שאפשר לדבר עליו...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2012, 15:36
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dogidog שמתחילה ב "1. האם המחאה החברתית גרמה..."

האם המחאה החברתית גרמה לנזק כלכלי ולא לתועלת?

זו שאלה כלכלית שלא קשורה לצבא ובטחון אלא לכלכלה.

2. האם הקרן החדשה לישראל עומדת מאחורי המחאה - במטרה לפגוע בכוחו של צה"ל?

אל תגיד לי שאתה מצפה שדיוק על הקרן החדשה לישראל לא ידרדר במהירות לדיון פולטי.

3. האם ראוי שתא"ל בצה"ל שלשונו כושלת ישמש כמפקד אוגדה (כי אם תיפול לשונו ביום פקודה...)

לדעתך לשונו כשלה. במבחן התוצאה הוא צדק.
בגלל המחאה החברתית יש היום מחשבה בממשלה לקצץ בצבא לטובת נושאים חברתים.
זה שמישהו אומר משהו שאתה לא מסכים איתם, זה לא אומר שדבריו אינם נכונים ופסולים.

ישן 13-02-2012, 15:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "האם המחאה החברתית גרמה לנזק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
האם המחאה החברתית גרמה לנזק כלכלי ולא לתועלת?

זו שאלה כלכלית שלא קשורה לצבא ובטחון אלא לכלכלה.
ציטוט:
אחרי שהסתבך כשאמר לטירונים כי "יש סיכוי שתחזרו בארון", ואחרי שתקף את מסלול ישיבת ההסדר בצה"ל - מפקד האוגדה המסווגת, תת-אלוף אהרון חליווה, מסתבך שוב. הפעם אמר הקצין הבכיר לחיילי מילואים כי בגלל שהם הפגינו כחלק מהמחאה החברתית, אין לצה"ל כסף לקנות טילים. אנשי המילואים נותרו המומים
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
לדעתך לשונו כשלה. במבחן התוצאה הוא צדק.
בגלל המחאה החברתית יש היום מחשבה בממשלה לקצץ בצבא לטובת נושאים חברתים.

זה שמישהו אומר משהו שאתה לא מסכים איתם, זה לא אומר שדבריו אינם נכונים ופסולים.

ישן 13-02-2012, 16:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש דרך פשוטה וקלה להוסיף תקציב למשרד הבטחון ו/או למשרדים אחרים"

השב"כ, המוסד וארגוני ביון לשעבר (לכאורה) נמצאים תחת משרד ראש הממשלה.
(הממ"ד נמצא תחת משרד החוץ.)
רוב קהיליית המודיעין, לפחות מבחינת ארגונים, נמצאת לא תחת שר הביטחון.

הגנת העורף במובן הרחב שייכת גם למשרד ביטחון פנים (זוכר את השריפה בכרמל? זאת עם שלושים טיוטות דו"ח מבקר המדינה?), המשרד להגנת הסביבה (חומרים מסוכנים...), ואולי גם אחרים. זה שכרגע השרה להגנת העורף הוא "שר במשרד הביטחון" זו תופעה מרתקת בפני עצמה...

אם כבר, יש לך את המשרד לשת"פ אזורי, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד לאזרחים ותיקים (לא קשור לרווחה, כמובן...), משרד ההסברה והתפוצות (הסברה כמובן לא קשורה למשרד החוץ והתפוצות כמובן לא קשורות למשרד לקליטת עליה...), וכו'.

ישן 14-02-2012, 21:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בגלל שהמדינה מבזבזת כסף על בתי ספר וטיפות חלב לא נשאר כסף לחינוך לדמוקרטיה של תא"לים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בגלל שמדינת ישראל שופכת כסף על פגיות אין כסף לצה"ל לרפד את הג'יפים הצבאיים בבד קטיפה"

אני האחרון שחשוד בסימפטיה לפיקציה הספינולוגית הקרויה 'מחאה חברתית' אבל בכ"ז צורם לי לשמוע תא"ל מעז לדבר פוליטיקה עם חילי מילואים. יש כאן חוסר הבנה בסיסית של סדרי שלטון והררכיה במדינה דמוקרטית.

אמירה מחוצפת שכזו חמורה הרבה יותר מהטעם הרע של גלנט בארכיטקטורה.

אני אגב יכול לארגן עד מהימן שיספר כי הימ"ח של האדון חאליווה וציודם של אלה שהוא נוזף בהם לא היו מפילים מהרצפה בכסא גם לפני המחאה החברתית וגם לפני שחאליווה היה תא"ל.
ישן 13-02-2012, 16:41
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dogidog שמתחילה ב "מפקד אוגדה לחיילי מילואים: "בגלל שהפגנתם עכשיו אין כסף לטילים""

אדון חליווה, לא חלק מהאוכלוסיה הנ"ל ?

אם זכור לי נכון הוא גר בתל אביב (ככה לפחות הוא אמר בקורס קצינים) ויש לו ילדים קטנים שיגדלו ויהיה להם יקר בכל מיני תחומים...

אני לא יודע מה סדר הגודל של הקיצוצים בצבא, אני לא מבין כלום בתקציב של משרד הביטחון וצה"ל (כמו רובנו כאן) ואני לא מתיימר לעשות סדר עדיפויות לזרוע היבשה, אבל אני כן זוכר שלא היתה שנה שצה"ל (ואני בתוכו בתור משרת מילואים פעיל) אמר "או....יש לנו מספיק כסף להתאמן, לירות, ליסוע ולהלחם" אז עכשיו הוא תופס טרמפ על ההפגנות שהיו בקיץ (ואני לא תומך נלהב בהפגנות הללו).

לדעתי האישית אמירה לא פיקודית ומתריסה...(ואני לעצמי חושב על צמד המילים "צבא העם..")

מזל שיש כסף למסוקים...או שאולי גם זה אין ונסגור את האוגדה ?
ישן 13-02-2012, 23:02
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "אדון חליווה, לא חלק..."

ברור שלא תשמע "או...יש לנו מספיק..." יש המון סיבות:

1. האיומים לא מצטמצמים. ההיפך.
2. האמצעים הופכים ליותר עתירי טכנולוגיה ויותר יקרים.
3. מחירים עולים (דלק?..) הצבא נאלץ להתמודד גם עם זה. ודלק צריך לתובלה, לאימונים, לבט"ש, לגנרטורים, ולמה לא...
4. שינויים חיצוניים - ערך הדולר למשל (לפעמים עולה, לפעמים יורד..)
5. בלת"מ -המון כסף הולך על נושאים שלא תוקצבו בתכנית העבודה. זהמגיע מאיפושהו.

הצבא כל הזמן חי בתוך הביטוי של "לעשות יותר בפחות", אז אפשר לשחוק את כח האדם עד רמה מסויימת אבל הרכש תמיד נפגע. אז אם עכשיו צריך אפודים קרמיים כי אין מספיק ועכשיו יש לחץ מהציבור - אז זה יהיה בתיעדוף, ולא יקנו משהו אחר כנראה. ואם לוקחים מתקציב הבטחון, לטובת "צדק חברתי", אז מישהו צריך להחליט במשרד הבטחון - מה לא קונים השנה...

לגבי ההערה על תנאי הבכירים - לא הייתי רוצה לראות קצין בכיר בצבא מקביל נוסע למלון ברמה ראויה, ובדרך מקפיץ את עמיתו הישראלי להולידי אין...לא אומר שצריך לבזבז כמובן.
אם מדברים על קצינים קצת פחות בכירים בחו"ל, אני יכול להבטיח לכם שרמת החיים שלהם בחו"ל יורדת. אולי פעם היו תנאים טובים, אבל עלויות המחייה בחו"ל עלו והשכר נשחק באופן משמעותי.

נערך לאחרונה ע"י erangh1 בתאריך 13-02-2012 בשעה 23:07.
ישן 14-02-2012, 18:02
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "ברור שלא תשמע "או...יש לנו..."

כל הזמן יש סיבות (או תירוצים).
1. תמיד היו איומים ותמיד יהיו איומים, האיומים משתנים ולא כל איום יקר מקודמו (זה מה שבכירים מנסים למכור לך)
2. זה שהאמצעים מקדמים יותר וטכנולוגיים אומר שהם יקרים יותר ? ממש לא, ואם כן צה"ל צריך לחשוב על כל תוכניות הקידום הטכנולוגי העצומות והמבזבזות שהוא עושה (צי"ד, חיל חי"ר העתיד ועוד כל מיני מתחום מז"י)
3. צודק
4. שער הדולר זה חלק מתוכנית עבודה, לא רוכשים אמצעים לפי שער הדולר היציג.
5. לא קונה...

יש הרבה מאוד מאיפה לקצץ בצבא בלי שזה יבוא על חשבון אימונים וציוד ללוחמים: שילוב מפקדות, קיצוץ בשכר לקצינים ונגדים, פיטורים של אנשי קבע, שינוי תנאי ליסינג, קיצוץ ברכבים לאנשי קבע והיד עוד נטויה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר